Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 25 maja 2011, o 15:16 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
beria napisał(a):
Usłużny sąd (wyrokiem z dnia 24 marca 2011 r), na wniosek adwokatów Wałęsy ukarał Wyszkowskiego
[/size]

Jurek! Chcesz powiedzieć że nie ma u nas niezależnych sadów?
Ja pewne rzeczy rozumiem, ale czy Ty się aby zanadto nie zagalopowałeś. :603:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 25 maja 2011, o 22:47 
krzyzak napisał(a):
Chcesz powiedzieć że nie ma u nas niezależnych sądów?
Chyba są, ale na pewno nie w każdym składzie sędziowskim. Konstytucja wprawdzie powiada, że „Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli…”, jednak machina sądowo-prawnicza w Polsce dość często wykazuje, jak to sędzia bywa niezawisły, ale od... prawa, od zwykłego człowieka i od wszystkiego, co mogłoby ten stan zmienić.

Sądy w wolnej RP nie zostały przygotowane do pełnienia roli niezawisłych organów. W PRL sędziowie spełniali wolę partii do której należeli prawie wszyscy, dyrektywy Służby Bezpieczeństwa, której tajnymi współpracownikami byli niektórzy, a za obecnej demokracji nie przeszli żadnej weryfikacji i dziś cieszą się nietykalnością, i w jakimś tam promilu także bezkarnością.
Najpoważniejszym zagrożeniem dla niezawisłości sądu jest uzależnienie polityczne, które łatwo jest rozpoznać po stosowanej procedurze i orzeczeniach odnośnie różnych historycznych postaci (Jaruzelski, Kiszczak, Wałęsa).
Dla zwykłego obywatela bardziej niebezpieczne jest zagrożenie niezawisłości sędziów wynikające z układów w korporacji prawniczej, czyli bezpośrednie i pośrednie stosunki osobiste, a już szczególnie te dotyczące zażyłości z sędziami, prokuratorami, adwokatami i innymi odpowiednio powiązanymi ze sprawą osobami.
Niechlubną rolę odgrywają tu niestety adwokaci.

Jeśli interesują przykłady, to jest obszerna (i nudna) literatura opisująca liczne przypadki z ostatnich lat, gdy to sędziowie nadużywali swego immunitetu nietykalności w imię swych interesów mocno naginając prawo. („Ślepa sprawiedliwość” , ”Bezprawie”, ”Afery prawa”)

Korporacja prawnicza jest wyjątkowo solidarna i hermetyczna.
Nikt przecież sądu sądził nie będzie, bo od sądzenia jest sąd, więc się sam osądzi. Jak będzie chciał.
Życzę Ci Kaziu byś nie miał żadnych okazji do konfrontowania przed niezawisłym sądem swoich racji z talentem jakiegoś adwokata swego przeciwnika, który "nie przegrywa spraw" i "umie" wybronić każdego.
Natomiast konstytucyjne przepisy, jak ten o niezawisłości sędziów należy szanować, ale wierzyć w nie, to już jest przesadna naiwność.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 26 maja 2011, o 09:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:22
Posty: 98
Płeć: Mężczyzna
Do sądu idzie się po wyrok - nie po sprawiedliwość. Tak mawiał mój śp. wujek, który zmarł na pylicę, a przed sądem nie mógł udowodnić że ją miał, bo kompania węglowa miała lepszego adwokata. :sad:

