Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nieulotne
PostNapisane: 4 lutego 2013, o 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W piątek premiera. Spodziewałem się, że wzorem premiery "Wszystko co kocham" reżyser się pojawi, coś opowie, zawsze to miło. Tym bardziej, że miasto do filmu się dołożyło.
Tymczasem dziś, przy zakupie biletów, na pytanie pani kasjerki "Na którą godzinę" i odpowiedzi "Na tą, na którą pojawi się reżyser" dowiedziałem się, że wizyta reżysera nie jest planowana. Prawda to? Coś ktoś wie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 4 lutego 2013, o 19:20 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
W piątek premiera. Spodziewałem się, że wzorem premiery "Wszystko co kocham" reżyser się pojawi, coś opowie, zawsze to miło. Tym bardziej, że miasto do filmu się dołożyło.
Tymczasem dziś, przy zakupie biletów, na pytanie pani kasjerki "Na którą godzinę" i odpowiedzi "Na tą, na którą pojawi się reżyser" dowiedziałem się, że wizyta reżysera nie jest planowana. Prawda to? Coś ktoś wie?

Myślisz że kasjerka nie wie co mówi?

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 4 lutego 2013, o 19:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wszystko jasne.
To co będzie w piątek to nie jest taka impreza jak ostatnio. Taka odbędzie się w środę.
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1 ... ,id,t.html
Pewnie wyłącznie dla elyty, bo biletów na nią nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 4 lutego 2013, o 23:10 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W jaki sposób dokonano wyboru elyty i kto był selekcjonerem?

Jakim sposobem gazeta weszła w posiadanie tych wejściówek? Czyżby też byli sponsorem filmu?

Przy okazji - polska premiera filmu odbyła się dzisiaj w Warszawie.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 5 lutego 2013, o 15:40 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
e tam, premiera. Słyszałam, że film fantastyczny, mam w planach się na niego wybrać :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 5 lutego 2013, o 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 września 2012, o 17:44
Posty: 144
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Redakcja otrzymuje zawsze parę wejściówek na wydarzenia kulturalne, tak sądzę. Jeśli ilość przewyższa zapotrzebowanie, to czemu mieliby na tym nie zarobić? Mnie szczęśliwie udało się wygrać wejścióweczkę w konkursie kuriera.:) A kto tam będzie? Umieram z ciekawości! Chętnie zdam relację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 5 lutego 2013, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
na posiedzeniu rady p.Krzysztofiak mówił że miasto ufundowało 40 wejściówek dla mieszkańców, którzy mogli stratować w konkursie gazetowym.

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 6 lutego 2013, o 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 września 2012, o 17:44
Posty: 144
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Muszę przyznać, że projekcje zrealizowano co najmniej z dużym rozmachem. Już po rejestracjach można było poznać, że Kwidzyn ugościł dzisiaj przybyszów wielkomiejskich albo przynajmniej z daleka. Czułem się jednak trochę nieswojo w tym elitarnym towarzystwie, bowiem Borcuch zapragnął zagościć głównie swoich znajomych. Na widowni, oprócz niego, dostrzegłem m.in. Andrzeja Chyrę i Michała Englerta ze swoją wybranką. Pompa, jak się patrzy; już u progu każdego widza witał jakiś facet, podając kurtuazyjnie dłoń. Poza śmietanką kulturalną z jego towarzystwa, zaproszeni zostali, jak zwykle!, nauczyciele i młodzież biorąca udział w projektach kulturalnych. Lecz w mniejszości. No i oczywiście 10 osób, które wygrały bilety.
Zgodnie z zapowiedzią film poprzedzono występem Blooma, który mnie oczarował, a to względu na miłość do muzyki filmowej. Zaprosił naprawdę konkretny zespół na występ, a ich muzykę od czasu do czasu uświetnił Tomasz Makowiecki - mała gwiazdka popularnego Idola. Wszak wydaje mi się, że publiczność koncert chyba nie do końca zachwycił. Jak wiemy, twórczość Blooma chwytna nie jest.
Przed filmem odprawiono coś na kształt i podobieństwo gali - krótkie przemowy, kwiaty, podziękowania, ochy i achy. Borcuch podkreślił, podobnie jak jego brat ( poprzedni występ na tej scenie dał 20 lat temu na okoliczność.... wyboru miss Kwidzyna), że prezentowanie się w rodzinnym mieście jest stresujące, ale jest to dla niego miłe przeżycie.
Sam film to naprawdę świetny dramat. Wg mnie ma niedociągnięcia fabularne, ale zdjęcia i atmosfera projekcji( w dużym stopniu dzięki fenomenalnie skomponowanej muzyce Blooma - nie spodziewałem się takiego soundtrack'u)pozwala oglądać Nieulotne w pełni przyjemności odbioru. Nie należy do lekkich filmów, to też jest to jego zaleta. Nie będę się rozpisywał o fabule, nadmienię tylko, że warto, naprawdę warto wybrać się na film. Warto, bo jest dobry i warto, bo to nasz człowiek!

