Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 14:41 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tak jak wy nie rozumiecie wysokich cen paliw w Kwidzynie, to ja nie rozumiem wysokich cen wynajmu mieszkań tutaj.
Sorry za Offtop.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny paliw Kwidzyn
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 15:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A mozesz uscislic co to znaczy wysoka cena wynajmu mieszkania i do jakich cen i gdzie porownujesz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny paliw Kwidzyn
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 15:19 
Do Trójmiasta przykładowo. Ceny mamy jak w Gdańsku. Tylko pensje nie te.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ceny paliw Kwidzyn
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No dobrze, policzmy zatem.
Zalozmy, ze wynajem mieszkania 2pokojowego, 50m2, w dobrym standardzie kosztuje 1000zl/miesiac. W tej cenie uwzgledniony jest czynsz (jakies 400zl) zawierajacy w zasadzie wszysyko oprocz pradu. Czyli +- dla wlasciciela zostaje 600zl miesiecznie. Wlasciciel jest prawym czlowiekiem i musi odprowadzic od tego podatek, zostaje mu 500zl.
Przypominam, mieszkanie jest w pelni umeblowane (meble, zmywarka, pralka, lodowka, mikrofala, gary, slowem wsio do zycia potrzebne). Ktos wynajmuje to mieszkanie zalozmy na rok. Po roku wyprowadza sie, a ze dobrze wiemy, w jakim stanie najmujacy zostawiaja mieszkania, musimy je odswiezyc przynajmniej. Kto pomaluje je za darmo? Kto za darmo da materialy? Zwykly robol malarz nie pracuje dzis za mniej jak 20zl/h, oczywiscie na malowaniu takiego mieszkania zejdzie mu od cholery, bo po co sie ma spieszyc?
Zatem spora czesc z "zarobionej" kasy zostanie przeznaczona na odswiezenie.
Wlasciciel mieszkanie kupil, wyposazyl, zaplacil za to realnymi pieniedzmi. Moze mu spadly z nieba, moze je zarobil, moze ukradl - niewazne. Wazne, ze on mieszkanie posiada a najemca nie.
To ja sie pytam - ile wynajem takiego mieszkania ma kosztowac, zeby bylo dobrze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny paliw Kwidzyn
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 19:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Twoje argumenty jakoś nie zgadzają mi się z moim doświadczeniem. Już tłumaczę: oprócz opłaty za wynajem wynajmujący musi w 99% przypadków zapłacić za wszystkie inne media które są policzalne(woda, gaz, prąd, internet, tv kablowa), a także kaucję którą to właśnie właściciel może sobie potrącić jeśli uzna że jego wyposażenie lub farby na ścianach "zestarzały się bardziej niż powinny". Trafić na wynajmującego który odprowadza od tego dochodu podatki też ciężko, ale nie wnikam... Argumenty z remontem trwającym dłużej niż kilka dni to chyba kpina-to nie jest remont kapitalny tylko odświeżenie, podobno... A wynajem powinien kosztować tylko tyle i aż tyle żeby znalazł chętnego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zależy od wynajmującego, czy chce wynajmować czy mieć wynajęte mieszkanie. :) To raz, dwa zgadzam, się z przedmówcą, że po to pobiera się kaucję, żeby mieć z czego odświeżyć mieszkanie w razie zniszczenia przez najemcę.

A, że ceny w Kwidzynie są jakie są... cóż ciągle panuje mit "bogatego Kwidzyna"

Już tu raz wspominałem o cenach wynajęcia lokali pod działalność gospodarczą... tutaj dopiero są ceny!!!

