Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Malowanie scian.
PostNapisane: 26 czerwca 2010, o 17:29 
Temat głownie skierowany do Panów(choc Panie też mile widziane) :grinka:

Jakie farby polecacie do malowania scian wewnętrznych?Dulux,Magnat.Nobiles,jakies inne?
Jakie macie doświadczenia związane z używaniem tych farb?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2010, o 18:38 
Offline

Dołączył(a): 28 września 2008, o 11:56
Posty: 135
Lokalizacja: Malbork/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kup bialom cieszynke do tego barwnik i jedziesz . To co zaoszczedzisz zainwestuj w zabawki dla dzieci:)

Duluxem mam pomalowane w korytarzu -> farba strasznie podatna na wilgosc, przez co odpada...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2010, o 10:32 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Moi rodzice w pokoju użyli farby tiqurilla, jest bardzo gęsta i trzeba bardzo dokładnie malować ale za to bardzo dobrze wygląda i można ją w razie czego "myć". Tą farbę mogę polecić na pewno, u siebie w pokoju mam Nobiles i w sumie też nie narzekam, ale tiqurilla na pewno ładniej wygląda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2010, o 18:12 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Ja zdecydowanie polecam Dluxa, wymalowałem nim całe mieszkanie i z racji tego, że bardzo się sprawdziła później wymalowałem całą chałupę. Farba bardzo dobra i za rozsądną cenę. Są oczywiście lepsze farby, takie jak właśnie tikkurila czy beckers ale ceny ich jak dla mnie były zaporowe. Dulux jest zdecydowanie tańszy ale jakościowo świetny. Zdarzyło mi się nawet czerwone wino z niej zmywać absolutnie bez jakiegokolwiek uszczerbku.

fusek napisał(a):
Kup bialom cieszynke do tego barwnik i jedziesz . To co zaoszczedzisz zainwestuj w zabawki dla dzieci:)

Tylko przy takim działaniu nie masz żadnej gwarancji jaki kolor Ci wyjdzie i problem jak farba Ci się skończy w połowie ściany albo jak za miesiąc ktoś Ci ją przypadkowo uszkodzi. Różnica wcale nie jest taka wielka ponieważ farby typu Dulux mają znacznie większą wydajność niż te bełtane na bazie jakiejś nędznej emulsji i pigmentów.
fusek napisał(a):
Duluxem mam pomalowane w korytarzu -> farba strasznie podatna na wilgosc, przez co odpada...

Bardzo ciekawa teoria. Ja mam cały dom malowany, łącznie z łazienką i toaletą. Zero pęknięć czy łuszczenia. Obstawiam na źle przygotowane podłoże.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2010, o 18:42 
fusek napisał(a):
Kup bialom cieszynke do tego barwnik i jedziesz

Nie ,żadnych mieszan-już to przerabiałem.
reflexes napisał(a):
Ja zdecydowanie polecam Dluxa

Tak po cichu sie przymierzam do tej farby,ale słyszałem parę negatywnych opinii.Dlatego tez postanowiłem zasięgnąc rady na forum.
reflexes napisał(a):
Obstawiam na źle przygotowane podłoże

Generalnie słyszałem opinie ,że pod Duluxa najlepiej jest porządnie zagruntowac sciane przed malowaniem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2010, o 23:09 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
4 lata temu malowałem tylko Tikkurilą. Świetna farba, ale cena dobijająca. Braliśmy 8 różnych kolorów farby Optiva Super Matt zarówno na bazie A jak i C wraz z odpowiednimi podkładami pod ciemne kolory. Było droooogo.

Dwa lata temu była przygoda z dwoma rodzajami Du (tfu!) luxa. Jak widać do tej pory mi ta nazwa przez gardło przejść nie chce. Tylko nie piszcie, że to wina podłoża, bo to nie było pierwsze czy piąte malowanie w moim życiu. Generalnie bagno (9 warstw farby bordo i nadal prześwity mimo zastosowania zalecanego podkładu przyciemniającego).

Ostatnio maluję gotowcami Nobiles Pory roku. Tania, trwała farba z trzema zaletami:
1. nie chlapie (po pierwszym użyciu tej farby już nie rozkładam folii, bo nie ma takiej potrzeby)
2. świetnie kryje (jeśli poprzednia powłoka jest w zbliżonym kolorze, to wystarcza jedna warstwa. Przy kompletnej zmianie kolorystyki dwie warstwy załatwiają temat)
3. po wyschnięciu nie zostawia jakichkolwiek śladów związanych ze sposobem nakładania (faktura wałka, kreski od pędzla). Farba jest na tyle dobra, że pół pokoju wymalowała sobie sama moja 7-letnia córka. Ja musiałem wykończyć tylko brzegi i wszystko powyżej jej wzrostu. :-)

Udanego malowania!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 06:31 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
NOWY(L) napisał(a):
Generalnie słyszałem opinie ,że pod Duluxa najlepiej jest porządnie zagruntowac sciane przed malowaniem.

