Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 21:14 
16 lipca 2010 Sąd Rejonowy w Kwidzynie skazał prezesa Amber Gold na karę dwóch lat pozbawienia wolności z zawieszeniem na 5 lat. Chodziło o 57 wyłudzeń kredytów bankowych i fałszerstwo dokumentu. Plichta korzystał z ...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 21:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak to mówią "Pierwszy milion trzeba ukraść"... Jak widać nierzadko nawet po "złapaniu za rękę" nie trzeba nawet oddawać co się przywłaszczyło. I gdyby nie Ci okrutni dziennikarze to interes dalej szedłby gładko-kolejna spółka z nową nazwą już zarejestrowana i planuje "inwestycje". I jak widać niektórzy mogą kolekcjonować wyroki w zawieszeniu jak filateliści znaczki pocztowe-bo dla sądu liczy się dobra wola oskarżonego i obietnica poprawy-wtedy nawet w papiery nie trzeba zaglądać żeby sprawdzić czy ktoś nie wpadł po raz szósty czy sześćdziesiąty za to samo. Ale niech tylko ktoś powie że to dziki kraj. Pozdrawiam-na szczęście z bardzo daleka.(magzeust mode on)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 22:00 
Bo to jest dziki kraj.
Ja zasłonie twarz szalikiem,odpalę race i dostaje zawiasy i grzywnę.
Taki szmaciarz przekręci setki ludzi ,często na oszczędności całego życia i wychodzi lepiej niż ja.
Szkoda słów.
Napisałbym więcej,ale zahaczać będzie o politykę centralną. :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 23:41 
NOWY(L) napisał(a):
Napisałbym więcej,ale ...... :twisted:
Jeśli Ci nie wolno pisać, to może chociaż (po kryjomu) poczytasz: "Kto trzymał parasol nad Amber Gold ?"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 09:01 
Nie to,że nie wolno.Tylko nie chcę.Ustaliliśmy,że nie poruszamy tematu polityki na forum i ja te ustalenia szanuję.Koniec.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 10:39 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
To przykre, bo teoretycznie żyjemy w państwie prawa.. a czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest z "zawiasami"?
Jeśli pan Plichta został skazany za oszustwa finansowe i dostał wyrok w zawieszeniu, to kolejne przestępstwo tego typu nie odwiesza poprzedniego wyroku?

Szkoda mi tych ludzi, którzy stracili oszczędności całego życia. A taki sposób karania oszustów takich jak prezes Amber Gold działa strasznie demoralizująco na społeczeństwo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 10:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Lilith, http://pl.wikipedia.org/wiki/Warunkowe_ ... nania_kary


