Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 08:58 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No cóż, po raz n-ty potwierdza się, że człowiek potrzebuje wyłącznie tego czego nie ma. Jest demokracja, ale zdaje się, że nie bardzo jest potrzebna. Kapec z Budslavskym oczywiście się nie dogadają. Każdy z Nich (kierując się własną filozofią) ma rację. No cóż, demokracja nie nęci tak jak darmowe kupony na zakupy w Biedronce. Myślę, że demokracja zatriumfowałaby dopiero wtedy gdybyśmy zorganizowali referendum w sprawie ewentualnego powrotu do "M jak miłość" Hanki Mostowiak lub wybory kto ma się rozebrać w następnym numerze Playboya.

Jakoś nie wierzę w mądrość tłumu. To nie jest niestety tak, że w grupie stu mądrych ludzi ich mądrość się sumuje. Ze zrozumieniem odbieram to co na jej temat uważa JKM. Nie bardzo ufam głosowaniu, w którym siła głosu pospolitego idioty i niepospolitego mędrca jest dokładnie taka sama.

To referendum nie miało prawa się udać. Nie tylko z powodu postępującej (chyba) ignorancji tzw. społeczeństwa. Tych których wszystko mają w d... zostawmy - mają do tego prawo. Problem stanowi coraz większa ludzka niechęć do poświęcenia i jakiegokolwiek wysiłku, w tym przypadku intelektualnego. Ludzie nie poszli, bo nie rozumieli o co chodzi. Nie spersonifikowali tego wyboru z niczym namacalnym. Wybór między Becketem a Faktem jest oczywisty. Wybór między Tuskiem a Kaczyńskim już nastręcza pewnych kłopotów, ale większość jeszcze daje radę. A jak rozstrzygnąć, to czy szpital powinien być w rękach Starosty czy prywatnych? Jak to ma rozstrzygnąć ślusarz, sprzedawczyni, bezrobotny czy budowlaniec? Bez podstawowych informacji, których nikt nie przedstawia. Tłum nie zrozumie z czego wynika konieczność zainwestowania w nasz szpital ogromnych pieniędzy w nie tak odległej perspektywie czasu. Wszystko odbywa się w oparciu o emocje i wiarę. Albo wierzymy Panu w garniturze, albo Panu w swetrze. Albo żadnemu z nich. Jeżeli nasze wybory wynikają głównie z wiary, to równie dobrze możemy wierzyć, że brak naszego wyboru także szkody nie narobi.

I na koniec najważniejsze - za czym obstawać gdy do wyboru (po raz kolejny) dostaje się koklusz lub ksztusiec?

Polska demokracja - notoryczny wybór mniejszego zła. To zniechęca. Z tego też względu od dawna nie potępiam ludzi, którzy mają wszystko w d...

Pozostaje tylko modlić się o dar mądrości dla elit ... i o zdrowie dla wszystkich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 09:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Masz rację. Wielu ludzi nie zrozumiało o co chodzi przede wszystkim tym, którzy na pomysł referendum wpadli. Dla mnie temat jest prosty. Miasto chce się pozbyć wrzodu na d... a komuś się to nie podoba, bo boi się, że do szpitala będzie miał za daleko. Bądźmy szczerzy. Gdyby w kwidzyński szpital IP nie wpompowało masy pieniędzy byłby to relikt przeszłości wizualnie przypominający sanatorium prabuckie (kto nie był polecam wizytę, a jeszcze lepiej poprzebywanie na oddziale ze 2 doby, zrozumie się w mig o co biega). I nie chodzi tu o personel, bo porównanie kwidzyńskich szpitalnych medyków pożalsięboże do prabuckich też jest nietaktem. Chodzi o niedoinwestowanie, odpadający tynk ze ścian czy niezamykające się drzwi od sal. Nie mamy lekarzy - nie ma kto leczyć. Nie ma kto leczyć - nie mamy środków z NFZ (albo kłamiemy że lekarzy mamy i płacimy 3.5 bańki). Nie mamy środków - nie inwestujemy. Nie inwestujemy - popadamy w ruinę. Popadamy w ruinę - nie mamy lekarzy, bo kto chciałby w ruinie pracować. Ot błędne koło. Przypomnij sobie, ile sławetny doktor Piełuć był razy wywalany ze szpitala i jeszcze szybciej wracał?
A odnośnie wyborów.
Utarło się powiedzenie, że świadomy demokracji człowiek idzie głosować.
Ale ile razy można się na własnych wyborach przejechać? Ile razy można słuchać kłamstw przedwyborczych? Ile razy można iść na wybory, żeby głosować nie za kimś, bo nie ma na kogo głosować - ot tak, po prostu, a przeciw komuś? Mi to zbrzydło i generalnie mnie wali. Nie będę głosował, żeby po raz kolejny się nie rozczarować, bo życie pokazuje, że obietnice to jedno a ich realizacja to drugie i każda, dokładnie każda partia rządzi tak samo. Na to pozwala mi właśnie demokracja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
Nie będę głosował, żeby po raz kolejny się nie rozczarować


