Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niszczenie dróg dojazdowych
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2011, o 18:31
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
Witam. Bardzo się ciesze, że most jest w budowie od lat na to czekaliśmy. Jednak bardzo niepokoi mnie jedna sprawa. Jestem mieszkańcem Olszanicy i od paru dniu zaczęły przez naszą miejscowość jeździć ciężarówki z piaskiem na most. Jeździ ich chyba ponad 100 dziennie.Z tego co słyszałem od sąsiada jedna taka ciężarówka waży około 50 ton! A kierowcy jeżdżą jak szaleni nie bacząc na pieszych i inne pojazdy. Rozwalają nam drogę na której jest ograniczenie do 15 ton oraz dwa mostki też o takim ograniczeniu. Most zostanie wybudowany a my mieszkańcy zostaniemy z rozwaloną drogą bo mam wątpliwości, że ktoś wyleje nam nowy asfalt. Czy wiecie gdzie można interweniować? Przecież tak nie może być!!!


EDIT:
posty wydzielone z viewtopic.php?f=130&t=8070
drosik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 19:02 
Heniek_81 napisał(a):
Czy wiecie gdzie można interweniować? Przecież tak nie może być!!!
Jeżeli jest ograniczenie do 15t to na Policję lub ITD.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 19:28 
Heniek_81 napisał(a):
Rozwalają nam drogę na której jest ograniczenie do 15 ton oraz dwa mostki też o takim ograniczeniu. Most zostanie wybudowany a my mieszkańcy zostaniemy z rozwaloną drogą bo mam wątpliwości, że ktoś wyleje nam nowy asfalt. Czy wiecie gdzie można interweniować? Przecież tak nie może być!!!

Poza doraźną interwencją tam, gdzie wskazał MACIEK ZB, to zorganizujcie się jak najszybciej z zainteresowanymi mieszkańcami Olszanicy i okolic i wystąpcie z tym do Gminy w Sadlinkach. Na piśmie.
Organ samorządu ma zapewne większą "siłę przebicia" tam gdzie trzeba, niż sami mieszkańcy. Jakimiś ewentualnymi obietnicami wykonawców budowy nie ma co sobie zawracać głowy. Dlatego do konkretnych ustaleń co do eksploatacji tej drogi i jej późniejszej odbudowy trzeba obligować władzę, która jest gospodarzem terenu i "w zasięgu ręki" dla mieszkańców.


Ostatnio edytowano 25 stycznia 2011, o 19:30 przez Konto usunięte (B...y), łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 19:30 
Offline

Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 19:12
Posty: 236
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No jeżdżą, jeżdżą dzisiaj jechałem tamtędy i sam widziałem jak zaczyna cała trasa przejazdu wyglądać...no ale przez pola ich się nie puści przecież.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Hmyyy nie wiem czym oni jeżdżą, ale tak sobie szukałem i wywrotki volvo (które nota bene widziałem) mają ładowność 16 T max razem do kupy to pewnie z 30 T ale nie 50 ...

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 19:43 
Offline

Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 19:12
Posty: 236
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Hmyyy nie wiem czym oni jeżdżą, ale tak sobie szukałem i wywrotki volvo (które nota bene widziałem) mają ładowność 16 T max razem do kupy to pewnie z 30 T ale nie 50 ...


Nom tak koło 35 T he , 50 to przesada:)

-- 25 sty 2011, 2011 19:45 --

Rave84 napisał(a):
GSXR napisał(a):
Hmyyy nie wiem czym oni jeżdżą, ale tak sobie szukałem i wywrotki volvo (które nota bene widziałem) mają ładowność 16 T max razem do kupy to pewnie z 30 T ale nie 50 ...


Nom tak koło 35 T he , 50 to przesada:)


A może i 50 T będzie ups:P http://moto.allegro.pl/volvo-wywrotka-f ... 09216.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 20:00 
Jeśli interwencja w sprawie niszczącej eksploatacji drogi ma się zakończyć czymś więcej niż narzekaniem, to należy ją kierować do podmiotów, które są władne coś załatwić (ograniczenie ruchu, może inny jego wariant, oraz naprawa wyrządzonych szkód). Dla inwestora i wykonawców, Heniek_81 i jego sąsiedzi to tylko petenci, natomiast Gmina i Powiat to są partnerzy w rozmowie na ten temat. Trzeba ich tylko do tego obywatelsko zobligować. Póki czas.


Ostatnio edytowano 25 stycznia 2011, o 20:08 przez Konto usunięte (B...y), łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 20:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
A może i 50 T będzie ups:P http://moto.allegro.pl/volvo-wywrotka-f ... 09216.html



Chyba nie.. taka sama w salonie Volvo ma ładowność 16 T :)

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 25 stycznia 2011, o 20:12 
Offline

Dołączył(a): 14 grudnia 2009, o 19:12
Posty: 236
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Cytuj:
A może i 50 T będzie ups:P http://moto.allegro.pl/volvo-wywrotka-f ... 09216.html



Chyba nie.. taka sama w salonie Volvo ma ładowność 16 T :)


A cholerka go wie jak to jest ta widzę że ma 30000 kg ładowności plus jakieś 23T masy własnej:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 26 stycznia 2011, o 06:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Poza doraźną interwencją tam, gdzie wskazał MACIEK ZB, to zorganizujcie się jak najszybciej z zainteresowanymi mieszkańcami Olszanicy i okolic i wystąpcie z tym do Gminy w Sadlinkach. Na piśmie.
Organ samorządu ma zapewne większą "siłę przebicia" tam gdzie trzeba, niż sami mieszkańcy. Jakimiś ewentualnymi obietnicami wykonawców budowy nie ma co sobie zawracać głowy. Dlatego do konkretnych ustaleń co do eksploatacji tej drogi i jej późniejszej odbudowy trzeba obligować władzę, która jest gospodarzem terenu i "w zasięgu ręki" dla mieszkańców.


