Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nauczmy się parkować!
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
Kochani,

Jak niektórzy potrafią rzucić swoje auto na parkingu doskonale wiemy wszyscy - ostatnio pod Kauflandem ktoś swoim autem zajął nawet całe 4 miejsca, zamiast standardowych dwóch :-D

Niestety tak na prawdę to nie jest to do końca śmieszne. Przybyło aut, coraz trudniej zaparkować w naszym mieście, szczególnie w godzinach szczytu. W piątek przy poczcie głównej miałem ciekawą sytuację. Właściciel krążownika szos w postaci fiata pandy zaparkował na 2 miejscach. Z braku wyboru stanąłem koło niego - żeby się zmieścić musiałem niestety bardzo blisko. Przykro mi było z tego powodu, ale nie miałem czasu czekać, aż zwolni się gdzieś inna miejscówka. Nie mniej jednak zaparkowałem po stronie "pasażera", żeby umożliwić właścicielowi w miarę komfortowe dostanie się do auta...

Wiecie co? Ręcę mi opadły, kiedy starszy człowiek z tejże pandy spretensjonował się: "jak tam można zaparkować?"... No właśnie moim drodzy: jak tak można zaparkować - z linią rozdzielającą stanowiska pomiędzy kołami?

Proponuję, zacząć edukację od najbliższych - współlokatorów, znajomych, cioć, wujków itp. Co ciekawe w dużych miastach rzadko widuję tego typu "bezmyślność parkingową". Może dlatego, że taki samochód najczęściej zostanie zaraz przyblokowany autem kogoś, kto zaparkuje prawidłowo i kierowca musi się chwilę pomęczyć... oczywiście może też wezwać Policję, żeby ta wypisała mu mandat za nieprawidłowe parkowanie :P

Nie namawiam jednak do zastawiania ludziom aut, ale apeluję o pewną wrażliwość w kwestii parkowania - aut jest coraz więcej. Im więcej kierowców będzie parkować prawidłowo, tym będzie nam łatwiej.

Jak będzie okazja zrobię jakąś fotkę obrazującą dobitnie o co mi chodzi.


Ostatnio edytowano 14 grudnia 2009, o 22:57 przez 2fast4you, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Jasne, temat rzeka. Chyba najgorszym miejscem do parkowania to ulica Chrobrego jest.. samochodów więcej niż mieszkańców, a i tak ludzie nie potrafią równo parkować :-P Ale najgorsze są sytuacje kiedy przychodzisz i widzisz wgniecenie po drzwiach innego samochodu.. Niestety obawiam się że to się nigdy nie zmieni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 stycznia 2007, o 19:29
Posty: 508
Lokalizacja: Malbork
Płeć: Mężczyzna
2fast4you napisał(a):
Jak będzie okazja zrobię jakąś fotkę obrazującą dobitnie o co mi chodzi.


To chyba, każdy zmotoryzowany wie: "O co cho?" :-D

_________________
Życie jest naprawdę bardzo proste. Otrzymujemy to, co dajemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 21:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
najciekawsze jest to, że najczęsciej to te najmniejsze auta są "najszerszymi" :) sama mam malolitrażowe i zaliczane do tych "babskich, miejskich" samochodów i staram się zawsze zwracać uwagę na to, aby zaparkować prawidłowo...szlag mnie trafia, jak ja się męczę, prostuję, a ktoś inny ma to w doopie i albo parkuje byle gdzie albo byle jak :)

kiedyś w tv pokazywali jak jakiś koleś nocą malował na samochodach linie wzdłuż linii poziomych oznaczających miejsce parkingowe :) jak ktoś stał na dwóch miejscach, miał piękną linię wzdłuż samochodu :P