ok twoja sprawa, ale potem nie pisz ze ktoś coś źle robi bo sam na to pozwoliłeś nie głosując....

a co do referendum to jasne było ze tak się zakończy, bo jakie do tego było przygotowanie? 3-4 plakaty na miasto z informacja ze referendum się odbędzie... (czyli nikt nic nie wiedział) kilka ulotek zachęcających do głosowania 2 dni przed referendum? najlepsza Fotyga:D zamiast coś sypnąć na plakaty to helikopterem przyleciała:D w dodatku też żadnych informacji czemu szpital prywatyzować... co z tego ludzie będą mieli... kto to by miał kupić...

a co do szpitala? każdy wie ze to tragedia... kumpel złamana ręka z przekręceniem... konował nasz trzyma redgen i chce nastawiać a kumpel chyba trzyma pan źle zdjęcie... a tak przepraszam... WTF... urologia... byłem po operacji, a na dyżurze nikogo wieczorem... Pan N. przybiega późnym wieczorem sprawdzić czy się dobrze czuje i leci z powrotem do karetki...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2012, o 10:07
Posty: 11
Płeć: Nie wybrano
Budslavsky napisał(a):
libre napisał(a):
Demokracja przemówiła.
Nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Demokracja to nie jest bierność ale czynny udział społeczeństwa w decyzjach dotyczących ogółu. Tu zwyciężyły: "olewnictwo" i "tumiwisizm" tak wygodne i miłe decydentom o sprawach publicznych.


Ja poszedłem na referendum tylko po to, żeby oddać nieważny głos i by frekwencja nie przekroczyła progu 30%. Dokonałem wyboru? Dokonałem. Więc o czym ty człowieku prawisz w tym momencie? Znam parę osób które specjalnie nie poszły głosować po to, żeby frekwencja była niewystarczająca. W tym wypadku takie działanie można uznać za udział w decydowaniu.

Co prawda nie było mnie wtedy na świecie, ale z opowiadań wiem, że równie wielu malkontentów było przy okazji sprzedaży celulozy. Co mnie specjalnie nie dziwi populizm argumentów był zbliżony do obecnych przeciwników prywatyzacji. No, ale może dla niektórych lepiej jest gdy zły stan rzeczy się utrzymuje z obawy przed zmianami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 15:33 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
libre napisał(a):
Co prawda nie było mnie wtedy na świecie, ale z opowiadań wiem, że równie wielu malkontentów było przy okazji sprzedaży celulozy. Co mnie specjalnie nie dziwi populizm argumentów był zbliżony do obecnych przeciwników prywatyzacji. No, ale może dla niektórych lepiej jest gdy zły stan rzeczy się utrzymuje z obawy przed zmianami.


Tak narobili z tą Celulozą, że po jej sprywatyzowaniu to nawet kawałka papieru nie można ukraść.
Nie wspominam już o tym, że NAWET na kacu do roboty nie można przyjść.
Zachciało się prywatyzacji. :evil: :evil:


:grinka: :grinka: :grinka:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
libre napisał(a):
Budslavsky napisał(a):
libre napisał(a):
Demokracja przemówiła.
Nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Demokracja to nie jest bierność ale czynny udział społeczeństwa w decyzjach dotyczących ogółu. Tu zwyciężyły: "olewnictwo" i "tumiwisizm" tak wygodne i miłe decydentom o sprawach publicznych.


Ja poszedłem na referendum tylko po to, żeby oddać nieważny głos i by frekwencja nie przekroczyła progu 30%. Dokonałem wyboru? Dokonałem. Więc o czym ty człowieku prawisz w tym momencie? Znam parę osób które specjalnie nie poszły głosować po to, żeby frekwencja była niewystarczająca. W tym wypadku takie działanie można uznać za udział w decydowaniu.

