Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 06:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 18:49
Posty: 138
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Jeżeli nie mają możliwości odczytania licznika to jest normalne,
ale często wysyłane są t.z. " prognoza z poprzedniej faktury "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 07:04 
a w jeszcze następnej wszystko jest "prostowane"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 08:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W rozliczeniach rzeczywistych klient sam podaje stan licznika. Umowę trzeba przeczytać, pewnie cośtam jest napisane, że jak się delikwent nie kwapi do rozliczania to mu cośtam wygenerują. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś deklaruje rozliczenia rzeczywiste, po czym przez np 2 lata nie generuje faktur a poźniej się np wyprowadza. Pewnie energa dmucha na zimne i woli od takich sytuacji się zabezpieczyć.
Ale nic to. Lepszym jest numer, jaki mam okazję przeżywać osobiście w związku z założeniem w mieszkaniu, które odnajmuję, licznika przedpłatowego. Uprzejma pani w okienku uświadomiła mnie co do absurdu, którego nie jestem w stanie pojąć.
Zawsze wyobrażałem sobie, że tak jak w przypadku powiedzmy tel na kartę kupuję sobie doładowanie i korzystam, kończy się kasa na koncie - doładowuję i dalej mam prąd. Otóż nie. Muszę co miesiąc przynajmniej raz dokonać doładowania za bodajże 24 zł za jakieśtam opłaty przesyłowe czy licznik, już nie pamiętam. Pytam panią: dlaczego? Załóżmy, że wpłacę sobie na konto 500zł. Jest z czego skubać , jest kasa na koncie, żeby skubać i za zużycie i za opłaty stałe i za licznik. Pani mowi: nie. Regulamin to regulamin i co miesiąc proszę wpłacać 24zł. A co, gdybym np wyjechał za granicę na dłużej zostawiając mieszkanie samopas? O ile się orientuję nie ma fizycznie możliwości kupienia doładowania przez internet, choć nawet jeżeli jest, to później zakupiony kod trzeba wklepać w licznik, a to już bez zaangażowania kogoś jest niemożliwe. Nie mam bladego pojęcia, co twórca tego pomysłu miał na myśli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No tak - Polska :)

wracjąc - u mnie mam stan podany przeze mnie poprzednio 5 maja i zapłacona faktura (zazwyczaj spisuje licznik w okolicy 4-6 miesiąca) a teraz wchodzę i widzę auto-wygenerowaną fakturkę 1.06 i oczywiście nie mogę jej anulować i podać rzeczywistego zużycia, bo poprzednia faktura musi być zapłacona. OK, zapłacę i sprawdzę jak ta faktura się ma do rozliczeń rzeczywistych (takie coś zdarza mi się drugi raz). Jeśli będę musiał zapłacić jeszcze raz za te same kWh to będzie dym (tak mi się wydaje teraz jak patrze wstecz, że poprzednio płaciłem dwa razy - raz za fakturę auto i raz za rozliczenie rzeczywiste)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 19:16 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ta Energa to dziwna firma... rozwiązaliśmy umowę 1 lipca bodajże ale kazali się rozliczyć ze wszystkich faktur prognozowych wystawionych do września bo inaczej konta nie mogą zamknąć... zostało zapłacone, a gady same z siebie kasy nie oddali i było trzeba pisma słać o zwrot, bo w kw pan w informacji widział tylko ze na koncie jest za dużo kasy za te faktury prognozowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 22:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Swego czasu jak jeszcze nie nie korzystałem z rozliczenia rzeczywistego otrzymałem dwie faktury pierwszą załóżmy na 150,00 zł. oraz drugą prognozowaną na kwotę 200,00 zł.
Z przyczyn nie wiadomych mi oraz wróżbicie Maćkowi zapłaciłem tę drugą. Po jakimś czasie dostałem ponaglenie zapłaty fak. na kwotę 150,00 zł. plus tam jakieś odsetki.
Zadzwoniłem do biura obsługi z informacją , że zapłaciłem fakturę i to z nadpłatą, i że wy powinniście mi odliczyć odsetki za kwotę nadpłaty. Pani poinformowała mnie, że ich system nie uwzględnia nadpłaty, iże mam zapłacić pierwszą fakturę. Po dłuższej irytującej konwersacji miałem napisać prośbę o zaliczenie drugiej f-ry na poczet pierwszej :shock: .
Oczywiście zignorowałem to, a miesiąc później przeszedłem na rozliczenie rzeczywiste :) (tak w skrócie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 7 czerwca 2013, o 07:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 18:49
Posty: 138
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
" rozliczenie rzeczywiste ", a jak płacisz świadczenie usługi dystrybucji ( przesyłowe, licznik)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 7 czerwca 2013, o 07:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
coni napisał(a):
" rozliczenie rzeczywiste ", a jak płacisz świadczenie usługi dystrybucji ( przesyłowe, licznik)

Jak każdy inny.


Załączniki:
Energa.JPG
Energa.JPG [ 84.91 KiB | Przeglądane 13781 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 8 czerwca 2013, o 07:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 18:49
Posty: 138
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
No tak " jak każdy inny "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 10 lutego 2015, o 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Znowu nowa reklama w telewizji i dzwonienie do ludzi ,czas na nowa '' Lojalkę '' pięcioletnią . Zbyt mało płacimy za energię ??? pozdrawiam ...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 10 lutego 2015, o 13:53 
Cytuj:
dzwonienie do ludzi

Z jakiej okazji :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 10 lutego 2015, o 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzwonili w sprawie energii tylko nie wiem dla kogo to ma być dobrze tu link https://kontaktzkorzyscia.energa.pl/300 ... ad=5434114

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 10 lutego 2015, o 18:45 
Tzw "oszczędność po polsku".


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ENERGA - zmiany
PostNapisane: 6 marca 2016, o 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Złoty szpadel eee nie chyba tylko rok ;)

Energa wystawiła mi fvat za sztrum (poprzednia 270 pln) nowa 1930 PLN...
Co ciekawsze zużycie na poziomie 3200 kWh na liczniku (wymieniany w lipcu/sierpniu) 330 kWh...
Generalnie sprawdźcie sobie co tam Wam powysyłali bo czytałem na stronie energii że uwaga ! :

"MOŻLIWE UTRUDNIENIA ZWIĄZANE Z WDROŻENIEM NOWEGO SYSTEMU OBSŁUGI KLIENTÓW
Informujemy, że w związku z wdrożeniem nowego systemu obsługi dla części Klientów:
faktury mogą docierać z opóźnieniem,
może wydłużyć się czas realizacji zleceń,
w serwisach obsługi internetowej ENERGA24 i eBOK mogą czasowo występować nieaktualna salda rozliczeń.
Faktury będą sukcesywnie wystawiane i dostarczane. W przypadku, gdy klient uzna skumulowaną kwotę do zapłaty za zbyt wysoką, firma rozłoży płatność na raty (po zgłoszeniu pod numerem 555 555 555 lub pisemnie).
Przepraszamy za utrudnienia i zapewniamy, że każde zgłoszenie jest realizowane.
Zapewniamy także, że Klienci nie poniosą konsekwencji czy opłat wynikających z ewentualnych błędów lub opóźnień po naszej stronie."

A to już są jakieś jaja oczywiście nie mam zamiaru zapłacić takiej fvat reklamacje ze zdjęciem licznika już wysłałem...

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.