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 22:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jest taka strona: http://nieumiemparkowac.pl może warto dodać tam kilka fotek :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 14:39
Posty: 301
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mnie zawsze smieszy parkownie tych "kredyciarzy" pod lidlem.
parking w pyte ze wyjdzie sporo sprzetow to zawsze znajdzie sie jakas ci..... co zaparkuje pod samymi buforami do koszykow, skutecznie blokujac innym wjazd i wyjazd z parkingu i dumnie wychodzi ze swojego 10 - 15 latka tak aby go wszyscy widzieli co stoja w kolejce przy kasie. rece opadaja :)
lakoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 22:21 
drosik napisał(a):
Jest taka strona: http://nieumiemparkowac.pl może warto dodać tam kilka fotek :?:
Nawet jest zdjęcie z naszego terenu :evil:- foto


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
2fast4you napisał(a):
Jak niektórzy potrafią rzucić swoje auto na parkingu doskonale wiemy wszyscy - ostatnio pod Kauflandem ktoś swoim autem zajął nawet całe 4 miejsca, zamiast standardowych dwóch :-D

Święta racja. Zgadzam się z tobą w zupełności.
Szlak mnie tafia jak widzę samochód, zaparkowany na dwóch, albo trzech miejscach parkingowych.

Często można spotykać się z takimi sytuacjami.
Czasami nawet obserwuję takie sytuacje, pod moim blokiem, gdzie wszyscy się znają.
Wie taki jeden z drugim że jeżeli On źle zaparkuje( na dwóch miejscach) to sąsiad nie zaparkuje wcale.
Ale dla niektórych to żaden problem ważne że on zaparkował a reszta to "śmierć frajerom". Co gorsza, jak się zwróci takiemu uwagę to można się załapać na niemiłą sytuację, połączona z treściwą wiązanką słowną.

A w mieście takie sytuacje zdarzają bardzo często.
Samochodów w naszym mieście przybywa coraz więcej, a parkingów, prawie wcale.
Dzisiaj każdy kto zrobi prawo jazdy, jest w stanie za pensję (może dwie), już kupić
jakiś w miarę jeżdżący samochód.
W latach siedemdziesiątych nie było z tym problemu. W naszym mieście można było spacerować środkiem ulicy, w środku dnia, i nikomu , a zwłaszcza samochodom się nie przeszkadzało. A samochód w tamtych czasach był szczytem marzeń i wyrzeczeń. Było ich tak niewiele że wiedziało się który samochód do kogo należy.
Ale to tak na marginesie. :-)

Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna, ciężko jest w godzinach,( tak zwanego) szczytu przejechać z jednego końca miasta na drugi. Dlatego przy tak dużej ilości pojazdów i przy tak małej ilości parkingów, znaleźć miejsce na postój, graniczy z cudem.

W takiej sytuacji, uważam że powinniśmy reagować na źle zaparkowany samochód, bardziej stanowczo i zdecydowanie: dzwoniąc na Straż Miejską.
Mamy prawie wszyscy telefony komórkowe, i możemy taką sytuacje zgłosić w każdej chwili.
Uważam że apel do wszystkich widzących złe parkowanie o zgłaszanie do Straży Miejskiej jest zasadny .
Ktoś pomyśli : znalazł się podpier..acz.
Uważam jednak że, każdy kulturalny kierowca, nie będzie miał z tym problemy, i tak nie pomyśli.
A teraz ukłon, w stronę Straży Miejskie, żeby takie zgłoszenia traktowali bardzo poważnie i w miarę szybko reagowali na takie zgłoszenie. Może jak się rozniesie po mieście że, Straż Miejska bardzo szybko reaguje w takich sytuacjach (złego parkowania), to zmieni to mentalność niektórych kierowców, i zanim zaparkuje On swoje auto, pomyśli też o innych użytkownikach dróg i parkingów.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
lakoc napisał(a):
wychodzi ze swojego 10 - 15 latka


lakoc, nie obrażaj mojego samochodu, w przyszłym roku stuknie mu dyszka :-P :grinka: :grinka:


Ostatnio edytowano 14 grudnia 2009, o 23:06 przez Slay, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2009, o 23:06 
krzyzak napisał(a):
Ktoś pomyśli : znalazł się podpier..acz.


