Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 10:30 
na Amazonie 6" Kindla można kupić za 69 $.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 12:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przyjmuję argumenty zwolenników tanich urządzeń do czytania, przyjmują też argumenty "tabletowców".
Ale coś wam powiem, wyobraźcie sobie takie dwie sytuacje:

1. Młody człowiek wchodzi do biblioteki a tam leżą na półkach tanie wydawnictwa, przebranych przecenionych książek...
2. Wchodzi do dobrze urządzonej drugiej biblioteki, a tam równiutko stoją dobre wydania klasyki, nowości, bestselery...

Z czytaniem elektronicznych treści jest podobnie. Na dobrym urządzeniu, dobrze sformatowany ebook, to sama przyjemność,
i zachęca do sięgania po następną pozycję. Czytanie książek (elektronicznych także) to nie obowiązek - ma sprawiać radość, i dobrze
by było to robić w fajnym otoczeniu. Ktoś inny powie że tylko papier, szelest kartek, zapach druku. Tak, ale to już pomału historia, tak
jak czarna płyta winylowa, taśma magnetofonowa itp. W dobrym czytniku, po przeczytaniu na nim paru książek, też można się zakochać
a posiadana na PC w calibre własna biblioteka może być całkiem spora. Pomijam już łatwość nabycia, cenę... :)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 12:31 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Ja mam inaczej, posiadam dwa tablety. Na jednym mam dokumentacje służbowe, na drugim dokumentacje związane z rozlicznymi hobby.
Ani literatury pięknej, ani innej prozy nie czytam na nich.
Do czytania czegoś pięknego, musi być piękna oprawa i doby papier.
I oczywiście dobry tytoń fajkowy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 13:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mi żona podarowała całkiem przyzwoity tablet. Bawię się nim czasami i jestem zaskoczony jego możliwościami, ale w zasadzie
nie używam go do niczego.
Ale gdy chcę przeczytać książkę i mam do wyboru (a często mam) papier i Kindle Paperwhite - wybieram książkę na Kindle'u.
Aby się przekonać o słuszności takiego twierdzenia, trzeba parę pozycji na nim przeczytać. Potem się już go już tylko kocha :D
Darek, wchodzi się na stronę Amazonu, zakłada konto, wybiera czytnik i... za 4, 5 dni masz go w domu, a później już z górki :D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 28 stycznia 2011, o 22:12
Posty: 40
Płeć: Nie wybrano
Nie będę z wami dyskutował na temat cen e booków. Poza tym mała uwaga, jeden tom książki p. Włodka to przeszło 400 stron, w formie elektronicznej wychodzi jakieś 1200 (w zależności jak sobie ustawisz, Vat to 23 % ceny, pośrednik swoje) to po ile chcecie kupować e booki? Porównałem ceny e booków p. Adama i p. Włodka. Dla przykładu Grizzly to 23 zł, ale tam jest 250 stron, Małe miasteczko 25 - 30 zł zł ( 220 stron). U p. Włodka masz do wyboru każdy tom osobno ( 20,9 zł. 23,80 zł. 26,60 z) a jak kupujesz całość w trzech tomach płacisz 59,80 zł) No, rzeczywiście drogo, szczególnie jeśli się weźmie pod wzgląd ilość stron, która w ostatniej opcji wynosi przeszło 1200 :lol: . :roll: A na poważniej, ceny są lekko większe niż 50% ceny książki papierowej, ale przecież nikt was nie zmusza do kupna. Ja kupiłem i nie żałuję, nie tylko dlatego, że to kwidzyniak a większość nie ma nawet pojęcia o czym i jak pisze.
W sieci jest sporo e booków za free i wśród tysięcy może znajdziecie jednej który da się przeczytać.
A tu macie ocenę jednego z czytelników z którą całkowicie się zgadzam: http://soy-como-el-viento.blogspot.com/ ... werze.html

-- 9 sierpnia 2013, o 14:55 --

Proponuję sprawdzić ceny książek papierowych i ich odpowiedników w formie elektronicznej i wtedy można dyskutować o cenach :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 15:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czy książki Władka i Adama są bardzo dobre, dobre, czy nie - nie mnie oceniać, historia i czytelnicy ocenią.

