Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 18:16 
U nas nie ma tak dużo imigrantów z krajów muzułmańskich. Polska jest jednak w większości monokulturowa.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
canario napisał(a):
U nas nie ma tak dużo imigrantów z krajów muzułmańskich. Polska jest jednak w większości monokulturowa.

Prawda jesteśmy dla nich za biedni i z naszego socjalu nic nie mogą wyciągnąć, jak to ma miejsce w krajach skandynawskich.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 18:41 
Cytuj:
W Niemczech dochodzi do incydentów na tym tle już w tej chwili, jednak u nas o tym cicho.

Dlatego ,że jest to politycznie niepoprawna informacja.
Jak w oświeconej,nowoczesnej Europie może dochodzić do incydentów na tle religijnym...... :?
Moim zdaniem,centrum takiego konfliktu będzie Francja,albo właśnie Niemcy.

Skoro tak wyglądają ulice Paryża......


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 19:18 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie ma się im co dziwić!

Jak my im, próbujemy (wprowadzić demokrację) narzucić naszą kulturę i prawo a czasami religię.
Tak oni nam też próbują narzucić swoje.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
Nie ma się im co dziwić!

Jak my im, próbujemy (wprowadzić demokrację) narzucić naszą kulturę i prawo a czasami religię.
Tak oni nam też próbują narzucić swoje.


Krzyżak, byłeś kiedyś w muzułmańskim kraju?
Ale takim naprawdę ortodoksyjnym?
Wiesz że za noszenie krzyżyka na szyi mogą cię zastrzelić na ulicy - legalnie!!
Skoro przyjeżdżają do obcego kraju to powinni zgadzać się na panujące tam warunki i tyle.


Francuzi pozwolili na budowę meczetów to teraz zbierają tego plon.
Norwegia pozwoliła im na azyl to teraz obywatele pracujący płacą zgodnie ze swoim prawem za nich bardzo wysoki socjal.
Przykłady można mnożyć.

Nigdy nie byłem rasistą, żeby było jasne, ale to co obserwuję na własne oczy w tych krajach woła o pomstę do nieba.

3 lata temu w Niemczech muzułmańskie dziewczynki w szkole pobiły swoje niemieckie rówieśnice za to, że muszą nosić burki. Zrobiły się z tego spore lokalne zamieszki. Dla mnie to niezrozumiałe. Przyjeżdżasz do obcego kraju, bierzesz cudze pieniądze z socjalu, to do cholery jasnej zgadzasz się na lokalne warunki.

Dla mnie proste.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 19:41 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
punky napisał(a):
Wiesz że za noszenie krzyżyka na szyi mogą cię zastrzelić na ulicy - legalnie!!
Skoro przyjeżdżają do obcego kraju to powinni zgadzać się na panujące tam warunki i tyle.


Francuzi pozwolili na budowę meczetów to teraz zbierają tego plon.
Norwegia pozwoliła im na azyl to teraz obywatele pracujący płacą zgodnie ze swoim prawem za nich bardzo wysoki socjal.
Przykłady można mnożyć.

Nigdy nie byłem rasistą, żeby było jasne, ale to co obserwuję na własne oczy w tych krajach woła o pomstę do nieba.


Całkowicie się z Tobą zgadzam i jestem tego samego zdania.
A pisząc o tym narzucaniu im naszej kultury, myślałem o interwencjach zbrojnych w Iraku, Afganistanie.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
A pisząc o tym narzucaniu im naszej kultury, myślałem o interwencjach zbrojnych w Iraku, Afganistanie.

To się zgadzamy w 100% :D

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Coś w tym niby jest, jednak jak można wyjaśnić jedną rzecz. Kiedy islamiści chcą w Europie wybudować swój meczet, zazwyczaj nie ma większych problemów, by im pozwolić to zrobić, z kolei jeśli chrześcijanie chcą wybudować kościół gdzieś w państwach islamskich, to są problemy. Nie słyszałem o jakimkolwiek kościele chrześcijańskim, który z powodzeniem funkcjonuje w państwach islamskich.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 20:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Występują kościoły w krajach islamskich, jednak nie buduje się nowych.
Zazwyczaj są to bardzo stare budynki kiedy jeszcze chrześcijaństwo stało mocniej niż Ich obecna religia.
Problem leży gdzieś indziej tzn: chrześcijanie chyba mają większą tolerancje dla innych wyznań w przeciwieństwie do islamu, jak nie jesteś muzułmaninem jesteś nie wierny często nazywany(niewiernym psem) więc każdy człowiek innej wiary jest potencjalnym wrogiem, ale to się powoli zmienia.
Muzułmanie nie piją alkoholu i żyją zgodnie ze słowami Koranu, kiedy już coraz częściej można zauważyć pijących arabów a czasami pijanych , albo pod wpływem narkotyków, jednak film który wkleił NOWY(L) nazwałbym manifestacją, tylko nie wiem czego?
Nie wyobrażam sobie złości tych mieszkańców kamienic przed którymi modlą się islamiści.
Mam wrażenie że święta wojna zawsze będzie trwać islam kontra reszta świata :idea:
Tak samo uważam że jeśli coś się wydarzy tzn(wybuch kolejnej wojny lub jakaś broń nuklearna), to rozpocznie się właśnie ze strony islamistów :( a to jest tylko kwestią czasu :(

