Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 1 listopada 2011, o 03:41 
24 sierpnia 1930 roku odbył się pokazowy lot sterowca Graf Zeppelin ponad Kwidzynem.
Od pewnego czasu trudzę się nad wizualną rekonstrukcją owego wydarzenia wykorzystując do tego instrumentarium animacji w Photoshopie oraz zasoby "wykradzionych" z sieci ponad półtora tysiąca marienwerderskich skanów.
Przyznam, że idzie mi to dość powolnie bo komputerologii uczą mnie moje nieletnie wnuczęta i mam zaledwie cztery fotki Zeppelina nad Kwidzynem.
Zaprzyjaźniony koń zaorał mi już ogród w ostrą skibę, więc będę miał teraz czas by zaprezentować forumowemu towarzystwu swoje poklatkowe dzieło pod choinkę.
Gdyby ktoś udostępnił tu jakąś kolejną nieznaną fotkę Zeppelina nad Kwidzynem, to wielce wzbogaciłoby zamierzony projekt.


Załączniki:
24.08.1930.jpg
24.08.1930.jpg [ 61.96 KiB | Przeglądane 23898 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 1 listopada 2011, o 13:18 
Offline

Dołączył(a): 8 sierpnia 2010, o 21:01
Posty: 114
Lokalizacja: okolice Kwidzyna
Płeć: Mężczyzna
Warto prześledzić całą trasę przelotu sterowca LZ 127 "Graf Zeppelin" w dniach 23- 25 sierpnia 1930 roku.
Sterowiec pod dowództwem kapitana Hugo Ecknera wystartował z Friedrichshafen w Badenii-Wirtembergii nad jeziorem Bodeńskim 23 sierpnia o godzinie 17.55 w kierunku Berlina. Jeszcze tego samego dnia, tuż przed północą, po przeleceniu 700 kilometrów przycumował do masztu na berlińskim lotnisku Tempelhof. Tu nastąpiła wymiana poczty i pasażerów. 24 sierpnia w godzinach rannych " Graf Zeppelin" wystartował w kierunku Królewca. W okolicach Kwidzyna musiał być jeszcze przed południem. Następnie przelatując nad Malborkiem, Elblągiem około południa przycumował na królewieckim lotnisku Devau (Flughafen Devau) gdzie tego niedzielnego dnia odbywały się pokazy lotnicze.Późnym wieczorem sterowiec z pocztą i pasażerami udał się z powrotem do Berlina, gdzie był już po północy, przed południem po wymianie poczty i pasażerów, skierował się na południe.
O godzinie 16.35 tego samego dnia sterowiec powrócił do macierzystego portu w Friedrichshafen.

Budslavski, jeżeli garść tych informacji pomoże Ci w jakiś sposób to......... na zdrowie.

_________________
Cyniczny hedonista


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 2 listopada 2011, o 08:24 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky, niestety będziesz miał problem z prześledzeniem trajektorii lotu Zeppelina, ponieważ fotomontaż był specjalnością niektórych fotografów. :)

Porównaj zdjęcia prawe-górne i lewe-dolne. Wygląda na identyczne ujęcie sterowca. Lewe-dolne wygląda na autentyczne, ponieważ wszyscy ludzie na ulicy kierują wzrok w stronę sterowca (jaka to ulica?). Prawe-górne wygląda na fotomontaż.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 2 listopada 2011, o 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 listopada 2010, o 00:42
Posty: 110
Płeć: Nie wybrano
cenna uwaga,rzut na oba sterowce jak i one same wygladaja identycznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 2 listopada 2011, o 09:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
ludzie na ulicy kierują wzrok w stronę sterowca (jaka to ulica?)

odpowiedź tutaj: viewtopic.php?p=112111#p112111

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 2 listopada 2011, o 09:15 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jaka jest pewność, że był tylko jeden przelot w dn. 24.08.? Czy to możliwe, że zdjęcie zostało wykonane podczas powrotu z Królewca?

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 2 listopada 2011, o 14:41 
Renegat napisał(a):
Budslavski, jeżeli garść tych informacji pomoże Ci w jakiś sposób to......... na zdrowie.
Bardzo dziękuję Ci za podane informacje, których dotąd nie znałem ..... na zdrowie. :wink:
Piotr_J napisał(a):
niestety będziesz miał problem z prześledzeniem trajektorii lotu Zeppelina, ponieważ fotomontaż był specjalnością niektórych fotografów. :)
Już mam ten problem, bo z tych czterech fotek, z których co najmniej jedna jest prawdopodobnie fotomontażem wynikałoby, że mogłyby to być ze dwie rundy nad miastem i to raz w jedną, a raz w drugą stronę.
Skoro nie ma filmu z tego przelotu, to wszystkie te fotki mają dla mnie wartość głównie inspirującą. A technika, nad którą dłubię to właśnie próba twórczego rozwinięcia opowiastki o tym wydarzeniu za pomocą animacji i fotomontażu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 24 sierpnia 1930 roku ...
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, o 08:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2009, o 00:00
Posty: 263
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ciekawostka ;)

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,11 ... ntaz_.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.