Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 15 kwietnia 2011, o 06:28 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Dobrze by było jakby cała załoga w jednym sklepie miała ustaloną jedną wersję zdarzeń w pewnych sprawach.
Dla zobrazowania przykład.
W sklepie, o którym mowa znalazłem się jaki czas temu, bo postanowiłem zakupić nowy TV. Sprawdziłem gazetki okolicznych sklepów i stwierdziłem, że kupię ten sprzęt w systemie rat 0%. Wmanewrowany już kiedyś przez pracowników tego sklepu w ubezpieczenie tego kredytu i raty wyższe o połowę niż w gazetce postanowiłem się lekko do edukować w temacie. Poczytałem i dowiedziałem się, że żaden z banków nie wymaga ubezpieczenia kredytów, że jest to tylko narzędzie zwiększające naszą wiarygodność. Pojechałem i pytam, pani oczywiście zapiera się, że nie ma takiej opcji, że kredyt trzeba ubezpieczyć. Ok, myślę sobie "cześć na razie" jadę do Grudziądza do konkurencji, która czegoś takiego nie wymaga i ma to jasno napisane na stronie internetowej. Jakie było moje zdziwienie kiedy po powrocie z nowym TV sprawdziłem w domu pocztę, a tam email odpowiedź na moje pytanie, które wcześniej wysłałem i zapomniałem do sklepu Media Expert w tej sprawie. Nie uwierzycie jaka była odpowiedź. Oczywiście, że żadne ubezpieczenie nie jest wymagane, mail podpisany przez kierownika sklepu.
P.S. Jako klient, nie licząc jakiegoś kabelka czy baterii zrobiłem w tym sklepie 2 poważniejsze zakupy, trzeciego mi się nie udało i więcej po nic tam nie pojadę. Standard obsługi w tym sklepie zdecydowanie odbiega o normy. Konkurencje w moim odczuciu wypada zdecydowanie lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 15 kwietnia 2011, o 08:17 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes, widac ze nigdy nie wypisywales rat w bankach:D wiekszosc bankow ma ubezpieczenie na stale i nie da sie odznaczyc tej opcji:) a tam gdzie sie da odznaczyc to albo musisz byc dobrym kredytobiorca albo tego kredytu nie dostaniesz wiec zakladam ze pracownicy tam z automatu mowili ze trzeba miec ubezpieczenie.... bo jak by wybrali bez ubezpieczenia i bys nie dostal i potem probowali z ubezpieczeniem to twoje szansy na kredyt spadly by jeszcze bardziej.... banki po kryzysie zaostrzyli przepisy i wszelkie zmiany powoduja strate punktow do uzyskania kredytu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 15 kwietnia 2011, o 08:57 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
reflexes, widac ze nigdy nie wypisywales rat w bankach:D wiekszosc bankow ma ubezpieczenie na stale i nie da sie odznaczyc tej opcji:) a tam gdzie sie da odznaczyc to albo musisz byc dobrym kredytobiorca albo tego kredytu nie dostaniesz wiec zakladam ze pracownicy tam z automatu mowili ze trzeba miec ubezpieczenie.... bo jak by wybrali bez ubezpieczenia i bys nie dostal i potem probowali z ubezpieczeniem to twoje szansy na kredyt spadly by jeszcze bardziej.... banki po kryzysie zaostrzyli przepisy i wszelkie zmiany powoduja strate punktow do uzyskania kredytu

Wypisywałem kiedyś raty ale wtedy jeszcze nie było takich form zdzierania pieniędzy, bo umowmy się, że owe ubezpieczenie jest tylko po to aby jednak zarobić na tzw. ratach 0%. Jak ja pracowałem w sklepie, też RTV AGD to brało się raty na 18% w skali roku i systemy ratalne sprawdzały tylko czy klient nie jest notowany na czarnej liści. Nie było mamienia, że niby 3x0% ale pod warunkiem, że zapłacisz ubezpieczenie o wartości 10 czy 20%. Wszystko było jasne, jakiś tam % w skali roku i już.

