Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akcja "Nie parkuj jak łoś"
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2009, o 09:58
Posty: 138
Lokalizacja: Mareza
Płeć: Mężczyzna
W związku z brakiem jakiejkolwiek kultury u większości kwidzyńskich kierowców,
realizowac będziemy akcję, która odcisnęła swoje piętno w większych miastach np.Gdańsk.

AKCJA " NIE PARKUJ JAK ŁOŚ"

Każdy wie że na naszych parkingach jest ciasno,
zwracajmy uwagę jak parkujemy, a wówczas dla każdego innego użytkownika powinno znaleźc się miejsce.

Kierowcy olewający kulturę parkowania mogą liczyc się z niespodzianką na oknie, którą jest bardzo trudno usunąc. Naklejki NIE PARKUJ JAK ŁOŚ !!!! Mamy wielu zwolenników, którzy włączyli się do akcji, więc..... POMYŚL ZANIM ZAPARKUJESZ JAK ŁOŚ NIE JESTEŚ SAM/A


Załączniki:
jaklos.jpg
jaklos.jpg [ 25.47 KiB | Przeglądane 39249 razy ]

_________________
NMI-Marek


Ostatnio edytowano 21 grudnia 2009, o 12:09 przez NMI, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 stycznia 2007, o 19:29
Posty: 508
Lokalizacja: Malbork
Płeć: Mężczyzna
NMI napisał(a):
którą jest bardzo trudno usunąc


Czy jakaś komisja będzie weryfikowała ustawienia samochodu na parkingu? Kilka zdjęć do tego, protokół?
Moim zdaniem takie naklejki to przemoc :-D :-D :-D
Jestem za propagowaniem pozytywnych zachowań ale takowa forma mi się nie podoba. Może NMI organizuj jakieś happeningi, rozdawaj ulotki, rozwieszaj plakaty, ustawiaj znaki, współpracuj z prasą, mediami.
Bo wiesz, przemoc rodzi przemoc

_________________
Życie jest naprawdę bardzo proste. Otrzymujemy to, co dajemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hmm, inicjatywa oryginalna ...ale do pierwszego spotkania z policją lub co gorsza karkiem.
Poza tym jak ma wyglądać w praktyce ocena poprawności parkowania auta, bo jak już wspomniano wcześniej w innym wątku:
MACIEKZB napisał(a):
kogo ukarać? Wystarczy, że jedna osoba stanie źle to pozostali są zmuszeniu do nieprawidłowego parkowania.()...

A co kiedy
Cytuj:
jedna osoba
źle zaparkuje i do niej dostosuje się pozostałych ...nastu kierowców, to co wtedy, obkleicie/ukaracie cały parking aut?

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
A mnie się akcja podoba :D szczególnie bym poprzyklejał na te samochody co stają na miejscach dla niepełnosprawnych, na ścieżkach rowerowych, na całej szerokości chodnika i na trawie :evil:

Niedługo idę na miasto więc zabiorę aparat, a tak tylko zobaczę ile po drodze samochodów spotkam źle zaparkowanych. Będę szedł spod katedry, to może coś uchwycę :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2009, o 13:34
Posty: 185
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
NMI napisał(a):
z niespodzianką na oknie, którą jest bardzo trudno usunąc. Naklejki NIE PARKUJ JAK ŁOŚ !!!!


To ja decyduje co moze a co nie moze byc naklejone na oknie mojego samochodu .
Liczyłes sie z tym ?. Czy to ma jakas podstawe prawna ? która daje Ci mozliwosc trwale "niszczyc " czyjs pojazd??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2009, o 09:58
Posty: 138
Lokalizacja: Mareza
Płeć: Mężczyzna
Jeśli człowiek nie potrafi rozróżnic skosu, równoległego, prostopadłego parkowania w wyznaczonym przez linie miejscu to bardzo mi przykro. Wystarczy pomyślec. Policja ? W żadnym mieście w którym taka akcja się odbyła nikt nikogo nie ukarał, ponieważ? brak dowodów. nie wiesz kto, i kiedy przyklei, a poza tym, mała szkodliwosc czynu. Mozesz na wlasną rękę szukac tego kto SŁUSZNIE przylepi Tobie takową naklejkę, ale za groźby, pobicia itp. to Ty będziesz odpowiadał :) Plakaty swoją drogą, to dopiero początek. Kontrowersyjne? tylko dla tych którzy nie potrafią/ nie chcą zaparkowac tak aby inni uczestnicy ruchu mogli się zmieścic. nie ma tu nic do tłumaczenia :)


