Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2010, o 10:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Testy zderzeniowe i badania homologacyjne to osobny temat... raczej nie na teraz. Chciałem się skupić na fotelikach jako takich. To że producenci sprzedają nie do końca sprawdzone konstrukcje i to że samo badanie homologacyjne i certyfikat ECE 44 nie wystarcza wiadomo już od dawna. Przepisy są przestarzałe, auta coraz szybsze i ruch jakby większy niż w czasach gdy wchodziły w życie w UE. Ale to rodzice wybierają co chcą kupić i niestety to rodzice muszą wykazać się w Kwidzynie niemałym sprytem i spora wiedzą. Zakładając ten temat chciałem was zainteresować problemem niestosowania fotelików w ogóle lub też ich niewłaściwym użytkowaniem. Jak można niewłaściwie użytkować fotelik? Na przykład przewozić dziecko ważące 10kg w foteliku grupy II 15-36kg. Rodzice często mają problem w jakiej grupie wybrać fotelik dla swojego dziecka a nasi sprzedawcy nie dość że sprzedają produkty mówiąc delikatnie najtańsze po jak najwyższej cenie to jeszcze mają raczej blade pojęcie w temacie. Dla nich to po prostu produkt. Wystarczy spytać kogokolwiek, w jakimkolwiek sklepie w naszym mieście czy sprzedawcy przechodzili szkolenie w zakresie montażu i obsługi fotelików....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2010, o 11:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Tak. Dbajmy o małych Kwidzyniaków, ale myliłby się ten, kto sądzi, że jego pociecha jest bezpieczna, bo używamy fotelika.
Cytuj:
Ten fotelik doskonale chroni, ale tylko przed mandatem. (...) Według polskich organizacji konsumenckich na 470 modeli fotelików samochodowych, które można kupić w Polsce, tylko około 200 jest bezpiecznych dla dziecka.

Więcej na ten temat: http://uwaga.onet.pl/32657,news,,niebez ... ortaz.html


Co do programu w TVN zgodzę się bo był niezwykle potrzebny...Szkoda że tak póżno został wyemitowany bo foteliki o których tam mowa były testowane przez ADAC jesienią, fotelik.info nagłośnił sprawę prawie natychmiast a telewizja czekała do kwietnia ;) Zresztą to co zrobiła telewizja mógł zrobić każdy rodzic. Poniżej link do forum w którym zamieściłem swoja korespondencję z polskimi dystrybutorami fotelików które uzyskały słabe wyniki w teście ADAC w 2009 roku. Link do mojej korespondencji w sprawie fotelików forum Bangla.pl Pierwszy list napisałem długo przed emisją programu w TVN. A teraz dość tych dywagacji i wróćmy proszę do tematu z pierwszego postu. Czy ktoś może mi wskazać osoby, które byłyby zainteresowane tym tematem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2010, o 11:23 
Offline

Dołączył(a): 29 sierpnia 2007, o 06:37
Posty: 283
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z ekspresji Twoich postów wnioskuję, że jeteś świeżym tatą, albo tatą po niedawnwej tragedii.
Z moich doświadczeń wynika, że foteliki, jak by co, dają kupa śeta lub mniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2010, o 18:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ani jedno, ani drugie. Moja starsza córka ma 12 lat a jedyna tragedia jaka mnie spotkała to awaria telewizora podczas emisji ulubionego serialu ;)
Wracając do sprawy. Wiem że portal fotelik info organizuje bezpłatne szkolenia dla Policji.
Link Szkolenia dla Policji Jestem w kontakcie z Panem Pawłem Kurpiewskim, który jest ekspertem w fotelik info. Zadeklarował on iż wyśle ofertę szkolenia dla policjantów do KPP w Kwidzynie. Sam tez napisałem krótki mail do oficera prasowego KPP Pani st. sierż. Agnieszki Stefańskiej. Treść maila poniżej.

