Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 30 października 2010, o 12:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pozwoliłem sobie zrobić parę foteczek ( dla potomnych) z moich okolic.
Pierwszym etapem prac jest położenie kanalizacji , burzówki i wody.
Na wiosnę mają nam zrobić piękne drogi :-D


Załączniki:
Baza.jpg
Baza.jpg [ 225.84 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Wielka 2.jpg
Wielka 2.jpg [ 218.75 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Wielka 1.jpg
Wielka 1.jpg [ 256.11 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Stawki.jpg
Stawki.jpg [ 214.28 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Łamana5.jpg
Łamana5.jpg [ 223 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Łamana4.jpg
Łamana4.jpg [ 247.23 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Łamana3.jpg
Łamana3.jpg [ 273.97 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Łamana2.jpg
Łamana2.jpg [ 259.28 KiB | Przeglądane 27057 razy ]
Łamana1.jpg
Łamana1.jpg [ 199.22 KiB | Przeglądane 27057 razy ]

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 6 listopada 2010, o 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
uważam że w takich miejscach jak to (osiedla na uboczu) sami mieszkańcy powinni sobie finansować takie remonty. nikt poza nimi na tym nie skorzysta. nie chodzi mi o to, że nie chce żeby lepiej im się żyło, ale o to, że dzięki takim remontom wzrasta wartość ich działek i domów (chwała za to!) tylko, że moim kosztem....wolałbym żeby takie pieniądze wydawano na coś co prxzynisie korzyści większej liczbie osób.

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 6 listopada 2010, o 21:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przecież Ci ludzie też płacą podatki, im też się to należy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 6 listopada 2010, o 21:56 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Ruby blue napisał(a):
uważam że w takich miejscach jak to (osiedla na uboczu) sami mieszkańcy powinni sobie finansować takie remonty. nikt poza nimi na tym nie skorzysta. nie chodzi mi o to, że nie chce żeby lepiej im się żyło, ale o to, że dzięki takim remontom wzrasta wartość ich działek i domów (chwała za to!) tylko, że moim kosztem....wolałbym żeby takie pieniądze wydawano na coś co prxzynisie korzyści większej liczbie osób.

Dokładnie to samo mogą powiedzieć mieszkańcy prowincji, że im remont starówki życia nie poprawi. Jeżeli mieszkańcy mają płacić sami za remont swojego osiedla to wypada im zwrócić podatki płacone przez ostatnie lata i zaprzestać ich pobierania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 7 listopada 2010, o 10:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
,,Przecież Ci ludzie też płacą podatki, im też się to należy."

I to niemałe :razz:

Inwestycja jest współfinansowana między innymi z funduszy UE , na moim osiedlu jest już teraz kilkadziesiąt domków ( ja osobiście za działkę zapłaciłem odpowiednie pieniążki ), będzie ich jeszcze więcej bo miejsca na działeczki 10 arowe jest w bród (załączam foteczki).
Po inwestycji w kanalizację i drogi miasto za sprzedaż nowych działek dostanie także odpowiednio większe pieniążki.


Załączniki:
osiedle 2.jpg
osiedle 2.jpg [ 228.75 KiB | Przeglądane 26816 razy ]
osiedle 1.jpg
osiedle 1.jpg [ 283.56 KiB | Przeglądane 26816 razy ]

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 7 listopada 2010, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 452
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ruby blue napisał(a):
uważam że w takich miejscach jak to (osiedla na uboczu) sami mieszkańcy powinni sobie finansować takie remonty. nikt poza nimi na tym nie skorzysta.


Ale knot, i
idąc tym tokiem rozumowania można dojśc to takich absurdów:
Za remont deptaka w Kwidzynie, powinni też zapłacić CI co tam mieszkają, bo przecież ja tam nie chodzę....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 8 listopada 2010, o 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
hola, hola. ja nie zakazuję remontu osiedla stawki.

zdaję sobie sprawę z tego, że mieszkańcy tego osiedla płacą podatki, i że również z ich podatków jest to finansowane (za pośrednictwem budżetu miasta i za pośrednictwem budżetu unii europejskiej).

ale prawda jest tez taka, że stopniowo robi się tam enklawa "bogaczy" (niedługo będzie tam pewnie jak na wąbrzeskiej), kierowników, przedsiębiorców, dyrektorów, którzy dzięki pieniądzom pracownic taśmy z jabila czy kasjerek z biedronki za jakiś czas z dużym zyskiem sprzedadzą swoje domy i nieźle na tym zarobią.

nie bronię nikomu zarabiać. nie nawołuję do wstrzymania wszelkich inwestycji w mieście. po prostu mnei to mierzi, mam jakiś niesmak. tyle.

