Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 7 sierpnia 2011, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 grudnia 2010, o 16:35
Posty: 110
Płeć: Kobieta
Ciężko przychodzi mi zrozumieć osoby dla których szczytem marzeń jest 6miesięczna umowa podpisana z agencją zatrudnienia.

Praca w którejkolwiek z fabryk kwidzyńskich powinna stać się pracą dla uczniów, studentów, ludzi którzy TYMCZASOWO! szukają zajęcia!

Mijam te "smutne" autobusy, przyklejone do szyb twarze kobiet zdają się mówić "Boże, ostatnia nocka i dwa dni wolnego".

Ludzie!

Weźcie swój los w swoje ręce! Czy szczytem marzeń jest praca "w systemie?" dorabianie agencji pracy a osoby często nawet nie wiedzą jak się nazywasz!

Pomysłów na biznes jest "milion pięćset sto dziewięćset" wystarczy tylko zrobić ten "pierwszy" najtrudniejszy krok!

A argumenty że "nie mam wykształcenia, doświadczenia, kapitału, mam rodzinę na utrzymaniu" to żadne argumenty!

A piszę to dość mam tego "biadolenia" gdy tylko pojawi się plotka że Jabil zamykają, że w Jabilu zwalniają, że ten to się dorobił a ja?"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 07:48 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
GohaSamoHa napisał(a):

Pomysłów na biznes jest "milion pięćset sto dziewięćset" wystarczy tylko zrobić ten "pierwszy" najtrudniejszy krok!


Mądrze piszesz ale nie zapominaj o jednym. Trzeba mieć jeszcze to coś?
Pamiętam jak zaczynałem rozkręcać biznes ponad trzydzieści lat temu, wtedy łatwo nie było i przez pewien czas pracowałem za darmo.
Maiłem jednak entuzjazm do tego co robię. Jesteśmy jednak tak skonstruowani, że ten entuzjazm posiada ok 18% populacji. Badania dowodzą, że we wszystkich społeczeństwach jest ten odsetek podobny.
Więc nie ma się co dziwić, że 18% to pracodawcy reszta jest pracobiorcami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:10 
GohaSamoHa "Ciężko przychodzi mi zrozumieć osoby dla których szczytem marzeń jest 6miesięczna umowa podpisana z agencją zatrudnienia."

Ciężko przychodzi mi zrozumieć dorosłą i sprawną intelektualnie osobę, która pisze takie dyrdymały !


"Praca w którejkolwiek z fabryk kwidzyńskich powinna stać się pracą dla uczniów, studentów, ludzi którzy TYMCZASOWO! szukają zajęcia!"

[color=#000000] Totalny truzim...
[/color]

"Mijam te "smutne" autobusy, przyklejone do szyb twarze kobiet zdają się mówić "Boże, ostatnia nocka i dwa dni wolnego"."


[color=#000000]Czytam ten smutny post, z niemalże przyklejoną twarzą do monitora, sprawdzając, raz po raz , czy dobrze widzę czytany tekst i mówię do siebie, Boże, czy autorka postu jest całkowicie pozbawiona empatii, czy nie z tego świata...
[/color]

"Weźcie swój los w swoje ręce! Czy szczytem marzeń jest praca "w systemie?" "


[color=#000000]Szanowna autorko, nie pisz proszę takich sloganów i nie pluj ludziom w twarz, a jeśli już jesteś tak konstruktywna i pełna pomysłów, to poprzyj swoje teorie konkretną radą, pomysłem...

[/color]

"Pomysłów na biznes jest "milion pięćset sto dziewięćset" wystarczy tylko zrobić ten "pierwszy" najtrudniejszy krok!"



Nie wymagam od Ciebie zbyt wiele, podaj choć trzy. W dzisiejszych wyjątkowo trudnych i ciężkich dla niemalże wszystkich czasach i dobie recesji na rynku...



"A argumenty że "nie mam wykształcenia, doświadczenia, kapitału, mam rodzinę na utrzymaniu" to żadne argumenty! "



[color=#000000]Cóż, widać nie każdy z "nieszczęśników i nieudaczników życiowych" miał w życiu tyle szczęścia co Ty...nie mniej jednak, fakt ten nie tłumaczy, ani nie usprawiedliwia Twojej buty !
Kobieto, czy Ty się słyszysz ???

[/color]

"A piszę to dość mam tego "biadolenia" gdy tylko pojawi się plotka że Jabil zamykają, że w Jabilu zwalniają, że ten to się dorobił a ja? "



[color=#000000][color=#000000]A piszę to, ponieważ nie potrafię przejść obojętnie wobec takiego tekstu! Zastanawia mnie intencja, jaką się kierowałaś pisząc te słowa. Reasumując, przyjmuję założenie i składam Twój mało wybredny wywód, na barki młodego wieku, braku doświadczenia życiowego i późnej pory powstania Twego postu.[/color][/color]


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2009, o 13:34
Posty: 185
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
Bzdura Według ciebie załózmy wszyscy interes wszyscy badzmy prezesami a sile robocza zróbmy ze zwierzat .posłuchaj siebie .Ten tekst to jak policzek dla ludzi dzieki którym jesz ,ubierasz sie i masz na czym spac .Ten twój tekst ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 grudnia 2010, o 16:35
Posty: 110
Płeć: Kobieta
Darek napisał(a):

Mądrze piszesz ale nie zapominaj o jednym. Trzeba mieć jeszcze to coś?
Pamiętam jak zaczynałem rozkręcać biznes ponad trzydzieści lat temu, wtedy łatwo nie było i przez pewien czas pracowałem za darmo.


