Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Izabela Tomaszewska /1955 - 10.04.2010/
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Izabela Tomaszewska urodziła się w Kwidzynie , gdzie skończyła szkołę podstawową
i liceum ogólnokształcące. Należała do ZHP biorąc udział w harcerskiej akcji"1001 Frombork"
prowadzonej na przełomie lat 60 i 70. Po ukończeniu Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego przez wiele lat pracowała w PAN prowadząc badania archeologiczne na Mazowszu. W 1998r. zaczęła pracę w biurze rzecznika prasowego prezydenta Warszawy.
W 2005r. została Dyrektorem Zespołu Protokolarnego Prezydenta RP , odpowiadała za kontakty Marii Kaczyńskiej . Kształtowała też wizerunek Pierwszej Damy.
Niestety zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Izabela Tomaszewska
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 19:17 
Offline

Dołączył(a): 27 listopada 2009, o 19:26
Posty: 22
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś wie, jakie było jej nazwisko panieńskie, którą szkołę podstawową i kiedy kończyła ? Szukałem imienia Izabela w spisie absolwentów I LO im. S.Żeromskiego w kilku odpowiednich rocznikach i nie znalazłem. Może kończyła inne liceum, którego nie mam spisu absolwentów. Szukałem na stronie kancelarii prezydenta, ale tych informacji także nie znalazłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 9 czerwca 2007, o 15:58
Posty: 11
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panienskie nazwisko tej pani to Głowacka,chodzila do I LO w latach 1970-1974,
http://nasza-klasa.pl/school/10176/84


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2006, o 14:35
Posty: 105
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kończyła na pewno Liceum im.Stefana Żeromskiego (obecnie im.dr Władysława Gebika), było to najprawdopodobniej w roku szkolnym 1973/74. w spisie absolwentów można w tym roku odnaleźć tylko Izabelę Głowacką

SPIS ABSOLWENTÓW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, o 19:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Izabela Tomaszewska zd. Głowacka

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 05:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
"...Była jednym z najbliższych współpracowników Marii Kaczyńskiej. Wspólnie podróżowała z prezydencką parą. Z Pierwszą Damą uczestniczyła w wielu konferencjach i akcjach społecznych. Dbała o wizerunek i kontakty pani prezydentowej...."

żródło: interia.pl


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 15:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
{*]
Izabela Tomaszewska to corka sp. profesora Bogdana Głowackiego, mojego nauczyciela historii w Liceum Pedagogicznym.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 13:25 
Cytuj:
Izabela Tomaszewska spoczęła na Powązkach

Na warszawskich Powązkach, z wojskowymi honorami, pochowano dyrektor Zespołu Protokolarnego Prezydenta Izabelę Tomaszewską, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Mszę żałobną odprawiono w kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Zebrali się na niej rodzina, przyjaciele, współpracownicy.

- Pogrzeb pani Izabeli jest pierwszym pogrzebem po okresie żałoby narodowej. Ta wielka tragedia narodowa, w której zginęli ci, którzy służyli wiernie i oddanie swojej ojczyźnie, dziś gromadzi nas wszystkich z wielką miłością i wiarą, że kiedyś spotkamy się z nimi wszystkimi w ojczyźnie niebieskiej - powiedział ks. Jan Kaczkowski.

- Niech ta tragedia pozwoli nam spojrzeć w głąb naszych sumień, byśmy mogli być z nich dumni, gdy będziemy odchodzili z tego świata. (...) Izo, pomóż nam, abyśmy pomimo zgiełku tego świata, mogli się razem kiedyś spotkać w lepszym świecie - mówił duchowny.

Izabelę Tomaszewską żegnała nie tylko jako współpracowniczkę, ale także jako przyjaciółkę minister w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Bochenek. - Byłaś zawsze stanowcza, wymagająca, a zarazem pełna ciepła, miłości i radości. Kto poznał cię lepiej wiedział, że zawsze może przyjść do ciebie, by znaleźć pomoc. Będzie nam ciebie brakowało - wspominała.
- Byłaś Damą Pierwszej Damy. Nigdy ciebie nie zapomnimy - dodała.

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda podkreślił, że Izabela Tomaszewska dawała wszystkim pracownikom kancelarii wielką siłę i motywację. - Droga Izo, chcę ci z tego miejsca za wszystko podziękować, nie tylko za wspaniałą służbę przy naszej ukochanej pani prezydentowej, ale za to, że byłaś wspaniałą osobą, pełną ciepła, radości i gotową pomóc każdemu. Wszyscy jesteśmy dumni, że mogliśmy pełnić służbę razem z panią dyrektor - powiedział Duda.

Izabela Tomaszewska była nazywana w Pałacu Prezydenckim "prawą ręką prezydentowej", bo odpowiadała za koordynację pracy Marii Kaczyńskiej. W Kancelarii Prezydenta pracowała od 2006 roku.
PAP


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 13:43 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Myślę że powinna zająć godne miejsce w Kwidzynopedii.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Izabela Tomaszewska / 1955 - 10.04.2010 /
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 15:44 
Offline

Dołączył(a): 27 listopada 2009, o 19:26
Posty: 22
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Celem mojego tekstu, opublikowanego w dniu 13.04.2010 o godz.19:37, w którym proszę o szczegóły z życia Pani Izabeli Tomaszewskiej, była myśl o sprowokowaniu umieszczenia Jej biogramu w Kwidzynopedii. Cieszę się, że udało się uzyskać aż tyle ciekawych wiadomości. Teraz już nie powinno być kłopotu z napisaniem biogramu. Jak widzę z poprzedniego wpisu, nie jestem sam z tym pomysłem. A więc twórcy biogramów : DO DZIEŁA !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 17:00 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj odbył się pogrzeb Izabeli Tomaszewskiej.
http://www.fakt.pl/Pogrzeb-asystentki-P ... 679,1.html

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Uzupełnienia :
Pani Izabela Tomaszewska urodziła się 13 września 1955 roku w Kwidzynie.Od 1998 pracowała w biurze rzecznika prasowego prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa, którymi w czasie jej pracy w urzędzie byli po kolei Marcin Święcicki, Paweł Piskorski, Wojciech Kozak i Lech Kaczyński. Miała męża Jacka, syna Filipa oraz wnuka Emilka.
Rozpoczynając ten temat 12 kwietnia byłem przekonany że to początek zbierania informacji do hasła w Kwidzynopedii. Myślę że więcej informacji da się uzyskać od pani Małgorzaty Posadzkiej siostry Izabeli Tomaszewskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 20:38 
Jeszcze do dokumentacji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, o 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dla potomnych (wszystko co zebraliście :wink: ) http://kwidzynopedia.pl/index.php?title ... omaszewska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2010, o 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
Dzięki, ciepło mi na duszy

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.