Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 14:27 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
baw napisał(a):
...znam mnóstwo osób, którym tradycyjna pizza włoska nie smakuje, podczas gdy ja jak już mam okazję zjeść pizzę we Włoszech, to wręcz skaczę z radości.

Najgorszą pizzę w życiu jadłem w Weronie, a najgorsze flaki w Karczmie u Maksa. Może dlatego, że w Weronie flaków nie jadłem. Jest to moja subiektywna ocena, więc nie zamierzam jej przed nikim bronić. Jednoczesnie oświadczam, że nie prowadzę żadnego lokalu gastronomicznego. Rodzina i znajomi też nie. A flaków szkoda bo lubię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 14:30 
Cytuj:
właśnie do wyrażania własnych opinii służy forum publiczne.

Zgadza się.
Cytuj:
powiedz wprost, że mam wszystko chwalić i niczego nie negować

Nic takiego nie stwierdziłem.
Cytuj:
nie próbuj wpajać w moją wypowiedź innego sensu, niż ten przeze mnie zamierzony.

To samo mogę Tobie zarzucić.
Cytuj:
Bil Bao w parku koło Katedry, a wszystko inne to kebabowe speluny,

Chodzi mi dokładnie o ten fragment.
Nie wypowiadam się na temat jakości i rodzaju serwowanych potraw,bo nie korzystałem z każdej knajpy w tym mieście i zdaje sobie sprawę ,że często daleko im do dań serwowanych w Hiltonie.
Ale jeśli twierdzisz ,że wszystkie oprócz Kebaba przy Bil Bao to speluny,to moim zdaniem jest to oskarżenie.
Speluna oznacza tyle co obskurna knajpa, miejsce spotkań ludzi z marginesu społecznego .Dlatego napisałem,że z takimi oskarżeniami trzeba uważać.Tyle.
Z mojej strony koniec tematu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 14:48 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
baw napisał(a):
Napisałem "według mnie", co chyba oznacza, że wyrażam opinię, i wydaje mi się, że właśnie do wyrażania własnych opinii służy forum publiczne.

Własne zdanie to nie jest oskarżenie, to jest po prostu przedstawienie swojego poglądu.

Tak więc albo powiedz wprost, że mam wszystko chwalić i niczego nie negować, bo tak właśnie sobie życzysz, albo nie próbuj wpajać w moją wypowiedź innego sensu, niż ten przeze mnie zamierzony.

Oczywiście masz całkowitą rację !! Zgadzam się z Tobą.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 14:59 
Offline

Dołączył(a): 7 czerwca 2010, o 23:20
Posty: 64
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
baw napisał(a):
który według mnie można zjeść tylko obok Bil Bao w parku koło Katedry, a wszystko inne to kebabowe speluny,


Ponownie, nie wiem czy celowo, pominąłeś ten krótki fragment przed tym co sam zacytowałeś.

Według mnie, co oznacza, że jest to moja tylko i wyłącznie opinia.

Oskarżeniem byłoby napisanie- w Lokalu X do kebabów dają przeterminowane mięso. To jest oskarżenie.

Granica pomiędzy swobodą wypowiedzi, a bezpodstawnymi oskarżeniami jest cienka i staram się jej nie przekraczać.

Co zaś tyczy się samej "speluny", to była swoista przenośnia, taki środek stylistyczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 15:01 
Cytuj:
Granica pomiędzy swobodą wypowiedzi, a bezpodstawnymi oskarżeniami jest cienka i staram się jej nie przekraczać.

Ponownie zgadzam się.Tylko że:
Cytuj:
Co zaś tyczy się samej "speluny", to była swoista przenośnia, taki środek stylistyczny.

Jeden uzna to za przenośnie a drugi za oskarżenie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Jeden uzna to za przenośnie a drugi za oskarżenie.

To raczej jest problem tego, jaki kto ma do siebie i swojego biznesu dystans. Nie sądzę, żeby za takie określenie ktoś mógł pójść do więzienia ;)
Wracając do naszych fastfoodów. Przypomniało mi się, jak kiedyś rozmawiałem z właścicielem jednego z kebabów. Na moje pytanie: po cholerę lejecie tyle tych sosów? opowiedział: Jak to dlaczego? Bo za darmo. Jak za darmo, to połowa klientów chce, żeby im tam nalać po pół litra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 11 marca 2013, o 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
Cytuj:
Czyje paluszki :shock:

Lajkonika.

no coment :D :D :D
A gdzie riposta nadwornego przesmiewcy? :D :D :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 12 marca 2013, o 06:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, o 03:43
Posty: 342
Lokalizacja: Kwidzyn / Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Temat Wam się chyba za bardzo rozmywa?!
NOWY(L), Ty chyba powinieneś takie dyskusje ograniczać a nie w nich uczestniczyć?
Temat dotyczy Karczmy a nie speluny itp ;)

_________________
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem. W sercach nosimy dumę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 12 marca 2013, o 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Baw dobrze gada

Makłowicz czy Geslerowa mówili już, że pizza nie powinna mieć grubego ciasta.