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 12:47 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
electro_nick, brawo, oświeciłeś mnie. Radze sobie z wyszukiwarką google.
Chodziło mi o tej konkretny przypadek i wyjaśnienie jak to działa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 14:46 
Lilith napisał(a):
Chodziło mi o ten konkretny przypadek i wyjaśnienie jak to działa.
Cytuj:
Art. 75 Kodeksu karnego. Sąd musi orzec wobec danej osoby odwieszenie wyroku orzeczonego wobec niej z warunkowym zawieszeniem, jeżeli we wskazanym okresie zawieszenia (fachowo – w okresie próby) osoba ta popełniła nowe przestępstwo umyślne, podobne do tego, za które uprzednio została skazana. Jest to zasada bezwzględna.
Ten konkretny przypadek (prezesa Amber Gold) jest ilustracją jak w naszym rzekomym państwie prawa - przepisy prawa są bezkarnie łamane nie tylko przez cwaniaków, ale i przez samych sędziów. Znawcy prawa zachodzą w głowę, jak to się mogło stać, że po każdym kolejnym prawomocnym skazaniu Plichty sądy nie odwieszały mu poprzedniej kary, pomimo trwania okresu warunkowej próby. A on działał nawet w warunkach recydywy.
Podobnie zadziwiającym faktem jest rejestrowanie go przez sądy w zarządach i radach nadzorczych (ostatnio 01.08.2012 :!: ) pomimo jego karalności, co jest niedopuszczalne i niemożliwe dla osób nawet z jakąkolwiek niezatartą sądową grzywną za byle co.
Wiele wskazuje na to, że bohater tej afery miał niezłe plecy i ochronę kogoś ważnego. ("Prawo jest jak pajęczyna, bąk się przebije, a na muchę wina.") Zrozumieć to można gdy się dostrzega hojność aferzysty w rozdawaniu z przywłaszczonych milionów m.in.: na kościół, na imprezy partii rządzącej w Gdańsku, prezydenta Adamowicza, na kontrowersyjny film Wajdy o Wałęsie, jak i na honoraria za usługi młodego Tuska. Można na takie praktyki zamykać oczy i uszy, i odganiać się od takich brzydkich wiadomości, ale wtedy robimy z siebie …... powiem to delikatnie: nie tylko przerażonych polityką w dzikim kraju, ale i przyzwalających na owe zdziczenie.
Kurczowe trzymanie się hasła wyborczego rządzącej ekipy "Z dala od polityki" nikomu nie pomoże zrozumieć żadnego z problemów, które i tak dotykają osobiście każdego z obywateli. Nawet tych, którzy dobrowolnie zrzekają postawy obywatelskiej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Nasze państwo" prawa" skonstruowane jest przez prawników wszystkich ugrupowań politycznych.
Duży wkład miał najgorszy prezydent profesor prawa Lech Kaczyński.

Jurku! Czy widziałeś już film "Wałęsa" oceniając go jako kontrowersyjny? Jeżeli tak to gdzie?

Zdjęcia do filmu zostały ukończone w czerwcu.Trwają prace związane z montażem , dżwiękowieniem itp.
Przez 13 dni zdjęciowych byłem statystą i obserwowałem profesjonalną ekipę i wielu aktorów na planie filmowym i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy czyli premierę filmu "Wałęsa" która ma nastąpić prawdopodobnie w grudniu.
Mam nadzieję że nie zawiodę się na spółce Janusz Głowacki scenarzysta i Andrzej Wajda reżyser twórcach filmu "Wałęsa".

-- 12 sie 2012, 2012 19:47 --

Nasze państwo" prawa" skonstruowane jest przez prawników wszystkich ugrupowań politycznych.
Duży wkład miał najgorszy prezydent profesor prawa Lech Kaczyński.

Jurku! Czy widziałeś już film "Wałęsa" oceniając go jako kontrowersyjny? Jeżeli tak to gdzie?

Zdjęcia do filmu zostały ukończone w czerwcu.Trwają prace związane z montażem , dżwiękowieniem itp.
Przez 13 dni zdjęciowych byłem statystą i obserwowałem profesjonalną ekipę i wielu aktorów na planie filmowym i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy czyli premierę filmu "Wałęsa" która ma nastąpić prawdopodobnie w grudniu.
Mam nadzieję że nie zawiodę się na spółce Janusz Głowacki scenarzysta i Andrzej Wajda reżyser twórcach filmu "Wałęsa".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Bezkarność właściciela to ciekawy przypadek, ale na czym Amber Gold zbudowali PR? W Polsce naiwnych ludzi jednak nie brakuje.. którzy powierzają oszczędności firmie bez historii. Afera przypomina trochę czasy z lat '90 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 21:51 
MIMAK napisał(a):
Jurku! Czy widziałeś już film "Wałęsa" oceniając go jako kontrowersyjny? Jeżeli tak to gdzie? (...) Mam nadzieję że nie zawiodę się na spółce Janusz Głowacki scenarzysta i Andrzej Wajda reżyser twórcach filmu "Wałęsa".
Michał, oczywiście, że tego filmu nikt nie widział, bo go jeszcze nie ma.
Znany natomiast jest scenariusz filmu autorstwa Głowackiego i jego główne przesłanie nieukrywane przez Wajdę. Opinie niezależnych historyków są jednoznaczne: Za publiczne pieniądze, (oraz Amber Gold niejakiego Plichty), przy wsparciu elit rządzących, powstaje propagandowy film fałszujący nie tylko biografię Wałęsy, ale także dzieje polskiego oporu przeciwko komunizmowi.
Cenckiewicz" napisał(a):
Czy czytelnik lub historyk, a nie krytyk filmowy, ma w ogóle prawo oceniać scenariusz filmu, tym bardziej takiego, który jeszcze nie powstał? Odpowiadam – tylko wówczas, gdy twórcy filmu z góry zapewniają, że film nie jest dziełem czysto fabularnym, ale rodzajem paradokumentu opowiadającego historię prawdziwą.
Nie chcę tu powtarzać wszystkich argumentów tego eksperta historii Grudnia '70 i Lecha Wałęsy, a w scenariuszu wytyka wytyka on cały katalog przekłamań i przeinaczeń, które stoją w sprzeczności z wiedzą historyczną znaną z dokumentów. (recenzja S.C.)

