Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Plac JPII, Miłosna, Park przy SP5

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 20:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Miejsca do spacerów są wszędzie, ale takie mocno prowizoryczne - brakuje jakiegokolwiek zaplecza gastronomicznego i dlatego często w wymienianych, oczywiście nie we wszystkich, przez Was miejscach można spotkać podchmielonych typków ;)
Kiedyś była Koncepcja zagospodarowania doliny rzeki Liwy


Co do galerii to jestem na tak, pod warunkiem, że zrobią duuuży parking, a z tym może być kłopot.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zgadzam się z Drosikiem - miejsca spacerowe są, lecz niestety są często zaniedbane, i mało kto chce tam się przechadzać, nie mówiąc już o dłuższym posiedzeniu z rodziną w parku, na ławce. To samo z terenami nad Liwą. Koncepcje zagospodarowania tych terenów pojawiają się przynajmniej od początku lat 90-tych. Nawet w ostatnich wyborach nasze władze odgrzały ten kotlet, a teraz znów jest on zimny - nic się w tym temacie nie dzieje. Owszem, parki czy tereny nad Liwą to nie inwestycje, które przyniosą zysk (bo takiego zysku po prostu nie będzie), ale uprzyjemnią życie mieszkańcom, a chyba o to chodzi...
Co do samej galerii to jestem sceptyczny - zaraz obok ZEMu jest przecież "Nowy Młyn" z Carrefourem, w którym też stoiska świecą pustkami....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 20:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kiedyś chyba Marek Sidor jako radny "walczył" o park, bodajże za Lotosem na Kopernika, ale miasto chyba teren sprzedało w prywatne ręce i mamy to co mamy, centrum z niszczejącymi kamienicami i "antywizytówką" dawnym kinem Tęcza, a lada moment dojdą kolejne budynki, które są chyba w rękach powiatu - mówię o dawnej szkole podstawowej numer 7 i dawnym domu dziecka.
Żeby nie było, że jestem marudą, to widzę też sporo plusów w naszym mieście, ale bardzo wkurza mnie, że miasto/powiat sprzedaje za bezcen budynki, a po kilku latach zaczyna się tłumaczenie, skąd mogliśmy wiedzieć, ze kupiec jednak nie ma kasy na sensowne zagospodarowanie itd itp... mam tylko nadzieję, że budynek po bibliotece na Piłsudskiego nie podzieli losów dawnego kina Tęcza.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 20:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Drosik masz rację, Marek Sidor walczył o zagospodarowanie tamtego terenu jako park. We wspomnianym przez Ciebie temacie znalazłem artykuł z NaszeMiasto.pl
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/8 ... 0173,1,3,4
Czytając go odnoszę wrażenie, że nasze władze uważają, że wystarczy posadzić parę kwiatków i jest ok. Niestety parki to także chodniki, ławki, place zabaw dla dzieci itp. O to też trzeba zadbać. Widać także, że to artykuł z okresu wyborczego, bowiem poza terenami nad Liwą i kąpieliskiem jest też mowa o kaskadzie za "Wikliną" w miejscu przebiegu dawnej wąskotorówki. Czy coś się w związku z tą kaskadą ruszyło??? Czyżby kolejna, podobnie jak tereny nad Liwą, kiełbasa wyborcza???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 21:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oczywiście, że się nic nie ruszyła i sprawa ucichła... zapewne do kolejnych wyborów ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 21:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No właśnie, nikt nie zauważył że całe "pięterko" w starym młynie jest całkowicie puste i nawet schody są zablokowane jakimś sznurkiem? Czy tam nie ma miejsca na tego typu sklepy? Z drugiej strony parking pod "karfurem" niezależnie od dnia tygodnia i godziny jest pełny lub prawie pełny-więc coś mi tu wprowadza błędy do obliczeń...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 21:59 
Offline

Dołączył(a): 27 października 2009, o 22:37
Posty: 85
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
35 000 tysieczne miasto z 20% bezrobociem zaopatrowuje sie w galerie handlowa. Jak sama nazwa wskazuje, jej egzystnecja polegac ma na handlu. Tylko zeby handlowac to klienci musza miec pieniadze. Czy maja? Lokale do wynajecia wyrastajace jak grzyby po deszcze mowia, ze nie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 22:02 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
To w takim przypadku proszę podać miejsca z których często korzystacie

Proszę bardzo.
Miłosna i okolice
Liwa i okolice.
Park przy Hallera.
Tereny obecnego KPPT (kiedyś przynajmniej można było tam pospacerować :evil:
Nie wspomnę o miejscach w bliskim sąsiedztwie miasta ,gdzie bardzo dużo kwidzyniaków przyjeżdża na spacer:
Nabrzeże przy promie w Korzeniewie.
Sadlinki przy leśniczówce itp itd.
Mało :?:


Akurat ja miałem na myśli park z prawdziwego zdarzenia, miejsce wypoczynku w centrum miasta z atrakcjami dla dzieci, z fontannami w których dzieci mogły by się pochlapać w upalne dni, gdzie każda matka z każdego miejsca miasta mogła w ciągu 10-15 minut dojść z wózkiem do takiego parku i odpocząć ,pospacerować, usiąść lub położyć się na kocyku z dziećmi, zrobić sobie piknik , poopalać się, a dzieci mogły by pobawić się, pobiegać pod okiem swych mam.
Nie każda mama lub spacerowicz który ma 70-80 lat ma samochód, a nawet jak ma, to nie ma ochoty jechać nim za miasto, chce wyjść na spacer spotkać się i pogadać ze znajomymi, posiedzieć na ławeczce poczytać gazetkę, książkę itd,itd....a nie latać tylko po supermarketach, galeriach, pubach itp...
Ja wiem że jest kilka, niby parków, miejsc,małych zaniedbanych, ale to nadal za mało.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 11 stycznia 2013, o 22:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Krzyżaku, świetnie rozwinąłeś myśl dotyczącą parków w Naszym Mieście :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 12 stycznia 2013, o 07:34 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Michał napisał(a):
Tak na szybko nie wchodząc w szczegóły. Nie wystarczy własna działka oraz pieniądze by cokolwiek pobudować, nawet na własnym i za swoje. Żeby cokolwiek pobudować (uzyskać pozwolenie na budowę) musi to być zgodne z dokumentem wydanym na podstawie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (decyzja o warunkach zabudowy lub plan miejscowy), który wydaje (w naszym przypadku) ... BURMISTRZ MIASTA.
Rzeczywiście napisałeś tak na szybko a nawet za szybko. Burmistrz wydaje decyzję jeśli warunki zabudowy są zgodne planem zagospodarowania przestrzennego. Sam plan zagospodarowania przestrzennego to szereg czynności administracyjnych i nie da się to tak na szybko czego przykładem są choćby tereny na Toruńskiej/Południowej.


Sorki, że odpowiadam dopiero teraz ale przeoczyłem twój wpis odnoszący się do wpisu mojego. Pomyliłeś plan miejscowy z czymś co się nazywa "studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego". Warunki zabudowy muszą być zgodne ze studium nie z planem. Kiedy jest plan nie ma potrzeby by wydawać dodatkowo warunki zabudowy.

Co nie zmienia faktu, że jak napiszę coś głupiego to śmiało mnie poprawiaj. Ale tak naprawdę głupiego. Jak napiszę coś dobrze to nie ma raczej takiej potrzeby :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 12 stycznia 2013, o 08:39 
Michał, nic nie pomyliłem. Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne jest uchwalane na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Decyzję administracyjną o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydaje się na podstawie planu a nie studium.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 12 stycznia 2013, o 14:07 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Michał, nic nie pomyliłem. Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne jest uchwalane na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Decyzję administracyjną o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wydaje się na podstawie planu a nie studium.


Jeżeli jesteś o tym tak bardzo przekonany to nie będę na siłę udowadniał, że jest inaczej. Można poczytać ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (nudy), można zadzwonić do Architekta Miasta (miły człowiek), można poszukać w internecie (są ciekawsze rzeczy). Mimo twojego przekonania nadal będę składał wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (w przypadku braku planu) lub wnioski o wydanie wypisu z planu miejscowego (gdy takowy jest), jak robię to od lat. I nikt w tym temacie nie przekona mnie, że (jak mawiał Klasyk) białe jest białe a czarne czarne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 12 stycznia 2013, o 22:55 
Michał napisał(a):
Mimo twojego przekonania nadal będę składał wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (w przypadku braku planu) lub wnioski o wydanie wypisu z planu miejscowego (gdy takowy jest), jak robię to od lat. I nikt w tym temacie nie przekona mnie, że (jak mawiał Klasyk) białe jest białe a czarne czarne :)
No i sam potwierdziłeś, że jednak nie myliłem się.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Na terenie po ZEM powstanie galeria handlowa!
PostNapisane: 13 stycznia 2013, o 12:19 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mlyniu napisał(a):
Krzyżaku, świetnie rozwinąłeś myśl dotyczącą parków w Naszym Mieście :)

W końcu zwrócono uwagę na najważniejsze aspekty, które muszą decydować o właściwym (czytaj: przyjaznym) wykorzystaniu wielu miejsc w naszym mieście. Nic nie powinno dziać się na niby, bo wtedy będziemy mieli deptak, który w istocie nie jest deptakiem, a nawet starówkę, która też nie spełnia podstawowej funkcji.

A co do tematu, to jakoś nie wierzę w sukces przedsięwzięcia. Będzie to w najlepszym przypadku kolejny KOPERNIK.

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.