A wracając do obsługi w Media Epert to mnie ich gadanie z automatu średnio interesuje. Jak chcę znać stan faktyczny i poznać zdanie banku na mój temat a nie sprzedacy, który tak na prawdę nic o mnie nie wie. Bank może sobie sprawdzić, że spłacam kredyt hipoteczny od ponad 5 lat i nigdy nie miałem nawet dnia spóźnienia a wartość udzielanych mi rat na sprzęt stanowi jakiś mały odsetek tego co spłacam na codzień albo, że mam już w tym sklepie inne raty, które spłacam od kilku miesięcy również bez żadnych zastrzeżeń.
Ostatecznie takie raty uzyskałem u konkurencji bez większego problemu. Panie tam poinformowały mnie tylko, że przy dłuższym okresie kredytowania niż rok faktycznie mogą być problemy ale do roku to spokojnie powinienem dostać. Chociaż jak sama powiedziała, jak się uprę to zrobi mi wniosek o te raty nawet na 36 miesięcy bez ubezpieczenia a bank zdecyduje. Taka opcja mnie nie intreresowała wiec po 15 minutach jak wrociłem do sklepu czekała na mnie przygotowana umowa z 10 ratami po 1/10 ceny widniejącej na metce. Jak się chce to można.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 15 kwietnia 2011, o 09:54 
Cytuj:
Wmanewrowany już kiedyś przez pracowników tego sklepu w ubezpieczenie tego kredytu i raty wyższe o połowę niż w gazetce postanowiłem się lekko do edukować w temacie

Też tak miałem,w tym samym sklepie.To bym mój pierwszy zakup na raty,za ciężko zarobione pieniądze.Ich szczęście ,że wtedy byłem młody,nieświadomy i .....nieśmiały :oops: Dziś to bym ich zj***ł tak jak na to zasługują.A w szczególności tą panią od systemów ratalnych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 15 kwietnia 2011, o 19:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwietnia 2011, o 16:43
Posty: 6
Płeć: Nie wybrano
Widzę, że znawcy kontynuują temat.
Mylicie się panowie co do mojej osoby. Obecnie pracuję i bardzo szanuje tą prace. Problemem jest fakt, że mój pracodawca do maksimum wykorzystuje okoliczności funkcjonowania ustawy antykryzysowej i nie szanuje mnie oraz moich kolegów z pracy. Czynności jakie wykonuje dają mu w miesiącu przychód liczony 5 cyfrowymi kwotami przed przecinkiem, a mimo to często słyszę "mało". O podwyżce nawet słyszeć nie chce, a za drobne przewinienia tnie duże kwoty z premii. Za dodatkowe zadania wykonywane poza czynnościami z zakresu obowiązku nie dostaje nić albo 20-50 zł premii w skali miesiąca. "Szef" oczekuje również, że nawet w dni wolne będę do jego dyspozycji zawracając mi głowę sprawami prywatnymi.

Moje "wybredne" podejście do poszukiwania nowej pracy wynika raczej z faktu, że posiadam obecnie prace. Nie muszę jej zmieniać "na pniu", a zatem mogę szukać czegoś na spokojnie wybierając wśród ofert nie licznych na kwidzyńskim rynku pracy.

Proszę mnie nie obrażać. Może i macie większe doświadczenie w pewnych kwestiach, ale nie daje to wam prawa do oceniania innych.

Dodam, że mój post miał na celu zasięgnięcie informacji o sytuacji konkretnej firmy, a nie zapoznanie się z opiniami odnośnie mojej osoby.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 15 kwietnia 2011, o 20:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Totalny off-topic:
Człowieku! Jakbym wiedział że mój szef za moją pracę zarabia takie pieniądze to biegiem leciałbym zakładać ten sam interes, wykupiłbym wszystkich zdolnych współpracowników i pił drinki z parasolką całymi dniami jak zapewne robi właśnie Twój przełożony...
Trivet napisał(a):
Dodam, że mój post miał na celu zasięgnięcie informacji o sytuacji konkretnej firmy, a nie zapoznanie się z opiniami odnośnie mojej osoby.

Sam zacząłeś jęcząc o swojej sytuacji...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 7 września 2013, o 20:00 
Offline

Dołączył(a): 7 września 2013, o 19:58
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
myślę, że jesli nie masz nic innego lepszego na oku to czemu nie. Tylko wazne żeby miec na uwadze że jest sie tam po to żeby pomóc klientom, nawet tym wkurzonym. Jesli ktos nie ma cierpliwości, to sięnie nadaje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 8 września 2013, o 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
@kuter
Obrazek

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PRACA W MEDIA EXPERCIE... CZY WARTO?
PostNapisane: 12 marca 2014, o 21:58 
Offline

Dołączył(a): 12 marca 2014, o 21:57
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
spam=ban.
Senkju.
Nowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.