Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 16 października 2021, o 14:09 
Offline

Dołączył(a): 16 lutego 2014, o 21:31
Posty: 30
Płeć: Nie wybrano
Były jeszcze kioski na Malborskiej na przeciwko SP nr 3 i na Batalionów Chłopskich, tam gdzie jest parking koło dawnej SP 1.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 10 października 2022, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2022, o 08:15
Posty: 23
Płeć: Nie wybrano
Był jeszcze kiosk jak się jechało Górną w kierunku Marezy ,mijając ul Drzymały po lewej stronie na tym obecnie pustym placu ,a dokładniej między Ślepą a Drzymały.Teraz tam stoi wielkie drzewo,tak orientacyjnie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 11 października 2022, o 19:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
Grzechu napisał(a):
Na pewno we wczesnych latach 90-tych kiosk stał również gdzieś w tych okolicach ul. 3 maja, między obecnym rondem a urzędem skarbowym:
https://www.google.com/maps/@53.735275, ... 312!8i6656

Pamiętam, bo pani kioskarka odkładała mi Przegląd Sportowy, który odbierałem w drodze do pracy.


Jego lokalizacja była na górce obok budynku nr 7 , prawie pod tą gruszą (szarką) która stoi jeszcze do dziś ,czekało się zawsze za WIECZÓR WYBRZEŻA,który przywoził dalekobieżny z Gdyni do Łodzi kaliskiej o 16,10 ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 12 października 2022, o 06:48 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kiosk 'koło dworca" zanim się przeniósł koło parkingu był w miejscu gdzie teraz są schody na kładkę.
A przedtem - o ile pamięć mnie nie myli - był wewnątrz dworca na ścianie gdzie teraz ochroniarz siedzi (na scianie z dawną świetlicą - tam jakieś gry planszowe były). Czy ktoś może to potwierdzić?

I był kiosk z dwoma okienkami na Kościuszki tak jakoś przy aktualnym wjeździe na parking - jedno było dostępne z wewnątrz jednostki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 12 października 2022, o 08:28 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2022, o 08:15
Posty: 23
Płeć: Nie wybrano
Zgadza się kiosk, był wewnątrz dworca zaraz przy głównym wejściu po prawej stronie.kupowałem tam Skrzydlatą Polskę.
W czasie gdy ja byłem w wojsku na miejscu tego kiosku przy ul Kościuszki była kantyna,wchodziło się do niego schodkami w dół.Dokładnie w tym przejściu na obecny parking.I znowu wspomnienia,Dwa moje latka w Jw 1740.
Wtedy przed jednostką był stalowy płot i murowane z cegieł słupki


Ostatnio edytowano 12 października 2022, o 08:38 przez Skorpion51, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 12 października 2022, o 08:33 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Szkoda że nie ma żadnego zdjęcia ... ale wtedy był zakaz fotografowania kolei


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 12 października 2022, o 08:44 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2022, o 08:15
Posty: 23
Płeć: Nie wybrano
Dokładnie za aparat foto były poważne kłopoty.Jak staliśmy na warcie na posterunku nr1 [przed jednostką na całej długości wzdłuż płotu] to kazali nam wypatrywać samochodów z rejestracją CD[korpus dyplomatyczny]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 12 października 2022, o 09:54 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
I wypatrzeliście jakiś :o ?
Ciekawe założenie - szpiedzy przyjadą fotografować jednostkę wojskową (jakby nie mieli zdjęć przedwojennych - jednostka nie zmieniła się specjalnie z zewnątrz) samochodami na rejestracjach CD :lol:
No chyba że to po to żeby dać wam zajęcie, żebyście się nie nudzili i nie oglądali za dziweczynami na ulicy (bo samachodów to generanie na początku lat 70-tych nie było za wiele).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 12 października 2022, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2022, o 08:15
Posty: 23
Płeć: Nie wybrano
Nie. To pewnie była ściema ,ale wtedy komuniści wszędzie widzieli wroga.Fakt samochodów było bardzo mało,ale za to nie brakowało dziewczyn.Najlepszy dla mnie był posterunek przed jednostką bo chodziło się z bronią na zewnątrz jednostki po chodniku.Byłem między ludżmi ,a i znajomych się spotkało. No ale cóż trzeba było swoje dwa latka odsłużyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 13 października 2022, o 11:16 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2022, o 08:15
Posty: 23
Płeć: Nie wybrano
A teraz może by tak o kioskach spożywczych,a raczej o budkach z piwem.Czy ktoś pamięta budkę z piwem na ul Kopernika naprzeciwko dawnej milicji,na tak zwanej czarnej drodze[nie było asfaltu tylko czarna szlaka czy coś w tym stylu]w lato jak było sucho to bardzo się kurzyło.obecnie tam jest parking,budka miała zielony kolor.Chyba. Piło się piwko patrząc milicjantom w okna .I to było legalne,a teraz było by to przestępstwo albo wykroczenie.Kiedy znikła.Może ktoś ma fotki.Naokoło budki była taka deska co robiła za ladę,Tak na oko na szerokość kufla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 13 października 2022, o 11:27 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tej nie pamiętam ale podobna była chyba na Targowej (nie piłem wtedy piwa), tam gdzie teraz jest jeden z nowych domów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 13 października 2022, o 13:10 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2022, o 08:15
Posty: 23
Płeć: Nie wybrano
Tego [tej budki] nie pamiętam .Może jakieś wskazówki.może wróci pamięć.postaraj się o bliższą lokalizację.

-- 13 października 2022, o 14:13 --

Ta koło milicji z tego co ja pamiętam była bardzo ważna .można było pić koło władzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 14 października 2022, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dokładnie nie pamiętam (dzieckiem byłem i nie korzystałem ... :D ).
To była południowa strona ulicy - na tym miejscu jest jeden z nowych domów chyba ...
Jest gdzieś na sieci zdjęcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 17 października 2022, o 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
Skorpion51 napisał(a):
A teraz może by tak o kioskach spożywczych,a raczej o budkach z piwem.Czy ktoś pamięta budkę z piwem na ul Kopernika naprzeciwko dawnej milicji,na tak zwanej czarnej drodze[nie było asfaltu tylko czarna szlaka czy coś w tym stylu]w lato jak było sucho to bardzo się kurzyło.obecnie tam jest parking,budka miała zielony kolor.Chyba. Piło się piwko patrząc milicjantom w okna .I to było legalne,a teraz było by to przestępstwo albo wykroczenie.Kiedy znikła.Może ktoś ma fotki.Naokoło budki była taka deska co robiła za ladę,Tak na oko na szerokość kufla.

Oprócz piwa to i trochę spożywki też tam było,p. Doroszowa w tutki papierowe własnoręcznie skręcane cukierki sprzedawała na wagę ;-)

-- 17 października 2022, o 19:03 --

aman napisał(a):
Tej nie pamiętam ale podobna była chyba na Targowej (nie piłem wtedy piwa), tam gdzie teraz jest jeden z nowych domów.

To we wnęce takiej było obecnie nr 14 .Jerzy P obecnie tam pobudował w 90-tych latach i miał Zakład Fotograficzny z atelier .
A kiosk z piwem i spożywką gość bez ręki sprzedawał, "KRZYŻAK"by napisał więcej ,ale zdaje się obraził na e-kwidzyn i niezagląda ,a to Jego Ulica .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kioski
PostNapisane: 13 września 2023, o 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Chyba nie ostał się już w Kwidzynie żaden kiosk? Ten na Warszawskiej naprzeciwko urzędu miasta też już nie czynny... Teraz kolej na małe sklepy spożywcze, wymierają bardzo szybko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.