Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak to z naszymi TAX-ówkami
PostNapisane: 7 stycznia 2011, o 08:17 
Offline

Dołączył(a): 17 listopada 2010, o 12:59
Posty: 75
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
Cytuj:
zacząć pracować jako taksówkarz

To nie tak hop hop. Musisz mieć licencję żeby zostać taksówkarzem. A licencji na miasto jest ilość ograniczona.


Tak oczywiście... Szczególnie w korporacji wszyscy kierowcy mają licencję :roll:

_________________
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk*rwysynem." - Józef Piłsudski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak to z naszymi TAX-ówkami
PostNapisane: 9 stycznia 2011, o 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jak się chce to można... jeżeli nie ma "wolnych" licencji, i jeżeli tak jak wspomniał wcześniej Darek chce się pracować :D :D :D to wystarczy założyć firmę transportową i świadczyć usługi przewozu osób... w wielu miasta działają takie firmy i są naturalną reakcją na nałożone ograniczenia formalne... radzą sobie całkiem przyzwoicie i w wielu miejscowościach doprowadziły do spadku cen usług przewozowych... Pytanie tylko czy w Kwidzynie jest jeszcze z czego obniżać te ceny... Jeżeli tak to wystarczy chcieć pracować i droga wolna... lub ewentualnie można odkupić licencję od nieaktywnego byłego taksówkarza...

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak to z naszymi TAX-ówkami
PostNapisane: 9 stycznia 2011, o 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
dl99 napisał(a):
sprawa jest prosta... jeżeli ktoś uważa że usługa jest za droga i taksówkarze za dużo zarabiają, to przecież można samemu zacząć pracować jako taksówkarz i zarabiać te "góry" pieniędzy...


uwielbiam tę subtelną prostotę myślenia. tyle że chyba nie do końca chodzi tu o proste rozwiązania.

forum jest po to żeby wymieniać się spostrzeżeniami. moje spostrzeżenie jest takie że do tej pory Kwidzyn był (jestem o tym przekonany) ogólnopolskim ewenementem pod względem liczby taksówek i liczby osób które z nich korzystały.
wynika to tylko pośrednio z niskich cen - pośrednio bo ceny wcale nie są oszałamiająco niskie - pokonanie taksówką 3,5 kilometra (odległość ze skrajnych punktów Kwidzyna - ulica Połomskiego - ul krzywoustego) w Toruniu, w ciągu dnia kosztuje około 10 złotych, przy czym w Toruniu to trasa przeciętnej długości, a w Kwidzynie, jedna z najdłuższych możliwych na których jeżdżą taksówkarze. Prawda jest taka, że w kwidzynie większość osób jeździ na trasach od 2 do 3 kilometrów, w Toruniu jest to koszt ok 8 złotych.

tym co sprawiło że w Kwidzynie taksówki są tak popularnie, jest przewidywalność ceny. od początku boomu taksówkowego każdy zawsze wiedział ile kosztuje kurs i nie musiał się bać tego, że po przejechaniu trasy ma do zapłacenia np. 15 złotych - bo tak wykazał taksometr (coś takiego zdarzyło mi się raz w kutnie, po przejechaniu ok 2 kilometrów).

no i tu rodzi się problem, bo moim zdaniem taksówkarze zaczynają podcinać gałąź na której siedzą. kto wie ile aktualnie kosztuje w Kwidzynie kurs taksówką?
do świąt myślałem że 7 złotych, w święta płaciłem (chyba) 12, a w zwykły dzień roboczy, między świętami a nowym rokiem, za kurs z Połomskiego na dworzec (taksówką spod numeru 19666) zapłaciłem 8 złotych. z tego co mi powiedział taksówkarz - cena poszła w górę.
co z tego wynika? nie mam pojęcia po ile są taksówki. przez to tracę pewność, czy aby na pewno taksówkarz mnie nie oszuka, czy będę miał na to żeby zapłacić za kurs.

myślę, że nie da się tego skwitować to stwierdzeniem - "jak się nie podoba to sam zostań taksówkarzem".

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak to z naszymi TAX-ówkami
PostNapisane: 10 stycznia 2011, o 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ok, może trochę uprościłem stwierdzeniem, że "jak się nie podoba to sam zostań taksówkarzem", ale podwyżka cen tej usługi była do przewidzenia w związku z rosnącymi cenami paliwa... A to, że ceny idą w górę w święta i dni wolne to raczej żadna niespodzianka, bo to "premia" za pracę w dni wolne (nazwijmy to dodatkiem za pracę w systemie :D :D :D)...

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak to z naszymi TAX-ówkami
PostNapisane: 10 stycznia 2011, o 22:12 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Ja to nie rozumiem, we Warszawie ludzie takie bogate a dymią metrem nie jakimiś taryfami. Może drogie bo Wam się zaczęło przelewać :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.