Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W szpitalu kwidzynskim bywalem, bywalem rowniez i w grudziadzkim. Nie porownujmy tych dwoch placowek, nie ma sensu. Grudziadz to moloch z dobrymi specjalistami, super wyposazonymi oddzialami, dobra opieka. Kwidzyn to czarnolas, gdzie po 3x wywala sie i przyjmuje znow lekarzy, ktorzy nie powinni pracowac w tym zawodzie. Ciekawy jestem czy w koncu ktos beknie za przekret z oddzialem kardiologicznym, ktory spowodowal nalozenie na placowke gigantycznej kary. Nie czarujmy sie, o tym wiedzieli, bo wiedziec musieli, wszyscy prezesi, starosci itd. I za takie kombinatorstwo wszyscy powinni odpowiedziec wlasnymi glowami i majatkiem.
Moze jak zmieni sie operator cos sie poprawi, choc ja na to nie licze i od tego szpitala trzymam sie jak najdalej. Jednyne co, to korzystam czasem z SORu, ale tez wylacznie w trudnych sytuacjach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 20:47 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes,
Wiesz ile coś takiego (dochodzenie....) trwa?
Wiesz ile to jest rozdrapywania ran, i przeżywania tego raz jeszcze.?
Wiesz ile to kosztuje?
Wiesz ile zapadło wyroków skazujących?
Wiesz ilu lekarzy uznano winnymi?
Wiesz ile ........?

Nie na moje siły!!

A życia nikt nie zwróci!!

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 20:59 
Dokładnie.
Polska to nie USA ,gdzie za złamana nogę dostaje się grube odzkodowanie .System jaki mamy każdy wie.Lata procesów , stracone nerwy i na nowo rozdrapane rany tylko po to , żeby usłyszeć o wyroku w zawieszeniu albo o naganie od jakiejś tam Rady lekarskiej.My jesteśmy zwykli kowalscy .W zderzeniu z systemem jesteśmy nikim.
Prosty przykład to gorąca jeszcze sprawa medalisty olimpijskiego i jego córki.W dwa dni lekarz i jego przełożony zostali zwolnieni.I teraz sobie pomyslcie jak by to wyglądało gdyby chodziło o mnie ,krzyzaka czy ciebie reflexes .
Lata batalii w sądzie.W naszym kraju trzeba mieć głośne nazwisko i dużo pieniędzy żeby skutecznie korzystać z prawa.Albo stać ponad nim.
Ja krzyzaka doskonale rozumie .Przed moim wzrokiem też ucieka pewien "lekarz"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 21:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przecież w naszym szpitalu była już nie jedna afera, a zarządca nadal uważa, że nasz szpital jest fajny i warto w niego inwestować! Gdyby nie WOŚP i IP to po naszej placówce została by dziura w ziemi. Z tego co pamiętam, to nasz szpital miał kiedyś więcej oddziałów, no ale je zlikwidowano.

Co w Kwidzynie w szpitalu jest takiego atrakcyjnego, że moglibyśmy przyciągnąć klientów/pacjentów, wg mnie tylko porodówka, ale tylko ze względu na sprzęt, który w większości został zakupiony przez... no właśnie, kogo? przez NFZ (?)
Bez urazy dla wszystkich pracowników szpitala, bo wierze, że chcą jak najlepiej, ale jakoś to wszystko marnie wygląda w mojej ocenie. Mam przykre doświadczenia szpitalne i odwiedziłem kilka szpitali i nasz oceniam najgorzej :(

Skąd się bierze ten dług w szpitalu, nie wiem, ale ktoś powinien się temu dokładniej przyjrzeć i zadać sobie pytanie, dlaczego mniejsze placówki jakoś sobie radzą i nie mają takich problemów.
Wg mnie to jest jak z jedną z naszych lokalnych firm, która zatrudnia/zatrudniała najwięcej ludzi w Kwidzynie. ZARZĄDZANIE.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 07:23 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
reflexes,
Wiesz ile

Wiem, nie wiem, domyślam się i dlatego też napisałem
Cytuj:
A to wszystko przez to, że ludzie nie chcą z różnych powodów dochodzić swoich praw i kary za popełniony błąd.
I nadal to podtrzymuje.

