Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 23 lipca 2013, o 12:55 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
ukonczylem technikum ekonomiczne w 1969,pracowalem w domu kultury,potem do wyjazdu do niemiec1988 w meblosie

w w tym czasie tez muzykowalem, tyle na razie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 23 lipca 2013, o 12:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witaj Janusz. Na tym forum bywają dyskusje muzyczne z naszych czasów,
więc możesz dołożyć swoją cegiełkę do wspomnień.
Pozdrawiam, marian roszak

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 23 lipca 2013, o 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witaj Januszu i pisz jak najwięcej ciekawostek ze swego artystycznego żywota.

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 23 lipca 2013, o 13:43 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Znajdzie się kilkoro na tym forum którzy Ciebie pamiętają.
Swego czasu w Kwidzynie byliście rozpoznawalni.

Pamiętam jak graliście na dancingach w "Pedeku", a ja tam byłem stałym bywalcem.
Nawet Ci którzy nie chodzili do "Pedeku" też Was znali, bo graliście na bardzo wielu kwidzyńskich imprezach.

Pamiętam Ciebie bardzo dobrze, pamiętam nawet Twój wyjazd do Niemiec.

Witaj Janusz!! i racz nas wspomnieniami, (nie tylko muzycznymi) z tamtych czasów.

Zainteresuje Cię na pewno ten wątek,na naszym forum:
viewtopic.php?f=9&t=2625&hilit=zespo%C5%82y+muzyczne
chociaż myślę że już go przejrzałeś. ;)

Pozdrawiam!

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 24 lipca 2013, o 13:58 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
krzyzak napisał(a):
Znajdzie się kilkoro na tym forum którzy Ciebie pamiętają.
Swego czasu w Kwidzynie byliście rozpoznawalni.

Pamiętam jak graliście na dancingach w "Pedeku", a ja tam byłem stałym bywalcem.
Nawet Ci którzy nie chodzili do "Pedeku" też Was znali, bo graliście na bardzo wielu kwidzyńskich imprezach.

Pamiętam Ciebie bardzo dobrze, pamiętam nawet Twój wyjazd do Niemiec.

Witaj Janusz!! i racz nas wspomnieniami, (nie tylko muzycznymi) z tamtych czasów.

Zainteresuje Cię na pewno ten wątek,na naszym forum:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=9&t=2625&hilit=zespo%C5%82y+muzyczne">viewtopic.php?f=9&t=2625&hilit=zespo%C5%82y+muzyczne</a><!-- l -->
chociaż myślę że już go przejrzałeś. ;)

Pozdrawiam!
wyslij kopia robocza:poczatki kwidzynskiego big beatu autor janusz czechowski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 lipca 2013, o 14:02 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
jak siegam pamiecia to szlo to wszysko z trudnosciami szczegolnie w uzyskaniu sprzetu:gitary elektryczne,wzaczniacze,perkusja,
mikrofony!! to byly mrzonki...zaczynalem uczyc sie na gitarze w1965,kiedy to beatlesi juz zaczynali po hamburgu swoja kariere estradowa a w polsce rytm end blues,polanie i...tzw "kolorowe zespoly"czerwono czarni,niebiesko czarni,pieciolinie,z ktorych powstaly czerwone gitary.to byly wzorce dla nas uwczesnej mlodziezy.w sredniej szkole niestety s.p. zbigniew horyd pomogl uczyc sie na gitarach mnie,krzysztof sipa a pozniejszy perkusista niestety tezs.p. wieslaw dwornik pukal po i pod lawkami,rekami i nogami.zbyszek okazal sie tez producentem dla siebie i nas gitar elektrycznych.TAK!!! To dla niedowiarkow.on tez wiec pirwszy mial "prawdziwa" git. el.,my pozostali milismy gitary pudlowe z przystawkami elektr. te i struny kupowalo sie z pod lady,po znajomosci u wojtka chrzanowskiego w jedynym muzycznym sklepiku na ulicy 1go maja dzis pilsudskiego.wiesiek TAK!! to tez prawda gral na kartonach,my na radiach tatra i stolica mikrofony to byly wymontowane wkadki mikrofonowe z telefonow! bylismy wszyscy w czwartej klasie wiec zespol nazwalismy "czwartacy".pierwszy wystep to goscinnie w mlodziezowym domu kultury na slowianskiej dzeki uprzejmosci "atlantykow" dla poszukujacego historii i losow ich czlonkow odsylam:waldemarstrz@gmial.com cdn.pozdrawiam wszystkich melomanow janusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 lipca 2013, o 16:01 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W 1965 roku byłem młodym chłopakiem którego zaczynało interesować wiele rzeczy, między innymi muzyka.
Dostęp do jakiejkolwiek rozrywki był bardzo ograniczony.
Dlatego każdy występ zespołu muzycznego typu "Fajfy" , Dancingi, lub inne imprezy stawały się fajnym wydarzeniem rozrywkowym.
Pamiętam lata,(koniec 60) i 70, to były lata (jak piszesz) big beatu.
W tamtych czasach bardzo często organizowane były "Gitariady" na które do naszego teatru waliły tłumy. Pamiętam jak podczas występów zespołów, wiara wywijała marynarkami nad głowami i darła (za przeproszeniem ) mordy na całe gardło.

