Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pochówek pary prezydenckiej w kryptach wawelskich
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 19:48 
Offline

Dołączył(a): 27 listopada 2009, o 19:26
Posty: 22
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Czy wszyscy pozostali - jeszcze żyjący - prezydenci, będą także chowani po swojej śmierci w kryptach wawelskich ? Uważam, że w tym szczególnym miejscu powinni być pochowani ludzie absolutnie wybitni. Przykro mi, ale do takich nie zaliczam prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Taką decyzję jego rodziny uważam za brak wyczucia i taktu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 20:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Krzak39 napisał(a):
Przykro mi, ale do takich nie zaliczam prezydenta Lecha Kaczyńskiego


Z całym szacunkiem dla zmarłego , jestem tego samego zdania.

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 20:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dobrze, ale czy wiadomo kto wyskoczył z taką propozycją? Jak znam życie to raczej nie była to inicjatywa obywatelska...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 20:16 
Offline

Dołączył(a): 19 stycznia 2009, o 21:15
Posty: 264
Lokalizacja: Rio
Płeć: Mężczyzna
Pomysłodawcą był wojewoda małopolski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 20:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Troszkę z innej beczki:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... czony.html

Żeby nasze umiłowane państwo tylko nie zbankrutowało ???

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:00 
A ja w temacie pochówku na Wawelu
Dla jasności nie mam jeszcze wyrobionego zdania w tym temacie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No to idźmy za ciosem. Kiedy beatyfikacja?

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:02 
Ciekawy artykuł -dlaczego Wawel a nie Powązki:
http://wyborcza.pl/1,105766,7768819,...na_Wawelu.html
Krzak39 napisał(a):
Uważam, że w tym szczególnym miejscu powinni być pochowani ludzie absolutnie wybitni.

Ale czy na pewno sami wybitni.....????
http://pl.wikipedia.org/wiki/Groby_K...skie_na_Wawelu


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:03 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
No to idźmy za ciosem. Kiedy beatyfikacja?


Idźmy dalej, kiedy zmartwychwstanie? :-P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darku, wszyscy szanujemy prezydenta, nie rób takich żartów.
Tzn nie wywołuj wilka z lasu...

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:10 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
oki44 Do czasu gdy jestem obywatelem RP szanuję każdego prezydenta, szacunek jednak niektórzy mylą z sympatią. Tej ostatniej jednak nie odczuwam. :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
http://wyborcza.pl/1,105766,7768972,Na_ ... aleko.html

pomimo, że wybiórcza to moja opinia leży gdzieś koło tej zawartej w linku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 21:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Perfidia sytuacji polega na tym, że społeczeństwo w obliczu śmierci postanowiło zrezygnować z jakiejkolwiek krytyki zmarłych
(o zmarłych tylko dobrze). Niestety, ich koledzy tego postanowienia nie złożyli... Wyłapałem już wiele przykładów ale nie będę ich cytował, smutne.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 22:05 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Wracamy do starego...


Krzak39 napisał(a):
powinni być pochowani ludzie absolutnie wybitni.


A kto decyduje o absolutnej wybitności danej osoby? Większość w sondażu OBOP? Większość rządząca czy grupa dyskusyjna na naszej klasie etc?

Pojawiły się argumenty typu - to nie jest król - a tylko oni byli tam chowani...

Sikorski, Piłsudski, Kościuszko, Królewna Anna Maria, Jan Albert Waza czy Jan Zygmunt Waza - Królowie czy jednostki absolutnie wybitne? A może potrzeba zgody Cara? Michał Korybut Wiśniowiecki też miał trudne rządy - mało kto uważał go za wybitnego, a mimo to znalazło się tam dla niego miejsce.

Lech Kaczyński był Prezydentem samodzielnym, człowiekiem posiadającym własne zdanie i zdecydowanym w działaniach. Zginął tragicznie - w miejscu symbolicznym dla losów całego narodu - miejscu które symbolizowało całą jego działalność polityczną.
Gdyby nie jego determinacja nadal nie byłoby Muzeum Powstania Warszawskiego i cały świat nadal byłby przekonany, że jedyne powstanie odbyło się w getcie, Warszawę wyzwolili sowieci, a jedyny ruch oporu podczas IIWW to Francuzi w czarnych beretach z radiostacją ukrytą w koszu z jajkami. Był jednym z czołowych działaczy ruchu który dał nam demokrację (choć wszyscy pamiętają jedynie Wałęsę). Miał wiele zalet które zaciekle były marginalizowane przez nieprzychylne mu media.