Cytuj:
Prosty przykład to gorąca jeszcze sprawa medalisty olimpijskiego i jego córki.W dwa dni lekarz i jego przełożony zostali zwolnieni.I teraz sobie pomyslcie jak by to wyglądało gdyby chodziło o mnie ,krzyzaka czy ciebie reflexes .

Myślę, że to nie jego nazwisko (które szczerze mówiąc jeszcze Polakom słabo w głowie utkwiło) sprawiło, że TVN czy inna telewizja się tym zainteresowało tylko zwykłe szukanie sensacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 09:39 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Reflexes, rozumiem, że to, co opisałeś wcześniej, to były doświadczenia z przychodni przyszpitalnej?

Tam byłem raz i rzeczywiście były kolejki. Ale znieczulicy nie zauważyłem.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 10:27 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie będę udawał, że rozumiem co dzieje się w naszej Spółce, która kiedyś jakiś zgrywus nazwał "Zdrowie".

Czy mogłby ktoś napisać łopatologicznie kto KONKRETNIE odpowiada za to, co dzieje się z tą Spółką? Jak rozumiem zarządza Zarząd, który wybierany jest przez Radę Nadzorczą. Przez kogo natomiast jest wybierana Rada? Czy większościowy udziałowiec Spólki ma jakiś wpływ na jej funkcjonowanie czy nie?

Przepraszam, że być może infantylizuję dyskusję, ale myślę, że inaczej nie dowiem się komu najbardziej zależy na naszym zdrowiu. Co jak co, ale to akurat warto wiedzieć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Michał napisał(a):
komu najbardziej zależy na naszym zdrowiu. :)


Chyba sobie żarty robisz. :D
Myślę że na to pytanie nie ma odpowiedzi.
A jak chcesz to sprawdzić , to po prostu idź do lekarza.
Zobacz stosunek personelu do chorych, zobacz jak traktuje się chorych w placówkach zdrowia,
zobacz te kolejki do specjalistów (i nie tylko), zobacz jakie są efekty tego "leczenia"( w większości na oka na słuch) itd....

Może gdybyś zadał pytanie:
"Komu najbardziej zależy na pieniądzach wydawanych na nasze zdrowie?" :roll:

Warto by przy okazji zajrzeć w statystyki światowe jeżeli chodzi o służbę zdrowia i nasze zdrowie.
http://www.profinfo.pl/img/401/pdf40159165_3.pdf

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 11:19 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tradycyjnie proponuję swoje 3 grosze: http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=1466#article

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 11:25 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Krzyżak, w kontekście twojego wcześniejszego wpisu opisującego tragiczne wydarzenie, które niestety Ciebie spotkało, wcale się nie dziwię twojej odpowiedzi, w której skupiasz się na najmniej istotnym fragmencie mojego pytania. Nie chcę tracić czasu na ustalanie, że jest do du… Wolałbym zrozumieć dlaczego jest do du...

Nie bardzi interesuje mnie także ustalanie komu zależy na pieniądzach wydawanych na nasze zdrowie. Albo nie, ustalmy i będzie z głowy. Zależy wszystkim, którzy mają do niej dostęp. Wyłączając doktora Judyma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 13:53 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Reflexes, rozumiem, że to, co opisałeś wcześniej, to były doświadczenia z przychodni przyszpitalnej?

Historia z operacją miała miejsce na oddziale szpitalnym.
Cytuj:
Tam byłem raz i rzeczywiście były kolejki. Ale znieczulicy nie zauważyłem.

