Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 15:56 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2010, o 15:01
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No tak.....fajnie - będzie most tylko po co?
Argumenty:
Odciążenie miasta tranzytem gównie drewna do IP tylko kiedy będzie odcinek od ronda przed Bądkami w kierunku IP? (o tym nie słyszałem) jak i tak samo ułatwienie dojazdu do naszych głównych zakładów (IP i JCP) dla pracowników z kierunków Iława i Malbork (też odciążenie miasta)

Ale potrzebny tu most czy wystarczyłaby obwodnica czyli to co powstanie jako droga dojazdowa ?.

No - sam most dla dowozu drewna do IP z borów - tak ale dla "Kowalskiego"?

Jeżeli ten "Kowalski" jedzie do Gdyni czy dalej - OK....dojeżdża te ok.30km do A1 i śmiga dalej za "jedyne 11zł (?) dodatkowo ........(tylko ilu tych "Kowalskich" będzie na to stać ?)

Do Gdańska?-chyba już lepiej na N.Dwór i "7"-ką bo przez Tczew i Pruszcz to "masakra"

A jak się będzie miała podróż np na Łódź?

Mostem do A1 - 68km;1h jazdy i jest się w D.Grupie, i z 7zł mniej w kieszeni za A1.

A "normalnie"55-tką do A1 w D.Grupie - 47km i ok 50min jazdy.....szybciej ,taniej i 20km mniej w kołach.

No - jeżeli "Kowalski" lubi grzybki - wyprawa w bory to "minuta osiem" ale dla mnie po za dostawami drewna do IP to most jest "psu na budę" i ciekawi mnie jakie byłyby koszty budowy (przebudowy) odcinka "55"-tki Grudziądz - Malbork wraz z obwodnicami Kwidzyna, Sztumu i Malborka.

Na pewno wyższe od samego mostu ale też więcej byłoby pożytku dla wielu gmin na tym odcinku niz ten most.

Generalnie - w euforię nie wpadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 16:00 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ napisał(a):
No tak.....fajnie - będzie most tylko po co?

Następny optymista nam się trafił. :roll:
Witamy!

:grin: :-D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 16:10 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2010, o 15:01
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A może realista ? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 17:18 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 452
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
szerokiej drogi Ci zyczę na DK 55, poza tym aby dojechać do Koscierzyny, to dlaczego miałbym jeździc okrężną drogą? \
Tobie to i pewnie Dk 55 jest zbędna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 17:56 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ napisał(a):
będzie most tylko po co?


Jak to dla mnie, w Kwidzynie bywam często a w Gniewie nie byłem w życiu, teraz sobie pojadę ( aha i nie jestem Kowalski ) :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 18:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Też jestem podobnego zdania co CzarekJ. Po drugiej stronie Wisły w sumie nic nie ma oprócz tej całej A1, a ona jest płatna. Dodatkowo zwiększy się bezrobocie w powiecie kwidzyńskim, ludzie zza Wisły będą zastępować "naszych" w zakładach pracy. DK55 na Malbork to bardzo fajna droga, dobra nawierzchnia i dużo zakrętów przez co wariaci muszą się opanować przed niebezpiecznymi manewrami wyprzedzania :wink: Cieszę się, że przez most zmaleje na niej ruch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 18:40 
Offline

Dołączył(a): 3 czerwca 2010, o 14:49
Posty: 28
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przestańcie narzekać!!! nie budują źle, budują źle.... co za naród!!!! ja wolę wydać te ~ 11 PLN i jechać sobie komfortowo,niż się pier....ć przez Sztum i Malbork oszczędzając te parę złotych
Archi88 napisał(a):
DK55 na Malbork to bardzo fajna droga, dobra nawierzchnia i dużo zakrętów przez co wariaci muszą się opanować przed niebezpiecznymi manewrami wyprzedzania :wink:
baardzo komfortowa... :-P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 18:48 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2010, o 15:01
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No cóż - mam talent do rozpętywania "wojny" :-D
beges napisał(a):
szerokiej drogi Ci zyczę na DK 55, poza tym aby dojechać do Koscierzyny, to dlaczego miałbym jeździc okrężną drogą? \
Tobie to i pewnie Dk 55 jest zbędna

