Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: historyczne budynki
PostNapisane: 4 maja 2006, o 10:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Proponuje nowy temacik, dotyczący "znikających" nam z oczu budynków, zacznijmy od budynku, który jeszcze do nie dawna był na ulicy Warszawskiej 14, o to jego zdjęcie z dnia 23 kwietnia 2006 roku, i zdjęcie zrobione wczoraj, kupki gruzu, która pozostała po nim (zdjęcie z 3 maja 2006 roku)

Obrazek


Panią administratorkę poproszę o przeniesienie częsci postów z tematu zagadki drosika


Załączniki:
Komentarz: pozostałości po przedszkolu
P5030016.JPG
P5030016.JPG [ 129.63 KiB | Przeglądane 32258 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: historyczne budynki
PostNapisane: 4 maja 2006, o 10:26 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):

Panią administratorkę poproszę o przeniesienie częsci postów z tematu zagadki drosika


Jedyne co mogę zrobić to tylko w takiej formie:

jarekm napisał(a):

Cytuj:
zag11.jpg
zagadka 11


okazuje się, że to historyczna fotka, właśnie przejeżdżałem tamtędy i po budyku pozostała kupa gruzu...




Piotr_J napisał(a):


jarekm napisał(a):
Cytat:
zag11.jpg
zagadka 11


okazuje się, że to historyczna fotka, właśnie przejeżdżałem tamtędy i po budyku pozostała kupa gruzu...


Taaak, i po moim przedszkolu zostało tylko wspomnienie i fota Drosika. I niech mi ktoś jeszcze powie, że nie warto dokumentować tego miasta budynek po budynku. Drosik - wrzuć mi tą fotkę na priv w pełnym wymiarze, ok? Muszę powspominać słoną zupę pomidorową i panią latającą z laczkiem za dzieciakami :-(


drosik napisał(a):

Piotr_J napisał(a):
I niech mi ktoś jeszcze powie, że nie warto dokumentować tego miasta budynek po budynku.

teraz już chyba tego nikt nie powie ;) , fotki własnie lecą na priv (obie były zrobione w trybie SHQ 2288 x 1712 pixeli)


agnieszka napisał(a):
jarekm napisał(a):
Cytuj:
zag11.jpg
zagadka 11


okazuje się, że to historyczna fotka, właśnie przejeżdżałem tamtędy i po budyku pozostała kupa gruzu...


noo właśnie została kupa gruzu, a wiesz może dlaczego?? podpowiem: to jest akcja miasta pt. "domek był domku nie ma"... takich "utylizacji" domków w naszym mieście zostało przeprowadzonych kilka, można przypuszczać że ładne miejsca które one zajmowaly ciesza się czyimś zainteresowaniem, wkrótce dowiemy się czyim (na pewno niektórych "partnerów" osób rządzących miastem).


Ostatnio edytowano 4 maja 2006, o 20:53 przez malgos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Niech nikt nie pomyśli, że się czepiam ale szkoda że fotka nie została strzelona z tego samego miejsca co poprzednia:) Może masz taką ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 10:28 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Nic straconego - zawsze można "strzelić" puste miejsce które pozostanie... :571:

A tak swoją drogą to co następne? Dawne przedszkole przy zegarze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Myślę, że następna będzie opuszczona budowla przy Warszawskiej pomiędzy UM a ul. Śliską tak trochę w głębi
Kto ile ma sił w nogach niech leci pstryknąć (uwaga na tubylców ze Śliskiej)

update ... Drosik mnie uprzedził ... dawno nie zaglądałem do galerii
http://www.e-kwidzyn.pl/displayimage.php?pos=-135

Dobra robota Drosik :523:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 11:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
A tak swoją drogą to co następne? Dawne przedszkole przy zegarze?

o które chodzi ? przeszperam swoje archwiwum na kompie, albo polece tam z aparacikiem :)



KrzaQ napisał(a):
Dobra robota Drosik

dzieki bardzo



Wydaje mi sie, ze temacik sie przyjął, trzeba fotografować nasze miasto bo coraz więcej budynków "znika" :mad:
:522:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
coraz więcej budynków "znika"


To nic nowego, burzy sie stare żeby powstać mogło nowe. Od urodzenia mieszkam na Piastowskim. W ciagu ostatnich 15 lat zniknęło z tego terenu kilkadziesiąt domów, domków i chałup. Faktem jest, że trzeba je utrwalać dla potomnych ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 11:48 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
o które chodzi ? przeszperam swoje archwiwum na kompie, albo polece tam z aparacikiem :)


o to na rogu Grunwaldzkiej i Mickiewicza, podobno jest wystawione na sprzedaż i obawiam się że niedługo podzieli los przepięknego budynku który stał przy skrzyżowaniu Hallera i 11 Listopada :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2006, o 12:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
podobno jest wystawione na sprzedaż

musze się zorientowac w Urzędzie Miasta...


