Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jazz
PostNapisane: 19 maja 2013, o 23:03 
Tak mnie ciekawi czy ktoś z was oprócz mnie słucha tego cudownego gatunku? Słuchałam wiele gatunków i stwierdzam, iż jazz jest najambitniejszy. Mistrzowie dla mnie to:
instrumenty dęte - Miles Davis
klawiszowe - Herbie Hancock
Oczywiście słucham wiele, wiele więcej muzyków z tego gatunku. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 20 maja 2013, o 11:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W tym samym czasie, gdy Jurek Owsiak robi swój Przystanek Woodstock, w Sulęczynie jest Jazz w Lesie.
Dwie piękne noce - mniam, mniam dla ucha i nie tylko. Bywa tam Urbaniak (nagrał kiedyś jedną płytę z Milesem),
bywają wszyscy seniorzy polskiego jazzu. Jest klimacik...

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 20 maja 2013, o 20:17 
O dziękuję za info muszę się wybrać :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
W najbliższą sobotę 25 maja w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu będzie Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Bogdan Hołownia ,Cezary Konrad, Anna Serafińska i wielu innych http://www.teatrlesny.pl/ Wjazd jest symboliczny 5zł a atmosfera w leśnym amfiteatrze niecodzienna. Byłem w poprzednich latach na takich koncertach jak Michała Urbaniaka, Anny Marii Jopek, Włodzimierza Nahornego , ostatniego koncertu zespołu Miłość z L.Możdżerem i wielu wielu innych. Klimat niesamowity w lesie a prawie w centrum miasta przy ul Jaśkowa Dolina.
W póżniejszym czasie zapowiadane są też koncerty jazzowe i Bluesowa Noc Świętojańska:
http://www.winda.gda.pl/,52.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 4 stycznia 2020, o 14:05 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry,
na 2020 polecam:
(jeszcze nie potrafię wkleić linku)
https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/


mam nadzieję na jakieś koncerty jazzowe w Kwidzynie, a zwłaszcza liczę na drugie Zaduszki Jazzowe

z poważaniem
domek

-- 4 stycznia 2020, o 14:36 --

Witam,
ostatnie nabytki CD:
1. "An easy introduction to jazz" Dziesięciopłytowy box zawiera aż 18 oryginalnych wybitnych klasycznych albumów jazzowych od połowy lat 50-tych do wczesnych lat 60-tych. Dość wymienić takie albumy jak "Kind Of Blue" Milesa Davisa, "Time Out" Davida Brubecka, "Giant Steps" Johna Coltrana czy "Somethin' Else" Cannonballa Adderleya.
2. "An Easy Introduction To Blues" -Płytowa, zremasterowana kolekcja składa się aż z 16 pełnych bluesowych płyt, z których wszystkie są już klasykami, Wszystkie z nich zostały nagrane od połowy lat 50. do wczesnych lat 60., kiedy techniki nagrywania znacznie się rozwinęły w stosunku do poprzednich lat. Okres ten był także początkiem ery LP. Reprezentowane są tutaj niektóre z najważniejszych postaci jazzu, które można usłyszeć na ich najlepszych płytach. Wśród największych gwiazd występują między innymi Muddy Waters, Etta James, B.B. King, John Lee Hooker, Howlin' Wolf, Jimmy Reed, Ray Charles i inni. Box zawiera 20-stronicową książeczkę.
3. John Coltrane "Ballads".

1 i 3 dostałem pod choinkę :lol:

pozdrawiam
d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 4 stycznia 2020, o 17:00 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam raz jeszcze,
to spis koncertów w 2020
https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/muzyka/jazz
na koncert Brandforda Marsalisa w marcu w Gdańsku zostało kilka biletów
z poważaniem domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 19 października 2020, o 15:41 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam i zapraszam:
Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe
ŚRODA, 28 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ.19:15 KATEDRA
CZWARTEK, 29 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 19:15 KATEDRA
Po raz drugi Fundacja Phasma-Music, Katedra w Kwidzynie oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury zapraszają na Jesienne Koncerty Jazzowe, czyli ZADUSZKI! W tym roku, Zaduszki Jazzowe gościć będą przez dwa dni w Katedrze w Kwidzynie takie sławy jak Krystyna Stańko, Artur Dutkiewicz (pierwszy dzień), Jerzy Małek i Włodek Pawlik (drugi dzień). Pomysłodawczynią i realizatorką Kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych jest dr. Iwona Glinka, z zamiłowania, pasji i wykształcenia doskonała flecistka, pedagog i muzykolog. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) Iwona Glinka występowała w Grecji - gdzie mieszka od roku 1995 - oraz na obu kontynentach amerykańskich, w Europie oraz Azji.