Ale... w środowisku nałogowych e-czytaczy utarł się pogląd, że przy takim nadmiarze wszelkich promocji na ebooki,
kupujemy już w zasadzie tylko pozycje w promocji. Jest co czytać aż w nadmiarze. Jest olbrzymia ilość e-booków
oferowanych za 9,90 zł, a cenę do zaakceptowania e-czytelnicy określają jako poniżej 20 zł. Oczywiście, poszukiwane nowości
potrafią kosztować sporo więcej i jeśli lubię np Ziemiańskiego i chcę kupić ostatni tom Achai to w pierwszych trzech miesiącach
po wydaniu, bulę 40 zeta i nie płaczę. Tak jest ze wszelkimi nowościami, nie tylko książkami. Ale mogę też trochę poczekać
i wtedy oczekuję ceny kilkunastozłotowej. Za pozycję ulubionego autora, oczywiście a nie za ilość stron.

Taki przykład z dzisiejszego dnia:
http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia- ... nipulacja/

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 15:20 
Offline

Dołączył(a): 28 stycznia 2011, o 22:12
Posty: 40
Płeć: Nie wybrano
Ha ha ha... Mogę wrednie napisać, że od dzisiaj będę czekał aż zegarki sprzed trzech miesięcy będą kosztować w promocji 9,99 zł i dopiero wtedy je kupię. Ale masz racje Oki, lepiej czekać kilka miesięcy na przeceny, od dzisiaj zaglądam do sklepów firmowanych twoim nazwiskiem i będę ich oczekiwał. To znaczy promocji... Mówisz trzy miesiące... tyle to wytrzymam... :P A mówią, że pewne zegarki zawsze są warte swoich pierwszych cen :razz: ha ha ha


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
czytam na Prestigio 5162BEN i lubię to :)

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 20:15 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
megi, a bateria na ile starcza(czytanie bez przerwy)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 20:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bolek, kupując zegarek, taki za 40 zł i taki za 40 000 zł, nabywasz urządzenie
do odczytu czasu, czas dostajesz za friko w pakiecie. I warto go dobrze wykorzystać,
bo każdemu kiedyś się skończy.

A co do mojej pracy? Moim wyuczonym zawodem jest naprawa czasomierzy i właśnie
z powodu ich taniości klientom nie opłaca się ich naprawiać, czyli, - moje zawodowe dochody
już wiele lat temu się skończyły i nie ma powodu się za to obrażać na świat.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 21:23 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
kupując zegarek, taki za 40 zł i taki za 40 000 zł, nabywasz urządzenie
do odczytu czasu.


Ten za 40 zł zgoda, ale ten za 40 000 zł to już do szpanowania.
Dla wielu szpanowanie to sens życia, więc czasu nie liczą. :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, o 22:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
powiem szczerze nie wiem ile trzyma bo czytam wtedy kiedy mam czas, ale nie ładuję zbyt często :)

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 10 sierpnia 2013, o 09:04 
Offline

Dołączył(a): 28 stycznia 2011, o 22:12
Posty: 40
Płeć: Nie wybrano
Oki - bez urazy, ale dlaczego traktujesz książki jak artykuły z okresem przydatności i to dość krótkim. W końcu obojętne jest kiedy książka, zegarek, motocykl został wyprodukowany, ważne jest, że jeśli spełnia swoją rolę to swoje musi kosztować, bo to nie warzywo które zgnije, prędzej czy później.
Mnie uczono, że jesteśmy zbyt biedni aby kupować byle co i lepiej od razu kupić raz, ale coś porządnego. Wiem, że chiński chłam jest jednorazowy, ale nie przejmuj się w końcu za miesiąc znowu go przecenię, na jeszcze niższe cenę i znowu będzie atrakcyjnie kupić coś za bezcen. Ja osobiście nigdy nie szukam i nie czekam na okazję, ale kupuję to co chcę i wtedy gdy tego naprawdę potrzebuję i bez hurtowego ciągu... Na pewno znasz taką scenę kabaretową: Ma pan dzisiaj wyjątkową okazję :lol: Przy dwóch rwaniach zęba, trzeci wyrywamy gratis :569:
I to jest takie przekomarzanie się, bo dobrze wiem jak jest...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 10 sierpnia 2013, o 12:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To trochę nie tak. Cena za towar/usługę może być tylko taka, jaką rynek czytelniczy będzie w stanie zaakceptować.
Rynek (czytaj e-czytelnicy) uważa że ceny ebooków na naszym rynku są za wysokie, więc je kupuje w znikomej ilości.
Księgarnie nie chcą obniżać ceny stałej a chcą sprzedać produkt, więc stosują upusty, programy lojalnościowe, promocje itp.