DO Großvater:
Rzeczą oczywistą jest, że nikt nie weryfikuje, który stanął pierwszy źle, dlatego też nikt nie będzie nikomu nic naklejał- bo nie wiadomo kto jest winny, ale pojedyńcze elementy , których jest mnóstwo....


A i do zbulwersowanej Pani- NAKLEJKI NIE NISZCZĄ POJAZDU :)
Reasumując grzecznie. Parkujcie normalnie a nie JAK ŁOŚ :)

_________________
NMI-Marek


Ostatnio edytowano 21 grudnia 2009, o 11:26 przez NMI, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 3 lutego 2007, o 22:03
Posty: 379
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W dniu dzisiejszym na większości parkingów zalega ujeżdźony śnieg, w związku z tym nie widać lini wyznaczających miejsca parkingowe, to i Wasze naklejki nie powinny być przydatne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 14:39
Posty: 301
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
najlepiej to podjechac pod kaufland albo lidl w godzinach szczytu i zobaczyc jak niektorzy koniecznie musza zaparkowac pod samym wejsciem.
lakoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NMI napisał(a):
Jeśli człowiek nie potrafi rozróżnić skosu, równoległego, prostopadłego parkowania w wyznaczonym przez linie miejscu to bardzo mi przykro. Wystarczy pomyśleć. (...)


Jeszcze raz powtórzę, to jak zaparkuję może być często wymuszone autem które już wcześniej stało na parkingu.

NMI napisał(a):
(...)nikt nikogo nie ukarał, ponieważ? brak dowodów. nie wiesz kto, i kiedy przyklei, a poza tym, mała szkodliwość czynu. Mozesz na wlasną rękę szukac tego kto SŁUSZNIE przylepi Tobie takową naklejkę


Jak zostaniesz złapany za rękę to chyba sprawa nie podlega dyskusji. Zapamiętaj, nawet ludzie w sieci nie są anonimowi a co dopiero w tak małym mieście jak Kwidzyn.

NMI napisał(a):
..., ale za groźby, pobicia itp. to Ty będziesz odpowiadał :) (...)


Groźby?!?! Jak dorwie Cię jakiś niezadowalany kark lub inny narwany właściciel któremu oszpeciłeś jego ukochane auto to raczej nie będzie to tylko słowna utarczka. I tez może to załatwić w dyskretny sposób aby nie było

Cytuj:
dowodów
.

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2009, o 09:58
Posty: 138
Lokalizacja: Mareza
Płeć: Mężczyzna
Śnieg przeszkadza w zaparkowaniu np.przy millenium, prostopadle do chodnika, w miarę możliwości tak aby kąt parkowania był zminimalizowany? Nie sądzę. oczywiście problemem jest to że często trzeba zaparkowac niepoprawnie z winy innych (każdy z nas tak miał i będzie miał). Sprawa dotyczy głównie oczywistych chamskich zaparkowań. Jeśli jesteście z Kwidzyna, i poruszacie się samochodem, to raczej każdy wie na jakim parkingu, jak się parkuje. Poprawcie mnie jeśli się mylę :) Zwracajmy uwagę na swoje parkowanie.
Skoro każdy tak się denerwuję o NAKLEJKI, to porzucmy ten temat ,ale jeszcze raz. ZWRACAJMY UWAGĘ JAK PARKUJEMY. To jest idea tej akcji. Zwracajmy uwagę innym ludziom jak widzimy bezsensowne zachowanie na parkingu, za to nikt Nam nie da po buzi. Nie bójmy się mówic. Ale, najpierw zacznijmy od siebie

