Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 17:15 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Pierwsza szafa była w kawiarni na ulicy Perwszego Maja < maleńka> o ile się nie myle co do nazwy kawiarni.

-- 16 listopada 2013, o 18:18 --

Ja Gierard Nitka,Zbyszek Wardawa i Ty nie raz popijaliśmy tam winko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 18:49
Posty: 138
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Tak kawiarnia nazywała się Maleńka.
Tak popijaliście sobie winko.
A obsługiwała Lidka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 09:54 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
coni napisał(a):
T
A obsługiwała Lidka.

Albo Zośka!!

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
coni napisał(a):
T
A obsługiwała Lidka.

Albo Zośka!!


Niezapomnijcie o Heli ,też tam obsługiwała .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 17 listopada 2013, o 18:23 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
Hallo Komin! Zapomnialem o "Malenkiej", jak moglem! do dzis te kawiarenke darze ma wielka sympatia i z sentymentem wspominam tam pewne randki. Byla tam szafa, czy pierwsza nie wiem?
Lista osob pijacych tam winko jest duzo, duzo dluzsza!
Moim zdaniem to byla najbardziej oblegiwana wowczas przez mlodziez pracujaca kawiarenka, po 20-tej dolaczali uczniowie z wieczorowego ogolniaka, wtedy o wolnych miejscach mozna bylo pomarzyc..
Czy wiesz, ze Zbyszek Wardawa mieszka w Sydney, Australia, ostatnio rozmawialem z nim 2009, chwali sobie!

Co do obslugi w "malenkiej" z imion to pamietam Zoske a o Hele, to nie wiem czy to nie ta z Hotelowej?

W nowym zespole Quedino szlifujemy repertuar, bo otwarciu nowy pan dyr. Ambroziak organizuje reguralne dansingi.
1975 przedsylwestrowa goraczka, jestem aktywnym ,spolecznym dzialaczem Sp. Domu Ku-ry ( SDK ), pracuje oficjalnie
w Meblosie jako kier. transportu przywoze choinke.( moje stanowisko jeszcze sie przyda dla Zes. muz. i SDKu.)

Pan Gienek Majerowicz tez spolecznie dekoruje sale i zapowiada bezplatnie produkowane przez siebie "fojerwerki".
Na scenie stawia dwie armaty, ktore hukna o "24-tej".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 18 listopada 2013, o 08:07 
janusz czechowski napisał(a):
Rysiek i Edek Deresiewicz, Andrzej Kocznur,

Dobrze mi znani panowie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 19 listopada 2013, o 05:40 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
Kolego Jankowskimich, cieszy mnie , ze w koncowce mojej bazgraniny rozumiemy sie i chociaz kilku znajomych mamy wspolnych. Pozdrawiam Janusz.

Donosze wam, ze armaty sylwestrowe w SDKu huknely punktualnie nie robiac szkod, za to obsypaly chmurami konfetti prawie cala sale, lacznie z obficie zaopatrzonymi w rozne posilki talerzykami. Swietliste,kolorowe wystrzaly zademonstrowal nam jeszcze pan Gienek przed wejsciem do lokalu SDKu i Restauracji Cedrus, wspol organizatora Balu.

Dla mnie wystrzaly oznajmialy koniec muzycznej przygody w ostatnim zespole Renawa a poczatek nowej epoki w legendarnym Quedino.
Postawilem kiedys pytanie: "Co sie wydarzlo w Kwidzynie w latach 1966 - 1975.Chodzi o personalia." Wiecej nie moglem podpowiedziec.
Kolego "faustynaszumlak" (wiadomo Komin) byles blisko.
Byl nierozlaczny duet Radziej - Lawaty, Ernest spiewal i gral na skrzypcach; byl duet "BB" Bogusia Sitko - Bogdan Kownacki, moze jeszcze jakis pominalem, prosze przypomniec.

Byl tez taki duet, ukryty w muz. zespolach jak: od 1966 szkolni Czwartacy, Szamani, w koncowce Efekty (Radzieja), dwa lata wojskowego zespolu, po nim Renawa do 1975.
Wokol tego duetu zmieniali sie gitarzysci, pianisci/organisci, perkusisci, a ci dwaj trwali, jak tworzyli piosenki podpisywali sie na wzor Beatlesow Lennon,Mc Cartney, gdzie nie wiadomo kto pisal muzyke, kto tekst? Rozumieli sie uzupelniali, przyjaznili sie jak bracia, glownie w muzyce. Byly wspolne Weekendy "balangi" , nawet wczasy na Mazurach, a i spory jak to w zyciu bywa.