Nie wiedziałem że tak wielu Kwidzyniaków odwiedza Kościerzynę i odwrotnie.
Nie jest to czasem myślenie jedynie o sobie?
A Dk55 -chyba nie czytasz uwaznie ;)
Cytuj:
ciekawi mnie jakie byłyby koszty budowy (przebudowy) odcinka "55"-tki Grudziądz - Malbork wraz z obwodnicami Kwidzyna, Sztumu i Malborka.

Bo jak na razie to z nią cieniutko...
Darek napisał(a):
Jak to dla mnie, w Kwidzynie bywam często a w Gniewie nie byłem w życiu, teraz sobie pojadę ( aha i nie jestem Kowalski ) :grinka:

A wystarczyło przepłynąć się promem - leniuszek? :-D
"Kowalski"? - ja niestety jestem i jeżeli już raz zapłaciłem za 120km przejażdżki A2 - 22zł co skróciło podróż o...pół godziny na trasie 450km to sorki - ale to przesada i więcej tego nie zrobię....wolę jak autko mi spala 5l - nie dziesięć na sto....

I jeszcze jako że lubię takie dyskusje i pomimo realizmu" lubię pomarzyć to:
Znalazłem taki oto plan naszych przyszłych dróg:
Obrazek
http://www.industrial.pl/mapa_auto_pl.html
I jak widzę to wszystkie drogi nowe jak i w budowie,przebudowie itd są jakby "ustawione" pod stolicę......
Bo cała północ to dziura??.....a wschód?
Ale gdyby mogło być tak jak sobie "na szybko" nakreśliłem:
Obrazek
Wtedy byłby naprawdę sens tego mostu i wcale nie musiałyby to byc autostrady - wystarcza ekpresówki jak ta :
grzegorzkk napisał(a):
Może kogoś zainteresuje?Podaję link do forum ze zdjęciami z otwarcia nowego odcinka drogi S3 Szczecin - Gorzów W.W roli głównej firma Budimex :-).Piękną drogę wybudowali...Może teraz te siły przybędą do nas...
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 0&page=381


Nie sądzicie?? ;)

Ps.
Sorki ze zapomniałem o Olsztynie - połączenie z Elbląga do Siedlec przez Olsztyn tez by sie zdało :grinka:
I oby nie okazał sie takim mostem jak w 3-miescie.
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?t=21


Ostatnio edytowano 23 października 2010, o 19:00 przez CzarekJ, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ napisał(a):
No tak.....fajnie - będzie most tylko po co?

Żeby każdy miał wybory, o których wspomniałeś.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 19:02 
Offline

Dołączył(a): 29 lipca 2010, o 22:24
Posty: 25
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
a ja na most czekam od min. 20 lat,mam rodzine pod Starogardem i gdyby był most mógłabym jechać nawet na ciacho i kawę po południu,a tak 85km przez grudziądz szkoda gadać.
Największy minus jest to,ze na zachód od autostrady jest kiepska droga od Skórcza do Zblewa(wąska, kręta) i tam trafiamy na szeroką trasę niestety z płyt do Chojnic i dalej.jak się te okropne płyty zaleje takim fajnym asfaltem jak na odcinku Starogard-Czarlin to będzie git i śmigać na zachód.
Moim zdaniem droga 55 po remoncie jest na prawdę bardzo dobra,nawet srogą zimę przetrzymała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 19:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ napisał(a):
No - sam most dla dowozu drewna do IP z borów - tak ale dla "Kowalskiego"?