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Słyszałem o przypadkach, kiedy to ktoś chciał zrezygnować z islamu, przejść na inną wiarę, został skazywany nie rzadko na karę śmierci. Koran i jego zapisy są bardzo surowe jak dla mnie. Dla kogoś, kto ma mniej oleju w głowie i ślepo patrzy na jakieś hasła... szybko może stać się fanatykiem. Widać to u nich w codziennym życiu, jak zachowują się np. stronią od alkoholu (co może dla niektórych jest dobre, nie wnikam), ale też trzeba zwrócić uwagę, jak kobiety traktują u siebie w hierarchii. Dlaczego one noszą chusty? Dla takiego zwykłego mieszkańca Europy, Ameryki, Azji czy kogoś z innego miejsca świata, zawsze to będzie jakąś zagadką i czymś dziwnym, "bo u nas tak nie jest i tyle".

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
LisuCFH napisał(a):
Dla takiego zwykłego mieszkańca Europy, Ameryki, Azji czy kogoś z innego miejsca świata, zawsze to będzie jakąś zagadką i czymś dziwnym, "bo u nas tak nie jest i tyle".

Ja pisałem o zupełnie odwrotnym przypadku, mianowicie to islamskie 14 latki pobiły niemieckie dziewczynki z zazdrości że muszą nosić te chusty, nie odwrotnie. :grin:

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Takie sytuacje, takie zróżnicowania kulturowe, mogą doprowadzić do jednego wniosku.... dziwny jest ten świat ;> :P

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 8 września 2011, o 22:39 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
LisuCFH napisał(a):
Słyszałem o przypadkach, kiedy to ktoś chciał zrezygnować z islamu, przejść na inną wiarę, został skazywany nie rzadko na karę śmierci. Koran i jego zapisy są bardzo surowe jak dla mnie. Dla kogoś, kto ma mniej oleju w głowie i ślepo patrzy na jakieś hasła... szybko może stać się fanatykiem. Widać to u nich w codziennym życiu, jak zachowują się np. stronią od alkoholu (co może dla niektórych jest dobre, nie wnikam), ale też trzeba zwrócić uwagę, jak kobiety traktują u siebie w hierarchii. Dlaczego one noszą chusty? Dla takiego zwykłego mieszkańca Europy, Ameryki, Azji czy kogoś z innego miejsca świata, zawsze to będzie jakąś zagadką i czymś dziwnym, "bo u nas tak nie jest i tyle".


To jest właśnie ich życie, ich dziedzictwo kulturowe żyją tak od wieków.
Dla nas czasami wiele ich zachowań uznajemy za barbarzyństwo. Ich kary (za niewielkie przewinienia ) takie jak obcinanie rąk ,głów, ukamienowanie, podpalanie, itd....
Dlatego chcemy ich ucywilizować,zmienić.
Ale wydaje się że oni tych zmian nie chcą . Oni chcą żyć tak jak żyją. Uważają że takie prawo narzucił im Allah w którego wierzą i chcą żyć według tego prawa, żeby po śmierci iść do lepszego świata. Są bardzo konserwatywni. I to od wieków się nie zmienia.
A ten kto chce to zmienić staje się automatycznie wrogiem w imię Allaha .
I nie wiem czy należy ingerować w to. Zmieniać-uszczęśliwiać ich na siłę, proponując im lepsze sprawiedliwsze i szczęśliwsze (według nas) życie.
I to w tak szybkim tempie.
Dlatego to uszczęśliwianie ich na siłę może obrócić się przeciwko nam.
Właściwie już się przeciwko nam obraca,(zamachy terrorystyczne) oni widzą w nas szczególnych wrogów, w imię swojego Boga.
A dlatego że ich życie jest mało warte tu na ziemi, to zdecydowani są na wszystko, nie boją się śmierci .
Bo śmierć w imię wojny na tle religijnym i w imię Allacha uważają za wyróżnienie i zbawienie.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Świat za 50 lat
PostNapisane: 27 września 2011, o 15:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
co będzie za 50 lat ciężko wyczuć, ale jak się poczyta o czym myślą milionerzy amerykańscy to aż się ma ochotę zwymiotować :573: o amerykanach mam już wyrobione zdanie, poczytajcie co mówią.

http://www.joemonster.org/link/pokaz/30 ... ej_zarobic

-- 27 wrz 2011, o 16:20 --

Drosik czy możesz gdzieś zademonstrować jak wklejać takie artykuły i czy można tak na forum ?

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.