Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 13 listopada 2011, o 23:26 
Lubię wracać do przeszłości, do lat do swojego dzieciństwa, które mam w pamięci - niczym wczoraj...:)
Dziś, z perspektywy czasu, jeszcze bardziej lubię moich kolegów, z którymi przyszło mi kiedyś tam, dzielić moje podwórkowe życie, które czasami było ( nie powiem wszystkiego ...:D ) elektryzujące ...:D Na dowód tego, wklejam naszą fotkę z przed lat.... ( kilku ...? :) )
Zdjęcie to dedykuję mojemu wyjątkowemu koledze MACKWOIZB, żywiąc nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe... :)
Na zdjęciu : MACIEKZB, Krynia i jeszcze dwie laski :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 01:12 
Zdjęcie zrobione na tle, a dokładnie tyłach budynku ( naszego, wówczas wspólnego domu ), który dziś jest pod ochroną konserwatora zabytków, po latach ...został zaopatrzony w : tabliczkę :) ), która tak naprawdę, nic dla mnie nic nie znaczy... która informuje, że budynek jest zabytkiem neoklasycystycznym ( mam nadzieję, że nic nie pokręciłam...) Żal tylko serce ściska, że w czasach, kiedy był prawdziwą perłą, czyli wtedy, gdy otaczał go wysoki, przepiękny, misternie zbudowany ceglany mur, zakończony w górze sztukaterią ( z piękną małą, w uwieńczeniu - półkolistą drewnianą bramką wejściową, która prowadziła na podwórze, przez którą, my podwórkowe łobuzy, rzucaliśmy portfelik na żyłce....:D ) Ogrodzenie było naprawdę imponujące, a ciągnęło się od naszego domu aż po gmach sądu.
Wewnątrz, były ogródki, kwiatki, rabatki, pszczółki...
Ludzie zamieszkujący dom, mieli jakiś swój azyl, a ich dzieci własne podwórko.
Pamiętam, jak przyszli ludzie z młotami, pamiętam też, jak mama i babcia płakały.
Niedługo potem, zniknął ogród, kwiatki, mięta, koperek i pszczoły też se poszły, bo i czego miały szukać na ugorze.
Zakazano na terenie robić cokolwiek, a na efekty nie trzeba było długo czekać....
Po paru latach, zaorano grunt, posiano trawę, minęło jeszcze parę, stanął kiosk Ruchu
Przyszło " nowe " i ślad po kiosku nawet szlag trafił...
Jedno mnie tylko w dalszym ciągu ciekawi, czyją posesję zdobią dziś te cegły ...?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Ceglany mur który z nostalgia wspominasz został uwieczniony na pocztówkach.Niestety to tylko marne kopie.

Pamiętam że w latach sześćdziesiątych na parterze budynku który wspominasz mieścił się zakład fotograficzny z wejściem przez werandę. Zakład prowadził lekko kulejący Pan Liczkowski .

Kiosk chyba stoi nadal.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 11:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Kiosk chyba stoi nadal.

Zgadza się, co prawda wygląda już nieco inaczej, niż w 2008 roku, ale stoi nadal.

Ktoś pokusi się o aktualne zdjęcie?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 12:27 
MIMAK napisał(a):
Pamiętam że w latach sześćdziesiątych na parterze budynku który wspominasz mieścił się zakład fotograficzny z wejściem przez werandę. Zakład prowadził lekko kulejący Pan Liczkowski.
Też to pamiętam, znałem go i właśnie miałem o niego zapytać. Poszukuję jego rodziny, by zapytać o losy fotografii kwidzyńskich, które robił przez wiele lat.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 13:11 
Państwo Liczkowscy w latach 70 wyemigrowali chyba do Kanady. Ja również próbowałam ich odnaleźć, a dokładniej to ich córkę Beatę. Niestety, bez skutku.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 13:24 
KRYNIA napisał(a):
Państwo Liczkowscy w latach 70 wyemigrowali chyba do Kanady. Ja również próbowałam ich odnaleźć, a dokładniej to ich córkę Beatę. Niestety, bez skutku.
Wyjechali do Niemiec. Beata była chyba pod koniec lat '80 i odwiedziła nas. Mnie wtedy niestety nie było w domu. Pamiętam, że Pan Liczkowski oprócz fotografii zajmował się też numizmatyką.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 14 listopada 2011, o 14:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kasztany poleciały do kasztanów: :arrow: viewtopic.php?f=123&t=11052

