Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 11 sierpnia 2012, o 21:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 14:14
Posty: 7
Płeć: Nie wybrano
krzyzak napisał(a):
Rosenbauer napisał(a):
Z wielką uwagą czytam Was ba , nawet z zafascynowałem się kilkoma tekstami ale... właśnie nasuwa się mi myśl posłanki Sawickiej,,Niech chamy zobaczą, jak nam się żyje". Lub z innej beczki, ktoś tu słusznie zauważył, że ,,szpital to przechowywania'' i jak się nie zgodzić skoro senator był w Gdańsku, Kwidzynie by w końcu wybrać go senatorem. Ano wypadałoby przemyśleć swój głos w referendum.
Pzdr.


To może od razu napisz który głos będzie słuszny,przemyślany, i oczywiście właściwy :563: :603:

Uważasz że Ci wszyscy ludzie którzy wybrali senatora, to ludzie nie myślący?

Każdy wybór jest trudny sam w sobie. Inną kwestią jest wybór senatora. Zdecydowanie wybór był nieprzemyślany. Co do słowa ,,nie myślący'' nie ubliżaj wyborcom. :lol:
Pzdr.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 11:39 
Offline

Dołączył(a): 19 stycznia 2009, o 21:15
Posty: 264
Lokalizacja: Rio
Płeć: Mężczyzna
Byłem na referendum. Głos oddałem. Od pań z komisji dowiedziałem się, iż wiedziały o tym, że nikt nie będzie wiedział o referendum. Mimo, że jestem powszechnie znany, kategorycznie zarządano dowodu osobistego. Na innych wyborach nie muszę go okazywać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 16:38 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
paragnomen napisał(a):
zarządano dowodu osobistego. Na innych wyborach nie muszę go okazywać.

To znaczy że na innych wyborach łamią prawo. :o

:grinka:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 18:14 
Offline

Dołączył(a): 4 kwietnia 2011, o 18:19
Posty: 122
Płeć: Nie wybrano
Paragnomen chyba nie jesteś jednak tak powszechnie znany jak się chwalisz. Ja Cię nie znam :sad: :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, o 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
wit_old1 napisał(a):
Didi - ja polecam zamiast artykułów włączyć myślenie i wyrobić swoje własne zdanie. Nie ma czegoś takiego jak "nasze", nawet jak płacisz swoją składkę to jej właścicielem po wpłacie jest NFZ. Nie masz żadnego wpływu co z tymi pieniędzmi się dzieje. Skoro uważasz, że ktoś lepiej za Ciebie wyda Twoje pieniądze to ja szanuje Twoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam.

... ja dostałem ulotkę, dlatego tutaj jestem.


swoje zdanie wyrabiam na podstawie faktów. Też miałbyś szanse je poznać gdybyś przeczytał wyniki badań o których mowa w artykule. Za te pieniądze, które wpłacane są na poczet mojej składki, prywatnie bym się nie wyleczyła. A że solidaryzm społeczny jest mi bliższy niż atomizacja społeczeństwa i myślenie w kategoriach indywidualistycznych, to mam zdanie jakie mam w temacie formy własności służby zdrowia.

-- 12 sie 2012, 2012 18:05 --

wit_old1 napisał(a):
Didi - ja polecam zamiast artykułów włączyć myślenie i wyrobić swoje własne zdanie. Nie ma czegoś takiego jak "nasze", nawet jak płacisz swoją składkę to jej właścicielem po wpłacie jest NFZ. Nie masz żadnego wpływu co z tymi pieniędzmi się dzieje. Skoro uważasz, że ktoś lepiej za Ciebie wyda Twoje pieniądze to ja szanuje Twoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam.