malgos napisał(a):
podzieli los przepięknego budynku który stał przy skrzyżowaniu Hallera i 11 Listopada

a szkoda, bo budynek był naprawde ładny, może ma ktoś fotki ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, o 07:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
zapomniałem napisać o tym budyneczku:
Obrazek
Cytuj:
Budynek przy ul. Warszawskiej 23
dowiedziałem się juz z dwóch źródeł, że budynek ten jest przeznaczony do rozbiórki, więc popędziłem tam z aparatem żeby go uwiecznić, póki jest co...



być może dziś będę miał jakieś bliższe informacje co do kolejnych budynków, więc może dodam coś nowego, tak sie zastanawiam czy budynek znajdujący się przy rondzie Jana Pawła długo jeszcze postoi, bo też wygląda jak przygotowywany do rozbiórki :shock:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, o 07:40 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
(...) tak sie zastanawiam czy budynek znajdujący się przy rondzie Jana Pawła długo jeszcze postoi, bo też wygląda jak przygotowywany do rozbiórki :shock:


Które to rondo :?: :?: i który budynek :?:
Ja operuję raczej nazwami ulic albo kojarzę je sobie z pobliskimi budynkami czy parkami nie bardzo się nawet orientuję które jak się nazywa :oops: :mrgreen:

rondo piastowskie, warszawskie, pod zegarem, trzeciego maja, mostowe, parkowe, rodła... o jakimś zapomniałam :?:

A wracając do tematu - pamięta ktoś starą zabudowę Warszawskiej od Piastowskiej w dół :?: A może zachowały się gdzieś zdjęcia :?:

Właśnie znalazłam fotkę...
Czy chodzi o ten budyneczek po prawej :?:


Załączniki:
rondo.jpg
rondo.jpg [ 51.49 KiB | Przeglądane 32208 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, o 07:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Czy chodzi o ten budyneczek po prawej
zgadza się, o ten budynek mi chodzi...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, o 08:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 marca 2006, o 13:02
Posty: 166
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
Budynek przy ul. Warszawskiej 23
dowiedziałem się juz z dwóch źródeł, że budynek ten jest przeznaczony do rozbiórki, więc popędziłem tam z aparatem żeby go uwiecznić, póki jest co...


być może dziś będę miał jakieś bliższe informacje co do kolejnych budynków, więc może dodam coś nowego, tak sie zastanawiam czy budynek znajdujący się przy rondzie Jana Pawła długo jeszcze postoi, bo też wygląda jak przygotowywany do rozbiórki


KURCZE!! DROSIK Ty też dostrzegłes że COŚ się dzieje z pewnymi budynkami w naszym mieście.. właśnie te dwa PRZESZKADZAJĄ, też fotki im pstrykałam bo wkrótce będzie z nimi przeprowadzona akcja "domek był domku nie ma", z moim domkiem cos takiego było ale tu akurat możemy sprawę nazwać "domek uratowany"..


ps.a dom o którym piszesz (ul.Hallera i 11-go Listopada) taaa on zniknął w tempie rekordowo szybkim, można powiedzieć cichcem w nocy został rozebrany, bezprawnie ale widocznie nikt się za nim nie wstawił (szanowny pan konserwator zabytków też ..nie zdążył..

ps.2. Nasza kwidzyńska "Tęcza" stoi nad przepaścią, obserwujmy kiedy budynek zostanie otoczony blaszanym płotem, gdyż zacznie zagrażać bezpieczeństwu przechodniów.. Nic innego jak celowa dewastacja aby w końcu był powód do zburzenia.. hmm
:522: to jest przykre

_________________
agnie
#..płynie statek Piła Tangoo Czarnaa Panteraa#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, o 08:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
pamięta ktoś starą zabudowę Warszawskiej od Piastowskiej w dół


Pewnie że pamiętam to moja dzielnica :-) Pamiętam nawet po nazwisku gdzie jaka rodzina mieszkała. Niektórych spotykam na mieście więc jeśli nie ja to oni na pewno maja fotki swoich "starych" domostw. Poszperam troszkę w starych albumach to pewnie coś znajdę musze się najpierw ogarnąć ze wszystkim...

A tak odbiegając nieco od tematu to pamiętacie WIEEEELKI kosz kwiatów ustawiony niegdyś na trawniku przed Urzędem Miasta? Znalazłem w albumie fotkę z dzieciństwa jak siedzę na tym koszu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, o 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
agnieszka napisał(a):
(szanowny pan konserwator zabytków też ..nie zdążył..


Tak jak nie zdążył gdy rozbierali spichlerz ... i ostał nam się ino jeden... Mamy jakies foty spichlerza, po którym od wielu lat straszy dziura w ziemii ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.