Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiana wizerunku galerii.
PostNapisane: 27 kwietnia 2006, o 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 10:13
Posty: 190
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam.

Informuję szanowne grono forumowiczów, że w dniach od 28 do 30 będą przerwy w działaniu galerii www.e-kwidzyn.pl w tym czasie żadne fotografie nie będą dodawane. Forum będzie działało normalnie. Osoby zarejestrowane na galerii otrzymają dodatkowe informacje na maila podanego przy rejestracji.

Przerwa związana jest ze zmianą wizerunku i przebudową galerii. Żeby nie przynudzać, poniżej dwa powody takich działań.

Pierwszy, czysto techniczny - zmiana całego „silnika” galerii oraz jej szaty graficznej. Niestety wiąże się to z importem zdjęć z istniejącej galerii, komentarzy, waszych kont itp. ale to już moje zmartwienie.

Drugim powodem jest nazwijmy to, zmniejszająca się wartość merytoryczna galerii. Tworząc galerię miałem na myśli miejsce, w którym będzie można zobaczyć nasze piękne i ciekawe miasto. Oczywiście przy okazji obejrzeć fotki z innych kategorii. Tymczasem do galerii zaczynają trafiać zdjęcia wykonane „na szybko”, niestarannie, bez pomysłu. Zamiast artystycznego wyrazu, galeria zaczyna przypominać reportaż, a wręcz serie zdjęć poklatkowych. Sami przyznacie, że nie o to chodzi. Zamiast umieszczać wszystkie wykonane zdjęcia, proponuje umieszczać te, które uważacie za szczególnie udane. Więcej fantazji Panowie i Panie! Nie chce ograniczać dostępu do galerii, nie o to chodzi, a jedynie podnieść poziom przedstawianych w niej fotografii.

Przy okazji pragnę poinformować, że po 2 miesiącach działalności mamy około 16 000 :!: odwiedzin, oraz ponad 7000 wyświetleń zdjęć :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2006, o 20:20 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
:mrgreen: jak to stwierdził mój forumowy guru "trzeba mieć zaplecze" - mamy stronę i mamy forum - wzajemnie się uzupełniają :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2006, o 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
rozumiem, że propozycja Wacha została przyjęta, czyli nazwę to "konkurs" zdjęć które trafią z forum do galerii... i tak naprawde to my bedziemy decydować które zdjęcie tam trafi?

zapomniałem dodać, jeżeli tak to:
coraz bardzie chylę czoło nad tym projektem... (tu kolejny łyk winka).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 06:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
wachu napisał(a):
Moze Admini umieszcza statycznie zwycieska fote na glownej e-kwidzyn.pl


Propozycja Wacha na nagrodę w konkursie fotograficznym to statyczne umieszczenie zwycięskiej foty na głównej stronie e-kwidzyn. Statycznie czyli fota cały czas będzie widoczna na głównej stronie witryny.
Nie będziemy "robić scen" i dyskutować na forum czy dodać fotę do galerii czy nie :) to było by przegięcie.

Za dzień lub dwa pojawi sie regulamin konkursu :-) żeby nie było niedomówień. Jakaś propozycja na nazwę konkursu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 06:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
"konkurs" zdjęć które trafią z forum do galerii

genialny pomysł, ciekawe czy się przyjmie :?: i jak by to miało mniej wiecej wyglądac :?: i jeszcze jedno, mam przez to rozumieć, że amatorzy wtedy już całkiem nie mają szans ;(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 06:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Jakaś propozycja na nazwę konkursu?


... może "Mam cyfrówę"... :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 06:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
KrzaQ napisał(a):
Jakaś propozycja na nazwę konkursu?


... może "Mam cyfrówę"... :-D


cooo ? no teraz to wyczuwam "szyderczyzm" z każdej strony !


zrobie coś dla Was i dla całej reszty, swoje fotki bede zamieszczał na swojej stronie i problem amatorskich i kiepskich fotek w galerii zostanie rozwiązany.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 06:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
może "Mam cyfrówę"


Ja nie mam cyfrówy. Nazwa konkursu nie może sugerować techniki wykonania prac. Ja będę robił foty Zenitem.

drosik napisał(a):
że amatorzy wtedy już całkiem nie mają szans ;(


Drosik ciągle drążysz temat. Rozumiem, że zostałes urażony moimi komentarzami pod Twoimi zdjęciami. Żaden z tych komentarzy nie nosi znamion złośliwości, nie znam Cię więc urazów osobistych w sobie do Ciebie też nie noszę. Napisałem co sądzę o Twoich kilku fotkach. To wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 07:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 10:13
Posty: 190
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
zrobie coś dla Was i dla całej reszty, swoje fotki bede zamieszczał na swojej stronie i problem amatorskich i kiepskich fotek w galerii zostanie rozwiązany.


Czy ja napisałem że na galerii nie ma miejsca na amatorskie fotki? Przecierz chyba każdy zarejestrowany na galerii jest amatorem, a fotografia to nasze zainteresowanie lub hobby. Napisałem żeby robić fotki z pomysłem. Chodzi o to, żeby galeria przyciągała swoją zawartością a nie ilością.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 07:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trytonit czy uważasz że zdjęcia zdechłej muchy, filiżanek do kawy to to co przyciąga swoją zawartością?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 07:32 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Kurcze...
chyba trzeba w galerii również zrobić taki "śmietnik" gdzie zdjęcia można wrzucić na czas ograniczony :twisted: :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 07:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
zdjęcia zdechłej muchy, filiżanek do kawy


Fotografia to taka ciekawa dyscyplina, która pokazuje otaczający nas świat. Zdechłe muchy i filiżanki sa jego częścią. Jestem zaskoczony, że mecenas i pomysłodawca "Ogrodów sztuki" wypowiada się w ten sposób na temat sztuki jaką jest fotografia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 07:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 10:13
Posty: 190
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Trytonit czy uważasz że zdjęcia zdechłej muchy, filiżanek do kawy to to co przyciąga swoją zawartością?


Chyba piszesz o całkowicie innych dzałach w galerii prawda? :mrgreen:
Chodzi o to żeby Kwidzyn pokazać z pomysłem, a nie jako serie zdjęć Warszawska 1 , Warszawska 2, 3...8. 70 itd, do tego wykonanych z wątpliwą jakością. Prawda :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 07:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
mecenas i pomysłodawca "Ogrodów sztuki"


KrzaQ może trochę przesadziłem, ale fotografia nie jest moją dobrą stroną (dopiero na dniach zamierzam kupić cyfrówę i zgłębić tajniki tej dyscypliny).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 08:55 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ale macie problemy. Proponuję zastosować coś co działa od lat i się sprawdziło. Na wikipedii jest coś takiego jak nominacje do grafik na medal.
Z ogólnej puli zdjęć można nominować grafikę i poddać pod głosowanie. Głosowanie trwa 2 tygodnie. W tym czasie każdy może zagłosować na TAK lub NIE, ewentualnie skomentować zdjęcie w dyskusji. Jeżeli po 2 tygodniach 80% głosów jest na TAK to zdjęcie trafia do galerii na medal. Nawet jeżeli zdjęcie tam nie trafi to autor może przestudiować dyskusję i dowiedzieć się jakie błędy popełnił przy robieniu zdjęcia. Dzięki temu następnym razem wie na co zwrócić uwagę. I nie ma co się obrażać. Sam popełniłem nie jedno skopane zdjęcie ale czasami uda mi się strzelić coś ładnego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Go ... miotny.JPG

Linki:
głosowanie propozycji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... propozycje
grafiki na medal
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Grafika_na_medal

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.