Nie tylko Kowalski i samochody z drewnem będą jeździć tym mostem.
Zapomniałeś chociażby o Jabilu, nie wspomnę o dziesiątkach tirów wiozących gotowy produkt z I.P :razz:
CzarekJ napisał(a):
...(tylko ilu tych "Kowalskich" będzie na to stać ?)
Biorąc pod uwagę ilość przybywających samochodów w Polsce przeciętny Kowalski nie jest, aż tak biedny :razz:
CzarekJ napisał(a):
Do Gdańska?-chyba już lepiej na N.Dwór i "7"-ką bo przez Tczew i Pruszcz to "masakra"

Tylko najpierw na tę 7-kę trzeba się dostać ( Sztum ,Malbork, Nowy Dwór Gdański) :razz:
CzarekJ napisał(a):
A jak się będzie miała podróż np na Łódź?


Wpadasz za mostem na jedynkę i śmigasz , a jak masz pieniążki ( nie jesteś Kowalskim) to wpadasz na A-1 i śmigasz 3 razy szybciej :razz:
Archi88 napisał(a):
Dodatkowo zwiększy się bezrobocie w powiecie kwidzyńskim


Oj niebyłbym taki pewny , lepszy dojazd do miasta to nowe inwestycje a przez to nowe miejsca pracy ,(niezagospodarowane tereny przy P.S.E Miłosna już czekają )


A tak podsumowując Wasze pesymistyczne nastawienie cieszę się, że jesteście w dużżżżżżżżżżżżej mniejszości :-D ,

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 20:22 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2010, o 15:01
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
CzarekJ napisał/a:
No - sam most dla dowozu drewna do IP z borów - tak ale dla "Kowalskiego"?


Nie tylko Kowalski i samochody z drewnem będą jeździć tym mostem.
Zapomniałeś chociażby o Jabilu, nie wspomnę o dziesiątkach tirów wiozących gotowy produkt z I.P :razz:

No przecież tak napisałem :grinka:
aszastra napisał(a):
Biorąc pod uwagę ilość przybywających samochodów w Polsce przeciętny Kowalski nie jest, aż tak biedny

Taaa.....widać to zwłaszcza jak tankują za 20zł te "samochody" :wink:
aszastra napisał(a):
Tylko najpierw na tę 7-kę trzeba się dostać ( Sztum ,Malbork, Nowy Dwór Gdański)

Dlatego też wspomniałem o przebudowie Dk55...a na "7"kę wjeżdżamy przed N.Dworem.. :wink: a Sztum i Malbork nie taki straszny...
aszastra napisał(a):
Wpadasz za mostem na jedynkę i śmigasz

Nioo....zanim dotrzesz do "1" - będę dojeżdżał do Grudziądza..

Cytuj:
a jak masz pieniążki ( nie jesteś Kowalskim) to wpadasz na A-1 i śmigasz 3 razy szybciej

To ja już będę za Grudziądzem na A1 :grinka: a 3razy szybciej??? - hmm.....mandacik Kowalski zapłaci (no przecież go stać) może nawet dwa (a co...).....ale ile punkcików nazbiera i co zyska na tym "3razy szybciej" ???
To żaden argument a chuligaństwo na drodze.
aszastra napisał(a):
Archi88 napisał/a:
Dodatkowo zwiększy się bezrobocie w powiecie kwidzyńskim


Oj niebyłbym taki pewny , lepszy dojazd do miasta to nowe inwestycje a przez to nowe miejsca pracy ,(niezagospodarowane tereny przy P.S.E Miłosna już czekają )


Taaa .....zwłaszcza powiecie i sąsiednich - a co z kwidzyniakami? - masz pojęcie ile osób jest zatrudnionych w kwidzyńskich zakładach spoza Kwidzyna?
Potrzebni nam są jeszcze ci zza Wisły???!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 20:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ napisał(a):
Potrzebni nam są jeszcze ci zza Wisły???!!


O zaleciało mi brzydko :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 21:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
CzarekJ napisał/a:
Potrzebni nam są jeszcze ci zza Wisły???!!


O zaleciało mi brzydko :oops:


Polska A -lewa strona, Polska B prawa strona Wisły :razz: A może odwrotnie ?

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 21:53 
CzarekJ napisał(a):
Nie sądzicie??
Nie sądzimy. Dobrze, że jesteś sam Kowalski :-D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.