BILETY: https://kck.ckj.edu.pl/wydarzenia/2455/ ... zzowe-2020

było po 200 miejsc, bilety sprzedają sie :)

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 26 października 2020, o 15:06 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry,
"informujemy, że nastąpiła zmiana miejsca wydarzenia Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe.

Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe odbędą się w TEATRZE MIEJSKIM zamiast w Katedrze.

Przypominamy, że obowiązuje reżim sanitarny (maseczki lub przyłbice, dezynfekcja rąk, oświadczenia zdrowotne) podczas koncertu.
W załączniku przesyłamy procedury bezpieczeństwa oraz oświadczenie zdrowotne, które prosimy wydrukować i wypełnić, a następnie dostarczyć bileterowi podczas kontroli biletów (można wypełnić też na miejscu).

Oprócz frontowego wejścia uruchomimy dodatkowe wejście boczne do budynku od strony parku.

Informujemy, że miejsca siedzące będą dowolne z zachowaniem odstępu pomiędzy widzami.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa każdego dnia sala teatralno-kinowa wraz z częściami wspólnymi jest kompleksowo dezynfekowana przez firmę specjalistyczną.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

pozdrawiam
Paweł Brzostowski
Kwidzyńskie Centrum Kultury"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 10 lipca 2021, o 13:44 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
wczoraj pojechałem na, wysłuchałem i wróciłem z koncertu Branford Marsalis Quartet.
Szesnaście miesięcy czekałem, koncert, z powodu pandemii, był przekładany, a wczoraj się odbył. Wszystko w ramach cyklu Ikony Jazzu i było w Filharmonii Bałtyckiej. Wczoraj były dwa występy, jeden o 18.30 i drugi o 21. Ja byłem na tym pierwszym. Dojechałem godzinę przed i miła obsługa wpuścila mnie o środka bo było przeokropnie duszno.
Sala się napełniła publiką, zgodnie z czasm epidemii w 50%.
Zespół przedstawił półtoragodzinny koncert oparty na utworach z ich ostatniej płyty "The Secret Between The Shadow And The Soul". Publiczność reagowała żywiołowo a na końcu aplauz na stojąco.
Kto chce posłucha utworów z płyty i innych tego Artysty samemu. Zachęcam.

z poważaniem
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 13 października 2021, o 17:10 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Fundacja Phasma Music:
"Mamy zaszczyt i przyjemność po raz trzeci o,rganizować w Kwidzynie Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe. Dwa poprzednie cykle koncertów jazzowych, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem przez mieszkańców miasta stąd pomysł kontynuowania cyklu w latach kolejnych. Całość jest projektem Fundacji Phasma Music”International Music Festival” w którego skład wchodzą między innymi Zaduszki Jazzowe oraz Kwidzyńska Wiosna Muzyczna.
W ramach trzecich Kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych wystąpią:

Wtorek, 2.11.2021, godz. 19:00 bilety po 40 zł ulgowe po 20 zł
QUINTET QUEDIN
Szymon Kiziński – gitara basowa / kontrabas
Łukasz Kira – instrumenty klawiszowe
Bartosz Szymański – klarnet / saksofon sopranowy
Marcin Otłowski – saksofon tenorowy /altowy
Piotr Majka – perkusja

ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI KWINTET
Zbigniew Namysłowski – saksofon
Jacek Namysłowski – puzon
Sławomir Jaskułke – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

Środa, 3.11.2021, godz. 19:00 bilety po 40 zł, ulgowe po 20 zł
ZESPÓŁ WOKALNY
ART VOICE
Blanche Altass, Milena Frej, Zosia Świechowicz,
Zuza Adamczyk, Radek Grosz, Mateusz Świokło

MARCIN SAWICKI SEXTET
Marcin Sawicki - instrumenty klawiszowe
Mateusz Krawczyk – perkusja
Antoni Olszewski – bas/kontrabas
Maciej Olesiński – gitara
Kajetan Sobieraj – trąbka
Alan Balcerowski – saksofon

SELECT STRINGS QUARTET
Viorica Agafița - skrzypce I
Vasile Prepeliță - skrzypce II
Mihail Agafița - gitara (manager)
Efim Pînzar – kontrabas

-- 13 października 2021, o 17:13 --

to wszystko w kinoteatrze !