Wieśka Dwornika bardzo dobrze pamiętam. Znałem się z nim, poprzez jego braci, Jurka i Marka z którymi się kumplowałem, a nasi ojcowie razem pracowali w P.B.R-olu. Wiesiek był dużo ode mnie starszy, ale z Markiem (jego najmłodszym bratem) często wchodziliśmy na imprezy które ogrywały zespoły w których składzie był Wiesiek, i tam zza kulis, albo w pobliżu sceny łykaliśmy muzykę big bitową.
Pamiętam też jak młodzi początkujący muzycy w tamtych latach sami budowali gitary, sami budowali wzmacniacze , (często zamiast wtyczek, w gniazdach wzmacniaczy razem i drucikami wkładane były zapałki żeby to jakoś trzymało sie kupy i nie wypadało) i potem na takim sprzęcie, chłopaki grywali chałtury po okolicznych wioskach, żeby zarobić na fajki, wino, no i oczywiście poprawę i modernizację sprzętu muzycznego. :D
Pamiętam też sklep Wojtka Chrzanowskiego koło kina, chodziłem tam popatrzeć na instrumenty, które bardzo ładnie wyglądały, świeciły się i błyszczały fajnym wykończeniem z perłowej masy.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 11:33 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
w poprzednim watku pisalem o poczatkach big beatu w oparciu owlasne wspomnienia,przezycia.dalej wiec,bede wspominal glownie to codzialo sie ze mna,kolo mnie wmej muzycznej przygodzie w kwidzynie i w polsce:konkursy,przeglady,gitariady,festiwale.przede mna juz istnialy w kwidzynie zespoly muzyczne ale to nie byly calkiem big beatowe.takim zespolem co pamietam byl zespol"cztery slonca", sklad moja siostra jola czechowska,pawel jedrzejewski i dzisiejszy redaktor kuriera kwidzynskiego: henryk wisniewski,moze ten uzupelni dane o skladzie i losach jego czlonkow?big beat to przeciez po polsku: mocne uderzenie! i takim pierwszym szkolnym zespolem przy technikum mechanizacji rolnictwa byli "blekitni" nie moge nic o tym zespole powiedziec,nie mialem okazji ich poznac ale pod internatem technikum podsluchiwalem ich wowczas "lomot" pamietam grali do dzis znana piosenke "bialy mis".my szkolni czwartacy gralismy w pedeku na fajfach za co obrywalismy upomnienia,ostrzezenia od dyr.stanislawa borowieckiego tez nistety s.p. a i z ambony katedralnej bo gralismy w wielkim poscie tez.nie bylo duzo tanczacych ale tego typu dzialalnosc byla wspierana politycznie przez wiodaca sile narodu pzpr. pawdziwa publikacje na temat poczatkow kwidzynskiego... napisal jako prace magisterska ernest lawaty dzis tez w niemczech ale nie wiem gdzie dokladnie.cdn nastapi pozdrawiam janusz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
Błękitni w latach 60tych grali przewaznie utwory zespołu The Shadows' , o białym misiu nie było wtedy mowy