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 00:11 
Offline

Dołączył(a): 4 grudnia 2011, o 19:29
Posty: 146
Płeć: Kobieta
Witajcie!Az mi sie cieplo zrobilo,jak przeczytalam Wasze wspomnienia.W tym domu urodzilam sie i przezylam25 lat.Pamietam,ze przez ta portmonetke mialam klopoty,bo pewna pani poskarzyla sie do moich rodzicow,za to jeszcze do dzisiaj sie z tego smiejemy.Tata moj stwierdzil wtedy (tak,zebym nie slyszala), "zapomnial wol jak cieleciem byl". Ciekawa jestem bardzo,jak dzisiaj wyglada ten dom ,moze ktos wstawi aktualne zdjecie? Kryniu,mam nadzieje,ze mi odpiszesz,jestem tez na nk.Duzo zdjec zostalo w pozostawionym przez nas mieszkaniu,pewnie juz nie istnieja.Pozdrowienia.Beata (Liczkowska).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 00:52 
Normalnie zupełnie bezwiednie poleciały mi łzy...
Nie jesteś sobie w stanie wyobrazić emocji, jakie mną targają.
Jestem zbyt wzruszona, by pisać w tej chwili. Mam gęsią skórkę na całym ciele i czuję podniesione tętno.
Odbierz PW :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 01:20 
Offline

Dołączył(a): 4 grudnia 2011, o 19:29
Posty: 146
Płeć: Kobieta
Kryniu, siedze zabuczana i zla , bo nie moge w tej chwili wzrusznia dojsc do ladu z tym systemem. A jeszcze mi lzy przeszkadzaja i trzese sie jak galareta.We wtorek jestem od 21 na kabelku i moze nam sie uda konkretniej skontaktowac.Buzka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 01:44 
Drosik, bardzo Cię proszę, nie potraktuj ostatnich dwóch postów, jako kasztany !
Nasza nowa forumowiczka " beata2810" i bez tego ma problem z odnalezieniem się na naszym forum.
Przez myśl nawet mi nie przeszło, że otwierając ten wątek, odnajdę kogoś, kogo poszukiwałam przez, parę ładnych lat...
Cały czas kopię w archiwum zdjęć ( a jest tego trochę....:) ), a konkretnie szukam zdjęć z wczesnego dzieciństwa z ul. Słowiańskiej, która wtedy była "Wall Street" Kwidzyna ;D
Kolejne archiwum, czeka na mnie u moich rodziców...ale i tak mam czuja, że fotki których szukam znajdę u mojej siostry, a konkretnie to szukam foty, na której jest z bliska widoczny ów mur ..o który, wcześniej pisałam, w tle ...:D MaciekZB, Beata( nowa forumowiczka) i mała krynia, co ma pod nosem ...:D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 07:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beata2810 napisał(a):
Ciekawa jestem bardzo,jak dzisiaj wyglada ten dom ,moze ktos wstawi aktualne zdjecie?

Postaram się dziś zrobić kilka fotek :)


Krynia,
To nie są kasztany, tylko wspomnienia, więc myślę, że ten dział jest odpowiedni na te posty.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 08:36 
beata2810, witaj! No to się porobiło, nigdy niespodziewałbym się tu takiego spotkania. Postaram się powrzucać aktualne zdjęcia domu i oczywiście podwórka. Dziewczyny, nie ryczcie, no! :smile:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wspomnienia z dzieciństwa
PostNapisane: 6 grudnia 2011, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 4 grudnia 2011, o 19:29
Posty: 146
Płeć: Kobieta
DiekiWam,przede wszystkim za serdecznosc.Drosika zdjecia podziwiamy juz od paru tygodni,moja mama przyjechala extra do nas na "sesje ogladania zdjec z Kwidzyna" i tez sie poryczala,Masz chlopaku talent. Szczytem dla mnie byl wczorajszy wieczor,obodzilam moja "lepsza polowe" o 2 w nocy,zeby sie pochwalic ,ze mam z Wami kontakt.To bylo lepsze,jak wszystkie upominki urodzinowe razem wziete.Juz sie ciesze na dzisiaj wieczor.Pozdrowienia Beata


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.