Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jako, że człowiek przyzwyczaja się do tego co zastane, nie interesowałem się tym, skąd u mnie w mieszkaniu prąd. Do czasu, bo ostatnio co rachunek to większy, a trąbi się o tym, że podobno ceny prądu miały spaść. Więc zacząłem poszukiwania alternatywnego do Energii dostawcy. Macie jakieś doświadczenia? Ktoś inny w Kwidzynie w ogóle operuje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 15:36 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"Energetyczne Centrum"... ale pierw przeczytaj w necie o tej firmie:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 15:51 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
Moja mama uległa czarowi domokrążcy z tej firmy i podpisała umowę. Ale jak sobie na chłodno dnia następnego policzyła wszystko bez czarów pana z EC, to zdecydowała się odstąpić od umowy i odstąpiła. Po pierwsze ta firma oferuje niezmienną cenę prądu przez dwa lata a w związku z tym, że ceny mają tendencję spadkową to masz gwarancję, że twoja cena będzie rosła :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Skorzystałem z kalkulatora
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ur ... r_html.php
Znalazłem coś takiego jak Duon.
http://www.duon.pl/new/index.php
Wyszło mi, że mogę przy moim zużyciu prądu na poziomie 350kWh miesięcznie zaoszczędzić 330zł rocznie. Zastanawiam się, gdzie tu haczyk i chyba chodzi o opłatę handlową, bo w regulaminie jest napisane (o ile dobrze interpretuję), że opłaty za energię nie mogą być wyższe niż opłaty u obecnego operatora. Ale nie wiem, czy to się tyczy obecnych opłat czy przyszłych też.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 17:10 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
Wyszło mi, że mogę przy moim zużyciu prądu na poziomie 350kWh miesięcznie zaoszczędzić 330zł rocznie..


Mała uwaga płacisz za energię elektryczną, nie za prąd. (ale to drobiazg)
Każda faktura za energię składa się minimum z dwóch pozycji.
Jedna to zapłata za energię elektryczną.
Druga to za przesył energii.
I tu mogą być jaja, za energię zapłacisz mniej, ale za przesył więcej, tym sposobem faktura końcowa może być zdecydowanie wyższa.

Oczywiście dostawca obroni się przed sądem, bo energię elektryczną sprzedał Ci taniej niż poprzednik. :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 18:10 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dokładnie jak Darek, napisał:D od centrum masz energię ele. niższa ale Energa daje tobie większy przesył, bo to oni przesyłają i wychodzisz na 0 albo odrobinę więcej niż płaciłeś:D w gotówce wychodzi tyle samo ale masz to rozbite na 2 rachunki:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 18:19 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
kapec napisał(a):
Wyszło mi, że mogę przy moim zużyciu prądu na poziomie 350kWh miesięcznie zaoszczędzić 330zł rocznie..




Oczywiście dostawca obroni się przed sądem, bo energię elektryczną sprzedał Ci taniej niż poprzednik. :grin:


Właśnie ! :!: :)
:569: czytajcie forum, czasem na coś się przyda ! ;)
umowy też i to dokładnie ! :568:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 20:09 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
Marek jak chcesz zaoszczędzić na prądzie to słyszałem, że energa ma różne taryfy, do których używania trzeba nowej umowy. Wtedy w określonych godzinach prąd jest tańszy i np. można prać, suszyć w suszarce lub zapalić lampki na choince :). Szczegółów nie znam. Wiem bo tak zrobił mój kumpel, którego żona siedzi w domu i może sobie używać od 12-14 :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 20:14 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
cromags napisał(a):
którego żona siedzi w domu i może sobie używać od 12-14 :).



Marnie tylko dwie godziny, ciekawe czy kumpel o tym wie?

Przy zużyciu 350 kWh miesięcznie nikt nie dostanie licznika dwu-taryfowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 20:35 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
Żeby nie być gołosłownym Darku chodziło o rozwiązanie dwustrefowe. Ale widzę że się trzeba nieźle pilnować coby nie włączyć choinki poza tanią strefą

http://www.energa.pl/dla-domu/oferta-ta ... podstawowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 22:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Przy zużyciu 350 kWh miesięcznie nikt nie dostanie licznika dwu-taryfowego.

Nie chce mi się szukać rachunków ale mam takie cudo od dość dawna. Czy są z tego realne oszczędności to nie liczyłem. Pewnie tak, bo zużycie mam mniej więcej po połowie w taryfie dziennej i nocnej. Tyle, że mieszkam w domku i mam ten komfort, że najbardziej prądożerne maszyny (pralka i zmywarka) włączam w nocy na "drugiej" taryfie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 23:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mogę od siebie jedynie dodać tyle: w miejscu gdzie obecnie przebywam energia kosztuje 0.22PLN/KWh całą dobę. Zasilanie w 97% z elektrowni wodnych-to w sumie nie powinno nic zmieniać... No ale polaka to trzeba przetrenować-włącz, wyłącz, zapomniałeś to zapłać jak za zboże... Znam niezłe przypadki np programator czasowy na bojlerze wody czy stycznik włączający tylko w danej taryfie gniazda w połowie kuchni. Mieszkańcy bloków nie mają wyboru, ale wszystkim "domkowiczom" ze znajomością fachu elektrycznego polecam panele słoneczne z chin i oświetlenie ledowe. Na początek dwie instalacje w domu-24V i 230V a później stopniowe przejście na niższe napięcie. Cel-uniezależnienie się od dostawcy energii i "wdupiemanie" elektrowni. Wbrew pozorom całkiem wykonalne. To tylko takie moje wywody dla rodaków-ja kombinować nie muszę ani nie zamierzam. Jeśli ktoś potrzebuje więcej info zapraszam na pw...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 23:33 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
350 kWh? To dużo zużywasz Kapeć. U mnie średnie zużycie to ok. 120 miesięcznie - cztery osoby, wszystko na prąd (bez gazu).


Załączniki:
energia.jpg
energia.jpg [ 47.75 KiB | Przeglądane 23058 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 25 stycznia 2014, o 14:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Najwięcej prądu żrą u mnie komputery dzieciaków, które w ferie czy weekendy są w zasadzie non stop włączone. Do tego tv (jakieś 250W), ale ten akurat w tygodniu włączamy o 19. Piekarnik jeszcze mamy na prąd i dość często używamy. No i tyle wychodzi. Światło to pryszcz, bo tam gdzie się często świeci mamy żarówki energooszczędne.
Na stronie Energii był kiedyś kalkulator, gdzie wprowadzało się dane odnośnie zużywania prądu w konkretnych godzinach i mi wychodziło, że dla mnie odpowiedniejszą jest normalna taryfa g11.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 25 stycznia 2014, o 15:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
electro_nick napisał(a):
...ale wszystkim "domkowiczom" ze znajomością fachu elektrycznego polecam panele słoneczne z chin i oświetlenie ledowe. Na początek dwie instalacje w domu-24V i 230V a później stopniowe przejście na niższe napięcie. Cel-uniezależnienie się od dostawcy energii i "wdupiemanie" elektrowni. Wbrew pozorom całkiem wykonalne.


O jakich panelach słonecznych myślałeś ? Fotowoltaicznych ?
Jeśli tak, to w przybliżeniu powiedz mi jaki jest koszt takiej inwestycji ( zakładamy że oddzielna instalacja elektryczna już jest ), skupmy się na razie na samym oświetleniu domku, czyli potrzeba przynajmniej 200 W.

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.