Dokładnie Darku, nic nie spada z nieba... chociaż jak czasami czytam na czym ludzie zarabiają to pomyśleć można że "im spadło":) trudno porównywać rozkręcanie biznesu w dopiero rodzącym się kapitalizmie a tera gdzie jest tak wiele możliwości "ułatwienia" sobie startu.

I zgodzę się z Tobą drugi raz:) że potrzebny jest entuzjazm ja bym jeszcze dodała pasja:)

Ale... zawsze taniej i łatwiej ponarzekać z rana;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GohaSamoHa, rozumiem, że sama już rozkręcasz swój biznes?

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
beria napisał(a):
GohaSamoHa, rozumiem, że sama już rozkręcasz swój biznes?

ja tam myślę że biznes juz działa od dawna i przynosi ogromne zyski

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 grudnia 2010, o 16:35
Posty: 110
Płeć: Kobieta
madzia70, nie zrozumiałaś mnie, nie chcę żeby teraz KAŻDY został prezesem wielkiej firmy, raczej postawiłabym na samozatrudnienie:) małe choćby i rodzinne firmy.
Cytuj:
Ten tekst to jak policzek dla ludzi dzieki którym jesz ,ubierasz sie i masz na czym spac .
u ła, jednym ruchem spoliczkowałam miliony Chińczyków,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:33 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
megi napisał(a):
ja tam myślę że biznes juz działa od dawna i przynosi ogromne zyski


Chyba nie, bo wtedy się o nim nie pisze :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:38 
GohaSamoHa napisał(a):
madzia70, nie zrozumiałaś mnie, nie chcę żeby teraz KAŻDY został prezesem wielkiej firmy, raczej postawiłabym na samozatrudnienie:) małe choćby i rodzinne firmy.
Cytuj:
Ten tekst to jak policzek dla ludzi dzieki którym jesz ,ubierasz sie i masz na czym spac .
u ła, jednym ruchem spoliczkowałam miliony Chińczyków,



Bynajmniej, nie czuję się spoliczkowana. Sama sobie jestem okrętem i żeglarzem od lat ! Niczego nie dostałam w spadku i zaczynałam od tzw. zera, może dlatego też mam w sobie nieco więcej pokory i zrozumienia dla innych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:41 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
KRYNIA napisał(a):
może dlatego też mam w sobie nieco więcej pokory i zrozumienia dla innych.


Bardzo ważne słowa, dzisiaj już prawie zapomniane :neutral:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 grudnia 2010, o 16:35
Posty: 110
Płeć: Kobieta
beria napisał(a):
GohaSamoHa, rozumiem, że sama już rozkręcasz swój biznes?


Małymi kroczkami, niestety zaczynamy od "zera absolutnego" nawet bez dotacji:( ale praca po 14godz i OGROMNE samozaparcie, postanowienie z liceum "będę dorabiać samą siebie":) tylko to nadal w powijakach...

Ale..żadne pieniądze nie cieszą jak te zarobione właśnie tak:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 08:56 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Życzę powodzenia i wytrwałości :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2009, o 13:34
Posty: 185
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
Cytuj:
Ten tekst to jak policzek dla ludzi dzieki którym jesz ,ubierasz sie i masz na czym spac .
u ła, jednym ruchem spoliczkowałam miliony Chińczyków,[/quote]

Nie rozumiem czyzby w twojej torbie tylko chinszczyzna ? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przestań narzekać, pracuj dla siebie!
PostNapisane: 8 sierpnia 2011, o 09:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GohaSamoHa napisał(a):
beria napisał(a):
GohaSamoHa, rozumiem, że sama już rozkręcasz swój biznes?


Małymi kroczkami, niestety zaczynamy od "zera absolutnego" nawet bez dotacji:( ale praca po 14godz i OGROMNE samozaparcie, postanowienie z liceum "będę dorabiać samą siebie":) tylko to nadal w powijakach...

Ale..żadne pieniądze nie cieszą jak te zarobione właśnie tak:)


Minęły te czasy bezpowrotnie kiedy kupowało się rozkładane łóżko do handlu ba bazarze i się sprzedawało co popadnie.
Dzisiaj na 10 nowo otwartych sklepów po kilku miesiącach zamyka się 8 i kończy się to zazwyczaj komornikiem i wszelkimi wpisami do KRD (Krajowy rejestr długów), taki człowiek będzie się dźwigał z kłopotów finansowych prze wiele lat.
W dzisiejszych czasach nawet firmy z wieloletnią tradycją się zamykają, bo nie wytrzymują ciśnienia na rynku.
Jeśli ktoś dysponuje swoim lokalem i ma swój kapitał, ma jakieś szanse na przetrwanie w tym zwariowanym świecie cywilizacji, gdzie firmy się prześcigają w pomysłach jak tu Kowalskiemu wyjąć kilka złotówek z kieszeni, są wstanie zawinąć kupa śeta w papierek w wmówić Ci że towar jest pierwsza klasa....

To nie jest tak myślisz.... :sad:

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.