Zazdroszczę Ci, że z bliska mogłeś widzieć Mistrza w akcji, ale artystycznemu profesjonalizmowi twórców nie koniecznie musi towarzyszyć rzetelność i prawda przekazu historycznego.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 19:09 
Test na Inteligencję


Załączniki:
ag.jpg
ag.jpg [ 40.01 KiB | Przeglądane 19048 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 17 sierpnia 2012, o 15:04 
To się porobiło z tym Szaber-Gold, że aż najważniejsi w państwie zebrali się, żeby też pobiadolić na ten temat.
A ja zaczynam podziwiać tego szemranego prezesa Plichtę, czy jak mu tam, chociaż widać gołym okiem, że jest tylko mistrzem farmazonu.
Poszkodowani słusznie rozpaczają nad swoją naiwnością, media gdaczą, politycy wieszają psy na tym uzdolnionym chłopaku, a nikt nie widzi jego niedocenianych talentów. Ukończone liceum ekonomiczne, 28 lat i oskubanie paru tysięcy naiwnych, kiwanie przez tyle lat sądów i prokuratur, no i zebranie z tego wszystkiego kilkadziesiąt baniek i co nieco drogocennego złomu w sztabkach.
Minister finansów zamiast na niego narzekać, lepiej wziąłby tego chłopaka na swego doradcę, to mógłby się nieco podszkolić w swoich własnych kreatywnych sztuczkach. Chociaż mówią na wsi, że ten Plichta to tylko podstawiony słup, no bo jak można było tak długo działać „na wydrę” bez ochrony i pomocy jakichś ważnych osób.