Witam Panią
Jestem Kwidzynianinem i sprawy tego miasta są mi niezwykle bliskie, a jedną z nich jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Wierzę że policja kwidzyńska dokłada wszelkich starań by to bezpieczeństwo poprawiać. Być może zainteresuje Panią i Pani przełożonych informacja o bezpłatnych szkoleniach "Doradca ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach" organizowanych przez portal fotelik.info. Więcej informacji znajdzie Pani pod tym linkiem http://fotelik.info/pl/news/Szkolenie_d ... 10,99.html Skorzystało już z nich wielu policjantów z różnych komend w Polsce co sądząc po ich wypowiedziach na stronie portalu jest niezwykle pomocne w ich codziennej pracy. Proszę o odpowiedź. Z poważaniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2010, o 18:49 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
bitabob napisał(a):
Po za tym chciałbym spróbować zainteresować lokalne władze i policję tym problemem. Co wy na to Kwidzyniacy? Pomożecie?


Prawdé mówiác nie rozumiem. Jeli pomysl na biznes - to po ta cala otoczka "zainteresowanego rodzica" - jesli faktycznie chcesz stworzyc jakies "kompedium" - tez nie rozumiem - w kazdym szpitalu nowi rodzice dstaja wyprawke" a w niej ksiazke z dvd dot przewozu dzieci etc... wiec po co to dublowac?

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2010, o 19:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie jest to żaden pomysł na biznes, nie stoi za mną żaden przemysł fotelikowy ani chociażby zapyziały sklepik z akcesoriami dziecięcymi. To raczej pomysł jak zmienić coś wokół siebie. To się nazywa postawa obywatelska. Moja druga córka urodziła się 10 miesięcy temu i jakoś nie przypominam sobie żadnej ulotki w wyprawce. Może coś się zmieniło. Jeśli tak to jestem niedoinformowany, przepraszam. Poza tym wystarczy przejść się na spacer pod kwidzyński szpital i naocznie przekonać się o wadze problemu. Rodziców którzy przewożą swoje nowo narodzone dziecko w foteliku przeznaczonym do tego celu można policzyć na palcach jednej ręki. Mało tego, personel szpitala jakby tego nie widział. Policja też raczej tego nie pilnuje. Moim zdaniem winne jest temu niedoinformowanie rodziców i służb i społeczne przyzwolenie...bo to przecież kawałek i to w mieście. Większość przewozi albo w gondoli wózka albo po prostu na rękach....zgroza. I proszę mi nie wmawiać że jeżdżąc w mieście i na małe odległości nic się nie stanie. Statystyki wypadków w Polsce w których giną dzieci są przerażające. W 2008 roku w grupie pasażerów zginęło 81 dzieci w wieku od 0-14 lat co stanowiło 55,5% ogółu zabitych dzieci w wypadkach drogowych. Rannych było jeszcze więcej. Szczegóły raportu tutaj Raporty wypadków portal Policja.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2010, o 09:38 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bitabob napisał(a):
W 2008 roku w grupie pasażerów zginęło 81 dzieci w wieku od 0-14 lat co stanowiło 55,5% ogółu zabitych dzieci w wypadkach drogowych. Rannych było jeszcze więcej. Szczegóły raportu tutaj Raporty wypadków portal Policja.pl
l

A nie lepiej byłoby powalczyć o powrót gabinetów lekarskich do szkół. :sad:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... _w_ue.html
Wydaje mi się że brak takich gabinetów, to tylko jedno z wielu większych zagrożeń dla życia naszych milusińskich w naszym kraju, niż foteliki samochodowe.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2010, o 12:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
A nie lepiej byłoby powalczyć o powrót gabinetów lekarskich do szkół.:sad:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... _w_ue.html
Wydaje mi się że brak takich gabinetów, to tylko jedno z wielu większych zagrożeń dla życia naszych milusińskich w naszym kraju, niż foteliki samochodowe.