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 8 listopada 2010, o 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Znowu Twoja wypowiedz jest bez sensu.
Powiedz wprost: zazdroszczę panu x i pani y. Ja nie zarabiam to oni niech nie kłują mnie w oczy swoim bogactwem.
Jedz na Kubę tam tak myślano i dalej się tak myśli. W ten sposób wszyscy są tam równi i biedni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 8 listopada 2010, o 18:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Znam kilka osób z tego osiedla i nie są kierownikami :roll: ale kredyty płacą całkiem spore, więc skończ piep*** a nawet gdyby tam mieszkali tylko kwidzyńscy biznesmeni to weź pod uwagę to, że ich firmy odprowadzają całkiem niemałe pieniążki do budżetu i dzięki nim i ich pieniążkom nasze miasto nie wygląda jak pozostałe miasta w Polsce o podobnej liczbie mieszkańców.

Poza tym, "osiedle" to powstało dawno temu i całe życie trzeba było tam łazić przez mega błoto, a jedna jedyna z dróg utwardzanych pojawiła się głównie za sprawą mieszkańców.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 8 listopada 2010, o 19:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ruby blue
,,(niedługo będzie tam pewnie jak na wąbrzeskiej), kierowników, przedsiębiorców, dyrektorów, którzy dzięki pieniądzom pracownic taśmy z jabila czy kasjerek z biedronki za jakiś czas z dużym zyskiem sprzedadzą swoje domy i nieźle na tym zarobią."


Rozbawiłeś mnie okropnie , ale każdy ma prawo do własnego zdania.
Ul. Wąbrzeska powstawała na moich oczach ( mieszkałem wtedy na Sokolej) ,i tutaj masz rację wtedy stał jeden nowy domek a działki były już wysprzedane w dość atrakcyjnej cenie. Ja z małym dzieckiem w wózku chodziłem wzdłuż ul.Chrobrego bo nie było chodnika a miasto zrobiło idealną ulicę . :grinka:
Zapewniam Cię także , że dyrektorzy, kierownicy i przedsiębiorcy na pewno nie pobudują się na tym terenie ,z powodu przemysłowej okolicy wokół osiedla.
Oni budują się lub już wybudowali na działkach dużo, dużo większych niż moja (6 arów :grinka: ), które znajdują się w innych okolicach.

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 9 listopada 2010, o 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
waldek2 napisał(a):
zazdroszczę panu x i pani y. Ja nie zarabiam to oni niech nie kłują mnie w oczy swoim bogactwem


to nie moje są słowa.. jeśli zarabiasz od nich mniej i im zazdrościsz, to twoja sprawa. mnie nie mierz swoją miarą.


drosik napisał(a):
więc skończ piep*** a nawet gdyby tam mieszkali


nie zamierzam komentować takich wypowiedzi

aszastra napisał(a):
Zapewniam Cię także , że dyrektorzy, kierownicy i przedsiębiorcy na pewno nie pobudują się na tym terenie ,z powodu przemysłowej okolicy wokół osiedla.
Oni budują się lub już wybudowali na działkach dużo, dużo większych niż moja (6 arów :grinka: ), które znajdują się w innych okolicach.


ok. może to i racja. okolica rzeczywiście mało atrakcyjna. moja opinie bierze się ze znajomości osób które właśnie się tam sprowadziły i niezdrowo zacierają ręce na myśl ile na tej inwestycji zarobią. może rzeczywiście zbytnio uogólniłem ich na całość populacji osiedla. bo przecież prawda jest że mieszkają tam tez zwykli ludzie. tak czy inaczej samo nasunęło mi się skojarzenie z wąbrzeską (i sytuacją o której wspomniałeś). stad mój niesmak.