-- 13 października 2021, o 17:14 --

bilety na stronie kck

-- 13 października 2021, o 17:15 --

bilety na stronie kck


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 14 października 2021, o 08:08 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Domek,
Bilety rozchodzą się w tempie błyskawicznym. Właśnie kupiłem bilet i pierwsze 5 rzędów jest w pełni wyprzedane :-(

WIELKIE DZIĘKI za Namysłowski Kwintet. I jeszcze Sławek Jaskułke !!!!! To będzie petarda.

Już mam bilet. Do zobaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 14 października 2021, o 09:15 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
hej,
było tak: zaniepokojony pustką informacji na stronie kck napisalem do Pani dr iwony Glinki. Ona jest muzykiem i animatorką - Jej zawdzięczamy trzecie Zaduszki Jazzowe w Kwidzynie.
Odpisała i zaraz wlazłem na stronę kck celem nabycia, drogą kupna:), biletów. Pierwsze rzędy wykupione. Ja i tak będę z przodu, ale kupiłem bilet w 6 rzędzie. najpewniej tam nie dojdę, no taki mam klimat:). Co roku jest tam KUPA osób, któredostały zapewne bilet to pójdą. mam nadzieję, ze sala się zapełni. Dziś jadę drukować bilety, nie mam drukarki. Wypełnię też oświadczenie covidowe, jak rok temu. Zaszczepiony jestem i mam certyfikat UE.
Potwierdzam Twoje zdanie "To będzie petarda"

do zobaczenia 2 i 3 listopada

Już drugi rok mam na Spotify playlistę Jazz i słucham po kolei to co mam pobrane, teraz Keith Garrett. Mam plik excelowy gdzie wszystko mam zapisane- wykonawca i tytuł i kiedy odsłuchane. Mam to co potrzeba i tanio = 19,90 miesięcznie (Premium) ściągane co miesiąc z karty. Jedno CD kosztuje około 10 zł. Opłaca się!
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 14 października 2021, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za info, bilety kupione


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 15 października 2021, o 13:05 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 338
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zaczynamy prezentacje:
1.Select Strings Quartet powstał w 2005 roku jako kwartet klasyczny (dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela). Zespół działał bardzo intensywnie, zdobywając solidne doświadczenie poprzez obecność na wielu ważnych spotkaniach i przyjęciach.
W 2017 roku diametralnie zmieniła się forma kwartetu. Altówkę zastąpiła gitara, a wiolonczelę kontrabas. W tym samym czasie ewoluował repertuar Select Strings Quartet, skupiając się na utworach w stylu cygańskim, klezmerskim, latynoskim, z licznymi wpływami innych nurtów muzycznych, takich jak muzyka orientalna czy jazz.
W tym składzie Select Strings Quartet zrealizował wiele koncertów i recitali na scenach w kraju, m.in. w Wielkiej Sali Filharmonii Narodowej w Kiszyniowie, w pałacach kultury w głównych miastach Mołdawii, a także udał się na tournée po Szwajcarii, Rumunii , Cypr i Ukraina.
Wszyscy członkowie kwartetu z godnością i honorem reprezentują Filharmonię Narodową Mołdawii, będąc częścią Orkiestry Symfonicznej Filharmonii, w której dyrektorem i gitarzystą kwartetu Mihail Agafiţa jest dyrektorem artystycznym i dyrygentem.
Okrzyknięty „jednym z najbardziej utalentowanych młodych dyrygentów w Europie”, w ciągu dwudziestu pięciu lat Mihail Agafița dyrygował ponad 750 koncertami symfonicznymi, operowymi i baletowymi z zespołami z Rumunii, Republiki Mołdawii, Hiszpanii, Finlandii, Stanów Zjednoczonych i Włoch. , Rosja, Polska, Czechy, Ukraina i Białoruś; a także koncerty w Niemczech, Danii, Grecji, Szwajcarii i Portugalii.
Od 2004 roku pełnił funkcję stałego dyrygenta w Filharmonii Narodowej Republiki Mołdawii, gdzie w 2013 roku został powołany na prestiżowe stanowisko głównego dyrygenta i dyrektora artystycznego Orkiestry Symfonicznej.
W latach 2009-2013 pełnił funkcję stałego dyrygenta Państwowej Filharmonii „Transylwania” w Cluj w Rumunii.
Mihail Agafita brał udział w kilku prestiżowych międzynarodowych festiwalach muzycznych w całej Europie, gdzie jego występy spotkały się z wielkim entuzjazmem zarówno publiczności, jak i mediów. Jego imponujący repertuar obejmuje utwory różnych gatunków i stylów od baroku po muzykę współczesną, w tym kilka prawykonań światowych.
Współpraca z Orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej, a także występ na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „George Enescu” z Filharmonią w Klużu „Transilvania” (Bukareszt, 2011) to szczególne momenty w jego karierze. Godny uwagi był również jego pomysł włączenia spektakli na terenie Republiki Mołdawii do programu Festiwalu „George Enescu”. Wśród innych znaczących realizacji, o których warto wspomnieć, należy wymienić współpracę z Filharmonią "George Enescu", Narodową Orkiestrą Symfoniczną Rumuńskiego Radia oraz Orkiestrą Symfoniczną RTV Slovenia z Lublany.
Pozostali członkowie Select Strings Quartet to pierwsze skrzypce, Viorica Agafița, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej Mołdawii, drugie skrzypce, Vasile Prepeliță i kontrabas, Efim Pînzar, obaj muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Mołdawii .