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 28 lipca 2013, o 16:15 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
[ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: KOMIN TOMASZÓW MAZOWIECKI KIEDY SIĘ SPOTKAMY W KWIDZYNIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 28 lipca 2013, o 16:44 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
faustynaszumlak napisał(a):
[ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: KOMIN TOMASZÓW MAZOWIECKI KIEDY SIĘ SPOTKAMY W KWIDZYNIE

Widzę że kwidzyńska super Kapela się odradza. ;) :D


Starzy kwidzyńscy muzycy meldują się (z całego świata) na naszym forum. :D
Oj będzie zabawa! Przy niezłej muzyce ;)

Witam najlepszego kwidzyńskiego bębniarza (lat 60-70) Komina!!
Pozdrawiam!

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: janusz czechowski,muzycznie: kto mnie jeszcze pamieta?
PostNapisane: 28 lipca 2013, o 17:25 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
jesli komin ? czekam na kontakt. janusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 28 lipca 2013, o 19:15 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
przepraszam tosia i innych czytelnikow w zasadzie MYCH wspomnien poczatki kwidzy...w dalszej czesci mych opowiesci sa dwa bledy:pierwszy co zauwazyla bystra tosia blekitni nie spiewali BIALEGO misia a teraz niewiem jaka piosenke podsluchiwalem pod oknami jezeli to MALY mis czerwonych gitar pirwsza powstala w 1970 z ust nieznanego dlugi czas p. m.gorskiego,druga to chyba j.kosseli.drugi blad to:ernest lawaty nauczyciel szkoly muzycznej,skrzypek i vokalista napisal na prace magisterska nie "poczatki kwidz... a amatorski ruch muzyczny w kwidzynie 60-70 czy dokladny tytul nie wiem?Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam. do zobaczenia w kwidzynie w sierpniu na pewnej muz. imprezie z pewnym niemieckim zespolem.

-- 28 lipca 2013, o 22:23 --



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 28 lipca 2013, o 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
nic się nie stało, nic się nie stało jak mawia moj najmłodszy wnusio

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: poczatki kwidzynskiego big beatu czesc trzecia.
PostNapisane: 31 lipca 2013, o 13:33 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
w ostatnim watku pisalem, ze opisywane poczatki... beda oparte na moich przezyciach, dzis w oparciu o zdjecia:

Załącznik:
Janusz001.jpg

Załącznik:
Janusz002.jpg

Załącznik:
Janusz003.jpg


pierwsze zdjecie to moj pierwszy zespol muzyczny z ekonomika a wiec szkolny rok 1967 od lewej: niezyjacy witek horyd z wlasnorecznie robiona gitara elektryczna i lekko widoczna kolumna glosnikowa z wlasnym wzmaczniaczem (niwidoczny),drogi to janusz trzeci (niezyjacy)wiesiek dwornik,krzysztof sipa,jego gitara to w tym czasie bass,jego i moja wzmocniona przystawkami elektr. na dole pod nogami (niewidoczne) stoja dwa radia (wzmaczniacze) nazywamy sie czwartacy bylo to w auli technikum na dzien nauczyciela. po skonczeniu szkoly zespol przeksztalcil sie na: szamani,odszedl krzysiek zastapil go kazimierz, rybarczyk pierwszy zlewej dalejj wiesiek janusz witek.nazwe dla zespolu zaproponowal ktos na ubawie w mazurach WZPOW KTO TO BYL? 3 zdjecie szamani janusz i witek.pozdr. janusz cdn.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.