Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Trzeba mieć naprawdę zbyt wybujała albo chorą wyobrażnie , aby widzieć w tym filmiku elementy gry wyborczej.
Filmik obejrzałem raczej jako ciekawostkę zastosowania interesujacej techniki filmowania z pozycji UFO. Zbyt dużo planów ogólnych. Ale to już kwestia gustu. Brakuje mi jakze fotogenicznej Miłosnej czy przelotów kamery pod mostami i wiaduktami. Gdyby to miała być wizytówka miasta to chętnie obejrzałbym filmowe sceny z lotu ptaka pomontowane z sekwencjami filmowanymi normalnie z ziemi. Filmik obudził mój apetyt . Czekam na więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 14:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MIMAK napisał(a):
Trzeba mieć naprawdę zbyt wybujała albo chorą wyobrażnie , aby widzieć w tym filmiku elementy gry wyborczej....

Bardzo delikatnie ujęte :p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MIMAK i wszystko w temacie.

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 16:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Kropka napisał(a):

Chyba Darku nie zrozumiałeś Didi ...



Zrozumiałem, ale lubię się z Nią przekomarzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 17:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czy film jest "wyborczy" czy nie to się okaże. Padło pytanie kto za to płacił i dlaczego - jak do tej pory jest brak odpowiedzi. Nawet do końca nie wiadomo kto go zrobił. Jaki jest, każdy ma swoją opinię, jeśli ktoś po raz pierwszy widzi możliwości platform X-copterowych to się będzie tym onanizował na dzień dobry i dobranoc - aż mu przejdzie. Tematu nie ma co drążyć jak nie padną odpowiedzi wyjaśniające kwestie finansowania. Insynuacje typu że ktoś już jest prawie Grodzką czy też Kępą można by odwrócić w drugą stronę np. że ktoś zachowuje się jak ten od mirabelek i szczawiu, lub ten który nosi przykrótkie spódniczki i niedokładnie się maluje a gdy jest sprawa, to zasłania się immunitetem. To tylko taka paralela, nie chodzi tylko o PO bo im podobnych po innych partiach jest bez liku.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 18:47 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel !Muszę Ci powiedzieć że jakoś tym razem wyjątkowo nie popisałeś się oryginalnością . To pytanie: "kto za to płaci i dlaczego?" jest takim wyświechtanym sloganem, które zadają wszyscy Ci którzy tak na prawdę nie mają nic mądrego do powiedzenia.
To dyżurne pytanie, które zadaje się zazwyczaj wtedy, kiedy tak naprawdę, brak jest jakichkolwiek argumentów, kiedy ktoś nie wie o co chodzi, albo po prostu wtedy, kiedy się nie bardzo wie jak skomentować dany problem czy daną sytuację. Nawet jak dla jednych pieniądze będą dobrze wydane, a dla drugich źle.To pytanie taki można zawsze zadać.

A czy to ważne kto za to zapłaci? Czy film jest wyborczy czy nie?
Po pierwsze: to nie są dla miasta wielkie pieniądze,
po drugie: to myślę że ( w przeciwieństwie do Was, niezadowolonych ) my jesteśmy zadowoleni, że pieniądze z naszych podatków zostały wydane wyjątkowo dobrze i poszły na ten konkretny Cel - piękny film o naszym kochanym mieście!
Myślę że kiedyś nasze wnuki będą ten film z przyjemnością oglądać, bez względu na to za czyje pieniądze i z jakiej okazji został zrobiony. Myślę też że nie będą mieli tego problemu, (który mają co niektórzy dzisiaj,) i nie będą się też zastanawiać, kto za to zapłacił i z czyich pieniędzy, a także nie będzie miało to wpływu na to, czy filmik będzie się im podobał czy nie. ;) :grinka:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 19:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"krzyzak" nie zapominaj że ja też płacę podatki i mogę takie pytania zadawać ile tylko mnie się podoba. Jeśli nie ma jasnych odpowiedzi to znaczy że coś jest na rzeczy. Nie imputuj mi że nie mam prawa, mam i to bardzo!

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 19:45 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel napisał(a):
"krzyzak" nie zapominaj że ja też płacę podatki i mogę takie pytania zadawać ile tylko mnie się podoba. Jeśli nie ma jasnych odpowiedzi to znaczy że coś jest na rzeczy. Nie imputuj mi że nie mam prawa, mam i to bardzo!

anduel POSTARAM SIĘ NIE ZAPOMNIEĆ że Ty też płacisz podatki!!
(Wybacz ale nie przypominam sobie żebym coś mówił-pisał na temat płacenia przez Ciebie podatków) :shock:

anduel TAK !!OCZYWIŚCI ŻE MOŻESZ ZADAWAĆ TAKIE PYTANIA!! ILE TOBIE SIĘ PODOBA!!
(Czy ja gdzieś napisałem i imputowałem, że nie wolno Ci i nie masz prawa, zadawać jakichkolwiek pytań?) :shock:

;) :D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 19:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel napisał(a):
"krzyzak" nie zapominaj że ja też płacę podatki i mogę takie pytania zadawać ile tylko mnie się podoba. Jeśli nie ma jasnych odpowiedzi to znaczy że coś jest na rzeczy. Nie imputuj mi że nie mam prawa, mam i to bardzo!