Jako wyrazisty polityk był łatwym celem ataków (brat i jego wizerunek wcale mu w tym nie przeszkadzał). W tym samolocie zginęło wiele osób zasłużonych dla Polski w której teraz żyjecie - nie można tam pochować wszystkich, ale pochówek prezydenta będzie swego rodzaju symbolem.

Mógł być "leniem" jak Kwaśniewski - lud go "kochał" - nikomu szczególnie nie utrudniał życia. Mógł być jak Wałęsa - spójrzcie jak zmieniła się jego ocena w oczach "opiniotwórczych" dziennikarzy gdy Kaczyński doszedł do władzy. Był sobą i konsekwentnie drążył projekty ważne dla niego i jego elektoratu - choć nie tylko. Walczył i upominał się o pamięć o Powstaniu, Katyniu i właśnie podczas kolejnej "batalii" o Katyń zginął. Choćby z tego względu należy mu się miejsce na Wawelu.
Za kilka lat wycieczki szkolne odwiedzające krypty dowiedzą się o Kaczyńskim, gdzie i kiedy zginął. Kto był z nim na pokładzie i dlaczego tam leciał a wg. mnie to dość ważna sprawa.

Nie minął tydzień od śmierci prezydenta a już udawany szacunek jest zagłuszany przez głupie żarty - Smutne to i żałosne. Nie piszę tego jako zwolennik polityki braci Kaczyńskich bo nigdy się za takiego nie uważałem. Nie potrafię zrozumieć jak człowiek wszem i wobec akcentujący swoje obycie, takt, intelekt i kulturę może sobie pozwolić na tak głupie dowcipy? W jednym zdaniu potraficie obsmarować zachowanie "prasy" - ITI, Agory, ich próby manipulowania społeczeństwem i jednocześnie kalkować ich zarzuty wobec nielubianego człowieka. Działalność Kaczyńskiego jako prezydenta oceni historia na podstawie faktów zawartych w oficjalnych dokumentach a nie donosach z GW czy niewybrednych dowcipów Szymona Majewskiego czy prowadzącego Fakty dziennikarza (prezentera - jeśli już mamy się czepiać poprawnej terminologii)!

Wielokrotnie na tym forum odmawialiście mi nawet prawa do nazywania się Polakiem - bo tu nie mieszkam, bo nie przestrzegam zasad ort. bo mam inne zdanie na temat bieżącej polityki niż 46% społeczeństwa biorącego udział w sondażach. Ale nawet ja potrafię zrozumieć motywy kierujące zwolennikami pochówku w Krakowie. Człowiek odszedł i już choćby kultura osobista nie pozwala na tego typu żarty jakie wielu z was - obywateli - śmieszyły jeszcze kilka tygodni temu. On już nie jest politykiem, nie zabierze fotela prezydenckiego waszemu kandydatowi (kimkolwiek on będzie) - więc dajcie mu odejść w spokoju i uszanujcie pamięć jego, ludzi którzy z nim zgięli i sprawę która sprawiła, że razem wsiedli do tego samolotu. Miejsce na Wawelu będzie wspaniałym podziękowaniem od narodu.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 23:55 
Dla mnie osobiście nie ma szczególnego znaczenia wybór miejsca pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Było kilka godnych propozycji, ale decyzję już podjął gospodarz Katedry Wawelskiej.

Zastanawiałem się jak długo potrwa ten sen o Polsce wyciszonej i bez kłótni, które już wkrótce niewątpliwie znów się zaczną. Widać, ze ten stan jakiegoś poczucia pojednania jest nam obcy, źle się w nim czujemy i nie chcemy go.
Przed 5 laty, też na początku kwietnia, kibice Wisły i Cracovii mieli lepszy wynik, bo odczekali chyba nawet ze dwa tygodnie zanim znów zaczęli się wyzywać i okładać.
Okazuje się, że powód łatwo znaleźć. I nie chodzi mi tu o wyrażanie osobistych opinii o wyborze miejsca pochówku Prezydenta, bo to jest prawo każdego z nas.