Nic nie stoi na przeszkodzie byś się tym zajął. A takie wypowiedzi "Wydaje mi się że brak takich gabinetów, to tylko jedno z wielu większych zagrożeń dla życia naszych milusińskich w naszym kraju, niż foteliki samochodowe." świadczą tylko o tym ile jeszcze trzeba zmienić w ludzkiej mentalności. Nie ma rzeczy ważnych i ważniejszych. Nie mogę zrozumieć tylko dlaczego problem zabijania dzieci na naszych drogach przez nieodpowiedzialnych lub niedoinformowanych rodziców jest bagatelizowany i wręcz ma przyzwolenie społeczne! Dlaczego widząc na parkingu przed marketem mamuśkę wrzucającą wraz z zakupami dwulatka który podczas jazdy nie zapięty w foteliku biega po tylnej kanapie, a w razie gwałtownego hamowania ma szansę wylecieć przez przednią szybę albo przynajmniej uderzyć solidnie w przedni fotel nie robimy nic? Szkoda gadania po próżnicy...jak już napisałem kilka postów na zad zacząłem coś już działać. Na razie informacja dla policji o szkoleniach fotelik.info a potem się zobaczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Jest jak jest.
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 08:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Garść świeżych informacji...
Udało mi się wreszcie skontaktować z Panią oficer prasowy KPP. Mam nadzieję że sprawą jak najszybciej zajmie się komendant.
Po raz kolejny też przekonałem się jak bardzo temat nie przewożenia dzieci w fotelikach jest bagatelizowany. Jest to tym mniej zrozumiałe że słowa to potwierdzające padły z ust ojca dwojga dzieci. No ale oceńcie sami i wyciągnijcie wnioski. Niestety takich beztroskich ludzi jest wielu w tym naszym wesołym grajdołku. Ciekawy też jestem czy ci ludzie, często być może piastujący publiczne funkcje, z taką samą beztroską podchodzą do innych problemów trapiących lokalną społeczność, której jakby nie było też są częścią. Poniżej pełna korespondencja pomiędzy mną a redakcją Portalu Kwidzyniacy.pl, którego częścią jest także to forum. Redakcję reprezentował,raczej niechlubnie, Tomasz Krzaczkowski. Jako że podałem nazwisko i imię swego adwersarza, sam nie mogę pozostać anonimowy. Pozwólcie że się przedstawię, bardzo mi miło Jacek Chmurzyński.


Mój list Na adres strony Puls Kwidzyna


> ---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
> Od: Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
> Data: 18 lipca 2010 20:21
> Temat: Foteliki samochodowe.
> Do: redakcja@kwidzyniacy.pl


> Witam Szanowną Redakcję

> Być może problem ten jest już redakcji znany, ale mimo to chciałbym
> podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie. A chodzi o
> foteliki samochodowe a raczej o to co o zgrozo staje się normą w
> naszym mieście. Nie prowadzę dokładnych obserwacji ani statystyk,
> ale gwarantuje że krótki pobyt na parkingu jakiegokolwiek marketu w
> Kwidzynie przyprawiłby państwa o dreszcze. Nie ma dnia aby nie
> zjawił się ktoś przewożący swoje dzieci wbrew przepisom bez
> odpowiedniego fotelika samochodowego. Co Ciekawe zaczynam obserwować
> już te same osoby. Zwracanie uwagi na wiele się nie zda, a i można
> co nieco usłyszeć pod swoim adresem. Podobne sceny rozgrywają się
> pod kwidzyńskim szpitalem. Bardzo często szczęśliwi rodzice zamiast
> w foteliku przewożą swoje nowo narodzone dziecię w nie
> przystosowanej do tego gondoli wózka lub wprost na rękach. Być może
> gdybyśmy mieli w Kwidzynie odpowiednio pod tym katem wyszkolonych
> policjantów sytuacja uległaby poprawie. Właśnie w tej sprawie piszę.
> A dokładnie w sprawie pomocy w zainteresowaniu Kwidzyńskiej KPP
> programem bezpłatnych szkoleń jakie organizuje dla Policji Paweł
> Kurpiewski i portal fotelik.info Co prawda wysłałem już mail do pani
> oficer prasowy KPP, lecz jak na razie bez odzewu. Poniżej
> zamieszczam treść maila do pani rzecznik, znajdują się tam tez
> wszelkie informacje które zapewne jako dziennikarze zechcecie
> sprawdzić. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Jacek Chmurzyński.