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 23:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W dalszym ciagu pytam sie - ile ma byc, zeby bylo dobrze?
Ja wiem, syty glodnego nie zrozumie. Dawno, dawno temu, moi rodzice wynajmowali kawalek domku. Z tego czasu pamietam tyle, ze nigdy, absolutnie nigdy nie bylo przypadku, zeby ktos wynajal, pomieszkal i oddal w stanie nie gorszym, jak dostal.
Dlaczego podalem konkretny przyklad? Mam takie wlasnie mieszkanie. Takie jak opisalem. Ma ono postac jeszcze moze 4, moze wiecej lat. Ale jest czyste, ladne, zadbane. Moge wynajac za okreslona kwote albo bede placil przez pare lat goly czynsz (jak stoi puste jakies 3500 rocznie) az mi dziecko dorosnie. No i teraz tak. Wynajac niewiadomo komu, kto zasyfi, zniszczy, spoowoduje, ze wszystko, co jest wewnatrz nadawac sie bedzie na smietnik? I oczywiscie wynajac za 500zl? Czy ma stac i czekac?
Argument o kaucji z pompy wziety. Z kaucji z reguly trzeba odjac jeden czynsz, bo przeciez najemca sie wyprowadza wiec placil nie bedzie. Z reguly najemca rowniez nie szczypie sie, jezeli chodzi o zuzycie ciepla w chalupie, wiec przy rozliczeniu okazac sie moze, ze jest pare stowek do doplaty. Z reguly najemca rowniez nie pitoli sie z pradem, nie zaplaci ostatniego rachunku i znow trzeba z kaucji odjac (wiem, jest opcja licznikow przedplatowych, chyba najrozsadniesza w takim wypadku).
No to jeszcze raz - ile, zeby bylo dobrze? Ktos odpowie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 29 sierpnia 2012, o 23:40 
Nie wiem ile powinno kosztować, ale wiem ile kosztuje w Gdańsku gdzie pensje są minimum 1000 pln wyższe. A kosztują 1000 - 1200 zł za kawalerkę - kuchnia + dwa pokoje i łazienka. Cena jest z mediami i kablówką. Kawalerka była na Oruni Górnej.
Nowe budownictwo, całkiem ładny standard.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 06:27 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Kawalerka była na Oruni Górnej.

Przez to cena była atrakcyjna. Znajoma na Chełmie, obok Tesco bierze 1000 + czynsz i opłaty za mini mieszkanko, pokój z aneksem kuchennym i sypialnia. Kuzyn żony bierze za 3 pokoje w starym budownictwie we Wrzeszczu 2000 i z tego płaci tylko czynsz, mieszkanie do luksusowych raczej nie należy. Kolejny znajomo za 2 ładne duże pokoje też we Wrzeszczu chce 800 + czynsz i opłaty. Wszyscy mu mówią, że jest frajer ale z drugiej strony mieszkanie jest puste i w stanie średnim.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 07:25 
Tak czy siak to jest Trójmiasto. Z Oruni masz 5 minut autobusami do Gdańska Głównego. Ja mówię o wielkości 20 - 30 m^2. W Kwidzynie ceny o ile się orientuję (chociaż się słabo orientuję) są takie same. Ja wiem, że osoba wynajmująca musi przynajmniej wyjść na zero, żeby kredyt spłacić, ale co ma zrobić osoba, która zarabia średnio w Kwidzynie 2500 na rękę. 1000 mieszkanie + 200 media + 800 życie (na zupkach chińskich) + 200 zł na benzynę (tylko do jazdy po mieście). Zostaje 300 zł na jakieś ciuchy/książkę/piwo/fajki
A co jeżeli ktoś ma jeszcze dziecko na utrzymaniu?
Także proszę się nie dziwić, że chętnych nie ma.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To moze najpierw warto sie zorientowac?
http://dom.gratka.pl/mieszkania-do-wyna ... idzyn.html
Jak widac np mieszkanie 2pokojowe w miescie a nie na zadupiu mozna wynajac za 850zl + prad, mieszkanie 3 pokojowe w wysokim standardzie za 1200zl. Dalej drogo? No to sie pytam - ile, zeby bylo dobrze?
Jest jeszcze jeden aspekt wynajmu mieszkan. Moze przykro o tym mowic, ale tak niestety jest. Mieszkania z reguly wynajmuja ludzie, ktorych nie stac na zakup wlasnego. Bo wiekszosc, ktora normalnie, uczciwie pracuje albo kupi na kredyt (bank kredyt da, bo osoba jest wiarygodna), albo uskrobie pare groszy i bierze mieszkanie w TBSach. Wynajmuja ci, ktorzy po prostu nie maja kasy. I uwierz mi, ze z takimi personami wcale nie jest kolorowo. Nie zaplaci, bo nie ma, albo zaplaci pozniej, albo pomieszka miesiac czy dwa, mieszkanie zgnoi i wyfrunie. Co z tego, ze masz kaucje? Ta kaucja to raptem ulamek tego, co pozniej trzeba wpakowac w odszczurzenie chalupy. A delikwent mieszkal raptem miesiac...
Mieszkania do wynajecia sa rozne. Moj kolega niedawno wynajmowal mieszkanie na ul. Granicznej, w tych blokach budowanych ze 20 lat temu. Placil bodajze 300zl odstepnego + wszystkie oplaty. Tyle, ze chalupa jak zostala wybudowana tak nikt palcem tam nie ruszyl. Odgruzowanie jej zajelo mu miesiac. A warto dodac, ze w tych blokach nie ma miejskiego ogrzewania, tylko kazdy sobie rzepke skrobie. Zalozyl piec na gaz (wczesniej byl normalny weglowy - mozna sobie wyobrazic, jak wygladalo mieszkanie po 20 latach palenia w takim piecu i nie odswiezane) i okazalo sie, ze zima placi rachunki za sam gaz po 1000zl miesiecznie. A okna byly tak szczelne, ze nawet po upchnieciu kilku kocy jak wiatr zawial to snieg mu do pokoju potrafilo wdmuchnac. Ale chalupa byla tanio wynajeta, prawda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 09:29 
Cytuj:
Mieszkania z reguly wynajmuja ludzie, ktorych nie stac na zakup wlasnego. Bo wiekszosc, ktora normalnie, uczciwie pracuje albo kupi na kredyt (bank kredyt da, bo osoba jest wiarygodna), albo uskrobie pare groszy i bierze mieszkanie w TBSach. Wynajmuja ci, ktorzy po prostu nie maja kasy.