Chodzi mi o nakręcający się ton szyderczych komentarzy pojawiających się przy tej okazji. Także w poprzedzających tu wpisach. Nie wątpię, że nastąpi tu nieskrępowana powtórka obelżywości (z szacunkiem), drwin (z szacunkiem oczywiście), a nawet obsceniów pod adresem niepochowanej jeszcze osoby. Wzory i szablony tego są na tym forum ciągle dostępne.

Powraca, co już znaliśmy, czyli wygłaszanie przy tej okazji nieprzyjaznych komentarzy o samej osobie Prezydenta. Tego miało nie być. Za Jego życia, zamiast toczyć rzeczowe dyskusje, krytyki o jego koncepcjach i decyzjach , to trwała akcja ośmieszania i szyderstw, których wzory kolportowano do obywatelskiego powielania w sieci. Niewielu zdało sobie teraz sprawę, że byli bezwolnymi manekinami w tej akcji.
Bardzo podobną „spontaniczność” obserwuję od dzisiaj, gdy „Gazecie Wyborczej” około południa skończyły się już dni dobroci i uruchomiła ona zakładkę protestów, innych opinii tam nie zamieszczono. Był banerek : Czekamy na wasze listy. Wskazówka organizacyjna : „Internauci skrzykują się, by o godz. 20 zaprotestować pod krakowską kurią”. O godzinie 20 przyszło ponad 300 osób. Ale ziarno zasiane i sprawa już potoczy się sama. Zadziała pęd stadny. Ale na wszelki wypadek jeszcze: "Jutro o dwudziestej", chociaż decyzja o pogrzebie w Krakowie już zapadła, ale jątrzyć trzeba.

Ktoś kto zdecydował, że to do rodziny, czyli do Jarosława Kaczyńskiego ma należeć wybór miejsca pochówku brata, kto podpowiedział Wawel, i kto przekonał do tego kard. Dziwisza – ten jest głównym winowajcą wzniecanej właśnie od nowa wojny w społeczeństwie, a raczej wśród wyborców.

Istniało 100% pewności i gwarancji, że decyzja o pochówku prezydenckim na Wawelu skutecznie doprowadzi do polaryzacji opinii społecznej. Przecież dobrze znane są z przeszłości gorszące przepychanki i protesty o pochówek tam Piłsudskiego. Pogrzeb prezydenta RP w tamtych kryptach to precedens. Przy nikim tam nie spoczęła jego żona itd. Znam jeszcze kilka poważnych argumentów,aby nie było tego pochówku na Wawelu, których nie zamierzam tu suflować.

Dla bieżącej polityki Lech Kaczyński nie jest już „groźny”. Pewne znaczenie mogłaby odgrywać w przyszłości powstająca właśnie legenda o nim, jako o prezydencie który po swej śmierci zjednoczył naród.

Pozostaje jeszcze kwestia zwolenników Kaczyńskich, wśród których teraz już są i ci niekoniecznie z powodu poglądów politycznych. Zostali już wyodrębnieni z wydawało się, że jednolitego tłumu „metodą wawelską”.
„My” , jako jakaś pojednana , czy też spolegliwa większość w społeczeństwie zobowiązuje w życiu publicznym do utrzymywania dość wysokich, trudnych standardów i stanowi siłę. Ale łatwiej jest przerabiać to, czego już nauczono się według powielanych wzorów i grepsów. Do tego potrzebna jest ciągła konfrontacja „my” i „oni”. Bez „”onych” ciężko jest rządzić, a bardzo proste okazuje się sprowokowanie jednych i drugich. Wtedy społeczeństwo staje się zlepkiem stadnym.
O większej, czy mniejszej grupie, którą jednoczy niegodne zachowanie można by mówić to co należy, a ja zaniecham.
Ci koledzy, którzy w tym temacie tak rechoczą, jednak nie zawiedli. Pogrzeb, jakiś tam szacunek i inne takie farmazony nie poskromią wszczepionego im wstrętu do Kaczora i publicznego demonstrowania tej przypadłości. Nawet nie wiem, czy w takiej sytuacji mogą się domagać jakiegoś szacunku dla siebie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.