Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Porodówka
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=80&t=7493

Autor:  kafetka [ 31 maja 2010, o 15:14 ]
Tytuł:  Porodówka

Witajcie.
W związku z tym że za niedługo zostanę świeżo-upieczoną mamą, chciałabym poznać wasze opinie na temat naszej kwidzyńskiej porodówki. Słyszałam przeróżne zdania-jedni przyjeżdżają rodzić do naszego szpitala, inni zdecydowanie odradzają... Proszę, pomóżcie mi podjąć decyzję i podzielcie się ze mną swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. I z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Autor:  magzeust [ 31 maja 2010, o 15:47 ]
Tytuł: 

kafetka napisał(a):
jedni przyjeżdżają rodzić do naszego szpitala


kto???

Autor:  kafetka [ 31 maja 2010, o 15:50 ]
Tytuł: 

no nie napiszę z imienia i nazwiska, wybacz

Autor:  catani [ 31 maja 2010, o 17:15 ]
Tytuł: 

kafetka, z mi znanych porodowek ( kwidzyn, gdansk-na klinicznej i sztum) zdecydowanie polecam te ostatnia......

Autor:  oki44 [ 31 maja 2010, o 17:27 ]
Tytuł: 

Czytam ciągle różne opinie i kwidzyńskiej porodówce - fakt.
Kiedyś już pisałem - moje dzieci rodziły się w Kwidzynie.
Moje wnuki rodziły się w Kwidzynie
Moja średnia córka dziś podreptała na kwidzyńską porodówkę.
Dyżur ma dziś dr Nowak. Czekam na efekt tego podreptania :)

Autor:  paragnomen [ 31 maja 2010, o 17:35 ]
Tytuł: 

Ja też się tu urodziłem (sala nr. 19), było wszystko o.k.

Autor:  oki44 [ 31 maja 2010, o 18:24 ]
Tytuł: 

A mi 15 minut temu przybył na świat piąty wnuk :D :-D :-D
Posiada jedną głowę, dwoje rąk, w każdej po pięć palców...
Mama jest zdrowa i szczęśliwa, ja też :D

Autor:  dixi [ 31 maja 2010, o 19:05 ]
Tytuł: 

oki44 napisał(a):
A mi 15 minut temu przybył na świat piąty wnuk


Gratulacje... :509:

Ja tam na kwidzyńską porodówkę nie narzekam. Wszystko poszło szybko, łatwo i bez problemów. Mam też porównanie - pierwszego syna rodziłam na Śląsku i prawdę mówiąc wszędzie było podobnie.

Autor:  catani [ 31 maja 2010, o 19:06 ]
Tytuł: 

oki44, gratuluje :-)

Autor:  Hopeczka [ 31 maja 2010, o 19:43 ]
Tytuł: 

oki44, gratuluje, dawaj fote :D

Autor:  reflexes [ 31 maja 2010, o 19:56 ]
Tytuł: 

kafetka napisał(a):
Proszę, pomóżcie mi podjąć decyzję i podzielcie się ze mną swoim doświadczeniem.

Doświadczenie to żadne, bo tylko jeden poród zaliczony i wszystko ok. Poród przez cesarskie cięcie.
magzeust napisał(a):
kto???

Sam byłem zdziwiony ale jak żona rodziła to była dziewczyna z Malborka, bo podobno tu mamy taką świetną porodówkę.

Autor:  oki44 [ 31 maja 2010, o 20:35 ]
Tytuł: 

Hopeczka napisał(a):
oki44, gratuluje, dawaj fote :D

Dobra, jest fota. Mały dziewięćdziesięciominutowy Karol :D

Załączniki:
Karol.jpg
Karol.jpg [ 182 KiB | Przeglądane 14191 razy ]

Autor:  dixi [ 31 maja 2010, o 20:36 ]
Tytuł: 

piękniusi :grinka:

Autor:  mirror [ 31 maja 2010, o 20:39 ]
Tytuł: 

Gratlule. Fajny wnusio :)

Autor:  NOWY(L) [ 31 maja 2010, o 22:14 ]
Tytuł: 

oki44, Gratuluje!niech rośnie zdrowo.

kafetka, Moja żona rodziła w Kwidzynie i było wszystko ok.

Autor:  Rachel [ 1 czerwca 2010, o 08:08 ]
Tytuł: 

Nie ma większego sensu robić sobie i rodzinie kłopot z przejazdem do innego miasta, gdy na miejscu jest dobra porodówka i bardzo dobry personel.

oki44, wszystkiego najlepszego dla całej rodzinki. :-)

Autor:  krzyzak [ 1 czerwca 2010, o 09:05 ]
Tytuł: 

oki44 napisał(a):
Dobra, jest fota. Mały dziewięćdziesięciominutowy Karol :D

Czysty dziadek. ;)
:-D :-D :-D
Gratuluję! :grin:

Autor:  soulful79 [ 1 czerwca 2010, o 09:29 ]
Tytuł: 

Jestem akurat swieżo po porodzie rodzinnym i polecam go każdej parze.
Wsparcie dla partnerki jest wtedy niezwykle ważne.
Fantastyczny personel szpitala.