> Witam Panią
> Jestem Kwidzynianinem i sprawy tego miasta są mi niezwykle bliskie,
> a jedną z nich jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Wierzę
> że policja kwidzyńska dokłada wszelkich starań by to bezpieczeństwo
> poprawiać. Być może zainteresuje Panią i Pani przełożonych
> informacja o bezpłatnych szkoleniach "Doradca ds. bezpieczeństwa
> dzieci w samochodach" organizowanych przez portal fotelik.info.
> Więcej informacji znajdzie Pani pod tym linkiem
> http://fotelik.info/pl/news/Szkolenie_d ... 10,99.html
> Skorzystało już z nich wielu policjantów z różnych komend w Polsce
> co sądząc po ich wypowiedziach na stronie portalu jest niezwykle
> pomocne w ich codziennej pracy. Proszę o odpowiedź. Z poważaniem Jacek Chmurzyński


Odpowiedź Pana Tomasza
od kwidzyniacy.pl - redakcja <redakcja@kwidzyniacy.pl>
do Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
data 21 lipca 2010 15:02
temat Re: Poprawa bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach

> ---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
> Od: Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
> Data: 18 lipca 2010 20:21
> Temat: Foteliki samochodowe.
> Do: redakcja@kwidzyniacy.pl


> Witam Szanowną Redakcję

> Być może problem ten jest już redakcji znany, ale mimo to chciałbym
> podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie. A chodzi o
> foteliki samochodowe a raczej o to co o zgrozo staje się normą w
> naszym mieście.


Szanowny Panie,

Nie wydaje mi się, żeby opisana przez Pana sytuacja, w naszym mieście, w sposób znaczący odbiegała od normy. Myślę, że podobnie jest w całym kraju.

Nie wiem, czy adresatem Pańskiej wiadomości miała być redakcja Kwidzyniaków.pl, czy może redakcja Pulsu Kwidzyna, dla której świadczymy usługę elektronicznej publikacji materiałów wydawanych w wersji papierowej tygodnika. Tak czy inaczej podaję adres mailowy Pulsu Kwidzyna pulskwidzyna@boo.pl


Z wyrazami szacunku,
Tomasz Krzaczkowski
kwidzyniacy.pl

http://kwidzyniacy.pl
redakcja@kwidzyniacy.pl
gsm: 722 22 32 77
gg : 444555

Przełknąłbym tą ignorancję gdyby nie fakt wysłania przez pomyłkę na mój adres maila i zawartych w nim sugestii o moim rzekomym interesie i prowizji. Treść poniżej

od kwidzyniacy.pl - redakcja <redakcja@kwidzyniacy.pl>
do Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
data 21 lipca 2010 14:56
temat Re: Poprawa bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach

ukryj szczegóły 14:56 (18 godz. temu)


Marek,

przesyłam Ci maila przesłanego przez kogoś "z księżyca" :)
Facet jest zaniepokojony trwającym w Kwidzynie (jakby inaczej było w innych miastach) procederem nieprawidłowego przewożenia dzieci :) Gość ma chyba prowizję od sprzedanych fotelików albo szkoleń organizowanych przez fotelik.info. Nie wiem, ja w to nie wchodzę. Swoją drogą zdarza się, że przychodzą do mnie maile zatytułowane "szanowna redakcjo". Są to zwykle żale ludzi podobnych do tego tutaj, przesyłać Ci je? Bo zwykle odpowiadam na nie tylko pytając, czy aby nie chcieli napisać do Pulsu Kwidzyna. Podaję im adres mailowy i zamykam temat.

