Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 05:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A chcę mostu i już . Chociażby po to by zmienić kolorki na mapce poniżej;
http://prbrd.gda.pl/?cat=108

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 07:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wydzieliłem do nowego wątku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 12:30 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2010, o 15:01
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No tak :grinka:
Tu jestem sam lub...prawie sam.
Archi88 napisał(a):
Też jestem podobnego zdania co CzarekJ. Po drugiej stronie Wisły w sumie nic nie ma oprócz tej całej A1, .

I znalazłoby sie jeszcze "kilka"osób którzy nie wypowiadają się na forum.
Cytuj:
na Malbork to bardzo fajna droga, dobra nawierzchnia i dużo zakrętów przez co wariaci muszą się opanować przed niebezpiecznymi manewrami wyprzedzania :wink: Cieszę się, że przez most zmaleje na niej ruch

Tego aż tak pewny nie jestem.....odcinek A1 jest już do D.Grupy a jakoś nie widzę różnicy w natężeniu ruchu na "55" z kierunku Malborka teraz i z przed roku.

W zeszłym roku zdarzyło mi się "zrobić" Malbork w 35min a dwa tygodnie temu jechałem....1godz. !!!!
Chociaż faktem jest że "1" została odciążona.

Ale wskażcie mi "fani"mostu najkrótszą drogę do Szczecina dla nas Kwidzyniaków......a może trasa do Olsztyna i dalej na wschód np z Piły czy Gorzowa będzie najkrótsza i najszybsza przez ten "nasz" most ????
Może jestem "ograniczony myślowo" ale na tej mapce:
http://img841.imageshack.us/f/mapaautostradduza1.jpg/
jakoś tego nie widzę.......


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 13:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ, most się buduje i chwała Bogu jak i innym smiertelnikom , ja i większość z nas się z tego powodu okropnie cieszy, szanuję Twoje zdanie ale po co sobie zadawać takie oto pytania:

CzarekJ napisał(a):
Ale wskażcie mi "fani"mostu najkrótszą drogę do Szczecina dla nas Kwidzyniaków


Wszystko można podważyć :
budową A-1 ,A-2 ,A-3 -po co je budować jeśli nikt nimi nie będzie jeździł .
rozbudowę lotnisk - po co je rozbudowywać jeśli nikt z nich nie będzie korzystał.
kolejne wybory samorządowe - przecież większość tych samych matołów piastować
będzie poprzednie stanowiska.
budowę gazoportu w Szczecinie - przecież mamy dużo gazu od naszego partnera zza
wschodniej granicy
budowę spalarni śmieci w Szadółkach- przecież do tej pory dawaliśmy sobie
radę ze śmieciam,i to po co ta spalarnia.

I takich przykładów mógłbym wymieniać dziesiątki , ale mi się już nie chce :razz:

Most potrzebny jest i basta - więcej głosu w tym temacie nie zabiorę . :grin:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 14:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 452
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A po co komu np dom ? Przeciez mozna mieszkać w szałasie....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 15:46 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
zauważyłem, że im większe miasto tym większe zdolności mieszkańców do komplikowania sobie życia. W Gniewie wszyscy się cieszą, a w Kwidzynie z dyskusji pt. chcemy mostu, dyskusja zmieniła kurs na " po co nam ten most?". Proponuję zrobić teraz kilka akcji przeciwko mostu, albo heappeningi mające na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie po co nam ten most???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 16:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):
W Gniewie wszyscy się cieszą, a w Kwidzynie z dyskusji pt. chcemy mostu,


Spokojnie, ci normalni chcą nadal i nic się nie zmieniło :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 16:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
CzarekJ napisał(a):
Odciążenie miasta tranzytem gównie drewna do IP


Miasto jest obciążone tak czy inaczej...

Archi88 napisał(a):
Po drugiej stronie Wisły w sumie nic nie ma oprócz tej całej A1, a ona jest płatna


Widać chłopie, że zwiedziłeś kawał Polski... a A1 jest płatna bo ktoś zainwestował pieniądze więc teraz oczekuje ich zwrotu - ekonomia i tyle

Archi88 napisał(a):
Dodatkowo zwiększy się bezrobocie w powiecie kwidzyńskim, ludzie zza Wisły będą zastępować "naszych" w zakładach pracy


to może zlikwidujmy drogi i połączenia z innymi miastami, bo przecież wielu kwidzyniaków "zastępuje" ludzi np. w tczewie. I wyobraź sobie, że Kwidzyniacy pracują też w Gdańsku.
A zastępowanie "naszych" w Kwidzynie??? Jeżeli będziesz miał kwalifikacje to nikt Cię nie zastąpi, a jeżeli ich nie masz to masz jeszcze chwilę na ich zdobycie - i to sie nazywa wolny rynek...

