Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 22:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
h3cate napisał(a):
Ojj coś o tym wiem. Ostatnio pewien prezes pewnej kwidzyńskiej firmy też zaproponował mi najniższą krajową na stanowisku administratora sklepu internetowego... A ponieważ ogłoszenie zniknęło ze stronki urzędu pracy tzn. że ktoś jednak się zgodził na taką stawkę... żałosne...


Ja wysłałem CV z zaznaczeniem stawki - zero odpowiedzi :)
Ktoś się zgodził... W moich oczach to jest psucie rynku pracy. Ale to oczywiście tylko moja opinia.

are_the napisał(a):
Można się tak uśmiechać jak się już pracę ma. A jak nie ma co do garnka włożyć to się bierze pierwszą lepszą. A poszukiwanie ofert powyżej średniej krajowej może jednak trochę potrwać, a w Kwidzynie to dłużej jeszcze

A gdyby tak wszyscy prosili by o średnią krajową? Co zrobiliby pracodawcy? Zatrudnili by Chińczyków? Ukrainców?

are_the napisał(a):
I tak liczą się głównie znajomości- jako filozof z licencjatem pracowałam w firmie informatycznej, nie mając żadnego doświadczenia

Widzisz, ja posiadając wiedzę informatyczną nie zgodziłbym się za żadne skarby pracować jako wykładowca filozofii ;) Ale to też moje przekonania. Ja pracuje i robię to co lubię.
Z drugiej strony jednak gdybym miał decydujący głos w kwestiach rekrutacji do firmy na stanowiska IT zadawałbym kandydatom serię pytań, odpowiesz dobrze masz pracę, ściemniasz lub nie potrafisz - nie masz.

Przykładowe pytania z dziedziny systemów Windows:
Jakie znasz metody połączenia zdalnego do serwera?
Ile sesji terminalowych jest dostępnych w Windows 2003 srv a ile w 2008 (oczywiście mowa o serwerze, który nie jest serwerem terminali)?
Jakie znasz podstawowe (wbudowane w system operacyjny) narzędzia do diagnostyki połączeń sieciowych?
Jakie unikalne cechy posiada Windows server 2008 w wersji datacenter?
Czy z jednego obrazu da się postawić system na różnych sprzętowo maszynach? Jak? Jakie są ograniczenia?

Linux:
Do czego służy i jakie są opcje polecenia chmod?
Do czego służy opcja ping -t?
Jaka jest różnica pomiędzy at i cron?
Jaka jest różnica pomiędzy tail i cat?
Co spowoduje polecenie cat /dev/urandom > /dev/dsp , a co cat /dev/urandom > /dev/null
Co zmieni linijka w /etc/inittab - id:3:initdefault: zamieniona na: id:5:initdefault:
Co znajduje się w /etc/fstab ?

Ogólne:
Jaka jest różnica pomiędzy uwierzytelnianiem a autoryzacją?
Co określa parametr TTL? I jakie znasz domyślne jego wartości? Od czego one zależą?
W jaki sposób propagują się polityki GPO w domenie Active Directory?
Co powiedział/a byś o ROT-13?

I specjalistyczne w mojej działce:
Jakie są różnice pomiędzy ESX i ESXi?
Czy znasz inne darmowe (single-server mode) narzędzia do wirtualizacji?
Czym różni się klaster HA od DRS?
Czy domyślnie dostęp dla root przez ssh powinien być włączony? Dlaczego?
Jak działa sposób blokowania plików maszyn wirtualnych przez hosty? Czy zerwanie połączeń sieciowych przez hosta spowoduje migrację maszyny wirtualnej?

Po prawidłowych odpowiedziach na takie pytania dostałbyś u mnie średnią krajową :) Do tego komunikatywny angielski i głowa do góry - najniższa krajowa Ci nie grozi :)
Inna sprawa, że w Kwidzynie dla mnie np pracy nie ma :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, o 07:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
beria napisał(a):
A gdyby tak wszyscy prosili by o średnią krajową? Co zrobiliby pracodawcy? Zatrudnili by Chińczyków? Ukrainców?

Myślę, że Chińczycy mają szanse- pracowici, mało wymagający

beria napisał(a):
Inna sprawa, że w Kwidzynie dla mnie np pracy nie ma :)

Dokładnie, trzeba emigrować, nie koniecznie do innego kraju


A mnie pracodawca posadził przed komputerem, dał zadanie o nic nie pytał- czekał na wyniki mojej pracy :) Ale i tak wolałabym być wykładowcą filozofii! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 6 czerwca 2011, o 22:50 
Offline

Dołączył(a): 7 grudnia 2008, o 09:01
Posty: 2
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):
Z drugiej strony jednak gdybym miał decydujący głos w kwestiach rekrutacji do firmy na stanowiska IT zadawałbym kandydatom serię pytań, odpowiesz dobrze masz pracę, ściemniasz lub nie potrafisz - nie masz.


Pytanka konkretne :D kiedys bylem na rozmowie w jednej z wiekszych firm w kwidzynie na stanowisko zastepcy informatyka(brzmialo lepiej po amerykansku ale juz nie pamietam) - pytania typu word, excel, co to jest baza... odpowiedzi konkretne ale... nie jestem synem kierownika wiec dalej sobie dopiszcie... i to gubi kwidzyn... ludzie koncza szkołe, interesuja sie a roboty nie ma.a jesli nawet jest to zamiast przyjac kogos kto sie ewidentnie zna przyjmuja.... wiecie kogo ;)
p.s. licencjat z klastrów(teoria),magisterka klastry(wlasny beowulf) - nie robie w IT :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 7 czerwca 2011, o 07:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A chcesz robić w IT? :D

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 7 czerwca 2011, o 13:04 
Offline

Dołączył(a): 17 listopada 2010, o 12:59
Posty: 75
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):

A gdyby tak wszyscy prosili by o średnią krajową? Co zrobiliby pracodawcy? Zatrudnili by Chińczyków? Ukrainców?