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 26 maja 2011, o 21:14 
Co pewien czas moje odzywki na forum są stopowane pytaniami, czy nie łżę, czy moje informacje mają jakieś dostępne źródła, o podstawy prawne moich sugestii (jak np. przy okazji rozmów o kwidzyńskich zabytkach), i ogólnie o wiarygodność przedstawianych stwierdzeń, czy przypadkiem nie są wyssane z palca.
Każdorazowo grzecznie i pracowicie gimnastykuję się z odpowiedzią, by uzasadniać przedstawione swoje racje i okazać źródła, w których można znaleźć ich potwierdzenie. Ale nie pierwszy to już raz, po udzielonej odpowiedzi spotyka mnie … cisza. Bardziej niż o jakiejś mojej domniemanej, czy wydumanej przeze mnie racji zaświadcza ona raczej o nieudanej kolejnej próbie ustrzelenia mnie z całą moją argumentacją.
Nikt z nas nie jest tu wszechwiedzący. Mamy swoje poglądy i bronimy ich jak umiemy. Jednak uwagi kwestionujące wiarygodność dyskutanta, po jego odpowiedzi są olewane , jakby temat nagle znikł. Do następnego razu, który pewnie zakończy się tak samo.
Pytałeś mnie o coś Kaziu – uprzejmie Ci odpowiedziałem i nawet nie wiem, czy to przeczytałeś. Twoja sprawa.
Lojalnie i małogrzecznie postanowiłem od teraz reagować na wybrane zapytania dotyczące mojej pisaniny w ten sposób, jak to pokazuje przykład najwyższego autorytetu w państwie:Obrazek
Post scriptum: Tak naprawdę to żaden problem i wcale mnie nie rajcuje to co powyżej opisałem. Jednak jakieś uzasadnienie pokazania tej fotki było tu konieczne. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 26 maja 2011, o 22:16 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
...jeżeli choć palcem ruszą internet pierwszy wyjdę na ulicę.

http://news.money.pl/artykul/sikorski;k ... 30298.html

Kiedys owczesne "ABW" odiwedzalo ludzi z "bibula", dzisiaj - ludzi z "blogiem"... Transparenty zabieraja jak zwykle - wtedy co prawda zabierali glownie robotnikom i studentom dzisiaj kibicom i "moherom". Czy to o taka Polske walczyl nasz narodowy bohater z fantazyjnym wasem? Niedawczo w jakims wywiadzie pochwalil sie, ze gdyby... to on pierwszy by ten system obalil - w koncu ma doswiadczenie. Ale obecnie zamiast nam opowiadac o tym obalaniu systemu, probuje ustalic "prawde czasu" - Procesujac sie z Wyszkowskim - nie podpisywal, u Olejnik - podpisal - przechytrzyl zlych komunistow! Sad ustalajac wrdykt najwyrazniej zalozyl, ze Walesa to nie Bolek - na jakich podstawach skoro kluczowe dowody zaginely w kancelari prezydenta kilka lat temu? Do dzis "nie mozna" ustalic tozsamosci "bolka", do dzis w sadach sa jeszcze ci sami ludzie ktorych przeszlosci nie znamy. Jak w takiej sytuacji mozna bezgranicznie zaufac jakiejkolwiek instytucji panstwowej? Mamy apolityczna telewizje publiczna, Jeszcze tylko ten internet...

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 27 maja 2011, o 17:53 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2009, o 19:51
Posty: 436
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Najbardziej demokratyczna partia PO raz kolejny w akcji:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Ale jak wszyscy dobrze wiemy PO nie ma z tym nic wspólnego...Podobnie jak z podwyżkami,finansami publicznymi,zadłużeniem, to PIS i inni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 07:26 
Cytuj:
Partie polityczne zlecają komentowanie artykułów i ubliżanie, wyzywanie politycznych oponentów. Nie ma wyjątków, PiS, PO, SLD, wszyscy miesięcznie ładują w takie zlecenia dziesiątki tysięcy złotych. Same nakręciły spiralę nienawiści. Zaś takie usługi zaczęli już świadczyć amatorzy, którzy pozakładali firmy jednoosobowe i przyjmują zadania lżenia w sieci konkretnym osobom. (Za jeden wpis mający od 100 do 350 znaków można zarobić nawet do 2 złotych. „Pracowity” dostaje 6 tys. zł miesięcznie za kilka tysięcy postów na trzech forach).
Więcej na ten temat :arrow: http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/ ... ,id,t.html
Można tylko dodać, że jest także wielu „ideowców”, którzy robią to samo za friko, bo tak „muszą”.
Śpiewał o tym Jerzy Sthur: „muszę, bo się uduszę”.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 07:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2682
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Partie polityczne zlecają komentowanie artykułów i ubliżanie, wyzywanie politycznych oponentów. Nie ma wyjątków, PiS, PO, SLD


