Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 1 grudnia 2020, o 14:50 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry,
proszę o wiadomość: kto w Kwidzynie potrafi solidnie wymienić sztywne przewody hamulcowe w Mercedsie A klasa W169 na nowe.

z poważaniem
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 1 grudnia 2020, o 14:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Sztywne to rozumiem, że miedziane?
Kilka lat temu w jakimś aucie mi padły to dorabiali mi u Daniela Nowickiego koło Intermarche. Mieli przewód na metry, końcówki i przyrząd do zarabiania tych końcówek. Chwila moment i po robocie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 1 grudnia 2020, o 15:07 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witaj,
w ASO mi powiedzieli, że mam stalowe i lekko korodujące. Sam się zdziwiłem, bo w programach w TV pokazują miedziane i ich montaż. Miedź nie rdzewieje jak stal i zapewne jest tańsza. Dodatkowo stalowe trzeba by kupić już ukształtowane, a miedziane - przewody są łatwe do prowadzenia.W moim samochodzie każda drobna sprawa wymaga rozłożenia pół auta - ten typ tak ma.

Zapytam tam gdzie podałeś

pozdrawam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 2 grudnia 2020, o 07:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
To było dość dawno temu ale być może u mnie też były stalowe, bo właśnie skorodowały i zaczęły puszczać płyn do tego stopnia, że na tą wizytę jechałem tylko na ręcznym, bo hamulców już nie było. Panowie wymontowali jeden odcinek, zrobili nowy (miedziany), odpowietrzyli i do domu. Cała akcja trwała mniej niż godzinę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 2 grudnia 2020, o 10:55 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Domek,
Mi w C200 jeden przewód hamulcowy zgnił (a może dostałem jakimś odpryskiem z ulicy, kto wie).
Wymienili mi przewód w warsztacie mechanicznym koło Weisa (stara jednostka wojskowa).
Goście kupili przewód (firmowy) i zamontowali bez zbędnej zwłoki. Zapłaciłem za wszystko 200 PLN (z przewodem i płynem hamulcowym).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 2 grudnia 2020, o 15:54 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
odwiedziłem kilka warsztatów, między innymi ten który wymienił qra, tam najlepiej przyjechać z własnym materiałem, kupowanie przez nich wymaga objechania roznych sklepów czyli ucieka cenny czas. Zapisałem się na przyszły tydzień do Daniela Nowickiego. On dorabia = dogina, docina i zakuwa końcówki sam, wedlug potrzeby. Napiszę co zrobiono po powrocie. W internecie są firmy robiące zestawy z rurek miedzianych o grubości ścianki 0,9 mm, wygląda, że do wszystkich pojazdów.

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 3 grudnia 2020, o 13:57 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Domek,
Powodzenia.

W moim przypadku sami pojechali i kupili.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 4 grudnia 2020, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
mam wielkie obawy. Poczytałem opinie ludzi naprawiających samochody u Pana Nowickiego https://dobrymechanik.pl/mechanicy/kwid ... wicki.html.
Zdecydowana większość - bardzo negatywne z 2019. Jestem ciężko przerażony i myślę o zmianie wykonawcy.
Reflexes był tam dawno = zapewne koło 2013, a już z 2020 niema żadnych opinii.
Będę myślał do poniedziałku, no to sobie narobiłem?

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 4 grudnia 2020, o 23:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Pamiętaj, że każdy mechanik jest dobry do czasu aż czegoś ci nie spier...li.
Ja robię u 2 Kozak na Marezie i Łąkowa 33. Te co mi mi spierdzielili omijam, a szczególnie te co miały mnie w de... i jeszcze bezczelnie mnie okłamywały.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 5 grudnia 2020, o 13:55 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,

obie firmy polecane przez GSXR mają dobre opinie. Ja nie mam doświadczenia z PP Mechanikami, bo samochód sprawuje się dobrze. ASO wykryło rdzę na przewodach hamulcowych (stalowych), ale wymiana u nich na oryginały, to koszt kosmicznie wielki. Jako pensjonariusz ZUS nie mogę za bardzo szaleć. Zostaje lokalny wykonawca = miedź i nowe końcówki. To mniej zaboli :).
GSXR - napisz, proszę na maila o tych, których omijasz, będę też uważał na "Te co mi mi spierdzielili omijam, a szczególnie te co miały mnie w de... i jeszcze bezczelnie mnie okłamywały."
pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 7 grudnia 2020, o 08:26 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
domek napisał(a):
Witam,
mam wielkie obawy. Poczytałem opinie ludzi naprawiających samochody u Pana Nowickiego https://dobrymechanik.pl/mechanicy/kwid ... wicki.html.
Zdecydowana większość - bardzo negatywne z 2019. Jestem ciężko przerażony i myślę o zmianie wykonawcy.
Reflexes był tam dawno = zapewne koło 2013, a już z 2020 niema żadnych opinii.
Będę myślał do poniedziałku, no to sobie narobiłem?

