Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 13:58 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Podejrzewam, że jest to we wszystkich ośrodkach szkoleniowych.

Wątpię, znajoma robi równolegle w innym ośrodku i tak na prawde po 3-4 dwugodzinnych wykładach z teori wyjechała na miasto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 14:18 
Offline

Dołączył(a): 3 sierpnia 2007, o 17:56
Posty: 111
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Teoria a praktyka. Żeby jeździć trzeba zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny. Baa, nawet trzeba badania lekarskie mieć żeby móc wsiąść do auta. Ale to teoria. przeważnie jest tak że jeździ się tak szybko jak się da a egzamin wewnętrzny robi się na końcu teoretyczny i praktyczny. Nie wiem jak to jest w naszym mieście więc nie wypowiadam się. Mogę ewentualnie powiedzieć jak to było jakieś 6 lat temu jak robiłem prawko, chociaż czytając posty widzę że nic się nie zmieniło.

_________________
www.power-kwidzyn.pl
Kursy kat. B i kursy na wózki widłowe - ZAPRASZAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 14:40 
Offline

Dołączył(a): 14 listopada 2011, o 13:29
Posty: 141
Płeć: Kobieta
No ja nim zostałam wpuszczona do autka, musiałam zdać wew. i nie było "zmiłuj się".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 16:27 
Offline

Dołączył(a): 5 grudnia 2011, o 18:14
Posty: 2
Płeć: Nie wybrano
A co z LOK?
Robił tam ktoś kurs tam?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 19 listopada 2011, o 11:35
Posty: 32
Płeć: Mężczyzna
Bonne napisał(a):
No ja nim zostałam wpuszczona do autka, musiałam zdać wew. i nie było "zmiłuj się".


U mnie było to samo (Wiraż) i bardzo dobrze zrobili.
Standardowy test, maksymalnie 2 błędy można było zrobić ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 10 grudnia 2011, o 22:49 
Offline

Dołączył(a): 14 września 2010, o 08:54
Posty: 30
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ja robiłam w liderze zdałam za pierwszym razem w grudziadzu ale nie była to zasługa instruktora tylko mojej rodziny która mnie na zmiane uczyła jedzic i ćwiczyli ze mna jazde , wiec jazda z instruktorem była mi potrzebna do jazdy po mieście .

Nie polecam ani nie odradzam tego ośrodka .

Uwazam ,że 30h na nauke to za mało nie ważne w jakim ośrodku.

Jezeli mamy mozliwość ćwiczyć samemu to mozna iśc gdzie taniej jak nie to lepiej faktycznie LECH drożej ale to jedyny ośrodek który potrafi w miarę nauczyć laika "jeździć" w 30 h


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 18 grudnia 2011, o 00:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 października 2009, o 17:41
Posty: 18
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Lech. Ja zaczynałem tam kurs kat. B 5 maja 2010 roku, egzamin miałem 30 czerwca 2010 roku. Zdane za 1 razem, chociaż to czy ktoś zda za pierwszym czy nie to już kwestia szczęścia i osobistych predyspozycji. Właściwie to uczą wszystkiego co może Cię o tej porze roku na drodze spotkać (mnie nawet 2x wóz strażacki + karetka na rondzie - panika niemiłosierna. Nauczyłem się dość szybko reagować dzięki temu zdarzeniu na takie sytuacje). Większy stres przeżywałem na placu niż na mieście. Mimo najwyższej w mieście cenie dla kat.B to i tak polecam. Kurs warty tych pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 14 stycznia 2012, o 22:16 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 21:44
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
witam wszystkich forumowiczow :grin: jakis czas temu robilam prawko w POWERRRR.szczerze nie polecam... :? pracujacy tam instruktorzy raczej nie maja pojecia jak podchodzic,uczyc osoby,ktore maja pierwsza stycznosc z samochodem.oni chyba mysla ze ktos kto przychodzi na kurs wie wszystko a przynajmniej zna podstawy.wiec ja przychodze sie tam nauczyc jezdzic czy tylko kase w bloto wyrzucic??? :? kolejna sprawa to termin kolejnej jazdy.czasami czekalam tydzien lub dwa zeby umowic sie na kolejny wyjazd do grudziadza.jednego razu troszke przegieli,czekalam miesiac :evil: zaczynaja kurs za kursem a potem trzeba czekac tygodniami... kolejna,mysle ze wazna rzecz to wyjezdzone godziny.z 3 godzin jazdy jakie powinna jedna osoba wyjezdzic ze tak powiem robia sie praktycznie dwie.bo 20 minut tu sie stolo,20 minut tam sie stolo a wracalo sie czasami do osrodka juz na 15 minut przed uplywem czasu.jaka tu sprawiedliwosc,skoro place za 3 a wykorzystuje 2 godziny???jakby nie patrzec 50 zl w plecy :evil: niewiem jak jest w innych osrodkach ale na tym sie zawiodlam.taka jest moja opinia...
oplata za kurs 1300zl plus 40 zl lekarz no i oczywiscie egzamin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 15 stycznia 2012, o 01:23 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pandzia1601 zacytuje już nawet nie pamiętam kogo :oops: " i specjalnie po to się zarejestrowałaś na forum?".
Jeśli chodzi akurat o tą szkołę jazdy to jeden z naszych forumowiczów uczęszczał do niej i zdał egzamin za 1-szym razem, jakoś też zbytnio nie narzekał. No i moja Bratowa też tam uczęszczała i również egzamin zdany za 1 razem.To tak na marginesie.Dziękuje,dobranoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 16 stycznia 2012, o 07:51 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2010, o 18:28
Posty: 846
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie ma co przykładać uwagi do opini osób, które zakładają konto tylko po to żeby napisać jeden post .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 7 lutego 2012, o 14:18 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hej
Gdzie polecacie dokupić dodatkowe godziny?
Zastanawiam się nad Liderem i Powerem.
Jakieś doświadczenia, cokolwiek :) ?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 7 lutego 2012, o 15:27 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Jeśli mogę doradzić to najlepiej dokupić w ośrodkach, które są w miejscowości gdzie się zdaje egzamin. Oni wiedzą najlepiej, po których ulicach jeździć i zawsze doradzą na co zwracać największą uwagę. To moje zdanie.

