Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 15 października 2010, o 17:45 
Offline

Dołączył(a): 1 czerwca 2009, o 13:40
Posty: 12
Lokalizacja: oslo
Płeć: Mężczyzna
Jesli ktos ma pomysł lub sie tym zinteresuje dlaczego z Kwidzyna na 6 rano nie mozna dojechać do stolicy naszego województawa i po godz 22 z tegoż samego gdańska dostac sie do naszego miasta jaki to polityka ani jednego autobusu czy pociagu co wy na to


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Temat już poruszany. Mój syn wysłał oficjalne zapytanie do Arivy. Zero odpowiedzi. Zostaje chyba tylko samochód.
Co do autobusu to chyba w historii PKS nigdy kursy nie zaczynały się o 4 rano.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Nie ma takiej możliwości ze względu na bardzo niskie zainteresowanie. Do końca lat 90 było takie kolejowe połączenie z przesiadką w Malborku, do Kwidzyna pociąg dojeżdżał pare minut przed północą. Pomimo tego, że jeszcze wtedy dużo osób korzystało z usług kolei to pamiętam, że ten pociąg jeździł pusty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2010, o 10:16 
Offline

Dołączył(a): 12 sierpnia 2010, o 21:41
Posty: 4
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Też mam ten problem..., kiedy w weekendy jeżdżę na studia do Gdańska. Zaczynam zajęcia o godzinie 8:00 i kończę o 21:00 , czyli nawet w niedziele jak bym chciała wrócić po 21:00 do domu, to nie mogę , bo nic nie jeździ a w poniedziałek np. trzeba na rano do pracy iść więc nie mogłam z samego rana w poniedziałek jechać.

_________________
Alex


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2010, o 18:22 
Offline

Dołączył(a): 1 czerwca 2009, o 13:40
Posty: 12
Lokalizacja: oslo
Płeć: Mężczyzna
Z tego co się zorjetowałem mozna dostac sie do grudziądza ale to mała pociecha ponieważ z grudziadza również nie ma sie czym dostać ale zastanawia mie jedno że tam kursuja prywatne busy a do Kwidzyna nic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2010, o 19:56 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mnie tam martwi ze pks zlikwidowal ulgi studenckie.... czy ktos wie dlaczego? czy beda przywrocone? kto odpowiada za ulgi w kwidzynie? bo taka ariva ma a pks nie:( chore, najlepsze ze kierowcy nic nie wiedza...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2010, o 07:50 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2010, o 18:28
Posty: 846
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tak że jestem studentem i jeżdżę atubusem PKS który startuje z Kwidzyna do Gdańska o 6 rano i niemożna kupić biletów studenckich bo niby ich jeszcze nie wprowadzili po przerwie w wakacje.. Czy to jest wogle zgodne z prawem >?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2010, o 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
Dokładnie, kierowcy wiecznie nic nie wiedzą albo po prostu głupa palą. Niektórzy to jeszcze wielką łaskę robią, że muszą odpowiedzieć na pytanie. No właśnie, czy przewoźnik ma prawo wg jakiś swoich wewnętrznych przepisów regulować istnienie ulg studenckich?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2010, o 16:51 
Offline

Dołączył(a): 29 lipca 2010, o 22:24
Posty: 25
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Mnie zawsze najbardziej dziwiło,że taką 100km trasę Kwi-Gda autobusy pokonują w 2h20min :shock: Jak np w takiej niby zacofanej ekonomicznie i logistycznie Bułgarii (na własną rękę odpowiednikiem polskiego PKS) trasę 100km pokonałem w 1h20min z pełną klimatyzacją.o czym w kwidzyńskim PKSie latem mógłbym tylko pomarzyć..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2010, o 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
brak połączenia kolejowego ze stolica województwa to kpina, bo nawet jeżeli jest ono nie rentowne, powinny być dotowane (w końcu nie każdy ma samochód, lub ma ochotę nim jechać do 3city), tak jak są inne dotowane bo w całej europie dotuje się transport kolejowy, bo w każdym kraju jest on niedochodowy