pozdrawiam
domek

Pamiętaj też, że złymi opiniami ludzie lubią się chwalić w internetach, dobrymi już nie koniecznie. Hamulce faktycznie robiłem tam dość dawno ale ogólnie cały czas tam odstawiam swoje auta na naprawy (ostatnio jakiś miesiąc temu na serwis olejowy, wymianę opon, przegląd i remont zawieszenia). Złego słowa nie powiem. Może komuś zrobił coś nie tak ale ilość aut na placu jakie się tam przewijają świadczy chyba o czymś innym. Nie chcę go bronić na siłę, bo każdy może mieć swoje zdanie, ale na tej stronie jest 14 opinii z ostatnich 10 lat czyli średnio 1,5 na rok. Podejrzewam, że tam codziennie więcej niż te 14 aut zjeżdża z warsztatu zrobionych, a ich właściciele są zadowoleni. Dodam jeszcze, że Daniel naprawił mi auto nad którym ręce rozłożyła firma która się specjalizował a tej danej marce. Byli niby świetni, dobrze gadali, mili oryginalny komputer itp. itd. ale polegli z kretesem. Po miesiącu chyba musiałem auto w trakcie roboty zabrać i odstawić do Daniela. Tydzień później aut odpaliło. Ci specjaliści już chyba dzisiaj nie działają.

Kwestia na którą jeszcze trzeba zwrócić uwagę to rzetelność tych komentarzy. Ile ich wystawiła konkurencja (negatywne) ile ich wystawił sam właściciel (pozytywne) a ile faktycznie klienci :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 7 grudnia 2020, o 11:45 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
nic nie wymyśliłem, ale jestem przeziębiony, no to nie wychodzę z domu i akcja chwilowo odwołana. Dziękuję Reflexes'owi za obszerne i sensowne wyjaśnienie. Bardziej ufam Wam z Forum niż opiniom o warsztatach. Samochody, niestety, są coraz starsze i wychodzą nowe kwiatki. Z przewodami już przeszedłem wymianę w poprzednim. Mnie bardzie uderzył przewidywany koszt wymiany w ASO. Tam w czasie conajmniej dwu dni założyli by nowe oryginały i wzięli parę tysięcy. Nie mam tych pieniędzy i muszę szukać lokalnego wykonawcy i się boję. Bez sprawnego samochodu będę siedział w w domu i gnuśniał; spacery nie wchodzą w grę - chodzę o kulach. Już nie kupię nowego auta i nie wiem czy stać mnie na wynajem.

pozdrawiam serdecznie
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 9 grudnia 2020, o 13:48 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry,
umówiłem się Warsztatem, w którym był qra. Mechanik zdjął koła tylne, osłony. Właściciel pojechał kupić przewody i płyn hamulcowy oraz jakieś zaciski. Jak widziałem, przewody miały już odpowiednie końcówki. Cała akcja trwała około dwu godzin dla wymiany tylnych przewodów (te podobno bardziej korodują), hamulce zostały odpowietrzone, przy wyłączonym silniku, przy włączonym silniku i sprawdzone w drodze do domu. Zapłaciłem ile się należało, to znaczy za materiały i robociznę. W ASO to miał trwać dwa dni (dwa razy po osiem godzin) i kosztować o 90% więcej niż zapłaciłem. Wygląda na to, że zakończyłem finansowanie ASO. Ciekawe jakie macie doświadczenia z przeglądami typu oleje, filtry, hamulce = u kogo warto? Jak sądzę kilka adresów mam już od qry, GSXR'a i Reflexesa i bardzo dziękuję.

pozdrawiam,zwłaszcza ozdrowieńców

domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 9 grudnia 2020, o 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Olej filtr na dębowej wymiana za darmo (kiedyś tak mieli) na Łąkowej 33 ;)
Ja tak robię.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wymiana sztywnych przewodów hamulcowych
PostNapisane: 10 grudnia 2020, o 07:28 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Bardzo się cieszę że się udało.
Jak też byłem zadowolony z tej obsługi szczególnie że sami pojechali i kupili właściwe przewody. Może mają jakiś zaprzyjaźniony warsztat, który im zakłada zaciski na zadanej długości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.