Możesz zadawać takie pytania, ale zaadresuj je do kogoś, bo takie pytanie na forum to pytanie do nikogo.
Możesz np zapytać tutaj: https://www.youtube.com/user/MiastoKwidzyn/
ewentualnie możesz też tutaj próbować, ale nie wiem czy to dobry adresat http://kwidzynopedia.pl/index.php?title ... _Kwidzynie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 8 kwietnia 2014, o 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
krzyzak napisał(a):
anduel napisał(a):
"krzyzak" nie zapominaj że ja też płacę podatki i mogę takie pytania zadawać ile tylko mnie się podoba. Jeśli nie ma jasnych odpowiedzi to znaczy że coś jest na rzeczy. Nie imputuj mi że nie mam prawa, mam i to bardzo!

anduel POSTARAM SIĘ NIE ZAPOMNIEĆ że Ty też płacisz podatki!!
(Wybacz ale nie przypominam sobie żebym coś mówił-pisał na temat płacenia przez Ciebie podatków) :shock:

anduel TAK !!OCZYWIŚCI ŻE MOŻESZ ZADAWAĆ TAKIE PYTANIA!! ILE TOBIE SIĘ PODOBA!!
(Czy ja gdzieś napisałem i imputowałem, że nie wolno Ci i nie masz prawa, zadawać jakichkolwiek pytań?) :shock:

;) :D


Krzyzak, gdy płacisz gdzieś podatki, to interesuje Cię w jaki sposób są one wydatkowane. Chyba, że się nie interesujesz i swoją ignorancję uważasz za powód do dumy.

Tak, imputowałeś, że można wypowiadać się od strony estetycznej (chociaż już po moim komentarzu o tym, że film jest zwyczajnie słaby zaczęło się powarkiwanie), ale w momencie, w którym stwierdzi się, że filmik jest promocją władzy a nie Kwidzyna, kapituła forumowa ma prawo naskoczyć, na tego kto tę opinię wyraża, bo to "coś zupełnie innego". Czym się różni wypowiadanie opinii na temat montażu, od wypowiadania opinii na temat intencji powstania dzieła, nie wiem. Wiem natomiast, że ocena tego należy do bliżej nieokreślonej grupy ekspertów, którzy jak mniemam wiedzą najlepiej.

Uważam, że film ma przypomnieć mieszkańcom inwestycje przed wyborami. Koniec, kropka. Nie muszę się z tej opinii tłumaczyć. Uważacie inaczej-cudownie, teraz możecie się pogłaskać po pleckach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 9 kwietnia 2014, o 05:10 
Didi, szczerze jestem ignorantem, nie zastanawiam się kto za co i po co nakręcił ten filmik. Mogę tylko podejrzewać kto. Intencji nie znam. Mi się podoba to ze jest dobrze zgrany z muzyką i jak ktoś chce zobaczyć Kwidzyn, to mu moge taki filmik podesłać. Tyle. Nie traktuj tego jak powarkiwanie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 9 kwietnia 2014, o 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Taaaaaaaak.........., po tych wszystkich komentarzach próbujących namierzyć źródło finansowania i cel filmiku, chyba też zmienię zdanie. Oglądnąłem go jeszcze raz i uważam, że ten film powstał na zamówienie jakiejś frakcji politycznej, próbującej przewrócić układ sił politycznych w naszym pięknym mieście. Filmem owym, chciał wytknąć obecnie panującym, kompletny brak kontroli nad inwestycjami w mieście, ale nie tylko. Taki, na przykład, most. Niby stoi, ale: ruch słaby, teren wokół, po blisko roku, ciągle pozbawiony jest trawy. Skandal. Następnie ronda. Ruch na nich jest tylko w jednym (i chyba słusznym) kierunku. A obywatele powinni mieć możliwość wyboru... To kpina obecnej władzy z wolności obywateli, jaką daje im konstytucja. Dachy? A dlaczego takie różnorodne? Na rondach nie ma wyboru a na dachach można kłaść blachodachówki, papę lub cokolwiek? Gdzie tu konsekwencja? Czyżby korupcja? Ten kto chce mieć inny dach, opłaca kogoś, kto daje taką zgodę? Śmierdzi mi. Hala widowiskowo-sportowa... Temat nazwania obiektu służącego nam już ładnych kilkanaście miesięcy, wciąż nierozwiązany. A może konkurs jednak nie został ogłoszony? To brak poszanowania woli obywateli, takich choćby jak my, tutejszych forumowiczów, którzy taką propozycję rzucili. A nasza słynna Katedra? Dlaczego większość obrazów pokazuje zamek od strony kibla? To nic, że największy w Europie. Ale żeby sraczyk? No i sprawa ostatecznie grzebiąca obecną władzę. Ciągle słońce. Słońce i słońce. To niechybnie powoduje wysychanie gleby, straty w lokalnych gospodarstwach rolnych, przydomowych ogródkach, gdzie biedni, płacący skrajnie wysokie podatki mieszkańcy, próbują wyhodować troszkę warzyw i owoców aby nie umrzeć z głodu w tym bezwzlędnym mieście, gdzie władza wydaje ich, ciężko zarobione pieniądze, na takie durnowate projekty, jak ronda.