-- 7 lut 2012, 2012 16:04 --

http://www.youtube.com/watch?v=2bsWJBfs ... ture=share :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 17:44 
Offline

Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 16:34
Posty: 4
Płeć: Nie wybrano
Ja polecam Turbo, koło kauflandu. Sama jestem kobietą i to zadowoloną z kursu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 18 października 2012, o 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja ostatnio spotkalem sie z czyms, co w glowie mi sie nie miesci. Wlasciciel czy tam wspolwalsciciel jednej ze szkol, instruktor i wykladowca w jednej osobie nie zna sie na znakach !!!! Twierdzil, ze znak B42 odwoluje wszelkie zakazy, gdy tymczasem :
http://www.infosamochody.pl/artykul,id_ ... kazow.html

Siedząc za kierownicą naszego samochodu, przez szyby można podziwiać krajobrazy przyrody na terenach, w których ingerencja człowieka zakończyła się jedynie na budowie drogi, lub też wspaniałych cudów współczesnej architektury w centrach wielkich miast. Jednakże przy drogach stoi coś, co nas kierowców powinno interesować najbardziej. A mianowicie mowa o znakach drogowych. Każdy kierowca, który posiada prawo jazdy musi wiedzieć, co oznacza poszczególny znak. Jednym ze znaków, którego znaczenie być może jest niezbyt dokładnie omówione na kursie prawa jazdy jest znak B-42.
Zgodnie z kodeksem drogowym ogółem występuje 38 znaków zakazu oraz 8 znaków kasujących poszczególne znaki zakazu. Na szczególną uwagę zasługuje tu znak B-42 - „koniec zakazów”. Dlaczego?
Znak ten wbrew pozorom nie anuluje wszystkich istniejących znaków zakazu, lecz tylko pięć spośród nich. Do znaków, które anuluje powyższy znak zaliczają się:
- B-25 – „zakaz wyprzedzania”
- B-26 – „zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe”
- B-23 – „zakaz zawracania”
- B-29 – „zakaz używania sygnałów dźwiękowych”
- B-33 – „ograniczenie prędkości”
Innymi słowy znak „koniec zakazów zawiera w sobie pięć innych znaków:
B-27 „koniec zakazu wyprzedzania”,
B-28 „koniec zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe”,
B-24 „koniec zakazu zawracania”,
B-30 „koniec zakazu używania sygnałów dźwiękowych”,
B-34 „koniec ograniczenia prędkości”.
Oprócz wymienionych znaków anulujących znaki zakazu, istnieją jeszcze dwa znaki zakazu oraz znaki je odwołujące. Znaki te dotyczą:
strefy ograniczonej prędkości,
strefy ograniczonego postoju.
Ogólnie wszystkie znaki zakazu przestają obowiązywać za pierwszym skrzyżowaniem, przed którym zostały one umieszczone. Szczególne przypadki anulowania wybranych znaków zostały opisane powyżej.

Ow instruktor byl tak mocno przekonany o swych racjach, ze zalozyl sie ze mna. Oczywiscie zaklad przegral, a ze poszlo o pare groszy schowal glowe w piasek i sie ukrywa. Wiec jezeli w ciagu tygodnia nie walnie oficjalnie skruchy i nie przyzna sie do bledu podam nazwe tej szkoly. Trzeba byc odpowiedzialnym za swoje czyny. Tym bardziej niestety, ze po lekcjach z takimi "instruktorami" ludzie wyjezdzaja na drogi stanowiac potencjalne zagrozenie dla innych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawo jazdy.
PostNapisane: 19 października 2012, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Nie spotkałem jeszcze na polskiej drodze znaku odwołującego ograniczenie
prędkości do 30 km/h

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.