żadne podpier***nie.Kwidzyn to małe miasto-samochodów coraz wiecej.Kazdy odczuwa brak miejsc do parkowania.Problem parkowania swietnie obrazuje parking pod Jabilem,mimo wyznaczonych miejsc wielu kierowców ma problemy z wjechaniem miedzy linie.Ostatnio doszlismy do wniosku z kumplem że jak zabierana była by premia to ludzie w mig nauczyliby sie jak parkowac.I to jest klucz do sprawy-wystaczy konsekwentnie karac ludzi zle parkujących i bedzie po sprawie.Ale jak jest,kazdy wie..............


Ostatnio edytowano 14 grudnia 2009, o 23:13 przez NOWY(L), łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Chanbord, posłużę się Twoim zdjęciem ;) Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe :)
Tutaj przykład parkowania na ul. Szerokiej :)
http://galeria.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pos=-6675

A i jeszcze od siebie chciałbym dodać, że często na mieście widzę sytuację, jak ustanie taki "kierowca A" na dwóch miejscach i "kierowca B" "wciśnie" się koło niego, to też ustanie źle. No i gdy już "kierowca A" odjedzie, to wychodzi na to, że źle zaparkował "kierowca B" :/

P.S. troszeczkę zamotane to, przepraszam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 00:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Macie 100% racji, sam wielokrotnie się z tego powodu denerwowałem, ale...
Z tym zgłaszaniem może czasem wyniknąć niezamierzony problem, zauważcie:
na dużym, przysklepowym parkingu jest nieustanna rotacja aut. Ludkowie stają
różnie, lecz gdy widzę że w miarę swobodnie mieszczę się w lukę pomiędzy autami,
to w nią wjeżdżam. A wcale nie musi to oznaczać, że stoję pomiędzy liniami - może
właśnie okrakiem na linii. I w takim przypadku - nie widzę w tym nic niestosownego.

No właśnie, oboje poruszyliśmy ten sam problem :)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 00:13 
Felo napisał(a):
P.S. troszeczkę zamotane to, przepraszam

ja zrozumiałem, bo dość często sam jestem kierowcą B :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 07:09 
Offline

Dołączył(a): 13 listopada 2009, o 10:56
Posty: 89
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
A propos tego "zgłaszania" do Straży Miejskiej.
Przed moją firmą mamy prywatny parking - przeznaczony dla nas i naszych Gości. Oczywiście jest tam ustawiona odpowiednia tabliczka informująca o tym fakcie. Nagminnie jednak ochrona musi interweniować, bo ludzie mają w głębokim poważaniu własność prywatną i parkują nam swoje klamoty jak chcą i kiedy chcą. Kilkakrotnie osobiście dzwoniłam do Straży Miejskiej. Ich skuteczność jest niemal zerowa. Nie są chętni do pomocy i mają to serdecznie gdzieś. Pewnego razuu, dzwoniąć do Straży usłyszałam wprost: "Proszę Pani, my mamy ważniejsze rzeczy na głowie niż źle zaparkowane samochody" W tym samym dniu widziałam jednak jak skutecznie Panowie strażnicy biegali pod UM na ulicy Warszawskiej i swoim aparacikiem pstrykali foty samochodom zaparkowanym na miejscach dla inwalidów. Doszłam do wnoisku że mam słabą siłę przebicia.
Przy kolejnym samochodzie, tym razem porzuconym na tydzień czasu na naszym parkingu, poprosiłam o pomoc Policję i o dziwo - szybko i sprawnie załatwili sprawę.
Teraz radzimy sobie inaczej - jak? - a to niech zostanie tajemnicą.

_________________
www.otoz.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
Szlak mnie tafia

To już lepiej trafić na szlak. :grinka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.