Można tak? Można. Ale po co? Oglądnąć, zapomnieć. Podoba sie, ok. Nie podoba się? Trudno. Tylko po co doklejać do tego ideały? Film poszedł w świat. Wiele osób o nim nie usłyszy, lub nie będzie miało wpływu na wyniki ewentualnych wyborów do których ten film ma(?) agitować. Ale, jeśli choć jedna osoba, przyjedzie z drugiego końca świata, aby zwiedzić Kwidzyn "z buta" po oglądnięciu tego filmu, to ja jestem na tak.
Amen.

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 9 kwietnia 2014, o 21:11 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2127
Płeć: Mężczyzna
;) LUBIĘ TO :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 9 kwietnia 2014, o 21:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
brzydal napisał(a):
Można tak? Można. Ale po co? Oglądnąć, zapomnieć. Podoba sie, ok. Nie podoba się? Trudno. Tylko po co doklejać do tego ideały? Film poszedł w świat. Wiele osób o nim nie usłyszy, lub nie będzie miało wpływu na wyniki ewentualnych wyborów do których ten film ma(?) agitować. Ale, jeśli choć jedna osoba, przyjedzie z drugiego końca świata, aby zwiedzić Kwidzyn "z buta" po oglądnięciu tego filmu, to ja jestem na tak.
Amen.

Jeśli film ma promować miasto i region to inwestycja jest chybiona, jeśli miałaby tylko służyć jednemu czy dwóm zbłąkanym turystom. Do Kwidzyna turystycznie przyjeżdżały autokary w dawnych latach, z autobusów wychodziły wyondulowane staruszki i pilnie rozglądały się poszukując artefaktów z lat młodości. Tych osób już nie ma, albo nie są w stanie już odbywać podróży sentymentalnych. Teraz autokarami wyjeżdża młodzież na "saksy", parę dni temu widząc autokary myślałem że coś ruszyło się w turystyce, ale to byli ci co chlebem udają się tam gdzie jakoś daje się żyć. Promocja dla celów turystycznych to inna bajka, pokazuje się obiekty do zwiedzania a nie ronda od których można dostać fiksacji po kilkukrotnym ich "odwiedzaniu". W rondach nie ma potencjału turystycznego, ani w nich samych ani w śledzeniu jak te ronda dzielnie pokonują ciężarówki. Most i hala architektonicznie jest ok. ale turysta mostem może się przejechać a do hali wstąpić na jakąś szałową imprezę, ale tu takie się nie odbywają z błahego powodu, jesteśmy za mali (w sensie populacji). W tym roku minie mi moja 30 rocznica bycia Kwidzynianinem i powiem jedno, wstydzić się nie mam czego, miasto jest dosyć ładne, ładniejsze niż wiele innych w okolicy, ma właściwą infrastrukturę która sama nie powstała. Zasługi ma władza, podatnicy (obywatele i firmy miejscowe). Wiadomo władza kieruje, ale bez pieniędzy podatników nic by nie było. Dla mnie jest to agitka za pieniądze publiczne. Jeśli miałoby to być wykorzystane do celów służących jednej partii to będzie skucha - tak nie wolno.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn z lotu "ptaka" 2014
PostNapisane: 10 kwietnia 2014, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No właśnie... Ciągle to samo. Prócz napisu na filmie "Kwidzyn, moje miasto" i adresu UM gdzieś, w zakładkach których trzeba się naszukać, nie ma nic. Ani opisu do filmu, ani celu. A my ciągle podpinamy do niego jakąś ideologię... Ot, Polska właśnie.

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.