Prokuratura usłyszała o nim w 2009 ale w 2010 śledztwo umorzyła. Potem któryś z biegłych sądowych czegoś nie dopełnił. Po kolejnym zażaleniu nadzoru finansowego na początku 2011 śledztwo wznowiono ale pewna pani prokurator rejonowa obraziła się na wnioskodawcę z nadzoru finansowego i jakoś tak ono ugrzęzło, że dopiero po rewelacjach medialnych sprzed m-ca śledztwo dopiero teraz przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Przejęła i jeszcze dwa dni temu jej rzecznik informował, że „w sprawie pana Plichty – wykonywanie kary i nadzór kuratora w tej sprawie zostały zakończone”(chodzi o te wyroki z zawieszona karą więzienia); a konsekwencje za różne niedociągnięcia formalne spółki AmberG: „sąd prowadzi postępowanie przymuszające do złożenia sprawozdań – może karać grzywną osoby odpowiedzialne – do wysokości 1000 złotych i grzywny powtarzać.” (1000 zł dla faceta, który np. daje 1,5 mln dla gdańskiego ZOO :?: )
Był także komunikat: „Od 2 lipca ABW prowadzi zlecone jej przez gdańską prokuraturę śledztwo w sprawie wprowadzenia w błąd klientów Amber Gold co do zabezpieczenia ich lokat zakupem złota oraz podejrzenia prania brudnych pieniędzy. (…) Cały czas jest gromadzony materiał dowodowy, ale do wtorku przed południem nie stwierdzono dokonania przestępstwa. (…) W czwartek przystąpiono do przeszukania w 10 lokalach należących do spółek oraz 4 mieszkaniach należących do małżeństwa Plichtów. W przeszukiwanych miejscach mogą znajdować się dowody popełnienia przestępstwa – wyjaśnia Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Wprawdzie konta bankowe spółki są wymiecione z gotówki do cna, to jednak pod łóżkiem znaleziono trochę złota. „Zarekwirowano pół tysiąca segregatorów dokumentów i ileś tam tetrabajtów informacji.” Te tetrabajty informacji zdążyły już do tego czasu przybrać postać rozdrobnioną na poszczególne bity w kilku workach widocznych na zdjęciach z Dziennika Bałtyckiego. Teraz trochę czasu zajmie ich sklejanie, ale po co? :arrow: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... a-material

Zasłyszałem specjalistyczną uwagę w okolicach miejscowego Borysa:
Cytuj:
Szmal i szyny na bank skitrał, kwity na utarg w kominie, papugi opłacił już na pare lat z góry, to teraz tylko musi walić z glana, albo kuma, że na wadze zostanie umyty, czy też za kawałek pajdy i tak wyklepie na warunek. Jak mu zaliczą te prezenty ze swego utargu dla różnych figur, to gościu na bank ma przyszłość koko-spoko. (słownik)
Prekursorami Plichty był Bagsik z ART B, Aleksander Gawronik i sporo innych spokojnie konsumujących dziś swe osiągnięcia w dziedzinie finansów. Mimo tego, że (jak słyszę z radia) w tej godzinie prokuratura dyskutuje właśnie wniosek o areszt Plichty, to zacytowana powyżej ekspertyza jest wielce prawdopodobna.
Na miejscu Plichty błagałbym prokuratora o natychmiastowy areszt. W takie dni jak dzisiaj ludzie doznają szczególnej depresji, jak to już było z gen.Petylickim, z Lepperem i z paroma innymi, którzy marnie zakończyli swój żywot właśnie w piątek. Po każdym takim feralnym piątku sądowi medycy i biegli mogli po nieprzerywanym weekendzie już w poniedziałek, po wnikliwych badaniach potwierdzać, że były to samobójstwa. Ale kryminał też nie jest bezpiecznym azylem, bo i tam można się wyhuśtać na kracie, jak to się dziwnie przydarzyło kolejno aż czterem oskarżonym w sprawie zabójstwa Olewnika.

Jednak nikt z rozsądnych i porządnych obywateli nie powinien się kłopotać tymi rożnymi bulwersującymi sytuacjami. Nad nami ktoś jednak czuwa: "Premier po spotkaniu Komitetu Stabilności Finansowej: - powstaną zespoły, które mają odpowiedzieć na pytanie, jakie mechanizmy działają niewystarczająco skutecznie w walce z parabankami - dodał. Dodał, i uczynił to z wprawą, bo już nie pierwszy raz. Wszak już było sporo przeróżnych takich zapowiedzi przy dopalaczach, pedofilach, aferach hazardowych i zbyt wielu innych ciągle "kwitnących" problemach. W każdym razie czuwa i zapowiada. A nikt nie chce mu w tym pomóc.
_________________________________________________________________________________________________
"Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę, są karani rządami głupszych." - Platon


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 17 sierpnia 2012, o 17:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jurek,
Czy Ty naprawdę nie potrafisz dostosować się do panujących zasad?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.