Nie twierdzę, że spotkałem się ze znieczulicą ale tak jak już padło w tym temacie kilka razy Grudziądz idzie na ilość i na tym robi pieniądze. W pracy na akord ciężko jest się skupić nad jednostką. Poza tym historia, którą opisałem nie jest tak dramatyczna jak Krzyżaka ale chciałem tylko potwierdzić to co napisałem wcześniej. Wszędzie zdarzają się różne historie. O naszym szpitalu wiemy więcej, bo jest bliżej i więcej do nas dociera informacji. Wystarczy trochę poszperać po necie aby wyczytać opinie grudziądzan mówiące, że w ich szpitalu wcale nie jest kolorowo.
A żeby było śmiesznie znam człowieka, któremu w naszym szpitalu, po bardzo ciężkim wypadku uratowano życie. Lekarze w szpitalu do którego został przewieziony do dalszego "poskładania" byli w ciężkim szoku, że coś takiego się u nas udało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 14:39 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Cytuj:

A żeby było śmiesznie znam człowieka, któremu w naszym szpitalu, po bardzo ciężkim wypadku uratowano życie. Lekarze w szpitalu do którego został przewieziony do dalszego "poskładania" byli w ciężkim szoku, że coś takiego się u nas udało.


Masz rację! To naprawdę śmiesznie.
"w naszym szpitalu, po bardzo ciężkim wypadku uratowano życie."

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 14:41 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Masz rację! To naprawdę śmiesznie.

Czepiasz się. Może niefortunnie użyłem zwrotu ale wiadomo o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 30 listopada 2012, o 15:27 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Że w szpitalu się ratuje życie... to nie powinno szokować. Powinno być normalne. A co do tego zabawnego listu personelu. Hehe, proszę Państwa, wśród Was są lekarze i pielęgniarki z powołaniem, ale też jest banda konowałów i pielęgniar, bez serca i jeszcze szkodzących, takze niech się Państwo tak nie krystalizują, bo wina zawsze leży po środku.
Dzięki Waszemu szpitalowi, moja babcia prawie straciła nogę (zarażono ją jakimś syfem)... to samo z ciotką, którą trzymano ponad tydzień, bez żadnej trafnej diagnozy, co w Sztumie udało się zrobić w ciągu jednej doby.... Porodówka- jest względnie ok, w końcu wyposażona przez IP i WOŚP, chociaż trzymanie kobiety w ciąży 2 tyg i testowanie na niej wszystkich "wywoływaczy" porodu, też nie uważam za profesjonalne (co prawda ginekologiem-położnikiem nie jestem).. co i tak finalnie zakończyło się cesarką, którą można było zrobić od razu, bez takiego gigantycznego stresu dla mamy, że coś się dzieje.

....nazwa szpitala jest naprawdę nietrafiona... może to miał być taki mały żarcik sytuacyjny? - tylko kogo on bawi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szpital w Kwidzynie
PostNapisane: 3 grudnia 2012, o 09:38 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie zrażony brakiem odpowiedzi na moje poprzednie pytania zadam kolejne. A co mi tam.

Znalazłem coś takiego – „Koniec listopada 2011 roku zamyka się stratą 760 tys. zł, przy osiągniętym zysku za 2010 rok w kwocie 430 tys. zł.” oraz to „Przedstawiciele firmy podkreślali już wcześniej, że pięć lat to zdecydowanie za mało, a powszechnym w tego typu przypadkach jest okres co najmniej piętnastu lat. EMC za dzierżawę szpitala miało płacić 85 tys. zł miesięcznie.”

No właśnie. Prywatna firma liczy, że na przestrzeni 15 lat na naszym szpitalu zarobi. Jest to prywatna firma z branży, a nie konsorcjum złożone z Pana Zenka prowadzącego warzywniak i Pana Stacha, właściciela osiedlowego sklepu monopolowego. Tak więc prywatna firma szacuje, że nasz szpital będzie przynosił dochód powyżej 85 000 PLN miesięcznie. W kontekście konieczności zwrotu niemałych pieniędzy do kasy NFZ, z pewnością braku kolejnych prezentów od IP oraz takich a nie innych ostatnich wyników finansowych Spółki jest to pocieszające. I tutaj nasuwa mi się pytanie…

… JAK TO MOŻLIWE? Dlaczego na zlecenie prywatnej firmy naszym szpital chciałby kierować Copperfield, natomiast nie chciałby tego robić na zlecenie Spółki Zdrowie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.