Tak jest teraz, a zaczynało się znacznie gorzej. Polskie wydawnictwa i księgarnie bały się publikować treści elektronicznych, uważając
że natychmiast zostaną spiracone a te, które zaryzykowały - stosowały bardzo kłopotliwy i drogi system kodujący - DRM, książki były
przypisywane do konkretnych czytników, na innych nie było można ich czytać itp. No i większość ebooków było wydawanych
w formacie PDF - kompletnie nie nadającym się do czytników, e-booki były wydawane z dużym opóźnieniem w stosunku do książek
papierowych, e-czytelnicy czuli się dyskryminowani.

Ale życie nie znosi próżni. Rynek czytelniczy bronił się przed tym, w najgorszy dla wydawnictw sposób. Ludzie skanowali papierowe
treści i umieszczali je w internecie. W ten sposób powstały biblioteki tysięcy lepiej lub gorzej sformatowanych tytułów, które funkcjonują
w necie i w zdecydowany sposób obniżają zyski wydawnictw. Ta śmietana już się wylała, i to nie z winy czytelników, a z głupoty wydawnictw.
Tak powstały i funkcjonują do dzisiaj wielkie stada chomików. Skradzionych z wydawnictw ebooków w nich, z nielicznymi wyjątkami - nie ma.
Za to są, tysiące skanów książek papierowych, zwykle z błędami formatowania.

Księgarnie i wydawnictwa wreszcie się obudziły. Od około roku wydawane na polskim rynku ebooki pozbawione są już uciążliwego DRM,
do oznaczenia nabywcy stosowany jest całkiem przyjazny znak wodny. Książki sprzedawane są w obu mobilnych formatach epub i mobi.
W dobrych księgarniach można pobrać przed zakupem pokaźne fragmenty książki w obu formatach, po to, by zorientować się czy dana
pozycja spełni nasze oczekiwania. W lepszych księgarniach czytelnicy mogą zakładać sobie własne półki zakupionych książek, przechowywać
je tam i pobierać sobie na dowolne urządzenie w dowolnym czasie. Zakup książki jest już nieskomplikowany i trwa poniżej minuty.

Przed wydawnictwami jest jeszcze proces nauczenia się poprawnego formatowania ebooków, który nie ma odzwierciedlać formatu papierowego,
lecz wprowadzać elementy, właściwe dla czytników elektronicznych treści, wzbogacając tym samym ich jakość. No i pozostaje kwestia cen.
Albo będą stopniowo obniżane (pamiętajcie, że autor otrzymuje tylko ok 2-3 zł od sprzedanego egzemplarza), albo pozostaniemy
w permanentnych promocjach.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Ostatnio edytowano 10 sierpnia 2013, o 12:31 przez oki44, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E-czytamy?
PostNapisane: 10 sierpnia 2013, o 12:25 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ze lol? cena motocykli, samochodów i innych rzeczy spada z wiekiem... np. wychodzi film, jakiś hit i jego cena za dvd 100zł, za rok kosztuje on 30 zł, a za 3 lata 9,99zł. a jak chcesz porównywać zegarki do tego to powiedz co się w zegarkach zmienia? ewentualnie wygląd bo chyba dalej odmierzają czas:D A książki, filmy muszą tanieć po premierze bo nikt ich nie kupi już bo wyszło 100 innych w tym czasie:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.