Moja odpowiedź
od Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
do "kwidzyniacy.pl - redakcja" <redakcja@kwidzyniacy.pl>
data 21 lipca 2010 23:07
temat Re: Poprawa bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach
wysłana przez gmail.com

ukryj szczegóły 23:07 (9 godz. temu)

Panie Tomaszu.
Rozumiem to iż ma pan prawo do własnego zdania, ja również takie prawo posiadam i z niego korzystam. Dziwi mnie natomiast pańska ignorancja i brak profesjonalizmu. To że problem dotyczy większości kraju nie znaczy że ma być tak u nas w Kwidzynie. Właśnie przez taką postawę jaką Pan reprezentuje , jest jak jest. To że ktoś próbuje zmienić obecny stan rzeczy na lepsze nie oznacza że ma w tym jakiś interes. Co najwyżej społeczny. To tyle jeśli chodzi o ignorancję. Co do profesjonalizmu... Jeśli chciał pan przekazać moją wiadomość Panu Markowi Sidorowi to jestem wdzięczny...tylko proszę sobie na przyszłość oszczędzić wątpliwej jakości żarcików i insynuacji na mój temat. A jeśli pana zdaniem to nic zdrożnego to zapewne nie będzie miał Pan mi za złe gdy zamieszczę Pańską wypowiedź na forum. Po pierwsze nie jestem z księżyca. Po drugie, trzecie i ente nie stoi za mną żadna korporacja, producent lub chociażby nędzny sklepik z akcesoriami dziecięcymi. A z fotelik.info mam tyle wspólnego że znam i czytam artykuły zamieszczane na tymże portalu, między innymi ten o bezpłatnych szkoleniach dla Policji. Podkreślam bezpłatnych. A wiedzy i szkoleń nigdy nie za wiele... Z tego co kojarzę Pan również, tak jak i ja jest rodzicem. Tym bardziej jestem zdziwiony Pańskimi słowami. Mam tylko nadzieję że jeżeli przewozi pan swoje dziecko to tylko w foteliku. Chociaż po pańskiej odpowiedzi mógłbym wnosić iż stoi Pan na czele tajnej organizacji anty fotelikowej, którą zapewne wspiera wszechpotężne konsorcjum zakładów pogrzebowych. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Jacek Chmurzyński

Odpowiedź Pana Tomka
od kwidzyniacy.pl - redakcja <redakcja@kwidzyniacy.pl>
do Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
data 22 lipca 2010 07:51
temat Re[2]: Poprawa bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach

ukryj szczegóły 07:51 (1 godz. temu)


Panie Jacku,

Jak słusznie Pan zauważył, jestem rodzicem dwójki dzieci, które od samego początku przewożone są wyłącznie w fotelikach. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Wiem też, jak kończą się próby zwracania ludziom uwagi na ich błędy. Sam tego wielokrotnie doświadczyłem, biorąc udział w "akcjach parkingowych" mających na celu zwracanie uwagi kierowcom, parkującym na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Posiadając te doświadczenia i widząc skutki podobnych akcji uważam, że to walka z wiatrakami. Może warto ją podjąć, dlatego przekazałem Pańską wiadomość redakcji Pulsu Kwidzyna.

Przyznaję, uwagi, które chciałem przekazać Markowi Sidorowi, a przez nieuwagę zaadresowałem do Pana, na temat ewentualnego Pańskiego księżycowego pochodzenia były co najmniej nie na miejscu. Oczywiście biorę za nie pełną odpowiedzialność. Pan, jako adresat mojej niefortunnej pomyłki, z treścią wiadomości może zrobić co zechce, włącznie z opublikowaniem jej w internecie. Nie było jednak moim zamiarem oczernienie Pana. Wypowiedź moja miała charakter żartobliwy, a słowa o księżycu ujęte zostały w cudzysłów, co, jak Pan zapewne przyzna, jest zachowaniem dbałości o delikatność owej wypowiedzi. Jak na standardy współczesnej, nieoficjalnej korespondencji elektronicznej to sporo.