Można też zwrócić uwagę sąsiadowi, od którego ten piasek jest wożony. Przecież wydobycie odbywa się w Olszanicy .

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 26 stycznia 2011, o 08:32 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Jeśli interwencja w sprawie niszczącej eksploatacji drogi ma się zakończyć czymś więcej niż narzekaniem, to należy ją kierować do podmiotów, które są władne coś załatwić (ograniczenie ruchu, może inny jego wariant, oraz naprawa wyrządzonych szkód). Dla inwestora i wykonawców, Heniek_81 i jego sąsiedzi to tylko petenci, natomiast Gmina i Powiat to są partnerzy w rozmowie na ten temat. Trzeba ich tylko do tego obywatelsko zobligować. Póki czas.
tincop napisał(a):
Rozwalają nam drogę na której jest ograniczenie do 15 ton oraz dwa mostki też o takim ograniczeniu. Most zostanie wybudowany a my mieszkańcy zostaniemy z rozwaloną drogą bo mam wątpliwości, że ktoś wyleje nam nowy asfalt. Czy wiecie gdzie można interweniować? Przecież tak nie może być!!!
MACIEKZB napisał(a):
Jeżeli jest ograniczenie do 15t to na Policję lub ITD
.

Nie bardzo wiem o co wam chodzi?
Wydaje mi się że sami nie wiemy czego chcemy.
Jeszcze nie tak dawno wszyscy krzyczeliśmy i życzyliśmy sobie, żeby most powstał jak najszybciej, (za wszelką cenę), jakikolwiek opóźnianianie budowy mostu, (choćby ze strony ekologów) spotykało się z ogromną krytyką.
Narzekaliśmy na władzę że przez tyle lat nie możne sobie poradzić i doprowadzić do budowy mostu.
Teraz kiedy to się ruszyło i jest szansa na spełnienie się naszych marzeń, zaczyna się krytyka.
NIESTETY!!Czasami tam " gdzie drwa rąbią tam wióry lecą" dlatego i przy budowie mostu coś trzeba zepsuć, żeby móc jak najszybciej (pogonić, wykonać) i uporać się, z upragnioną budową mostu.
Narzekamy że budowa mostu psuje nam drogi. Za chwilkę będziemy narzekać że przez budowę mostu, zniszczono nam jakąś piękną górkę z której można było zjeżdżać zimą na sankach albo nartach, wycięto kawałek lasu w którym rosły piękne drzewa i rosły wspaniałe grzyby, albo zasypano stawek w którym pływały dorodne ryby.
Skąd my to znamy? :603:
Myślę że jeżeli uszkodzi się jakiś odcinek drogi (chociaż te nasze drogi i bez jeżdżenia po nich z piachem, i tak są zniszczone totalnie) albo zniszczy kawałek lasu z tego powodu to i tak będzie to mniejsze zło niż odkładanie budowy mostu. Drogę zawsze można naprawić.
OWSZEM! Można też wozić piach taczkami nie uszkadzając dróg i budować most następne dwadzieścia lat.

Narzekaliśmy i narzekamy na ekologów , bardzo na nich zemściliśmy, że blokują nam budowę mostu. A jak czytam te wypowiedzi to mam wrażenie że zachowujemy się tak samo.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 26 stycznia 2011, o 08:47 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Nie bardzo wiem o co wam chodzi?

Niestety taka nasza polska mentalność "tak źle i tak nie dobrze". Zawsze się znajdzie powód do marudzenia.
krzyzak, w 100% się z Tobą zgadzam i podpisuje wszelkimi kończynami ale nie chciało mi się tego wszystkiego pisać :grin: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 26 stycznia 2011, o 09:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mieszkańcy mogą ewentualnie zgłosic do urzędu gminy taki stan rzeczy i żeby zbierali pieniądze na remont tego odcinka drogi, którym jest wożony piasek. Tak jak Krzyżak napisał - nie narzekajmy. Samolotami nie będą tago piasku zrzucac.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 26 stycznia 2011, o 09:41 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 452
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Najważniejsze że zrobią most, to jest priorytet. A droga w Olszanicy..... zrobią, będą wybory , przyjdzie nowy wójt i zrobią.
Teraz nie ma co narzekać i robić problemy, najważniejszy jest most.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 26 stycznia 2011, o 10:22 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Uważam, że most ma priorytet, ale gmina powinna zadbać o interes swoich mieszkańców. Tak więc zabezpieczenie środków przez inwestora na naprawę drogi powinno zostać wymuszone przez gminę.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.