Też mi coś phi phi.
Swego czasu byłem świadkiem rozmowy jak pan z organizacji przez duże "S" agitował znajomego do protestów do Wa-wy.
"5 dych obiad i flaszki będą"
No to przepraszam żadnej eureki nie odkryliście.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 09:59 
To, że te wszystkie niecne praktyki są nieomal powszechne, nie oznacza, że należy je traktować jako jakąś normę i przyzwalać na nie. Żyjemy w czasach, gdy już nie ma przerw pomiędzy kampaniami wyborczymi.
Ciekawie dzieje się z młodymi w Hiszpanii, gdzie mają oni już dość manipulacji politycznych, a też używają internetu, choć inaczej.
Aktualnie postanowili "podziękować" zarówno lewicy, jak i prawicy i upominają się o realną modernizację życia, nie godząc się na partyjne "ustawki" typu: teraz my, potem wy itd. U nas przecież też nie zachodzą jakieś niezbędne reformy pomimo zmian rządów, a trwa tylko agresywna międzypartyjna przepychanka o miejsca przy korytach.
Bezrobocie wśród młodych Hiszpanów wynosi już 45 proc., więc u nas młodzi ludzie są wyrozumiali i cierpliwi, bo "tylko" 29,6 proc. ogółu zarejestrowanych bezrobotnych stanowią osoby w wieku 25-34 lata, 22 proc. – osoby w wieku do 24 lat. Największa grupa bezrobotnych (28,4 proc.) legitymowała się wykształceniem zasadniczym zawodowym. Co dziesiąty Polak bez pracy miał ukończone studia (kwiecień 2011r.). Czekają na różne zapowiadane przez rządzących i ich konkurentów "cuda" i dorabiają jak potrafią.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panie Jerzy, idea protestu w Hiszpanii zaiste jest zacna, ale dziękując politykom i żądając zmian i "znaczących reform" oraz "modernizacji życia"... Głoszenie wzniosłych haseł nijak ma się do PROPOZYCJI i PLANÓW, których wśród młodych Hiszpanów nie widać ani nie słychać. Krytyka rządzących owszem, ale gdzie tu miejsce na konstruktywność?
Ja też mogę ogłosić taki protest, że nie będę glosował na nikogo, bo ja mając lewicowe poglądy nie mam żadnej reprezentacji pośród partii politycznych. Bo jeśli od członka SLD i aktywnego działacza FMS słyszę, że on ma neoliberalne poglądy i jest za prywatyzacją szpitali, to jaka to jest lewica???
Niestety cyrk i sprowadzenie znaczenia polityki i polityków na poziom jarmarku odpustowego (vide "TOP MODELka w SLD, Palikot i jego cyrkowa arena).
Ja też i pewnie nie tylko ja jestem gotów podziękować prawicy, centrum i lewicy w zamian za modernizację mojego życia i nie tylko mojego.
Ostatnio często bywam w wolnym kraju wolnych ludzi - Holandii i z podziwu wyjść nie mogę... Pracuję w firmie X i mój kolega również pracuje w firmie X na stanowisku Y, robimy dokładnie to samo i dostajemy dokładnie tą samą pensję, tyle tylko, że ja w PLN a on w EUR. A paliwo tam kosztuje 1,3 EUR (niby tyle co w Polsce, a jednak wydaje się, że więcej). Nowy model toyoty prius kosztuje 25000 EUR, niby ok, bo po przemnożeniu przez PLN wychodzi cena w polskim salonie c.a. 100000 PLN, ale dlaczego mi nadal wydaje się, że u nas jest drożej niż tam? O infrastrukturze drogowej, komunikacji społecznej nie wspomnę... (metro między miastami - dwie różne "nitki")