Co prawda nie było mnie wtedy na świecie, ale z opowiadań wiem, że równie wielu malkontentów było przy okazji sprzedaży celulozy. Co mnie specjalnie nie dziwi populizm argumentów był zbliżony do obecnych przeciwników prywatyzacji. No, ale może dla niektórych lepiej jest gdy zły stan rzeczy się utrzymuje z obawy przed zmianami.


Jesteś geniuszem. Uczestniczyłeś w referendum, żeby frekwencja nie przekroczyła progu 30%? W świetle tej wypowiedzi, jesteś osobą, która nie dość że niewiele wie o samej istocie demokracji, to również nie rozumie aktów prawnych, na których się ona opiera. :smile: Frekwencja dotyczy udziału w referendum a nie ważności głosu. Lepszy populizm niż ignorancja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Like it! ;)

Mnie teraz ciekawi, czy starostwo sprzeda szpital nawet za te 800tys... ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W tym referendum zwyciężyła demokracja ci co chcieli to poszli i oddali ten czy inny głos a ci co nie chcieli nie poszli.
Martwi mnie to jak czytam że co niektórzy mają pretensje za to że była niska frekfencja.
Jak chcecie mieć ponad 90% to zapraszam na Białoruś bo tam jest demokracja :D
A tak naprawdę to dla mnie powinno się zlikwidowac ten szpital i zrobic jeden w Prabutach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):
Like it! ;)

Mnie teraz ciekawi, czy starostwo sprzeda szpital nawet za te 800tys... ;)

Sprzeda będzie na wypłaty dla zięcia z KPPT :D

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
krzychoo napisał(a):
W tym referendum zwyciężyła demokracja ci co chcieli to poszli i oddali ten czy inny głos a ci co nie chcieli nie poszli.
Martwi mnie to jak czytam że co niektórzy mają pretensje za to że była niska frekfencja.
Jak chcecie mieć ponad 90% to zapraszam na Białoruś bo tam jest demokracja :D
A tak naprawdę to dla mnie powinno się zlikwidowac ten szpital i zrobic jeden w Prabutach.


Kolejna ciekawa definicja demokracji. Demokracja to władza ludu. Lud siedzący w domu w dniu referendum, zrzeka się tej władzy i jej nie sprawuje. Mnie martwi poziom wiedzy o społeczeństwie obywatelskim co niektórych użytkowników. Jeden idzie na głosowanie żeby zmniejszyć frekwencję, drugi uważa, że jej niski poziom jest przejawem demokracji. Ja obecnie odnotowuję u siebie niski poziom tolerancji na wypisywane przez Was bzdety, więc proszę zastanówcie się dwa razy zanim dokonacie gwałtu na klawiaturze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niski poziom frekfencji jest w jakis sposób demokratycznym wyborem człowieka ponieważ mamy wolność wyboru i ci co chcą głosowac to będą a z tego co wiem to nie mamy obowiązku głosowania i ja z tego wyboru skorzystałem. Widzę że koleżanka marzy o czasach w których każdy obywatel pod groźbą kary musiałby głosować.


Ostatnio edytowano 14 sierpnia 2012, o 21:53 przez krzychoo, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2012, o 10:07
Posty: 11
Płeć: Nie wybrano
Lepszy wygrywający ignorant niż przegrywająca populistka. :oops: Cokolwiek byś nie mówiła wynik ciągle pozostaje niewiążący. Tyle w temacie. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
libre napisał(a):
Lepszy wygrywający ignorant niż przegrywająca populistka. :oops: Cokolwiek byś nie mówiła wynik ciągle pozostaje niewiążący. Tyle w temacie. :D


To, że brak Ci elementarnej wiedzy jest powodem do wstydu a nie do dumy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 21:56 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2012, o 10:07
Posty: 11
Płeć: Nie wybrano
Rzymianie mawiali: et non facere, facere est. Oj ktoś tu ma brak elementarnej wiedzy z zakresu teorii czynu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 14 sierpnia 2012, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
libre napisał(a):
Rzymianie mawiali: et non facere, facere est. Oj ktoś tu ma brak elementarnej wiedzy z zakresu teorii czynu.


Dokładnie nie uczestniczenie w wyborach jest też wyborem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.