Ja powiem tylko tak, z tym gruntowaniem to ja już różne rzeczy czytałem i słyszałem. Ja zasadniczo stosuję pod farbę właściwą zawsze podkład ze zwykłej najtańszej białej emulsji. Na to 2 warstwy właściwej i jest ok.

Piotr_J napisał(a):
Dwa lata temu była przygoda z dwoma rodzajami Du (tfu!) luxa. Jak widać do tej pory mi ta nazwa przez gardło przejść nie chce. Tylko nie piszcie, że to wina podłoża, bo to nie było pierwsze czy piąte malowanie w moim życiu. Generalnie bagno (9 warstw farby bordo i nadal prześwity mimo zastosowania zalecanego podkładu przyciemniającego).

Ja tam nie wiem, ja malowałem mega żółtą ściane po zagruntowaniu białą emulsją, na fiolet ciemny i bez większych kłopotów zrobiłem to malując dwuktornie.
Piotr_J napisał(a):
Ostatnio maluję gotowcami Nobiles Pory roku. Tania, trwała farba z trzema zaletami:

Ja eksperymentowałem poza Duluxem tylko Dekoral i kiedyś dawno jakąś Jedynke Max. Niestety żadna nie była tak dobra jak Dulux. Dekolral daje świetny efekt niestety mimo, że napisane na opakowaniu jest, że jest to farba, którą można myć to niestety po myciu pozostają ślady, na Duluxie nie.
Ja generalnie polecam Duluxa :grinka: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 06:51 
W zeszłym tygodniu pomaliowałem ściany Śnieżką z serii Barwy natury. Bardzo ładnie pokryła przy bardzo dużej wydajności. Sporo mi jej zostało jeszcze w kubełku. Lateksowa matowa. Można myć detergentami i podobno szorować. Cena średnia na rynku farb. Za 5 litrów zapłaciłem 85 zł.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 09:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
A ja malowałam Dekoralem z tej serii Ewy Minge i bardzo jestem zadowolona.

_________________
Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu....
W. Myśliwski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 11:08 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Można myć detergentami i podobno szorować.


Ja zamiast szorować (przy 2-latku w domu raczej nieuniknione :-D ) zbiegam do piwnicy, otwieram odpowiedni kubełek z zapasem i przemalowuję brudne/popisane miejsce. Po godzinie nie ma śladu po akcji. :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 11:31 
Piotr_J napisał(a):
otwieram odpowiedni kubełek z zapasem
Oj też sobie zawsze zostawiam niezbędny zapasik :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 11:48 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
MACIEKZB napisał(a):
Oj też sobie zawsze zostawiam niezbędny zapasik

Tak tak, tylko, że niestety ale ten zapasik z czasem traci swoje pierwotne właściwości a dodatkowo kolor na ścianie czesto też jest po 3-4 latach inny niż niż świeżo po malowaniu. Poza tym łatwiej złapać ściere i zetrzeć np. ślady po brudnych rękach niż malować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 13:01 
Piotr_J napisał(a):
Ostatnio maluję gotowcami Nobiles Pory roku.

I na taką sie własnie zdecydowałem.Z Duluxem dałem sobie spokój,bo za dużo negatywnych opinii na jej temat usłyszałem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 13:47 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
NOWY(L) napisał(a):
Z Duluxem dałem sobie spokój,bo za dużo negatywnych opinii na jej temat usłyszałem.

Ja to chyba mam jakiegoś pecha :grinka: . Na usnecie i na muratorze też widziałem jakiś dziwne opinie o tej farbie a ja mieszkanie koło 40 m2 i chałupę 100 m2 tym malowałem, w niektórych miejscach nawet 2 razy już (szczególnie tam gdzie używałem innych farb) i nic złego mi się nie zdażyło. Jak ktoś nie wierzy to mogę pokazać. W piwnicy mam całą kolekcję puszek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2010, o 13:55 
reflexes napisał(a):
Ja to chyba mam jakiegoś pecha

Może trafiłes na jakąś wyjątkową partię tej farby :wink:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.