W wojsku, przed i po, mylono ich a jak podpadali to razem, glownie za ucieczki przez plot (Batalion Lacznosci,ul. Kosciuszki w Kwidzynie).
Jeszcze w roku 2009 pewien moj i siostry Eli znajomy mowi do niej: "ale twoj brat nisko upadl, zbiera kipy,szpera po smietnikach, spi po klatkach schodowych". Siosta blyskawicznie odpowiada. "Janusz ma 5 siostr, zadna by nie dopuscila do tego by brat nasz tak sie tulal. Mylisz go z Kaziem R." "Chyba tak, zawsze ich mylilem"

<<<<< <<<<< Tych dwoch, to duet Rybarczyk- Czechowski.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Muzyczni bracia, przez z gora 10 lat razem!
Na imieninach Kazia, u Lutka Pietki, gdzie chwilowo mieszkal (ja bylem na szczescie okazyjnie w kraju), Lutek do nas: "zagrajcie/zaspiewajcie cos z "Szamanszczyzny" i poplynely piosenki z lat 60-tych, po czym Pietka, jako muzyk, dumnie do nas: "byliscie dobrzy!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 20 listopada 2013, o 13:08 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Janusz legendarne Quedino to był zespół utworzony przez komunistów,nie chcę ale będę musiał jak będziesz się domagał powiedzieć Ci przez kogo.


poniżej zespół nie utwożony przez żadną machine http://www.youtube.com/watch?v=34HK44Ce ... b2-BrLvhLQ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 20 listopada 2013, o 15:08 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
faustynaszumlak napisał(a):
Janusz legendarne Quedino to był zespół utworzony przez komunistów



U nas był komunizm, a na świecie ludzie żyli w tamtych czasach zupełnie inaczej.




Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 20 listopada 2013, o 15:18 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
odpowiadam dla darka u nas był komunizm,ale ludzie nie musieli się podpierd....
Nie ma szczego się cieszyć,jak masz świadomość i wiesz kto ćię podpier...

-- 20 listopada 2013, o 16:21 --

Też pojęcia Ci śię pomyliły wiadomo że ludzie żyli tak jak Ty piszesz gdzie indziej inaczej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 20 listopada 2013, o 15:32 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
faustynaszumlak napisał(a):
Też pojęcia Ci śię pomyliły wiadomo że ludzie żyli tak jak Ty piszesz gdzie indziej inaczej


Nie pomyliłem niczego, bo jakbyś się w ZSRR urodził, to byś wiedział co to prawdziwy komunizm. :D


faustynaszumlak napisał(a):
Nie ma szczego się cieszyć,jak masz świadomość i wiesz kto ćię podpier...


To w kraju nadal funkcjonuje, bo to sprawa kultury :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 22 listopada 2013, o 20:23 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
Do faustynaszumlak. Komin, slowa "legendarne Quedino"wycialem z artykulu J.Wisniewskiego "Czlowiek Estrada" i powinienem to napisac jak teraz (w cudzyslowiu).
Niepotrzebnie sie denerwujesz,sam grales kiedys w tym zespole a tak szczerze: to gdzie Ty nie grales?!
Moj stosunek do komunizmu wyrazilem przy opisywaniu mego i Kazia R. przebiegu pracy w PDKu.
Moje pozegnanie z Renawa wytlumaczylem i prawie tym samym kierowalem sie przy wstepowaniu do Quedino, moge tylko przypomniec, ze naciskali mnie moj przelozony i pan Sitko.

Nikt mnie agidowal do przynaleznosci do partii, jako warunek czlonkowstwa w zespole .

Natomiast objecie kierowniczego stanowiska w pracy uzaleznione bylo przynaleznoscia partyjna: "bo wiecie, na kierowniczych stanowiskach potrzebujemy ludzi ideowo uswiadomionych o kierowniczej roli partii"

Wszelkie laury,sukcesy i zaslugi Quedino nie sa osiagnieciami "zalozycieli-komunistow" a grajacych i spiewajacych czlonkow grupy.
Pierwsze i dawne Gitariady,( co pisales Komin na forum“: wszystkie wygrywaly Efekty") jak i ubawy dla mlodziezy w miescie organizowal: Przewodniczacy Komitetu Miejskiego, Zwiazku Mlodziezy Socjalistycznej i w jednej osobie, Czlonek Egzekutywy i Prezydium Komitetu PZPR w Kwidzynie: Klaus Bojanowski (Specjalnie uzylem pelna nazwe, organizacji dla mlodszych czytelnikow).

