Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 19:59 
Darek napisał(a):
drewno to ma posłużyć do budowy aparatu atelierowego
Jeśli to ma być jakieś takie "ustrojstwo":
Obrazek
to zdecydowanie odradzam pokazywany surowiec. Wypolerować można każde drewno, ale nie każde ma odpowiednie parametry wytrzymałościowe, które tu będą potrzebne (rozsuwany statyw, mocowanie wkrętów i okuć do skrzynki). Polecam jakieś względnie twarde gatunki drewna. Z powodów estetycznych pudło można by zrobić np. z mahoniu. A listwy statywu z "podrasowanego" kolorystycznie buka lub dębu./
(-) b. mistrz stolarski z Białek).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 21:05 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky, decyzja już zapadła konstrukcja będzie klejona z obłogów dębowych coś na kształt sklejki wielowarstwowej, po czym będą wycinane kolejne elementy aparatu.

Trwa dobór odpowiednich klejów.

Dąb tylko z tego powodu, że to ma być w całości polska konstrukcja włącznie ze skórzanym miechem.

Ta kamera z Twojego zdjęcia troszkę zbyt mało funkcjonalna, będą pokłony standardu przedniego i tylnego.

Czemu "b. mistrz" tego się nie zapomina tak jak jazdy na rowerze :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Moim, często mylnym zdaniem obudowę takiego cuda powinno wykonać się z dobrej bukowej sklejki ( możlwość formowania obłości), a fornirować całość orzechem z tzw głowni.
Darek, jeżeli potrzebujesz prawdziwego, przedwojennego, jesionowego trójnogu to daj znać na PW, mam takowy w swoim wiejskim obejściu.
Myślę, że orzechową głownię o długości 40 cm też bym wiosną znalazł.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 21:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Porcellus, dzięki serdeczne tylko, że ten aparat konstruuje znajomy (ja jestem zbyt leniwy i kupuję gotowce bo dla zbieracza ważna jest firma i historia aparatu)
Ja jedynie asystuję korzystając z Waszej pomocy :-)

Uważam budowę (w dobie wszech-panującej cyfry) takiej kamery za duże wyzwanie dla młodego człowieka.

Jestem kibicem i pomocnikiem podaruję Mu jedynie obiektyw oryginalny Rodenstock z 1933r jako, że wiem iż soczewek sam nie wypoleruje jak i nie obliczy obiektywu :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 21:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
nie obliczy obiektywu

a to już nie lada wyzwanie dla zwykłego zjadacza chleba :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.