To nie do końca prawda.Tez wynajmowałem kwadrat i miałem sąsiadów którzy tam mieszkali (i nadal mieszkają) od ładnych paru lat.Niektórym ludziom jest tak wygodnie i tyle.
Cytuj:
I uwierz mi, ze z takimi personami wcale nie jest kolorowo. Nie zaplaci, bo nie ma, albo zaplaci pozniej, albo pomieszka miesiac czy dwa, mieszkanie zgnoi i wyfrunie. Co z tego, ze masz kaucje? Ta kaucja to raptem ulamek tego, co pozniej trzeba wpakowac w odszczurzenie chalupy. A delikwent mieszkal raptem miesiac...

Dobrze wiesz ,że jako wynajmujący możesz wszystko.Możesz skonstruować taka umowę wynajmu która zabezpieczy Ciebie w każdym aspekcie.I jeśli taki odnajmujący będzie kręcił już przy podpisywaniu umowy to wiadomo ,że później też nie będzie z nim łatwo.No chyba ,że wynajmujesz na gębę bez papierów :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 09:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Dobrze wiesz ,że jako wynajmujący możesz wszystko.Możesz skonstruować taka umowę wynajmu która zabezpieczy Ciebie w każdym aspekcie.I jeśli taki odnajmujący będzie kręcił już przy podpisywaniu umowy to wiadomo ,że później też nie będzie z nim łatwo.No chyba ,że wynajmujesz na gębę bez papierów :)


That is the point!

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 12:13 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mhm mieć papier podpisany a odzyskać coś z niego to 2 rożne rzeczy... przez sąd będzie tobie drożej niż to puścić płazem... nie mówiąc już o nerwach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 13:10 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Canario podał przykład przy zarobkach 2500 pln na ręke. Gdybym ja podał swoje to po wyliczeniach
starczyłoby na jakąś połowe tych zupek za 800 :D :) . Przy zarobkach rzędu 1500-1700 (średnie zarobki
na produkcji wiadomo w jakiej firmie) to naprawde wygląda nieciekawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.