Chciałbym podziękować przede wszystkim za politykę historyczną jednocześnie wyrażając pragnienie, aby chociaż ktoś myślał o polityce (wśród polityków) i kierunkach rozwoju i o przyszłości naszego kraju.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 11:15 
Kolego Pawle (wolę po imieniu).
Przykładowo, mój udział w jakichkolwiek przemianach, z racji wieku, sprowadza się już tylko do płodozmianu we własnym ogrodzie.
Natomiast podziwiam dość licznych młodych Polaków, którzy powiadają eee.. tam, nic się nie da zrobić i albo uciekają w obywatelską abnegację, albo dają się "wynająć" tym, czy tamtym z istniejących układów. Podziwiam ich brak zainteresowania własną przyszłością (praca, emerytura, kondycja rodziny) i ich przyzwolenie na manipulowanie sobą. Nie widzę czegoś, co można by u nas nazwać lobbingiem młodego pokolenia.
Sprawy ideowe, choć dzielą ludzi, to jednak są ważne także motywacyjnie. Ale te podziały powinny być drugorzędne, a nie główne jak to obserwujemy. A najsmutniejsze dla mnie to bezideowe "pustaki", którym jest wszystko jedno.
Cytuj:
Głoszenie wzniosłych haseł nijak ma się do PROPOZYCJI i PLANÓW, których wśród młodych Hiszpanów nie widać ani nie słychać. Krytyka rządzących owszem, ale gdzie tu miejsce na konstruktywność?
Plany i budżet układają oczywiście politycy, na których można jednak konsekwentnie naciskać, a można też poddawać się ich "czarom" w politycznym cyrku i młodzieżówkach oraz czekać na awans w systemie, może kiedyś nastąpi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To nie tak, że młodych nie ma. Są... Niestety z reguły są pochłonięci zarabianiem kasy na byle jakie utrzymanie siebie lub rodziny. :)
A jeśli w ogóle, to co da się zrobić??? Zastąpić jedne twarze drugimi jak u Orwella?

(Piotr, nie Paweł, co prawda imieniny tegoż samego 29 czerwca, ale jednak dano mi Piotr)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Co do młodych zajętych walką o swój byt, się zgadzam. Jednak jeszcze pełniejszy obraz naszej narodowej mentalności (bo ona jest główną przyczyną, tego że nie żądamy zmian), daje ten felieton http://www.krytykapolityczna.pl/MaciejN ... d-350.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyszła pora na fora (internetowe)
PostNapisane: 30 maja 2011, o 19:54 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):
Ostatnio często bywam w wolnym kraju wolnych ludzi - Holandii i z podziwu wyjść nie mogę...


Rozumiem, ze ani Polska ani Polacy wolni nie sa...? :)


beria napisał(a):
Pracuję w firmie X i mój kolega również pracuje w firmie X na stanowisku Y, robimy dokładnie to samo i dostajemy dokładnie tą samą pensję, tyle tylko, że ja w PLN a on w EUR. A paliwo tam kosztuje 1,3 EUR (niby tyle co w Polsce, a jednak wydaje się, że więcej). Nowy model toyoty prius kosztuje 25000 EUR, niby ok, bo po przemnożeniu przez PLN wychodzi cena w polskim salonie c.a. 100000 PLN, ale dlaczego mi nadal wydaje się, że u nas jest drożej niż tam?


KIedys juz ten temat byl poruszany i od forumowiczow uslyszalem, ze wypisuje bzdury. W Polsce jest duzo taniej i w generalnie "w deche". Dlaczego Ci sie wydaje ze w Polsce jest drozej? Sila nabywcza pieniadza. Jesli holenderski pracownik zarabia 1tys i Ty 1 tys - roznia was tylko waluty. Ale on za godzine pracy kupi tego paliwa jakies 20 litrow a Ty 5. Ceny - jak wspominales sa zblizone a zarobki - opierajac sie jedynie na kursie ww - mniej wiecej 4 razy wyzsze. Zapewne na relacje - zarobki do cen ma wplyw fakt, ze Polska coraz bardziej wyglada jak kolonia finansowa zachodnich koncernow. Zreszta to juz zupelnie inny temat.


beria napisał(a):
O infrastrukturze drogowej, komunikacji społecznej nie wspomnę... (metro między miastami - dwie różne "nitki")


"Wielki Wajchowy" wciaz majstruje... :)


Nie zadamy zmian i nie wychodzimy na ulice nie z powodu mentalnosci narodowej. Po prostu Polakom wmowiono, ze tak juz ma byc. Spora czesc spoleczenstwa pamieta jeszcze PRL i owczesny "dobrobyt" wiec boja sie powrotu "socjalizmu" a kapitalizmu innego nie znaja. Tych kilka dekad pod patronatem Moskwy zostawilo w nas duzo glebsze slady niz mogloby sie wydawac na pierwszy rzut oka.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.