... ja dostałem ulotkę, dlatego tutaj jestem.


swoje zdanie wyrabiam na podstawie faktów. Też miałbyś szanse je poznać gdybyś przeczytał wyniki badań o których mowa w artykule. Za te pieniądze, które wpłacane są na poczet mojej składki, prywatnie bym się nie wyleczyła. A że solidaryzm społeczny jest mi bliższy niż atomizacja społeczeństwa i myślenie w kategoriach indywidualistycznych, to mam zdanie jakie mam w temacie formy własności służby zdrowia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Wyniki referendum
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 09:33 
Większość tych, którzy wzięli udział w głosowaniu opowiedziała się za pozostawieniem samorządowej kontroli nad szpitalem powiatowym w Kwidzynie. Jednak zamiast wymaganych 30 proc. frekwencja wyniosła zaledwie 11,89 proc., co daje starostwu wolną rękę w decyzjach odnośnie szpitala.
(Miasto Kwidzyn - 14,67 proc. ; w gminach : Kwidzyn - 12,6 proc.; Sadlinki - 12,36 proc.; Ryjewo - 6,5 proc.; Prabuty - 7,7 proc.; Gardeja - 8,2 proc.)
Cytuj:
- Wczoraj społeczeństwo miało możliwość wypowiedzenia się. Najbardziej smutne jest to, że większość uprawnionych do głosowania mieszkańców stwierdziło, że ich to nie interesuje. Dali wyraźny sygnał samorządowi powiatu „róbcie co chcecie!”. Nie chcę dywagować na temat odpowiedzialności za wspólne dobro i korzystania z narzędzi demokracji. Chciałbym wszystkim podziękować, bez względu na to jak głosowali, za to, że wzięli udział w referendum. Na koniec chciałbym życzyć wszystkim dużo zdrowia, bo chyba się teraz przyda - mówi Wojciech Kowalczyk, szef Grupy Inicjatywnej.
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1 ... a0d6,1,3,4


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 10:18 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2012, o 10:07
Posty: 11
Płeć: Nie wybrano
Demokracja przemówiła. Zdrowy rozsądek zatriumfował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zatriumfował układ.

Będą środki na dalsze pakowanie w KPPT.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 13:31 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
paragnomen, no to w tym Ryjewie jakieś dziwne zwyczaje, ze dowodów nie sprawdzają.
Masz obowiązek posiadania dowodu osobistego idąc na jakiekolwiek wybory czy referendum.

Gmina Kwidzyn i Sadlinki była dość dobrze poinformowana. Szkoda, ze to nie zadziałało w reszcie gmin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 14:10 
libre napisał(a):
Demokracja przemówiła.
Nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Demokracja to nie jest bierność ale czynny udział społeczeństwa w decyzjach dotyczących ogółu. Tu zwyciężyły: "olewnictwo" i "tumiwisizm" tak wygodne i miłe decydentom o sprawach publicznych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 14:54 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wstrzymałem się z poniższą wypowiedzią do zakończenia głosowania, ale teraz muszę zabrać głos w sprawie naszego szpitala.

Niestety w ciągu ostatnich miesięcy kilkukrotnie członkowie mojej rodziny i znajomi byli zmuszeni skorzystać z usług kwidzyńskiej placówki. Dziwnym trafem każda z tych wizyt kończyła się w szpitalu w Grudziądzu (wypis na własne żądanie i zmiana szpitala), gdzie stawiano całkowicie odmienną diagnozę i natychmiast przystępowano do prawidłowego leczenia. Może mieliśmy pecha, ale po tych kilku przypadkach wiem, że urazówka w Kwidzynie to kompletna parodia. Jeśli na dyżurze nie ma dra Krzesińskiego, to nie ma szans na prawidłowe leczenie ortopedyczne.

Wszystkim polecam SOR w Grudziądzu. Super miła obsługa, kompetentni ludzie, dyżur urazowy 24h. Kolega po wypadku uciekł z Kwidzyna po stwierdzeniu przez lekarkę, że na złamaną w 3 miejscach nogę założą mu langetę i będzie operowany jak mu opuchlizna zejdzie, co może potrwać do 2 tygodni. W Grudziądzu, gdzie dotarł po 21 w niedzielę, był po operacji po 1 w nocy. W Kwidzynie po godz. 22 nie ma nawet radiologa, który mógłby wykonać zdjęcie. Niestety kwidzyński szpital będę omijał szerokim łukiem.

