Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, o 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos! mam małe pytanie...(jeśli uważasz iż jest ono nie na miejscu proszę o natychmiastowe usunięcię mojego postu)..
Zastanawiałem się gdzie go umieścić... pytanie brzmi: " forum to (a między innymi powyższy post) traktuje jak najbardziej w klarownym świetle Niemców. Jestem Polakiem (niestety przez system skazany na przyjaźń ze Związkiem Radzieckim, jak na pewno co najmniej 90% społeczności tego forum). Nie to żebym się czepiał, ale skąd u państwa taka niechęć do Rosjan, a tym samym aprobata i (np.) kult wojsk niemieckich?

Dla mnie jako Polaka to trochę dziwne, jako że bardziej jestem KOSMOPOLITĄ już nie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, o 20:23 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Ależ drogi Jarku...
po pierwsze - wszystkie pytania i wątpliwości są na miejscu i dobrze aby sobie pewne sprawy wyjaśnić już na początku,
po drugie - forum nie traktuje jak to określiłeś "jak najbardziej w klarownym świetle Niemców",
po trzecie - raczej nie sądzę abyśmy czuli jakąkolwiek niechęć do rosjan a tym samym aprobatę czy kult wojsk niemieckich...

Po prostu zajmujemy się dociekaniem a raczej zgadywaniem (bo nie zawsze można znaleźć odpowiednie dokumenty) zdarzeń i historii naszego miasta. Niezaprzeczalnym faktem jest iż zanim my tu nastaliśmy było to miasto niemieckie, niezaprzeczalnym faktem jest również to że najwięcej szkód w ostatnim stuleciu wyrządzili miastu żołnierze rosyjscy i nie odbieraj tego jako pogardy wobec powyższych albo kultu wojsk czy narodu niemieckiego - po prostu oni byli tu przed nami, my nastaliśmy po nich i naturalną rzeczą jest że chcemy poznać przeszłość naszej "małej ojczyzny" i nic poza tym. Nie upatruj w tym jakieś "spiskowej teorii dziejów" ;)


Ostatnio edytowano 21 kwietnia 2006, o 20:35 przez malgos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, o 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Małgoniu! I już jestem w domu ( bo w pewnym momencie poczułem sie niepewnie) ... dziękuję za tę wypowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, o 23:52 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Aleksander napisał(a):
(...) Wydaje mi się (piszę co pamiętam z bardzo wczesnego dzieciństwa), że stał przynajmniej do 1967 roku (wtedy wyjechaliśmy z Kwidzyna na dobre).
(...)


Wracając do tematu,

w "Dziejach miasta..." umieszczona została taka fotka z rozbiórki pomnika w roku 1972:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, o 06:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
wątpię aby był on poświęcony żołnierzom rosyjskim, nie w niemieckim mieście na mapie z 1938 roku

W Gdańsku tak było, więc czemu nie w Kwidzynie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, o 09:55 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Corzano napisał(a):
W Gdańsku tak było, więc czemu nie w Kwidzynie?


Masz rację, na razie to tylko takie gdybanie które ma szansę zostać potwierdzone jeśli znajdzie się jakikolwiek zapis lub zdjęcie obrazujące to miejsce.
Chociaż nie ukrywam iż ten cmentarz może troszkę zburzyć moją teorię a potwierdzić słowa Corzana...

Obrazek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, o 22:54 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Fotki powyżej rozwiały moje wątpliwości - to nie to miejsce. Dawno (szczerze mówiąc nigdy) nie patrolowałem tych okolic ale coś mi chodziło po głowie z tym cmentarzem rosyjskim (nie radzieckim) w tej okolicy. Teraz wiem, że to trochę dalej w kierunku nowego przejazdu. Więc temat pomnika przy wieży ciśnień wciąż jest otwarty. A przy okazji - Małogś masz może jakąś przedwojenną fotkę wieży ciśnień? Podobno była przebudowywana (powiększana) po wojnie. Ciekaw jestem jak wyglądała kiedyś.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2006, o 06:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
ale coś mi chodziło po głowie z tym cmentarzem rosyjskim (nie radzieckim) w tej okolicy.


Wiem skąd Ci świtało wszak jesteśmy "historycznymi" wychowankami pani Matias z sp.4 :) Mi po tylu latach cały czas świtają w głowie różne ciekawe fakty historyczne mimo, że ten przedmiot nie był moim konikiem potrafiła pozostawić wiele w naszych głowach ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2006, o 08:52 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Bo po lekcjach z Pania Matias albo zostawalo cos w twojej glowie, albo nie zostawalo nic z ciebie :D : D :D

Pozdrawiam 4-kowiczow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2006, o 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 10:13
Posty: 190
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wachu napisał(a):
Bo po lekcjach z Pania Matias albo zostawalo cos w twojej glowie, albo nie zostawalo nic z ciebie : D


Bardzo trafne spostrzeżenie. Dokładnie tak zapamiętałem lekcje historii z w/w nauczycielką. :wpale:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2006, o 21:22 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Piotr_J napisał(a):
Małogś masz może jakąś przedwojenną fotkę wieży ciśnień? Podobno była przebudowywana (powiększana) po wojnie. Ciekaw jestem jak wyglądała kiedyś.


Jedyne zdjęcie znalezione "na szybko" z roku 1902


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2006, o 00:49 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bez okolicznych drzew musiała wyglądać imponująco.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2006, o 08:06 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Zawsze chcialem miec taka wieze na wlasnosc...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2006, o 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wachu, ale to tylko wieża ciśnień (z dość wątpliwą lokalizacją), a np. nie latarnia morska... :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2006, o 09:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tu jest sporo różnych tego typu cudów:

http://www.tfh-berlin.de/~rau/wassertuerme.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.