-- 15 października 2021, o 13:07 --

2.
Art Voice
„Art Voice” to młodzieżowa grupa wokalna działająca od 2014 r. przy Kwidzyńskim Centrum Kultury.
Zajęcia skierowane są do dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej oraz młodzieży licealnej.

Śpiewamy repertuar zróżnicowany stylistycznie, dobrany dla każdej osoby indywidualnie, który zahacza swoim charakterem o takie style jak Pop, Funk, Rock a także o piosenkę poetycką. W trakcie zajęć rozwijamy technikę śpiewu poprzez różne ćwiczenia emisyjno–dykcyjne i oddechowe. Próby odbywają się grupowo oraz indywidualnie przy wykorzystaniu sprzętu muzycznego z akompaniamentem na żywo.

to znalazlem na https://kck.ckj.edu.pl/pracownie/grupa- ... voice.html

-- 15 października 2021, o 13:14 --

3. MARCIN SAWICKI SEXTET
niczego nie znalazłem, chyba, że to młodzi jazzmani z Kwidzyna?

-- 15 października 2021, o 13:19 --

4
Zbigniew Jacek[a] Namysłowski (ur. 9 września 1939 w Warszawie[b]) – polski saksofonista jazzowy. Współpracował między innymi z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, Januszem Muniakiem, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem.

Urodził się 9 września 1939 r., wkrótce po wybuchu II wojny światowej, w pociągu ewakuującym jego rodziców z Warszawy do Wilna[1]. Jego rodzice zginęli podczas wojny, wychowywała go później babka, z którą po wojnie powrócił do Polski – do Warszawy, następnie Krakowa[1]. Rozpoczął tam edukację w szkole muzycznej, a od 1954 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie włączył się w aktywne tam środowisko jazzowe[1].

Gry na fortepianie, a następnie na wiolonczeli uczył się szkołach muzycznych w Krakowie i Warszawie. Swoją przygodę z graniem jazzu rozpoczął w 1957 r. w Klubie Studenckim Hybrydy, potem wystąpił na dugim Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie. Grał między innymi z zespołami All Stars i Modern Combo[1]. Początkowo fascynował go jazz tradycyjny – grał na puzonie w znanych polskich zespołach dixielandowych, był liderem grupy Modern Dixielanders. Potem odkrył jazz nowoczesny i rozpoczął karierę saksofonisty[2]. Z zespołem The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego odbył w 1962 roku trasę po USA[1]. W latach 60. grał we własnych zespołach: Jazz Rockers i Zbigniew Namysłowski Quartet[1]. Brał też udział w nagrywaniu płyt innych artystów, m.in. Astigmatic Krzysztofa Komedy i Enigmatic Czesława Niemena[1].

