Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Auto mi myszkuje
PostNapisane: 19 października 2009, o 21:30 
chanbord napisał(a):
Wyjechałem zadowolony
A ja mam pecha. Już trzy tygodnie do nich jeżdżę i nie mogą znaleźć usterki. Za każdym razem wysyłają mnie na wymianę kolejnej części i po wymianie jej dalej to samo :sad:


Ostatnio edytowano 20 października 2009, o 20:26 przez MACIEKZB, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 21:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Ja pisałem o przeglądach i ustawianiu zbieżności. Tak naprawdę to właśnie po usterkach i ich dobrej lokalizacji rozpoznaje się dobrych fachowców. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze udaje za pierwszym razem zdiagnozować usterkę. A co dolega Twojej puszce? Opowiesz nam o tym? Może będziemy mogli Ci jakoś pomóc?! :P :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 22:16 
Samochód nie trzyma się toru jazdy, troszkę "myszkuje". Pomimo, że nie ma żadnych luzów, stuków itp, wymieniłem profilaktycznie wszystkie końcówki drążków, gumy wahaczy i stabilizatorów, sworznie. Ustawiali mi geometrię kół kompleksowo. Ostatnio wymieniłem opony na nowe a juto zabieram się za wymianę łożysk amortyzatorów. Jeśli to nie pomoże to sprawdzi się moja pierwsza wersja (czarna), o której nie powiem żeby nie zapeszyć. ;)
No to do dzieła panowie, macie pole do popisu. :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Już po wymianie ww. części auto powinno jeździć jak fabryka nakazała. Myślę Maciek, że twój najczarniejszy scenariusz może się sprawdzić. Jak kupowałeś samochód to na pewno byli właściciele mówili, że jest bezwypadkowe lub była mała stłuczka, po której nie ma śladu, a ... teraz ... (obym się mylił)

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 października 2009, o 23:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
No to do dzieła panowie, macie pole do popisu. :-D


Miałem napisać o oponach.. ale widzę że wymienione. Czasami nawet na nowych oponach samochód może nie trzymać toru jazdy, bo tańsze opony nie mają tak sztywnej stopki jak te lepsze. Nie wiem jakie masz u siebie..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 07:25 
chester napisał(a):
Jak kupowałeś samochód to na pewno byli właściciele mówili, że jest bezwypadkowe lub była mała stłuczka, po której nie ma śladu, a ... teraz ... (obym się mylił)
Samochód był kupiony już dość dawno i nie było tego problemu. Pojawił się 1,5 miesiąca temu, tak z dnia na dzień było gorzej.
Slay napisał(a):
Czasami nawet na nowych oponach samochód może nie trzymać toru jazdy
Letnie miałem założone Goodyear, teraz na zimę założyłem Dębice, które używam od lat i nigdy nie mialem z nimi problemu. Więc kwestia opon odpada... :neutral:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Jeszcze dodam że nie warto wierzyć maszynom do testowania amortyzatorów. Mam dość duży i ciężki samochód, woziło mnie przy prędkościach pow 100 km/h, tak samo sprawdziłem wszystko. Amortyzatory na teście miały od 70 do 80 %, więc jeszcze nie tak źle. Jednak moim zdaniem samochód był za miękki, wymieniłem komplet i różnica jest ogromna..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 10:33 
Slay napisał(a):
Jednak moim zdaniem samochód był za miękki, wymieniłem komplet i różnica jest ogromna..
To, że były "miękkie" wcale nie świadczy o ich niesprawności. Często amortyzatory do tego samego modelu samochodu mogą mieć różną charakterystykę. Napewno są różnice pomiędzy amortyzatorami olejowymi, gazowymi a olejowo-gazowymi. ;)
Moje amortyzatory mają sprawność po 80% każdy + - 0,5%, sprawdzane w dwóch niezależnych stacjach.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 10:46 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB,! a sprawdzałeś tarcze hamulcowe?
Czasami jak są już cienkie i w pewnym momencie je przegrzejemy, lubią się minimalnie przegiąć.
A wtedy może to się objawiać, opisanymi przez Ciebie efektami. Rzuca przodem przy hamowaniu i przy pewnych prędkościach. Sprawdź może tarcze hamulcowe, grubość i czy są równe.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 10:57 
Mogę puścić kierownicę i hamuje równiutko. Są równe i grube, orginalne Brembo. Efekt "myszkowania" ma w czasie jazdy szczególnie przy wchodzeniu lub wychodzeniu z zakrętu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Moje amortyzatory mają sprawność po 80% każdy + - 0,5%, sprawdzane w dwóch niezależnych stacjach.


Miałem na myśli że były za miękkie i samochód nie był sztywny. Te 80% to może być właśnie powód myszkowania na drodze. Amory po prostu po jakimś czasie trzeba wymineic nie zwracając uwagi na to co maszyna poikazuje.. Czasami nowe maja na maszynie 80%.

Taki przypadek miałem z swoim samochodem i niekoniecznie u Ciebie jest ten sam problem. Wymieniłem na takie same jak miałem, dobre markowe o twardości zbliżonej do oryginalnych.

Za tylne nawet zabrałem się sam, tu link do moich wypocin :-D :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52215


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 13:39 
Slay napisał(a):
Czasami nowe maja na maszynie 80%.
Przeważnie nowe mają troszkę ponad 80% sprawności. Nie ma takich, które mają 100%. Chodzi głównie o to żeby pomiędzy prawą a lewą stronę nie było różnicy, bodajże nie więcej niż 15%. Natomiast powinno wymienić się poniżej 60% sprawności. Chociaż norma chyba jest do 50%


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Przeważnie nowe mają troszkę ponad 80% sprawności. Nie ma takich, które mają 100%. Chodzi głównie o to żeby pomiędzy prawą a lewą stronę nie było różnicy, bodajże nie więcej niż 15%. Natomiast powinno wymienić się poniżej 60% sprawności. Chociaż norma chyba jest do 50%


Ja wykładu na ten temat nie potrzebuję.. można zaraz dopisać że na wynik testu mają opony na jakich stoi samochód, bo np na niskim profilu wynik będzie inny niż na standardowym... i tak bez końca :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 15:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Wczoraj wymieniałem łożyska i gumy na amorkach, jedno było zatarte całkowicie i się nie ruszało, ale nic mnie nie ściągało.

Tak sobie myślę, że ta czarna wersja może być prawdą. Wcześniej Cię nie ściągało bo zbieżność mogłeś mieć dopasowaną tak by samochód trzymał się prostego kierunku jazdy. Po ustawieniu zbieżności prawidłowo mogło Cię ściągać bo koła nie miały geometrii. Tak sobie gdybam. Z drugiej strony przy ustawianiu zbieżności widać czy koła i auto mają dobrą geometrię. Sam nie wiem :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, o 20:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Posty zostały wydzielone do nowego wątku, bo już dawno nie miał nic wspólnego z regulacją świateł.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.