Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 13:59 
Offline

Dołączył(a): 1 kwietnia 2011, o 11:52
Posty: 34
Płeć: Nie wybrano
Wielu z nas młodych ludzi często boi się o coś pytać. Jak już pytamy to mało kto zna odpowiedź albo wzbudzamy w nich agresję bo sami nie znają odpowiedzi...
Czasami mamy kogoś znajomego lub kogoś w rodzinie kto zna się na wielu sprawach.

Ja powiem szczerze, że często pytam jak czegoś nie wiem. Stąd moja wiedza się poszerza.
Ale dziś mam ogromną prośbę!!! Szukam jakiegoś ekonomisty, bądź ''zwykłego'' mądrego człowieczka, który by mi doradził z OFE... Niby mam 7 dni na wybranie ofe ale od kiedy ???
Od 1 lipca zaczynam pierwszą ''legalną'' pracę. Nigdy nie wybierałam OFE ani się na tym nie znam:(
Proszę więc serdecznie o informacje kiedy i jak mam wybrać ofe oraz jakiej firmy.
Dziękuję


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 15:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
OFE - Otwarte Fundusze Emerytalne :lol: - dla niektórych specjalistów instytucje finansowane z portfela pracownika i pracodawcy , które przyczyniły się do nadmiernego wzrostu zadłużenia się naszego kraju :razz: ale do rzeczy.

Wszystkie są siebie warte, czyli przez te wszystkie lata zarobiły dla przyszłego emeryta podobne procenty ( giełda w górę - przyszły emeryt teoretycznie miał więcej , giełda w dół - przyszły emeryt teoretycznie tracił).
Ja proponuję wybrać fundusz, który pobiera najniższą prowizję
:grinka:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grunt , to wybrać ubezpieczyciela samemu a nie czekać , aż ktoś go wybierze za Ciebie.
Nie trzeba się znać na wszystkim , ale dobrze ,że pytasz dasz sobie radę zaraz Ci wpiszę na priw osobę , która zajmuje się takimi rzeczami zawodowo i ma wiele firm do wyboru , na pewno Ci wszystko wytłumaczy wszystko lepiej niż każdy z nas
Z tego co się orientuję ubezpieczyciela zawsze można zmienić na innego , nawet jest zalecane sprawdzenie innych firm , co proponują , ale nie chcę zabierać więcej głosu na tematy, które nie są mi do końca znane pozdrawiam i odbierz piw :D

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 16:05 
Cytuj:
odbierz piw

a ile tych piw do odbioru?
Jak powyżej 2 ,to już jadę :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 19:48 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2011, o 11:38
Posty: 58
Płeć: Nie wybrano
Jeśli nie wybierzesz, to są dwa losowania w roku: bodajże 10 lipca i 10 grudnia. Jeśli chodzi o OFE, to zawsze można przenieść się z jednego Funduszu do drugiego, z małym zastrzeżeniem. W pierwszym i drugim roku taka zmiana jest płatna i wynosi odpowiednio 160 i 80 zł. Po upływie tego okresu raz na dwa lata można sie przenieść za darmo. I tak naprawdę warto o tym pamiętać, bo jeśli dziś wybieramy fundusz, to nie znaczy, że do emerytury jego notowania będą najwyższe. Warto po prostu co dwa lata spojrzeć na ranking i zmienić Fundusz, jeśli dotychczasowy wypada gorzej. Myślę, że chwilę obecną dobrym wyborem jest ING lub Generali. Jeśli o ING chodzi, to jego wyniki powinny być w czołówce. Wynika to z tego, że ING ogłosił, ze w 2013 roku będzie sprzedawał Towarzystwo Emerytalne i Ubezpieczenia na życie, więc chce osiągnąć jak najwyższe wyniki. I tak powinno być do 2013. Jeśli o Generali chodzi, to jest to Fundusz niezbyt duży, dzięki temu jest elastyczny i osiąga niezłe wyniki. Ponadto notowania historyczne tych funduszy, poczynając od 1999 roku są niezłe, a to świadczy z kolei o stabilności. Jeśli o ranking OFE idzie, to najlepiej sugerować się tymi najbardziej wiarygodnymi, np. KNF. Oczywiście, moja ocena jest na dziś, co oznacza, ze za jakiś czas może ona ulec zmianie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 20:12 
Offline

Dołączył(a): 1 kwietnia 2011, o 11:52
Posty: 34
Płeć: Nie wybrano
Zanim uzyskałam odpowiedzi to wiele czytałam na ten temat! Ogólnie sądzę o ING :)
Czy warto nie mam pojęcia, gdyż pewien ekonomista twierdzi, że aviva trzyma sie od lat na poziomie. Ale skoro można zmieniać to chyba wybiorę ING.
Mam na wybranie OFE 7 dni. Pracę zaczynam od 1 lipca. Czy mogę już jutro zgłosić się do ING ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 17 czerwca 2011, o 20:52 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2011, o 11:38
Posty: 58
Płeć: Nie wybrano
Nie chciałbym wprowadzić w błąd, ale myślę, że tak. Z tego co pamiętam inna jest data zgłoszenia, inna przystąpienia do Funduszu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 18 czerwca 2011, o 00:22 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
OFE - Otwarte Fundusze Emerytalne :lol: - dla niektórych specjalistów instytucje finansowane z portfela pracownika i pracodawcy , które przyczyniły się do nadmiernego wzrostu zadłużenia się naszego kraju :razz: ale do rzeczy.


Male sprostowanie - wg. tych "specjalistow" ( min. Rostowski i jego wspolnicy) - wina OFE polega na tym, ze skupuja od panstwa obligacje ktore panstwo pozniej musi odkupic. Gdyby panstwo tych obligacji nie sprzedawalo to pewnie i odkupywac by nie musialo! Nie potrafie jedynie znalezc w tym wszystkim winy OFE.
Z samym tematem ten wpis ma niewiele wspolnego - ale nielogiczna propagande rzadowa trzeba zwalczac!

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Młodzież potrzebująca pomocy w różnych sprawach
PostNapisane: 18 czerwca 2011, o 08:40 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2011, o 11:38
Posty: 58
Płeć: Nie wybrano
Z tego co pamiętam, ok. 60% portfela OFE to obligacje, nie wynika to jednak z fanaberii Funduszu, ale z zapisu Ustawy regulującej fundusze emerytalne. Nie wiele to ma wspólnego z wolnym rynkiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.