Z mojej perspektywy samorząd kwidzyński nie sprawuje JAKIEGOKOLWIEK nadzoru nad szpitalem. Ale czego się spodziewać po starostach, którzy zasiadają na stołkach przez zasiedzenie. Jako szary obywatel zupełnie nie wiem po co nam taki starosta jest. Do wręczania kwiatków i składania wieńców wystarczyłby młodszy referent ds. PR.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przydalaby sie informacja z dzialu statystyki w Grudziadzu i Kwidzyna ;)

A to co opisal powyzej Piotr_J to 100% prawda. (niestety)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 13 sierpnia 2012, o 22:51 
Offline

Dołączył(a): 24 maja 2010, o 13:51
Posty: 12
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J wierz mi, że nie tylko Tobie takie coś się przypatrzyło, no może nie dokładnie to samo, ale chodzi o niekompetencje pracowników tego szpitala.
A wracając do tematu referendum, specjalnie nie głosowałem i odradzałem głosowanie znajomym gdyż jest to niemal równoważne głosowaniu z sprzedażą większościowych udziałów szpitala. A jakby pójść głosować i powiększać frekwencje to nie wiadomo jaki wynik by wyszedł.
Jedno w sprawie szpitala jest pewne nie może zostać tak jak jest, bo strach jechać się tam leczyć, a i do innych szpitali nie chcą tak chętnie przyjmować (bo przecież "macie swój powiatowy szpital i tam powinniście się leczyć" jak to usłyszałem niedawno w jednym z ościennych powiatowych szpitali).
Rozwiązania są dwa:
1. Zamknąć to niech nie przynosi strat (w ludziach i budżecie),
2. Sprywatyzować i czekać jak to będzie (gorzej już tam być nie może).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 01:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 listopada 2008, o 04:27
Posty: 30
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dobrze piszecie ale dodam coś od siebie.
Od czasu (około 3 lata temu) gdy mojego ojca leczyli w kwidzyńskim szpitalu na "grypę żołądkową" a faktyczną chorobą okazał się być "udar mózgu" (paranoja! - dwie kompletnie inne choroby) wolę stracić godzinną podróż do Grudziądza i zasięgnąć FACHOWEJ porady lekarskiej a nie "konowalskiej" w Kwidzynie. Nasi lekarze powinni leczyć (czyt. testować) siebie nawzajem i zobaczyć ile wytrzymają. Co to za lekarz, który przy wizycie otwiera tzw."atlas chorób" i po wypisanych tam dolegliwościach ustala diagnozę. Śmiać mi się z tego chce ale już nie raz spotkałem się z takim brakiem wiedzy w naszym szpitalu. Co niektórzy weterynarze potrafiliby lepiej leczyć.
Moje wnioski:
1. Sprywatyzować i zainwestować w solidny personel.
2. Jeżeli prywatyzacja nie pomoże to zamknąć i cieszyć się że tzw."umieralnia" w Kwidzynie przestała istnieć.
Tak sobie myślę: chyba nie na darmo przy szpitalu jest dość sporo zakładów pogrzebowych.

_________________
GKW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 07:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
libre napisał(a):
Demokracja przemówiła.
Nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Demokracja to nie jest bierność ale czynny udział społeczeństwa w decyzjach dotyczących ogółu. Tu zwyciężyły: "olewnictwo" i "tumiwisizm" tak wygodne i miłe decydentom o sprawach publicznych.

A mi się zdaje, że to Ty mylisz pojęcia. Albo inaczej, nie chcesz spojrzeć na problem z szerokiego punktu widzenia.
Demokracja pozwala mi właśnie na olewanie wypowiadania się na ten temat, bo wisi mi kompletnie czy ten szpital będzie w rękach prywatnych czy samorządowych. Jeżeli posiadanie szpitala ma prowadzić do drenowania miejskiej kieszeni (bo przecież skądeś trzeba te 3.5 mln zł kary za ślepotę i pazerność poprzednich i obecnych władz szpitala z senatorem Cz. na czele) to sprzedać w cholerę i po sprawie. Zresztą jak widać zainteresowanie przetargiem na szpital było zajebiste. A i zaproponowana cena (bodaj 800 tys zł) pokazało, jak wielką wartość ma ten przybytek w oczach inwestorów.
Ten szpital, pomimo kosmetycznych poprawek, w dalszym ciągu ma opinię Czarnolasu. Tak jak i 20 lat temu, kiedy przyszło mi leżeć w nim tydzień.
Aha.... nie powielam tym zasłyszanych opini a jedynie wyrobiłem sobie swoją po wielokrotnych wizytach tamże w charakterze gościa, obserwatora i czasem poszkodowanego, który musiał skorzystać z SOR.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.