Mylisz się i to bardzo... Istnieje pewna granica,której nie da się przeskoczyć - jest nią koszt usługi lub towaru. Jeśli wszyscy zapragną średniej krajowej to po prostu pewne sektory znikną z powierzchni tego kraju. Co do pracowników ze wschodu to osobiście znam jedną Kwidzyńską firmę w której pracują Ukraińcy i słyszy się w towarzystwie że konkurencja przymierza się do tego samego...

_________________
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk*rwysynem." - Józef Piłsudski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 7 czerwca 2011, o 20:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
hub,
Też kiedyś byłem na rozmowie w pewnej amerykańskiej firmie, dostałem konkretne pytania, odpowiedziałem i dziś pracuje w IT.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 7 czerwca 2011, o 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Te pytanka to podstawy... nie jest to żaden "rocket science" dlatego też zadałem pytanie czy kolega hub chce pracować w IT

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 10 czerwca 2011, o 08:59 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Flextronics w Tczewie ma otwarty nabór do IT:

- 2 x developer (.net)
- 3 x business applications
- helpdesk

Pozdrawiam,
Marcin.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, o 07:29 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2011, o 16:04
Posty: 6
Płeć: Nie wybrano
Witam serdecznie :)

Pracował ktoś w firmie Gracomm ? na Batalionów Chłopskich W pośredniaku maja ofertę ma refundowane stanowisku dla Administratora sieci.Ale opinie na temat tego miejsca pracy są dość zróżnicowane.Chętnie przeczytałbym tutaj czyjeś "wspomnienia" o tym miejscu :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, o 09:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przejedź się do firmy V6 na ulice Wiślaną 5 i popytaj o Przemka ewentualnie możesz też poszukać Go u nas na forum i napisać na pw ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, o 12:29 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2011, o 16:04
Posty: 6
Płeć: Nie wybrano
Na wiślanej 5 jest Mechanika Pojazdów.Jaki tu związek z informatyka?.hmmm..?Pracował tam?.Ok napiszę na adres tej firmy .Widnieją tam jego dane i maja swoja stronkę

-- 26 sierpnia 2011, o 13:51 --

Jaki ma skrót "przemulo" ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, o 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2010, o 20:59
Posty: 115
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Conan napisał(a):
Na wiślanej 5 jest Mechanika Pojazdów.Jaki tu związek z informatyka?.hmmm..?Pracował tam?.Ok napiszę na adres tej firmy .Widnieją tam jego dane i maja swoja stronkę

bo 2 wlascicieli tej firmy pracowalo 9 i 12 lat w GRACOMM. z tym ze nasze warunki nie maja sie nijak do tego co zarabiaja nasi nastepcy. ja za takie pieniadze nie ruszal bym sie z domu. po 9 latach zdecydowalem sie na wlasna firme w innej branzy (w sumie zajmowalem sie tym juz podczas pracy w GRacommie) i nie zaluje. jesli chodzi o wlasicieli to kwestia przyzwyczajenia - jest w miare dobrze ale zarobki na dzis maja tragiczne. a praca w soboty, niedziele, swieta itp. Napisz do dzwonka - od tam pracuje na moim miejscu. ale powiem ci tyle ze teraz 2 pracownikow zarabia tam tyle co ja zarabialem jako 1.

_________________
V6 S.C Mechanika Pojazdowa
Specjalizacja OPEL
www.v6.net.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2011, o 16:04
Posty: 6
Płeć: Nie wybrano
Ok.Już się z nim skontaktowalem.Nic nie chce mówić.Pewnie inni też .Szkoda :(.Zamykam "swój" temat

-- 26 sierpnia 2011, o 14:00 --

Piękne dzięki :) To mi wystarczy .Tak myślałem .Mizerna kasa i spore wymagania.Przerabiałem to już. W Eko-Energi.W korzeniewie.Szkoda czasu.Jeszcze raz dzięki za odzew na moje pytania.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, o 13:28 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Propozycja współpracy dla projektantów i programistów C#, ASP.net, T-SQL.

- umowa o dzieło, FV
- bardzo duży i złożony, długoterminowy, międzynarodowy projekt (systemy dedykowane dla przemysłu)

psigma@psigma.pl
+48 505 466 911

Pozdrawiam,
Marcin.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam pracy jako Informatyk
PostNapisane: 27 sierpnia 2011, o 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2010, o 20:59
Posty: 115
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Conan napisał(a):
Ok.Już się z nim skontaktowalem.Nic nie chce mówić.Pewnie inni też .Szkoda :(.Zamykam "swój" temat

-- 26 sierpnia 2011, o 14:00 --

Piękne dzięki :) To mi wystarczy .Tak myślałem .Mizerna kasa i spore wymagania.Przerabiałem to już. W Eko-Energi.W korzeniewie.Szkoda czasu.Jeszcze raz dzięki za odzew na moje pytania.
Pozdrawiam

ale patrzac na to z drugiej strony. nie wiem jakie masz umiejetnosci i doswiadczenie ale nie od razu rzym zbudowano. ja wiem ze wszyscy b od razu po 5000 chcieli zarabiac przynajmniej ale nikt ci na start nie da takich zarobkow. ja pracowalem tam 9 lat i tez zaczynalem od najnizszej krajowej. a takim podejsciem jak masz mozesz wogoole nie znalesc pracy.

_________________
V6 S.C Mechanika Pojazdowa
Specjalizacja OPEL
www.v6.net.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.