5 czerwca 2007 roku został uhonorowany Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”[3].
Wybrana dyskografia
Zbigniew Namysłowski Modern Jazz Quartet – Lola (1964, Decca)
Krzysztof Komeda – Astigmatic (1966, Polskie Nagrania Muza)
Zbigniew Namysłowski – Winobranie (1973, Polskie Nagrania Muza)
Zbigniew Namysłowski Quintet – Kujaviak Goes Funky (1975, Polskie Nagrania Muza)
Zbigniew Namyslowski Quartet – Live In Der Balver Höhle (1977, JG-Records)
Zbigniew Namysłowski – Zbigniew Namysłowski (1977, Polskie Nagrania Muza)
Zbigniew Namyslovski – Namyslovski (1978, Inner City Records)
Guido Manusardi Quartet featuring Zbigniew Namysłowski – Namymanu (1978, Atlantic)
Zbigniew Namyslowski Quartet – Jasmin Lady (1979, Vinyl Records)
Zbigniew Namysłowski Air Condition – Follow Your Kite (1980, Polskie Nagrania Muza)
Zbigniew Namysłowski – Air Condition (1981, Inner City Records)
Zbigniew Namyslowski’s Air Condition – Plaka Nights (1984, CBS)
László Gárdonyi, Zbigniew Namysłowski – Reggae For Zbiggy (1984, Krem)
Zbigniew Namysłowski – Songs Of Innocence... (1987, East Wind Records)
Zbigniew Namysłowski The Q – Open (1987, Polskie Nagrania Muza)
Zbigniew Namysłowski The Q – Cy to blues cy nie blues (1989, Poljazz)
Zbigniew Namysłowski Quartet – Secretly & Confidentially (1993, Koch Jazz)
Zbigniew Namysłowski Quartet & Zakopane Highlanders Band – Zbigniew Namysłowski Quartet & Zakopane Highlanders Band (1996, Koch Jazz)
Zbigniew Namysłowski – Dances (1997, Polonia Records)
Zbigniew Namysłowski – 3 Nights (1998, Polonia Records)
Wojtek Mrozek, Camerata Quartet, Namyslovski Jazz Quartet – Mozart In Jazz (1999, Koch Schwann)
Zbigniew Namysłowski – Mozart Goes Jazz – Namysłowski w Trójce (1999, Jazz Forum Records)
Zbigniew Namysłowski – Standards (2003, Quartet Publishing)
Zbigniew Namysłowski – Assymetry (2006, Quartet Publishing)
Zbigniew Namysłowski Quintet – Polish Jazz – Yes! (2016, Polskie Nagrania Muza
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Namysłowski
Polish Jazz – Yes! – album polskiego saksofonisty jazzowego Zbigniewa Namysłowskiego, nagrany z prowadzonym przez niego zespołem – Zbigniew Namysłowski Quintet, wydany w roku 2016. Ukazał się jako vol. 77 serii Polish Jazz, jako pierwsza płyta po wznowieniu tej serii w 2016.

Płyta została nagrana 15 kwietnia 2016 w Studiu Tokarnia w Nieporęcie. Wszystkie utwory zamieszczone na płycie to kompozycje lidera – Zbigniewa Namysłowskiego. Ukazała się jako płyta winylowa i płyta kompaktowa.
Zbigniew Namysłowski – saksofon altowy, saksofon sopranowy, saksofon sopraninowy
Jacek Namysłowski – puzon
Sławek Jaskułke – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas (utw. 1, 3, 7, 8, 9)
Andrzej Święs – kontrabas (utw. 2, 4, 5, 6)
Grzegorz Grzyb – perkusja

-- 15 października 2021, o 13:26 --

6
zagra również pochodzący z Kwidzyna Quedin Quartet.
"Grupę tworzą Łukasz Kira (piano), Sandro Sobczyński (saksofon), Bartosz Szymański (klarnet), Szymon Kiziński (kontrabas) oraz Wojciech Kanigowski (perkusja)."
to znalazłem z 2018, grali w Nowym Dworze Gdańskim w takim składzie -https://krynicamorska.naszemiasto.pl/nowy-dwor-gdanski-koncert-pelen-muzycznych-refleksji/ar/c13-4296738

Teraz mają zagrać:
Szymon Kiziński – gitara basowa / kontrabas
Łukasz Kira – instrumenty klawiszowe
Bartosz Szymański – klarnet / saksofon sopranowy
Marcin Otłowski – saksofon tenorowy /altowy
Piotr Majka – perkusja
jako Quintet Quedin

-- 15 października 2021, o 13:28 --

i to by było na tyle, gdzieś, coś, koło tego

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 3 listopada 2021, o 07:20 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Byłem i widziałem i słyszałem.
Jak wcześniej wspominałem - PETARDA.

Chłopaki z Kwidzyna zagrali kilka standardów jazzowych i fajnie. Wprawdzie kilka razy koledze klarneciście wdarł się fałszywy ton, ale można było to wybaczyć. Take 5 na koniec - dobry wybór.

Natomiast Namysłowski Kwintet - coś niesamowitego.
Wszystkie utwory pozwoliły na oderwanie się kinoteatru od ziemi i lewitowanie nad miastem. Naprawdę nie było słabych momentów.
Notabene - wyglądali, jakby wyszli na chwilę do sklepu i przypadkowo zagrali koncert :-) Na ulicy właściwie nie można było by się zorientować, jak wybitnych instrumentalistów właśnie mijamy :-)

Winszuję osobom, które były na koncercie.
A ta Nowogrodzka, to była wójt gminy? Jeśli tak - znowu sitwa. Taka małomiasteczkowa politykierka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.