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 9 listopada 2010, o 19:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Droga jest budowana, a jeszcze wszystkich domów przy niej nie pobudowano ? Mnie mocno irytuje taka ulica Owcza w Kwidzynie. Po jednej stronie stoją domy, po drugiej są nieużytki (obecnie sprzedawne przez miasto pod domy). Jest to chyba najstarsza ulica na bajkowym, na pierwsze płyty zrzucili się mieszkający przy niej ludzie i ktoś tam załatwił, było to jeszcze w latach 80, w latach 90 miasto dorzuciło drugi rząd płyt :?

Tłumaczenie jest chyba takie, że przy budowach niszczy się jezdnia i chodniki. Owcza chyba sobie poczeka do momentu, aż po obu jej stronach będzie zwarta zabudowa.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Ostatnio edytowano 9 listopada 2010, o 22:08 przez Archi88, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 9 listopada 2010, o 21:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 3 lutego 2007, o 22:03
Posty: 379
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jest jeszcze coś takiego jak opłata adiacencka :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 29 maja 2011, o 19:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Po kilku miesiącach prac związanych z budową nowej instalacji wodnej, kanalizacyjnej i burzowej , przystąpiono do budowy nowych dróg :grin: :grin: .
Prace idą ślamazarnie ,ale ważne, że posuwają się do przodu.
Jednak po raz kolejny widać gołym okiem jaką kolejną fuszerkę odwala się za pieniądze podatnika ( czytaj nasze), i po raz kolejny zadaję sobie pytanie:
Gdzie jest nadzór inwestorski ?. :evil:

Na sam początek zaczęto robić ul.Kolistą, którą z pewnością panowie budowlańcy po trzeźwemu nie robili :evil: ;
-piasek z cementem mieszają ładowarko-koparką (proporcje: jedna łyżka piachu na 6 worków cementu - z czego przy dobry wiaterku 15% odleci na pobliskie pole.
samo wymieszanie pozostawia dużżżżżo do życzenia )
-osadzenie studzienek burzowych zygzakowate
-odległości pomiędzy krawężnikami różne ( od 3,2 m do 3,55m)
-osadzenie samych studzienek kanalizacyjnych zrobiono na zasadzie zamurowania betonem własnej roboty , czyli dowolna ilość piasku ( nie żwiru)+ dowolna ilość cementu = gówniany beton
-prawie na całej długości zrobionej jezdni ,panowie nie wstrzelili się z odpowiednimi odległościami między krawężnikami co zaowocowało przerwą między kostką a krawężnikiem, która zamiast wypełniona być kostką bądź betonem została zasypana piaskiem.

Pozwoliłem sobie zrobić parę fotek i przedstawić je na forum wraz z odpowiednimi komentarzami.

Jutro lub we wtorek z powyższymi spostrzeżeniami udam się do gospodarza miasta , może On (Ona) coś poradzi :cry:


Załączniki:
Komentarz: Początek ul Kolistej
1.jpg
1.jpg [ 107.52 KiB | Przeglądane 26187 razy ]
Komentarz: Mieszanie piasku i cementu odbywa się na zasadzie mieszania go ładowarko koparką
7.jpg
7.jpg [ 170.61 KiB | Przeglądane 26187 razy ]
Komentarz: W punkcie A szerokość jezdni 3,3m
W punkcie B szerokość jezdni 3,2m
W punkcie C szerokość jezdni 3,5m

IMG_5673C.JPG
IMG_5673C.JPG [ 57.55 KiB | Przeglądane 26187 razy ]
Komentarz: Odległość kratki od krawężnika 30 cm
6.jpg
6.jpg [ 100.4 KiB | Przeglądane 26187 razy ]
Komentarz: Odległość kratki od krawężnika 45 cm
5.jpg
5.jpg [ 97.08 KiB | Przeglądane 26187 razy ]
Komentarz: Odległość kratki od krawężnika 10 cm - odległość między krawężnikami 3,55 co daje 4-5 cm pustą przerwę, którą wypełnili piaskiem , który prawdopodobnie zostanie wypłukany przez wodę.
3.JPG
3.JPG [ 61.4 KiB | Przeglądane 26187 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 159.2 KiB | Przeglądane 26187 razy ]

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 29 maja 2011, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
aszastra, jak śmiesz się czepiać! Przecież krytykowanie jest zabronione. :D :D :D

Od inwestycji jest Pani Irena Zalewska.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.