Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Energetyczne Centrum i Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 2 listopada 2012, o 20:05 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 17:36
Posty: 22
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Witam.
Chciałabym ostrzec przed oszustami którzy chodzą po domach i oferują niby to tańszy prąd z Energetycznego Centrum bądź Energia dla Firm z Radomia bądź Warszawy(wygląda na to że jest to jedna i ta sama firma).Ich ofiarą padła moja mama, starsza samotnie mieszkająca osoba. Do jej drzwi zapukał pan twierdząc że jest z Energi i musi sprawdzić faktury za prąd.Spisał dane z faktur poprosił o dowód osobisty również spisał dane niby do weryfikacji i kazał coś podpisać tak więc moja mama podpisała.W pewnym momencie pan stwierdził że w zasadzie z fakturami wszystko w porządku i porwał dokument podziękował i poszedł sobie.Po ponad roku (zdarzenie to miało miejsce w maju ubiegłego roku) moja mama dowiedziała się że ma podpisaną umowę o sprzedaż energii z firmą Energia dla firm sp. z o.o. ul. Domaniewska 37 02-672 Warszawa. Kilka dni temu dostała przed sądowe wezwanie do zapłaty na którym w górnym lewym rogu znajduje się adres podany wyżej a na kopercie pieczątka że nadawcą jest Energia dla Firm sp.z o.o. ul.Młodzianowska 75F 26-600 Radom a na dodatkowym dokumencie z groźbą o wyłączeni w lewym górnym rogu adres Energetyczne Centrum S.A ul.Młodzianowska 75F 26-600 Radom(wszystko w jednej kopercie).Przez ponad rok czasu mama nie dostawała żadnych rachunków poza rachunkami z Energa-Obrót które regularnie opłacała.Po wizycie w Energa na Łąkowej wyjaśniło się że rachunki z Energa-Obrót są rachunkami za przesył a za sprzedaż powinny być wystawiane przez Energię dla Firm.Wyjaśniam sprawę po nitce do kłębka dzwoniąc na infolinię do tej firmy zadając za dużo pytań panie nagle mają problem i mówią że mnie nie słyszą.Podczas trzeciej rozmowy z infolinią gdy pani zaczęła mówić że mnie nie słyszy(ja słyszałam ją doskonale)poinformowałam ją że pójdę do UOKiK oraz prokuratury i że nagrywam rozmowę słuch się jej poprawił i w końcu otrzymałam potrzebne informację.
Ostrzeżcie swoich dziadków, babcie i rodziców przed podpisywaniem umów z domokrążcami.

_________________
I witały mnie po drodze
Rozmarzone oczy kwiatów,
Co patrzyły tak wymownie
W niezmierzoną przestrzeń światów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 5 listopada 2012, o 18:31 
Offline

Dołączył(a): 19 lipca 2010, o 18:36
Posty: 35
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Hej

Doradca biznesowy, czytaj: domokrążca do ENERGII DLA FIRM na teren Kwidzyna poszukiwany.

http://www.pracuj.pl/praca/doradca-bizn ... ta,2696609

dla jasności nie mam z ta firma nic wspólnego, umieszczam to jako ciekawostke;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 5 listopada 2012, o 22:29 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj 2-ch Panów w garniturach kręciło się po Krańcowej."Coś" próbowali wcisnąć, gdy patrzyłem przez "judasza". Może to i Oni, no albo świadkowie wiadomo czego :grinka: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 6 listopada 2012, o 07:34 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Dzisiaj 2-ch Panów w garniturach kręciło się po Krańcowej."Coś" próbowali wcisnąć, gdy patrzyłem przez "judasza". Może to i Oni, no albo świadkowie wiadomo czego :grinka: .

Albo sprzedawcy dekoderów do naziemnej telewizji cyfrowej, bo o nich też ostatnio głośno.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 6 listopada 2012, o 10:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Też radzę na nich uważać. Mój dziadek dał się nabrać, jak przeczytałam umowę to spadłam z krzesła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 8 listopada 2012, o 19:20 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 17:36
Posty: 22
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Didi
Kiedy Twój dziadek podpisał z nimi umowę i czy dostaje rachunki?
Dziś moja mama otrzymała kopię umowy i kopie wszystkich faktur + korekty(konia z rzędem temu kto je zrozumie).
Od jutra znów telefony na infolinię.

_________________
I witały mnie po drodze
Rozmarzone oczy kwiatów,
Co patrzyły tak wymownie
W niezmierzoną przestrzeń światów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 8 listopada 2012, o 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Zapytam się dziadka. Z tego co słyszałam, to chyba już jakaś sprawa wobec nich się toczy w sądzie ochrony konsumentów. Niezłe jaja zrobili z terminami wypowiedzeń. Nie dość, że ich przedstawiciel zaznaczył w formularzu najdłuższy okres obowiązywania umowy (5 lat), to jeszcze jak dziadek przegapi termin, by złożyć wypowiedzenie (ileś dni przed upływem 5 lat), to automatycznie przedłużają umowę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 29 listopada 2012, o 19:27 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 17:36
Posty: 22
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Witam.
Wczoraj w programie interwencja było o tej firmie.
Na oficjalnej stronie interwencja polsat można zobaczyć odcinek pod tytułem Porażająca umowa o prąd.
W sprawie mojej mamy prawnik przygotowuje pismo do Prokuratury.
Jeśli ktoś czuje się oszukany a chciałby się podłączyć to chętnie pomogę.
Złożenie doniesienia do prokuratury nic nie kosztuje co najwyżej koszty wysłania listu poleconego a może ukrócić
proceder naciągania starszych ludzi i nie tylko.