Oczywiście serdecznie Pana przepraszam za swój głupi i niepotrzebny komentarz, a jako rekompensatę za swoją wypowiedź proponuję, jeśli oczywiście jest Pan jeszcze zainteresowany, podjęcie tematu fotelików na Portalu Kwidzyniacy.pl. Oczywiście Pańską wiadomość przekazuję również Markowi Sidorowi.

Moja odpowiedź na której na razie kończę. Chyba że Pan Tomek ma jeszcze coś do dodania w tej sprawie.

od Jacek Chmurzyński <jacekchmurzynski@gmail.com>
do "kwidzyniacy.pl - redakcja" <redakcja@kwidzyniacy.pl>
data 22 lipca 2010 08:17
temat Re: Re[2]: Poprawa bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach
wysłana przez gmail.com

ukryj szczegóły 08:17 (49 min temu)

Panie Tomku
Bardziej niż określenie mnie mianem "człowieka z księżyca" zabolało to iż sugerował Pan iż mam w tej sprawie jakiś ukryty interes. Ja po prostu widzę problem od długiego czasu i tak jak zapewne Pan w wielu sprawach czekałem aż coś zrobią inni. Ale inni nic nie zrobią... Niestety jesteśmy społecznością gdzie każdy boi się drugiego, a jakakolwiek zmiana otaczającej nas rzeczywistości automatycznie jest negowana. Mnie naprawdę żal tych dzieci przewożonych jak "kartofle". Po mogą zginąć lub odnieść obrażenia, po drugie one nie mogą nic zrobić będąc skazane na wolę rodziców, po trzecie od małego uczone są braku poszanowania dla prawa i ogólnie przyjętych zasad. Nie wiem czy chcę aby pisał pan na Portalu o fotelikach w ramach rekompensaty. Mam świadomość że gdyby nie Pańska pomyłka nigdy taka propozycja by nie padła. Poza tym obawiam się że Pańska wypowiedź mogłaby być niemerytoryczna. Proszę zrobić jak Pan uważa, tylko na miłość boską! Tym razem dobrze się przygotować. Pozdrawiam Jacek Chmurzyński


