Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Ekologiczne kominki
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=80&t=4915

Autor:  madzia263 [ 12 marca 2009, o 16:20 ]
Tytuł:  Ekologiczne kominki

Wpadła mi ostatnio w ręce ulotka z ekologicznymi kominkami. Jako, że mieszkam w bloku, nastawiona, iż tylko nacieszę oczy, bo gdzie w mieszkaniu odprowadziłabym przewody kominowe?! Ku mojemu zaskoczeniu, te ekologiczne kominki nie posiadaja żadnych przwodów kominowych, iskier, dymu i każdy może je zakupić do swojego indywidualnego pomieszczenia. Dołączam ulotkę, aby wszyscy byli zorientowani o czym piszę :) A Wy, co o tym myślicie:)))? Bo ja chyba sie skuszę ;)

Załączniki:
ulotka_awers.jpg
ulotka_awers.jpg [ 117.27 KiB | Przeglądane 19575 razy ]
ulotka_rewers.jpg
ulotka_rewers.jpg [ 135.49 KiB | Przeglądane 19575 razy ]

Autor:  Mirrr [ 13 marca 2009, o 08:38 ]
Tytuł: 

W OBI jest duży wybór i można pooglądać z przykładami zabudowy .

Autor:  madzia263 [ 13 marca 2009, o 14:24 ]
Tytuł: 

Mirrr napisał(a):
W OBI jest duży wybór i można pooglądać z przykładami zabudowy .


Z tym, że kominki w Obi nadają sie tylko do domków, ponieważ odprowadzane muszą być przewody kominowe. :))

Autor:  reflexes [ 13 marca 2009, o 14:28 ]
Tytuł: 

madzia263 napisał(a):
A Wy, co o tym myślicie:)))? Bo ja chyba sie skuszę


Drogie jak na taką kiepską imitację kominka. Wolałbym chyba coś takiego. Poza tym z tego co wiem, to w procesie spalania paliwa, które się stosuje to tych kominków powstaje dość dużo pary wodnej a to już tylko jedne krok od zaparowanych okien w mieszkaniu i grzyba.
Zdecydowanie lepszym, chociaż nie wiem czy możliwym do zastosowania w bloku, rozwiązaniem są w pełni automatyczne kominki na pellet, które nie potrzebują komina a wurzut spalin i poboru powiatrza do spalania realizowany jest przez rurę wystawianą przez ścianę (coś jak system turbo w gazowych kotłach CO). Są one może i sporo droższe ale zdecydowanie lepiej imitują prawdziwy kominek a do tego są całkiem skuteczne w ogrzewaniu pomieszczeń. Najtańsze modele jakie widziałem można było kupić za około 3500 zł.

Autor:  lord vader [ 13 marca 2009, o 14:37 ]
Tytuł: 

ceny raczej konkurencyjne nie są http://www.allegro.pl/item569638278_kom ... lka_0.html "kominek" tego samego "typu" tzn o takim samym działaniu cena ... 699 zł :)

Autor:  warzek [ 13 marca 2009, o 19:21 ]
Tytuł: 

A ja zbuduje sobie komin i będę kominek miał . :)

Autor:  madzia263 [ 19 marca 2009, o 12:38 ]
Tytuł: 

reflexes napisał(a):
madzia263 napisał(a):
A Wy, co o tym myślicie:)))? Bo ja chyba sie skuszę


Poza tym z tego co wiem, to w procesie spalania paliwa, które się stosuje to tych kominków powstaje dość dużo pary wodnej a to już tylko jedne krok od zaparowanych okien w mieszkaniu i grzyba.