P.S. Podobno bilety, które dotarły w ręce wybranych tanie nie były. Nie wie czy to żart prowadzącego, ale podobno 1000 zł na parę!? Nie wiem, kto je fundował, co i jak, i dlaczego. Przypuszczam, że nie sprzedawano ich ze względu na brak miejsc na sali... No i wyglądało to bardziej na swojską imprezę u Borcucha. Może stąd brak biletów w ogólnej sprzedaży?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 6 lutego 2013, o 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chomik napisał(a):
poprzedni występ na tej scenie dał 20 lat temu na okoliczność.... wyboru miss Kwidzyna


Wiem, bo... w tamtym czasie razem graliśmy ;) W zespole był wtedy też Grzesiek Pieniek - perkusista, i (imienia nie pamiętam, chyba Jacek) Borowski spod Sztumu, bardzo sprawny jak na tamte czasy gitarzysta. Nawet miałem kiedyś kasetę wideo z tego występu, niestety wszystkie kasety powędrowały do śmietnika jak sprzedałem magnetowid.

Chomik napisał(a):
P.S. Podobno bilety, które dotarły w ręce wybranych tanie nie były.


Nie zrozumiałeś przekazu. W zeszłym roku na finale WOŚP licytowana była wejściówka na tą premierę i ktoś zapłacił za nią 1000zł.
Co do filmu.
Jak dla mnie nudnawy. Znaczy sama fabuła ciekawa ale zbyt porozciągane sceny, ujęcia. Muzyka tradycyjnie dobra, choć jak ktoś zna twórczość Peza vel Blooma zauważy powtarzalność pewnych układów muzycznych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 7 lutego 2013, o 13:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chomik napisał(a):
...
Sam film to naprawdę świetny dramat. Wg mnie ma niedociągnięcia fabularne, ale zdjęcia i atmosfera projekcji( w dużym stopniu dzięki fenomenalnie skomponowanej muzyce Blooma - nie spodziewałem się takiego soundtrack'u)pozwala oglądać Nieulotne w pełni przyjemności odbioru. Nie należy do lekkich filmów, to też jest to jego zaleta. Nie będę się rozpisywał o fabule, nadmienię tylko, że warto, naprawdę warto wybrać się na film. Warto, bo jest dobry i warto, bo to nasz człowiek!
...

Hmmm, rozmawiałem z paroma osobami, które były wczoraj na pokazie przedpremierowym i ... nie polecają tego filmu.
Wychodzi na to, że sam będę musiał się przekonać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 7 lutego 2013, o 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Moja żona filmem zachwycona. Mi sie widział słabo. Są gusta i gusta i najlepiej przekonać się samemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 7 lutego 2013, o 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2010, o 12:33
Posty: 388
Lokalizacja: Kwidzyn / Warszawa
Płeć: Mężczyzna
A jakiś fragment nagrywany w Kwidzynie w filmie znajdziemy? (Może to głupie pytanie) :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 7 lutego 2013, o 15:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 września 2012, o 17:44
Posty: 144
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Parę ujęć w Kwidzynie nagrywanych było. :) Mnie się film bardzo podobał. To nie jest kino akcji, tylko film artystyczny. Nie każdemu musi przypaść do gustu. Za niektórymi filmami Haneke'go też nie przepadam, choć lubię długie, rozciągnięte ujęcia, jeśli mają coś na celu. Jak kto woli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 9 lutego 2013, o 11:30 
Taki mały artykulik z onet'u.. kliknij tutaj :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nieulotne
PostNapisane: 9 lutego 2013, o 15:28 
Offline

Dołączył(a): 13 lipca 2009, o 13:06
Posty: 37
Lokalizacja: Kwidzyn - Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Film z przesłaniem, ale szału nie ma 3+/6. Mi osobiście bardziej podobał się film "Wszystko co kocham".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.