beatrycze098@gmail.com

_________________
I witały mnie po drodze
Rozmarzone oczy kwiatów,
Co patrzyły tak wymownie
W niezmierzoną przestrzeń światów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum = Energia dla Firm
PostNapisane: 3 stycznia 2013, o 10:29 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2013, o 10:04
Posty: 2
Płeć: Nie wybrano
Szanowni Państwo,
Informuję, iż Energetyczne Centrum i Energia dla firm Sp. z o.o. są to dwie różne firmy.
Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż w wyniku szeregu zdarzeń, w oczach opinii publicznej firmy te funkcjonują jako jeden organizm prawny, dlatego rozpoczęliśmy akcję informacyjną, której celem jest wyjaśnienie, iż my, jako Energia dla firm Sp. z o.o., w żaden sposób nie mamy wpływu na sposób funkcjonowania Energetycznego Centrum i vice versa. Stąd moja obecność na forum - traktujemy w tej chwili tę sprawę jako zwykłe nieporozumienie, częściowo, przyznajemy, przez nasze niedopatrzenie spowodowane.
W wielu urzędach do wglądu są dostępne dokumenty, które zaprzeczają związkom Energetycznego Centrum i Energii dla firm, dlatego uprzejmie prosimy o zmianę nazwy wątku i sprostowanie tej nieprawdziwej informacji.
W razie pytań, zapraszam do kontaktu: piotr.tomaszewski@energia-dla-firm.pl


Z poważaniem,
Piotr Tomaszewski
Energia dla firm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum to nie Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 3 stycznia 2013, o 10:53 
Zmieniłem nazwę wątku na Energetyczne Centrum to nie Energia dla firm Sp. z o.o


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum to nie Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 4 stycznia 2013, o 18:47 
Ciekawe, że Sygnity dostarczało obu firmom w tym samym okresie oprogramowanie do obsługi Klienta. Jak dla mnie, gdyby firmy były konkurencyjne względem siebie, chyba nie chciałyby takiego zestawiania ich razem w referencji Sygnity..
http://www.sygnity.pl/nasza-oferta/real ... ergii/4445


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum to nie Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 4 stycznia 2013, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 19 lipca 2010, o 18:36
Posty: 35
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Piotr Tomaszewski napisał(a):
Informuję, iż Energetyczne Centrum i Energia dla firm Sp. z o.o. są to dwie różne firmy.

Cytuj:
Pracujemy w Polsce pod dwiema markami. Pod marką Energia dla Firm, która jak nazwa wskazuje jest dla firm i Energetyczne Centrum, które będzie się nakierowywać na gospodarstwa domowe i mikrofirmy - mówi prezes Owczarski,



całość tekstu tutaj:
http://energetyka.wnp.pl/energetyczne-c ... 1_0_0.html


pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum to nie Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 4 stycznia 2013, o 21:53 
Coś szybko Canario zmienił nazwę wątku. Może wrócimy do poprzedniego tytułu, tym bardziej, że autorstwa Beaty74.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum to nie Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 4 stycznia 2013, o 22:13 
No właśnie ... zmienię na coś neutralnego bo to mi śmierdzieć zaczyna


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Energetyczne Centrum i Energia dla firm Sp. z o.o
PostNapisane: 5 stycznia 2013, o 22:15 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 17:36
Posty: 22
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
[quote="Beata74"]Witam.
Chciałabym ostrzec przed oszustami którzy chodzą po domach i oferują niby to tańszy prąd z Energetycznego Centrum bądź Energia dla Firm z Radomia bądź Warszawy(wygląda na to że jest to jedna i ta sama firma).Ich ofiarą padła moja mama, starsza samotnie mieszkająca osoba.
Napisałam tak gdyż na dokumentach znaki i nazwa Energia dla Firm Sp z.o.o ul.Domaniewska w Warszawie a na kopertach Energetyczne Centrum ul.Młodzianowska 75f w Radomiu lub Energia dla firm ul.Młodzianowska 75f w Radomiu. Pisma z prośbą o kopie umowy i faktur wysyłałam i do Warszawy i do Radomia do EC i EdF, odpowiedzi(kopie dokumentów o które prosiłam) otrzymałam takie same.Sprawę zgłosiłam(po konsultacji z prawnikiem) do Prokuratury i Rzecznika konsumentów i poinformowałam o swoich poczynaniach EdF w odpowiedzi kilka dni temu moja mama otrzymała pismo że umowa przestanie obowiązywać z dniem 31.01.2013


Załączniki:
DSCF2544.JPG
DSCF2544.JPG [ 105.54 KiB | Przeglądane 21340 razy ]
DSCF2545.JPG
DSCF2545.JPG [ 159.25 KiB | Przeglądane 21340 razy ]
Komentarz: Pieczątki na umowie
DSCF2542.JPG
DSCF2542.JPG [ 99.66 KiB | Przeglądane 21340 razy ]
Komentarz: pieczątki na kopertach
DSCF2540.JPG
DSCF2540.JPG [ 71.54 KiB | Przeglądane 21340 razy ]

_________________
I witały mnie po drodze
Rozmarzone oczy kwiatów,
Co patrzyły tak wymownie
W niezmierzoną przestrzeń światów
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.