Dyżur miał akurat dr Nowak (tak jak przy moich narodzinach).

Dowiedziałem się przy okazji, że urodziło się u nas od stycznia tylko ponad 300 dzieci czyli dość mało.

Pozdrawiam okiego :-)

Załączniki:
Karol2010.jpg
Karol2010.jpg [ 82.68 KiB | Przeglądane 14880 razy ]

Autor:  NOWY(L) [ 1 czerwca 2010, o 10:40 ]
Tytuł: 

soulful79 napisał(a):
Jestem akurat swieżo po porodzie rodzinnym i polecam go każdej parze

Popieram kolege,niesamowite przeżycie. :-)

Autor:  Borki [ 4 czerwca 2010, o 13:27 ]
Tytuł: 

TO nasz pierwszy wnuk. Jest SUPER!!! Pozdrawiamy szcześliwych rodziców i małego Karolka. Babcia Wanda i dziadek Krzysztof :-)

Autor:  koliber2 [ 7 czerwca 2010, o 20:52 ]
Tytuł: 

soulful79 napisał(a):
Jestem akurat swieżo po porodzie rodzinnym i polecam go każdej parze.
Wsparcie dla partnerki jest wtedy niezwykle ważne.
Fantastyczny personel szpitala.

Dyżur miał akurat dr Nowak (tak jak przy moich narodzinach).

Dowiedziałem się przy okazji, że urodziło się u nas od stycznia tylko ponad 300 dzieci czyli dość mało.

Pozdrawiam okiego :-)


gratulacje. Czyw kwidzynie ten porod rodzinny jest platny czy nie? Bo w Internecie rozne sa opinie na ten temat. Jak taki porod zalatwic od strony formalnej?

Autor:  jadaj [ 8 czerwca 2010, o 07:35 ]
Tytuł: 

koliber2 napisał(a):
gratulacje. Czyw kwidzynie ten porod rodzinny jest platny czy nie? Bo w Internecie rozne sa opinie na ten temat. Jak taki porod zalatwic od strony formalnej?


Rok temu poród rodzinny kosztował 200zł. Załatwiało się to w ten sposób, że zgłaszało się chęć porodu rodzinnego w momencie przyjazdu do szpitala na poród.
Pozostaje jeszcze kwestia dostępności sali do porodu rodzinnego.
Zarówno żona jak i ja odnieśliśmy pozytywne wrażenie ze szpitala Kwidzyńskiego i następne dziecko też chciałaby tam rodzić.

Autor:  soulful79 [ 8 czerwca 2010, o 09:14 ]
Tytuł: 

Wszystko bezpłatnie.

Fakt o planowanym porodzie rodzinnym zgłaszaliśmy jedynie przypadkiem na wizycie kontrolnej (w szpitalu) na tydzień przed rozwiązaniem. Nie trzeba było wcześniej zaliczać szkoły rodzenia tak jak to bywa w innych miastach.

Autor:  marewasob [ 9 czerwca 2010, o 06:56 ]
Tytuł: 

witam,
Ja byłam przeciwna porodowi w Kwidzynie jednak z uwagi na personel.
Urodziłam w kwietniu w Kwidzynie i byłam mile zaskoczona. Od przyjazdu do szpitala 1,5h i dzidziuś na świecie. Poród rodzinny darmowy w osobnej sali. Sala ok, nie potrzeba nic więcej. Położna była extra Bożena Szymańska. No i panie na noworodkach również super zmiany (taka czarna w długich włosach młoda dziewczyna również super).
Uważam że to zależy na kogo się trafi podczas porodu - na jaką zmianę. Lekarz Nowak - ok.

Autor:  kafetka [ 13 kwietnia 2011, o 13:23 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Więc...rodziłam w Kwidzynie, przy porodzie był dr E. Nowak.
Poród wspominam naprawdę fantastycznie.
Opieka lekarska pierwsza klasa - lekarz rewelacja, położne releacja.
Polecam:)

Autor:  Darek [ 13 kwietnia 2011, o 15:09 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

kafetka napisał(a):
Więc...rodziłam w Kwidzynie,


Gratulujemy z całej duszy i serca, teraz warto by pokazać zdjęcie nowo narodzonego obywatela/obywatelki (niepotrzebne skreślić) :D

Autor:  paragnomen [ 13 kwietnia 2011, o 16:11 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Mogę tylko potwierdzić, że ok.60 lat temu też tu było w porządku. Urodziłem się na sali nr. 18, gdzieś w piwnicy. Gdybym coś więcej pamiętał i miał to opisać, to jestem pewien, że też były by to same ochy i achy. Od tego czasu nie leżałem ani w tym, ani w innym szpitalu nawet przez chwilę.

Autor:  hanula821 [ 17 kwietnia 2011, o 20:26 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Ja polecam Sztum chociaż Kwidzyna nie odradzam, bo nie wiem jak tu jest. W Sztumie poród rodzinny, miła pani położna i cały personel, mało kobitek na oddziale, także panie pielęgniarki na każde zawołanie no i sala, w której mój małżonek spędzał z nami całe dnie.