Więcej ciasta niż dodatków.

Tak samo produkty w kebabach są mizernej jakości

Nie raz bylem świadkiem, jak owy właściciel kupował, frytki i hamburgery z Lidla z promocji.

Nie będę pisał o jakiego kebaba chodzi w mieście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 12 marca 2013, o 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) - czy Ty przypadkiem nie jesteś żywo zainteresowany tematem? Często pojawiały się Twoje wypowiedzi związane z jednym z kwidzyńskich kebabów. W jednym nawet wątku prosiłeś o PW ze skargami na temat tegoż lokalu.

Ekmh, to tak można? :) Czy może zielony kolor nicka upoważnia do większej poufałości w temacie krytki/reklamowania?

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 12 marca 2013, o 12:26 
beria, Nie.Nie jestem.Przez krótki okres czasu pracowałem we wspomnianym przez Ciebie lokalu,dlatego tez wiem jak to wygląda od kuchni.
Prosiłem o szczegóły ,ponieważ zależało mi żeby klient był zadowolony z tego za co płaci.Ot cała filozofia.
Po tym zdarzeniu kiedy ja tam pracowałem juz więcej do takiej sytuacji nie doszło.Nie lubię świecić oczami za czyjąś niekompetencję.

Cytuj:
może zielony kolor nicka upoważnia do większej poufałości w temacie krytki/reklamowania?

Nikomu nie zabraniam ani zabraniałem krytyki.Nikogo tez nie reklamowałem kosztem, innych lokali mówiąć ten jest super a reszta to speluny.
Baw użył takiego stwierdzenia,które ja uznałem za krzywdzące dla reszty lokali a nie jakiegoś konkretnego. Póżniej wyjaśnił ,że była to tylko przenośnia.I szafa gra :D

Cytuj:
produkty w kebabach są mizernej jakości
Nie raz bylem świadkiem, jak owy właściciel kupował, frytki i hamburgery z Lidla z promocji.

Czy myślisz ,że wszystkie produkty są zamawiane z najlepszych hurtowni w kraju?
Owszem takie produkty jak frytki są zamawiane z hurtowni np w Gdańsku.
Ale cała reszta pochodzi od lokalnych dostawców.
Mięso z lokalnej masarni,pieczywo z kwidzyńskich piekarni a warzywa i owoce z większych hipermarketów.Cała filozofia.
Widziałeś ze jeden właściciel kupował po promocjach.Czy to oznacza ,że reszta tak robi?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 12 marca 2013, o 12:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ok, rozumiem

Mam nadzieję, że rozumiesz też mój punkt widzenia ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 12 marca 2013, o 13:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Widziałeś ze jeden właściciel kupował po promocjach.Czy to oznacza ,że reszta tak robi?

Szczerze powiedziawszy, jak już kunsztu nie staje, żeby samemu zrobić coś dobrego ze świeżych !(słowo klucz) produktów, to chyba wolę, jak kupują po promocjach gotowce. Sam byłem kiedyś swiadkiem, jak jedna z kwidzyńskich restauratorek (byłych na szczęście) w warzywniaku wybierała warzywa z kartona, gdzie szły odrzuty za 1/4 ceny. Jak tak samo ma być z mięsem, kupowanym ze zwrotów chociażby (ostatnia afera z zakładami Viola) to mrożone lepsze ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 10 maja 2013, o 13:50 
Offline

Dołączył(a): 25 kwietnia 2010, o 17:42
Posty: 12
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Powiem tak, że jak już się pojawi u nich trochę więcej ludzi to obsługa zaczyna się gubić. Ktoś zamówił ziemniaki ze schabowym i zestawem surówek, czekał chyba ze 20 min po czym poproszono go o cierpliwość (bo się ziemniaki gotowały) albo zastępstwo w postaci frytek...Jedzenie hm, szału nie ma, ot tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karczma u Maksa?
PostNapisane: 10 maja 2013, o 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2007, o 02:39
Posty: 497
Lokalizacja: Ryjewo
Płeć: Mężczyzna
Mniej więcej w połowie kwietnie konsumowaliśmy ze znajomym pizzę.
Już nie pamiętam szczegółów (on miał coś ostrego, ja coś a'la 'wiejska' czy 'farmerska'), ale osobiście lokuję tę pizzę zdecydowanie w pierwszej trójce w Kwidzynie (smak/cena/nasycenie).
Znajomy - szczecinianin z upodobaniem do fast foodów i już kilkunastokrotnie konsumujący w Kwidzynie różne rzeczy w różnych lokalach - także wydał opinię wielce pozytywną...
Acz fakt faktem, że natłoku klientów podczas naszej bytności tam (sobotni wieczór...) nie było.

PS. Dam głowę, że pisałem podobną opinię już wówczas, w kwietniu. Ale chyba coś pokręciłem, bo post się nie zapisał...

_________________
Republika marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.