A wiec pelna geba komunista, ale ponizsze okreslenia, wreszcie pogrzeb z Ksiedzem, (jeszcze Komuna trwala), swiadcza nieco innaczej o tym Czlowieku...

Duzo powstajacych w latach 60-tych muzycznych amarorskich zespolow muzycznych zaczynalo „kariere u tego Pana a nie w ZMSie, malo kto kojarzyl Go z ta organizacja. Mowiono „do piatki na ubaw“,““do Klausa, u Klausa“ nie w ZMSie!

My Szamani z PDKu przeszlismy na ubawy do Mazur (nie do ZMSu, a wlasnie ta organizacja pod przewodnictem Wspominanego organizowala te ubawy!)
Ja smie twierdzic, „takie czasy byly“,ale moja rubryka miala o muzyce mowic a nie o polityce; skoro chcecie, popolitykujcie!

Dziekuje Komin i Darek za przeslane utwory muzyczne.Gybym chcial sie jednak zrelaksowac przy muzyce, wybral bym propozycje Darka, mozna sie wyluzowac!Pozdrawiam Janusz.

-- 22 listopada 2013, o 21:27 --


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 listopada 2013, o 10:07 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Janusz nigdy nie grałem w Quedino ale dlatego że Konrad był cały czas.Zgadzam się z Tobą grałem prawie we wszystkich zespołach,ale to mnie zapraszano,nigdy nie miałem swojego zespołu w którym mogłem się czuć ja u siebie w domu.Dlatego dużo perkusistów nie lubiało mnie.Jedynym zespołem gdzie dobrze się czułem to był zespół w składzie;Grajewski,Jankowski no i ja.W Renawie może bym się dobrze czuł ,jak by Kazik nie obraził mnie kilka razy poniżając mnie do prostaków,na wszystkie prywatki jakie chodziliście pszypomnij sobie czy mnie kiedyś zaprosiliście,wszystkie imprezy prywatne odbyły się bezemnie.ja byłem u was z musu

-- 24 listopada 2013, o 11:10 --

Muszę Ci powiedzieć ale to się wszysko czuło,zachowania na scenie i po za sceną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 listopada 2013, o 13:25 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Kułak też by mógł coś na ten temat

-- 24 listopada 2013, o 14:31 --

Ty i Kazio nigdy nie byliście sobą,to się dało odczuć.Bogdan Kułak dawał to nie raz do zrozumienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 listopada 2013, o 18:57 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
PODEJŻEWAM że Rybara za wszystkie grzechy podjął POKUTEnie wieże w to żeby nie był świadomy co w życiu robił.

-- 24 listopada 2013, o 20:17 --

A tak na marginesie Janusz do Ciebie nic nie mam,wręcz pszeciwnie dużo z Tobą czasu spędziłem i nigdy nie zapomne tych wspaniałych i szalonych momentów w naszych spotkaniach pszy piwku z Tolkiem Sawickim,nad jeziorem w Marach no i u Ciebie w domu jak jeszcze żył ś.p.Twój Tatuś pamiętam Twoją wspaniałą ś.p.Mamę no i nutrie,kiedy muwiłeś żebym uważł żeby mnie nie ugryzla w palec.Janusz lubię Cię tylko wkurwio jestem że kiedy Ty byłeś w Kwidzynie i ja grałem sylwestra z Polowczykiem Twój szwagier nie chciał żebyśmy się spotkali i nie dopuścił do tego,i to najbardziej mnie nakręca,że Ty też mnie unikałeś,

-- 24 listopada 2013, o 20:23 --

A co do Klausa to masz racje,i wogule w tamtych czasach my młodzi niw zdawaliśmy sobie sprawy co jest grane ważniejsze dlanas było co my gramy,dopiero po latach dotarło do mnie w jakim burdelu ja grałem

-- 24 listopada 2013, o 20:31 --

I nie chcę się chalić i Ty też nie powinieneś się cieszyć i rozpisywać w jakim bagnie nam było istnieć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.