_________________
NMI-Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NMI napisał(a):
(...)Skoro każdy tak się denerwuję o NAKLEJKI, to porzucmy ten temat ,ale jeszcze raz. ZWRACAJMY UWAGĘ JAK PARKUJEMY. To jest idea tej akcji. Zwracajmy uwagę innym ludziom jak widzimy bezsensowne zachowanie na parkingu, za to nikt Nam nie da po buzi. Nie bójmy się mówic. Ale, najpierw zacznijmy od siebie


:piwo:

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sierpnia 2006, o 11:00
Posty: 612
Lokalizacja: Z deptaq
Płeć: Mężczyzna
ja mam problem z spędem trzody samochodowej pod moim domem w okresie świątecznym (15-go sierpnia) miejsca jest na 3 auta , a ostatnio dość tępo nastawiona pani na tablicach GD zastawiła je wszystkie , więc jako że to teren prywatny (nie oznaczony ale prywatny) rozegrałem małą scenkę :
Podchodzę do owej wypindrowanej sztucznym futrolateksem pani i mówię

- przepraszam mam bardzo poważny problem , potrzebna mi pani pomoc !
-- w czym mogę panu pomóc ?
- potrzebuję wykonać telefon , bo w moim padła bateria a sprawa jest pilna !
-- okej nie ma problemu
(udaje że dzwonie )
- dzień dobry straż miejska ! mam problem z źle zaparkowanym po chamsku autem pod moim domem w prywatnym miejscu na ul 15-go Sierpnia itd... itd.. i oddaje jej telefon , dziękując za pomoc wchodzę do domu gdzie drzwi mieszczą się naprzeciw jej srebrnego dyliżansu od firmy 'Honda' minęło może z hmmm... 40 sekund , patrzę przez okno a tej bardzo miłej pani już nie ma.

Także jeśli to czyta chciałbym jej podziękować za darmowe minuty telefoniczne , pomoc w ważnej sprawie oraz przypomnieć że ma pustą głowę w której jest nitka , i jeśli tą nitkę bym przeciął to zapewne uszy by odpadły..

Pzdr.
Daniel :wink:

[/i]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 20 grudnia 2007, o 14:42
Posty: 206
Lokalizacja: Northern Ireland
Płeć: Mężczyzna
Nie tak dawno na terenie szpitala, w ktorym pracowalem w Polnocnej Irlandii w zwiazku z notorycznym zastawianiem wjazdow/wyjazdow/chodnikow/przejsc przez kierowcow, ktorzy byli zbyt leniwi, by przejsc okolo 100m z wyznaczonego parkingu, rozpoczeto za przyzwoleniem Policji akcje naklejania na szybie po stronie kierowcy i szybie przedniej naklejki wielkosci 15x15cm z czerwonym nadrukiem informujacym, ze kierowca zaparkowal w miejscu niedozwolonym. Co wazne - naklejka ta ma bardzo paskudny klej, ktorego pozbycie sie wymaga calkiem sporego wysilku. Musze przyznac, ze z relacji znajomych po kilku tygodniach tej akcji znaczaco zmalala ilosc osob parkujacych niepoprawnie. Nie dosc, ze naklejki nie sposob usunac na miejscu, to taki delikwent jezdzi po calym miescie oznajmiajac wszystkim, ze jest niepoprawnym kierowca, nieuznajacym zasad.
Mysle, ze cel edukacyjny zostal spelniony rowniez.
Niemniej jednak musze przyznac, ze w odroznieniu od kwidzynskiej rzeczywistosci, miejsc parkingowych jest w przytoczonej przeze mnie lokalizacji dostatecznie duzo. W Kwidzynie po prostu ich BRAK!!! Stad nie do konca przekonany jestem o slusznosci takiej naklejkowej akcji. Sam nie jeden raz parkowalem na "dzikusa" po tym jak 20 minut szukalem miejsca parkingowego w promieniu np500m.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
stardust, mistrzowska zagrywka! :grinka:

Akcja jak najbardziej pomysłowa. Proponuję może zamiast naklejek, po prostu jakieś wkładki za wycieraczkę, czy coś w tym stylu. Efekt ten sam, a i nie ma co się martwić, że ktoś kogoś obije na oszpecenie samochodu czy coś w ten deseń.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Hollow napisał(a):
jakieś wkładki za wycieraczkę

Tak? To spróbuj to zrobić w citroenie :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.