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Odmowa Komendanta KPP w Kwidzynie
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 09:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wiadomość z ostatniej chwili
Niestety Komendant Policji odmówił zgody na uczestnictwo w szkoleniu fotelik.info kwidzyńskich funkcjonariuszy Policji. szkoda, ale to nie powód by załamywać ręce i nie robić nic. Czas na plan B, czyli próba zaangażowania lokalnych mediów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 12:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dodam jeszcze że odmowa Komendanta nie wynika ze złej woli kwidzyńskiej KPP, czy braku zainteresowania szkoleniem, które po rozmowie z Panią oficer prasowy, wydaje mi się ogromne. Powód jest niezwykle prozaiczny- brak pieniędzy. Bo samo szkolenie jest bezpłatne ale dojazd do Warszawy i noclegi Komenda musi opłacić we własnym zakresie. Nie są to koszty ogromne (nocleg od 60-90 pln w zależności od standardu), ale w czasach gdy brakuje nawet na paliwo do radiowozów i papier do pisania, nie do przeskoczenia dla Policji w Kwidzynie. Przydałby się sponsor :). Jakieś pomysły? Na propozycje czekam na forum lub pod adresem mail bitabob@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Chcieć to móc.
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 10:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Informację tę zamieszczam ze względu na malkontentów, którzy nie wierzyli że coś można zrobić w tej sprawie. Pomimo, mam nadzieje chwilowych, kłopotów finansowych KPP w Kwidzynie sprawa szkolenia jest otwarta i spotkała się z dużym zainteresowaniem Komendy. Rozmawiałem telefonicznie z Panem Bogdanem Dubikiem Dyrektorem WYDZIAŁU KOMUNIKACJI, BEZPIECZEŃSTWA OBYWATELI I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO. Sprawa jest otwarta i ze zdobyciem funduszy nie powinno byś dużego kłopotu. W najbliższym czasie złożę oficjalne pismo do starostwa, w którym przedstawię sprawę szkoleń dla Policji. Najbliższa rada powiatu, która mogłaby uchwalić dofinansowanie zbiera się pod koniec sierpnia, tak że szkolenie w dniach 23-24 sierpień raczej ominie kwidzyńskich Policjantów. Ale nie ma tego złego... Następne szkolenie fotelik info ma zamiar zorganizować na przełomie października i listopada i myślę że sprawa finansów i pokrycia kosztów dojazdu do tego czasu będzie rozwiązana. Dotarła do mnie też informacja że sami funkcjonariusze Policji myślą o wyjeździe na sierpniowe szkolenie na własny koszt. To szlachetne z ich strony i mam nadzieje że przyniesie wymierne efekty. Co do mediów to jak już wspominałem sprawą zainteresował się Dziennik Bałtycki. W sobotnim numerze była wzmianka na ten temat. I jak widać z bieżących wydarzeń wystarczy odrobina chęci by czegoś dokonać czego życzę wszystkim kwidzyniakom i mieszkańcom naszego powiatu. Pozdrawiam forumowiczów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2010, o 19:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W żaden sposób nie przekonuje mnie twierdzenie, tu cytuje "Nie wydaje mi się, żeby opisana przez Pana sytuacja, w naszym mieście, w sposób znaczący odbiegała od normy. Myślę, że podobnie jest w całym kraju." To że gdzieś indziej jest tak samo źle, nie znaczy że w Kwidzynie nie morze być lepiej. Często jest tak że widząc "coś" nie zwracamy uwagi bo boimy się, ja zresztą tez "nerwowej" reakcji adresata. nie dzwonimy tez na policję lu chociażby straż miejską bo to wbrew naturze polaka... tfu konfidenctwo jakieś! O ile do pierwszego sam mam wątpliwości, bo raz mało nie oberwałem, to telefon do odpowiednich służb, jest jak najbardziej na miejscu. Co prawda funkcjonuje stereotyp że policja ignoruje takie zgłoszenia, ale dzisiaj stało się coś co temu stereotypowi przeczy. Otóż byłem na ulicy Kopernika i widząc jak "chyba mama" jadąc (jako pasażer na tylnej kanapie) w samochodzie trzyma na kolanach tak na oko 3 miesięczne dziecko, coś we mnie zawrzało. Samochód żwawo pognał przez rondo, po czym skręcił do biedronki. Zadzwoniłem,podając markę pojazdu, nr rejestracyjny i o co chodzi, oficer dyżurny przyjął zgłoszenie. Patrol zjawił się po 5 minutach. Państwo rozsiedli się już w aucie (maleństwo a jakże na kolanach) i właśnie ruszyli gdy zjawił się radiowóz... Mam nadzieję że mandat i pouczenie udzielone przez Policję rozjaśni Panu kierowcy i "chyba matce" dziecka w głowach. Tak przy okazji dziękuję za szybką interwencję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2010, o 22:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
monodrama ?

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2010, o 10:58 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
bitabob napisał(a):
tylko około 200 jest bezpiecznych dla dziecka.


Proponuję zakupić dziecku poniższy wehikuł, akurat jest w promocji :grinka: :grinka: :grinka:


Załączniki:
reklama_550_166.jpg
reklama_550_166.jpg [ 40.12 KiB | Przeglądane 8512 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.