Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 9 lutego 2012, o 14:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No proszę:

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... l?cookie=1

Cytuj:
Wyczerpała się formuła współpracy. Kwidzyńskiemu Parkowi Przemysłowo-Technologiczne - mu potrzebna jest świeża krew - tak krótko w rozmowie z nami Piotr Łączny komentuje kulisy swojego odejścia ze stanowiska prezesa parku.

Okazuje się, że dla rady nadzorczej jego decyzja nie była wcale zaskakująca.
- Od dłuższego czasu wspominał, że chce odejść, ale jakoś odwlekał tę decyzję w czasie - przyznaje Zbigniew Sitko, prezes Rady Nadzorczej KPPT.

Łączny do końca kwietnia będzie jeszcze pełnił obowiązki prezesa Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.- Zapewnił nas, że do tego czasu będzie realizował swoje zadania, tak jak robił to do tej pory - informuje Sitko.

Piotr Łączny od samego początku powstania projektu "Utworzenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego z centrum energii odnawialnych" pełnił funkcję prezesa.

Choć tuż po ubiegłotygodniowej dymisji Łącznego mówiło się, że nie ma kandydata na stanowisku prezesa, to we wtorek starosta Jerzy Godzik potwierdził nasze nieoficjalne informacje o tym, że w fotelu szefa KPPT zasiądzie Jarosław Rosiak, postać raczej mało znana. - W tej chwili dogadujemy ostatnie szczegóły. Pan Rosiak ma bardzo bogate CV, a jego wykształcenie i doświadczenie rokuje, że poradzi sobie na nowym stanowisku - mówi Jerzy Godzik.

Rosiak na nasze doniesienia zareagował dość oszczędnie.
- Brałem co prawda udział w rekrutacji, ale nie dostałem jeszcze żadnej informacji, że to ja będę prezesem - mówi Jarosław Rosiak.

My jednak nie znaleźliśmy żadnych informacji o prowadzonej rekrutacji. Informacjami o wyborze prezesa są zaskoczeni również niektórzy udziałowcy. Oprócz samorządów powiatu i miasta Kwidzyn są nimi gmina wiejska Kwidzyn i Powiślański Bank Spółdzielczy.

- Nic mi o tym nie wiadomo - mówi Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn.

Jarosław Rosiak do tej pory był specjalistą od spraw zarządzania narzędziami w kwidzyńskiej fabryce Jabila. Jest absolwentem Politechniki Koszalińskiej, gdzie studiował mechanikę i budowę maszyn. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na kierunku zarządzanie operacyjne w przedsiębiorstwie. Podyplomowo studiował również w innych szkołach wyższych, zdobywając wykształcenie m.in. w zarządzaniu nieruchomościami. Obecnie studiuje budownictwo w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 13 lutego 2012, o 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W dalszym ciagu zastanawiam sie, skad liczby, skad pewnosc, ze to bedzie taka kura znoszaca zlote jajka?
Jak ma sie informacja o tym, ze zatrudnienie znajdzie tam 1300 osob do tego, co pan exprezes powiedzial w wywiadzie:

" Nabór takich firm odbywać się będzie na podstawie sporządzonego przez nich biznes planów. Mówiąc skrótowo, pierwszeństwo będą miały firmy, których zakładane usługi lub produkcja będą najbardziej innowacyjne, bądź ich przedsięwzięcie może okazać się tzw. pomysłem w „dziesiątkę”- stwarzając przesłanki wysokiej konkurencyjności własnego pomysłu."

Czyli mamy w Kwidzynie tyle supermozgow, ktorzy maja pomysl na superinnowacyjny superbiznes przynoszacy superdochody, ze az beda musieli stac w kolejce po te miejsca dla nich przygotowane, bo przeciez najpierw trzeba szanownym zarzadcom przedlozyc biznes plan z super pomyslem?
Nie chce krakac, ale zdaje mi sie, ze bedzie to spektakularny niewypal bijacy nas wszystkich, czyli mieszkancow i podatnikow tego miasta po kieszeni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 17 lutego 2012, o 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ten Rosiak to jakiś człowiek renesansu :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 17 lutego 2012, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
Ten Rosiak to jakiś człowiek renesansu :grin:


Odnoszę nieodparte wrażenie, że znacznie prościej być "człowiekiem renesansu" w XXI wieku niż w XV czy XVI.

To uwaga ogólna, nie odnosząca się do Pana Rosiaka. Nie znam człowieka, więc nie mam podstaw by nawet przypuszczać, że to jeden ze "zbieraczy dyplomów".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 17 lutego 2012, o 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Michał napisał(a):
Didi napisał(a):
Ten Rosiak to jakiś człowiek renesansu :grin:


Odnoszę nieodparte wrażenie, że znacznie prościej być "człowiekiem renesansu" w XXI wieku niż w XV czy XVI.