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 17 kwietnia 2011, o 20:56 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Te wszystkie sympatyczne rekomendacje tylko zachęcają człowieka do rozmnażania się.
Jednak, jako parokrotny i już były baby-maker koncentruję się na wspomnieniach tych chwil znacznie wyprzedzających późniejsze wizyty na oddziale położniczym. Sorry

Autor:  beast [ 4 września 2011, o 21:02 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

hanula821 napisał(a):
Ja polecam Sztum chociaż Kwidzyna nie odradzam, bo nie wiem jak tu jest. W Sztumie poród rodzinny, miła pani położna i cały personel, mało kobitek na oddziale, także panie pielęgniarki na każde zawołanie no i sala, w której mój małżonek spędzał z nami całe dnie.

to jest fakt. pierwsze dziecko 5 lat temu rodzilo sie nam w sztumie. ogolnie ok po tym jak nowak (pisane celowo z malej litery) kazal mojej zonei z zatruciem ciazowym i po terminie jechac do domu i nie zawracac mu gitary w piatek wieczorem. pojechalismy do sztumu tak kroplowka, sciagali jakies leki z krakowa na zbicie opuchlizny. mala urodzila sie zdrowa na szczescie. mielismy uprzedzenia do kwidzynskiego szpitala ale dzis w nocy zonie odeszly wody. zawiozlem ja do kwidzyna. urodzila syna o 9:50. dyzur mial Zielinski. i tu bardzo mile zaskoczenie. szpital ladny, polozne przyjemne i wesole - mozna bylo pozartowac. lekarz tez z normalnym podejsciem. Syn urodzil sie zdrowy razem z mama maja sie bardzo dobrze. porod rodzinny bezplatny - mozliwosc korzystania z n2o :shock: tyle ze przeszkadza to ze po porodze i po 2 godzinach na sali rodzinnej mama zostaje przeniesiona na sale ogolna gdzie nie mozna wejsc nawet ojcu. odwiedziny tylko w sali odwiedzin. w sztumie moglem siedziec na ogolnej i nikomu to nie przeszkadzalo. ale zmiana szpitala kwidzynskiego na duzy PLUS.

Autor:  dixi [ 4 września 2011, o 21:25 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Gratuluję syna :grin:

Autor:  beast [ 4 września 2011, o 21:57 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

dziekuje :)

Autor:  reflexes [ 5 września 2011, o 06:10 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Cytuj:
i tu bardzo mile zaskoczenie. szpital ladny, polozne przyjemne i wesole - mozna bylo pozartowac

A to wszystko przez to, że jakiś czas temu każda pacjentka po pobycie w szpitalu wypełnia ankietę o tym jak w szpitalu jej się podobało. Pewnie chcą ISO albo jakieś inne i się starają.
Cytuj:
odwiedziny tylko w sali odwiedzin.

I bardzo słusznie. Może Twojej żonie to nie przeszkadza ale większości kobiet z jakimi rozmaiwałem odpowiada ten system. Wiadomo, że kobieta po porodzie potrzebuje spokoju i intymności i średnio jest jej w pokoju potrzebny mąż sąsiadki z połową rodziny. Fakt, że sala odwiedzin jest masakrycznie mała.

Autor:  MACIEKZB [ 5 września 2011, o 06:54 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

beast, gratuluję! No to teraz przydałaby Ci się jakaś Zafira V6 ;) :D

Autor:  beast [ 5 września 2011, o 07:47 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

MACIEKZB napisał(a):
beast, gratuluję! No to teraz przydałaby Ci się jakaś Zafira V6 ;) :D



sa 2 kombiki w rodzinie a wiekszej juz nie planuje wiec styknie. aczkolwiek jakas insignia opc 2.8 v6 turbo by sie przydala ;)

Autor:  ekstra_Edytka [ 22 grudnia 2017, o 14:25 ]
Tytuł:  Re: Porodówka

Chyba i tak poród w szpitalu na porodówce jest dużo lepszy od porodu np. w domu. Poród we właściwych warunkach pozwoli zminimalizować ryzyko jakichkolwiek powikłań. Wiadomo, ze teraz słyszy się o błędach lekarskich, złym traktowaniu pacjentek, ale to są raczej znikome przypadki. Moja znajoma musiała rodzić w domu, potem stwierdzono u niej atonie macicy. Chociaż atonia może być wywołana przeróżnymi czynnikami, moja znajoma doszukuje się winy właśnie w takim sposobie rodzenia. Teraz boi się o kolejny poród, ale jest już oczytana w temacie i stara się podejść do tej kwestii racjonalnie. Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej o tym schorzeniu polecam: http://www.kobiety.pl/zdrowie/atonia-ma ... tym-radzic
Akurat w przypadku kobiet planujących ciąże lub będących w jej trakcie, warto wiedzieć kilka rzeczy na ten temat, nawet tak profilaktycznie.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/