A ja jednak zdecydowałam się na kupno zaprezentowanych przeze mnie wyżej kominków, a konkretniej kominka G1. Jestem bardzo zadowolona :) Okna jeszcze ani razu nie zaparowały :) W sklepie wyjaśniono mi, że gdy pali sie kominek, to tak jakby w pokoju była jeszcze jedna osoba, a więc dużo pary wodnej nie wydziela. A do tego kominek jest dobrym nawilżaczem powietrza :)

Autor:  Darek [ 19 marca 2009, o 13:58 ]
Tytuł: 

madzia263 napisał(a):
to tak jakby w pokoju była jeszcze jedna osoba


Ważne by była to jakaś sympatyczna osoba, bo jak nie to kominek na złom :grinka:

Autor:  reflexes [ 19 marca 2009, o 14:00 ]
Tytuł: 

madzia263 napisał(a):
A ja jednak zdecydowałam się na kupno zaprezentowanych przeze mnie wyżej kominków,


Twoja kasa, Twoja sprawa. Szkoda tylko, że nie poszłaś za tropem, który podali wyżej koledzy i przepłaciłaś :grinka: . A tak na marginesie zapytam czy sprzedawca pokazał Ci może jakieś wyniki badań i pomiarów zawartości spalin z tego kominka?

Autor:  Kalibracja [ 9 września 2009, o 16:44 ]
Tytuł: 

pewnie nie pokazał i już nie pokaże, bo sklepu nie ma...

Autor:  goldprojekt.pl [ 30 września 2009, o 13:11 ]
Tytuł:  kominki ekologiczne

Witam,
Kominki ekologiczne są bardzo praktyczne, można je wstawić w dowolnym miejscu i stworzyć nastrój w mieszkaniu. Grzeją, nie trzeba potem sprzątać popiołu itd...

Oczywiście oprawa to kwestia gustu - może to być piękny kominek kamienny, stalowy czy też w sztucznej oprawie.

Zapraszam do mnie - mam piękny kominek w biurze. Tel 022 / 841 00 15

Autor:  jendrzej22 [ 30 września 2009, o 18:58 ]
Tytuł:  Re: Ekologiczne kominki

madzia263 napisał(a):
Wpadła mi ostatnio w ręce ulotka z ekologicznymi kominkami. Jako, że mieszkam w bloku, nastawiona, iż tylko nacieszę oczy, bo gdzie w mieszkaniu odprowadziłabym przewody kominowe?!


a gdzie to można kupić i z kond brać te bio paliwo do zasilenia tego kominku i czy te biopaliwo jest drogie?

Autor:  Mikrus [ 30 września 2009, o 19:14 ]
Tytuł: 

Na allegro są po 500zł, a nie jak w ulotce za 2k :o Wystarczy w szukajce wklepać biokominek.

Autor:  drosik [ 1 października 2009, o 06:40 ]
Tytuł: 

Mikrus,
Gdybyś przeczytał cały wątek, to byś zauważył, że taka odpowiedź jak Twoja już padła.

Autor:  polko [ 28 marca 2011, o 12:20 ]
Tytuł:  Re: Ekologiczne kominki

Faktycznie, drogie są na ulotce. Ale biokominki mają swoje zalety.

Autor:  reflexes [ 28 marca 2011, o 12:29 ]
Tytuł:  Re: Ekologiczne kominki

Cytuj:
Faktycznie, drogie są na ulotce. Ale biokominki mają swoje zalety.

Ale mają też wady i to chyba więcej niż zalet.

Autor:  Karuska [ 16 lipca 2013, o 11:37 ]
Tytuł:  Re: Ekologiczne kominki

SPAM=BAN
electro

Autor:  Romannn [ 17 listopada 2017, o 08:50 ]
Tytuł:  Re: Ekologiczne kominki

Raczej w tych marketach budowlanych typu OBI, Nomi itp. jest dużo drożej niż na allegro, bądź sklepach internetowych. Przebitkę mają niezłą. Więc przed zakupem, lepiej poświęcić trochę czasu, ale za to kupić taniej. Niedawno kupowałem biokominek i porównywałem trochę ceny więc wiem co mówię. A jeżeli chodzi o biopaliwo to nie jest drogi koszt. Kupuję akurat etanol lux fire i płacę coś ok. 7 zł za 1l.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/