To uwaga ogólna, nie odnosząca się do Pana Rosiaka. Nie znam człowieka, więc nie mam podstaw by nawet przypuszczać, że to jeden ze "zbieraczy dyplomów".


Nie śmiem nawet rozwiewać Twoich wątpliwości, pewnie jako osoba zasiadająca w bądź co bądź "państwowej" firmie będzie się musiał pochwalić wszystkimi swoimi "papierami" ;)

A tak już na marginesie - czy ktoś zauważył, by był jakiś konkurs na to stanowisko? ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 18 lutego 2012, o 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Podbije, bo zaczyna mnie bardzo interesować ta inwestycja.

Czy wiadomo cokolwiek na temat tego, co tam jest budowane, jaka będzie infrastruktura, jakie koszty wynajęcia ewentualnego biura, skąd szacunki, że będzie tam pracować 1300 osób? Czy obiekt, będzie wykorzystywał gdzieś energię odnawialną?


A nieco na północ:
http://ept.umelblag.pl/pl/a/NABOR-LOKATOROW-DO-PARKU

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 19 lutego 2012, o 20:02 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A propos konkursu polecam mój tekst: http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=952#article

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 19 lutego 2012, o 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panie Marku - czy będzie Pan brał do tablicy nowego prezesa, oraz jakiś przedstawicieli władz samorządowych?

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 20 lutego 2012, o 10:27 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niech najpierw zewrą szeregi, bo na razie każdy gada zupełnie coś innego :)

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 25 marca 2012, o 16:23 
Dziś byłem na spacerze w tamtej okolicy.
Niestety wszystko szczelnie ogrodzone .
Po budynkach które tam stały,pozostała tylko wielka dziura w ziemi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 25 marca 2012, o 16:35 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie mam żadnych fotek ale co nie co mogę opisać. Generalnie zakończyły się wszelkie prace związane z przygotowaniem gruntu pod projektowane drogi, których będzie na prawdę sporo na całym obiekcie, tj wybrano już odpowiednią ilość humusu i wycięto zbędne drzewa. Połowa dróg jest już wstępnie wytyczona, geolodzy porobili już odwierty aby sprawdzić materiał na którym wszystko ma być budowane. Jest już także przygotowany wykop pod trzy (chyba główne) budynki. Na razie na terenie nie widać nic więcej poza stertami gruzu, ziemi i wieloma wykopami. Teren ciągnie się od ulicy Warszawskiej aż po torowisko łączące Kwidzyn z Prabutami więc od strony owego torowiska można co nie co podpatrzeć. Nic póki co się nie wznosi ponad powierzchnię dlatego nie ma się na razie czym podniecać specjalnie. Termin z jakim zakończona ma być budowa parku to 31 grudnia 2013 roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 25 marca 2012, o 20:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ciekawe, czy ktokolwiek wie, że dawniej na tym terenie był cmentarz, wg ogólnych planów w jego miejscu ma powstać jakiś budynek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 26 marca 2012, o 14:12 
Offline

Dołączył(a): 21 sierpnia 2008, o 14:27
Posty: 500
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy ktoś wie. Mapa do celów projektowych była robiona zapewne dawno temu więc geodeci i projektant powinni o tym wiedzieć. Dziś znowu byłem na terenie parku ale żadnych istotnych zmian nie zauważyłem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 26 marca 2012, o 15:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Ciekawe, czy ktokolwiek wie, że dawniej na tym terenie był cmentarz, wg ogólnych planów w jego miejscu ma powstać jakiś budynek.

Ja wiem i wiem gdzie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 28 marca 2012, o 15:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Parę fotek z dzisiaj.


Załączniki:
KPPT 01.jpg
KPPT 01.jpg [ 200.6 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 02.jpg
KPPT 02.jpg [ 205.33 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 03.jpg
KPPT 03.jpg [ 194.96 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 04.jpg
KPPT 04.jpg [ 193.34 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 06.jpg
KPPT 06.jpg [ 243.76 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 07.jpg
KPPT 07.jpg [ 209.16 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 08.jpg
KPPT 08.jpg [ 245.44 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 09.jpg
KPPT 09.jpg [ 205.86 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 13.jpg
KPPT 13.jpg [ 261.94 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 25.jpg
KPPT 25.jpg [ 208.01 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 27.jpg
KPPT 27.jpg [ 196.2 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 28.jpg
KPPT 28.jpg [ 189.09 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 29.jpg
KPPT 29.jpg [ 223.3 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
KPPT 30.jpg
KPPT 30.jpg [ 225.73 KiB | Przeglądane 7656 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.