CzarekJ napisał(a):
Nie wiedziałem że tak wielu Kwidzyniaków odwiedza Kościerzynę i odwrotnie


Z geografią lekko na bakier... Wiesz za wisłą jest druga połowa Polski i nie kończy się ona na Kościeżynie...

CzarekJ napisał(a):
Kowalski"? - ja niestety jestem i jeżeli już raz zapłaciłem za 120km przejażdżki A2 - 22zł co skróciło podróż o...pół godziny na trasie 450km to sorki - ale to przesada i więcej tego nie zrobię....wolę jak autko mi spala 5l - nie dziesięć na sto....


Ale masz wybór, i jak już dojrzejesz do używania autostrad to zrozumiesz po co Nam ten most :twisted:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):
W Gniewie wszyscy się cieszą,


Uwierz Grzegorz, że u Nas też się cieszą i to bardzo... ale jest wolność wypowiedzi i tak jak Polska ma Wielkiego Jarka tak Kwidzyn ma Czarka :twisted:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 16:46 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
dl99 napisał(a):
Polska ma Wielkiego Jarka tak Kwidzyn ma Czarka :twisted:


Najgorsze, że ludzie dają się im podpuszczać albo co gorsza wierzyć im. W normalnym świecie i jeden i drugi został by olany :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Zaraz zrobicie ze mnie zagorzałego przeciwnika budowy mostu i postawicie pod mur razem z ekoterrorystami ;) Ja, tak jak Wy też jestem za budową mostu i sądzę, że Czarek również. Przeciwny może być chyba tylko minister finansów i wspomniani ekolodzy ;)

Ale istnieją argumenty przeciwne dla budowy mostu o których nikt nie wspomina, chociaż nie mają one tak dużego znaczenia. Po drugiej stronie Wisły są piękne Bory Tucholskie i Kaszuby, to dla tych których uraziło moje stwierdzenie, że tam nic nie ma :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 19:09 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Po drugiej stronie jest potencjał turystyczny (nie tylko zamek), jest potencjał mieszkaniowy (piękne i tanie działki na przyszłych przedmieściach Kwidzyna -Opalenie, JAźwiska, Aplinki, Jelenica. Wreszcie jest potencjał gospodarczy - fachowcy, którzy wcale nie zaleją kwidzyńskiego rynku pracy... Wymiana gospodarcza będzie wzajemna. Wreszcie jest potencjał demograficzny - są ładne :razz: dziewczyny. Nie wyobrażacie sobie ilu z Gniewu będzie chciało robić u Was zakupy AGD, ciuchy (w Gniewie nie ma firmowych sklepów a ceny są windowane z racji braku konkurencji), jeździć do Was do kina i dzieciakami do kulkolandii :) Moja mała ciągle o tym wspomina :) To takie miękkie korzyści o twardych nie wspomne. Gniew to rynek dla Kwidzyna Kwidzyn to rynek dla Gniewa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):
Gniew to rynek dla Kwidzyna Kwidzyn to rynek dla Gniewa


oczywiście, że tak i wiele osób w Kwidzynie też tak rozumuje... no są oczywiście wspomniane wyjątki

Darek napisał(a):
Najgorsze, że ludzie dają się im podpuszczać albo co gorsza wierzyć im. W normalnym świecie i jeden i drugi został by olany


co fakt to fakt... ja im nie wierzę i robię to drugie :grinka:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2010, o 20:36 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2008, o 23:43
Posty: 100
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zaczyna mnie to juz denerwowac!
widze ze wy nie macie juz o czym pisac.... moze byscie sie tak wzieli za robote jakies zdjecia wstawili a nie tylko krytykowali jeden drugiego. Kazdy by tylko pisal glupie bez sensowne komentarze. Zaden za przeproszeniem nie ruszy dupy by wykazac sie na tym forum, nie porobi zdjec z placu budowy. Oprocz Drosika, Grzesia, Chestera i mnie nic tu nie robi. PISzecie tu bezsensowne tresci ktore i tak po paru godzinach zostana usuniete.

Najwyrazniej zapomnieliscie juz po co temat na forum powstal!!


Ostatnio edytowano 25 października 2010, o 08:04 przez nicqo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2010, o 07:59 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
nicqo napisał(a):
Najwyrazniej zapomnieliscie juz po co temat na forum powstal!!


Wkońcu rzeczowo i na temat. Proszę admina o jak najszybsze zamknięcie tego durnego tematu.

A CzarekJ niech zapętli się w odpowiedzi na pytanie co było pierwsze? Jajo czy kura?
:twisted:

i szybko założy konto na stronie www.żal.pl :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.