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2010, o 19:04 
Offline

Dołączył(a): 1 czerwca 2009, o 13:40
Posty: 12
Lokalizacja: oslo
Płeć: Mężczyzna
Zgadzam się z opinią Damianem L jak to jest możliwe że takie prężne miasto jak Kwidzyn nie może skłonic na przewoźniakach choćby jednego kursu w poranych i wieczornych godzinach nasze władze nie robia w tym kierunku nic a to ze wzgledy że sami nie korzystają z kounikacji publicznej :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2010, o 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
KRYSIA napisał(a):
Mnie zawsze najbardziej dziwiło,że taką 100km trasę Kwi-Gda autobusy pokonują w 2h20min :shock: Jak np w takiej niby zacofanej ekonomicznie i logistycznie Bułgarii (na własną rękę odpowiednikiem polskiego PKS) trasę 100km pokonałem w 1h20min z pełną klimatyzacją.o czym w kwidzyńskim PKSie latem mógłbym tylko pomarzyć..


Zauważ, że kwidzyński PKS traci czas w Malborku, gdzie musi specjalnie wjechać do miasta, żeby zabrać pasażerów. W Tczewie podobnie. Trasa przez Lisewo Malborskie czy jak to się tam nazywa, również nieco wybija z rytmu i traci się tam chwilę. Nie jedziemy niestety prosto przed siebie nie zatrzymując się na żadnym przystanku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 06:21 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Ja nie rozumię dlaczego Wy wogóle się ciśnieniujecia. PKP i PKS (i Poczta Polska ale to nie o niej temat) są chyba najbardzie irracjonalnymi i chorymi instytucjami w tym kraju. Tego niestety nie da się zmienić i trzeba nauczyć się z tym żyć.
3 lata prawie co weekend jeździłem do Elbląga a później 2 do Gdańska. Gdzieś tak w połowie tego okresu, mając już połowę mniej włosów, stwierdziłem, że szkoda sobie nerwy psuć. Zapowiadają, żę się spóźni, kupuję gazetkę i cieszę się tym, że mam chwilę żeby ją poczytać. O dostosowaniu życia do rozkładu jazdy nie wspomnę. Zawsze trzeba było się zrywać z zajęć żeby zdązyć na ostatni pociąg czy autobus.
Uraz psychiczny mam taki, że dzisiaj jak mam jechać pociągiem to 3 dni wcześniej mam rajzefiber.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 06:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2009, o 00:00
Posty: 263
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja dojeżdżałem do szkoły kilka lat PKP. Jak ukończyłem szkołę powiedziałem sobie dość, nigdy więcej pociągów. Przestałem korzystać z PKP. Kilkanaście lat później miałem okazję przejechać się PKP na południe Polski. Nic się nie zmieniło od tamtej pory, a jest nawet gorzej. Każdy pociąg spóźniony, brudny, zimny i głośny. Na całym świecie pociągami jeżdzą ludzie ceniący sobie szybki, bezpieczny i wygodny sposób podróżowania. W polsce PKP jest dla biedoty, a bogatsi jeźdżą samochodami po zapchanych i dziurawych polskich drogach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 07:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hedon napisał(a):
Na całym świecie pociągami jeżdzą ludzie ceniący sobie szybki, bezpieczny i wygodny sposób podróżowania. W polsce PKP jest dla biedoty, a bogatsi jeźdżą samochodami po zapchanych i dziurawych polskich drogach.


Dokładnie tak jest... Na zachodzie normą jest, że nawet jeżeli masz samochód, w dalekie trasy (najczęściej służbowe jednodniowe) jedzie się pociągiem, ze względów jakie opisał Hedon. Tylko w Polsce kolej traktuje się jak zło konieczne. Ale czego tu wymagać, jeżeli w kwidzyńskim dworcu kupić można ciuchy i jedzenie, a po bilety trzeba iść gdzie indziej...

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.