Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 16:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Archi88, szacun :grin:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 17:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Widziałem na żywo jak bannery opadały, widziałem też patrol SM oraz Policji przejeżdżający obok Archi88, ale nikt nie interweniował.


Załączniki:
DSC_0821 kopia.JPG
DSC_0821 kopia.JPG [ 242.87 KiB | Przeglądane 4424 razy ]
archi w akcji.jpg [54.35 KiB]
Pobrane 15 razy

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Baneru żadnego nie zniszczyłem, co czasem nie było łatwe, bo niektóre rozpadają się już ze starości, gdy się je dotyka :wink: Więc w sumie nie było powodu do interweniowania. Na pewno czekają na jakieś zgłoszenie, aby wszcząć postępowanie, jednak prawdopodobnie nikt tego nie zrobi,bo każdy powiesił reklamę nielegalnie.

Widzę, że moja akcja ma na Facebooku już ponad 60 lajków, chociaż nawet nie mam tam konta :) Pojawił się tam zarzut chuligaństwa co do mojej osoby, bo można inaczej rozwiązywać takie sprawy. Jednak pragnę zauważyć, że w pierwszej kolejności chuliganami są wszyscy wywieszający banery:

Cytuj:
Zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Wobec takiej osoby można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego. Służby porządkowe są często bezsilne, gdyż karze podlega rozwieszający reklamy, a nie ich zleceniodawca, co w praktyce wiąże się z koniecznością złapania sprawcy na gorącym uczynku.


To jest dobry hak na wszystkich ponownie przypinających swój baner. Na zdjęciu Drosika widać, że już kilka banerów "podniosło się" w zaledwie kilka godzin. Gdy zauważycie kogoś wieszającego baner róbcie mu zdjęcie i zgłaszajcie na policję lub straż miejską, która ma obowiązek ustalenia czy osobnik ten miał pozwolenia i działał zgodnie z prawem. To też dobry sposób walki z banerami.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 18:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Gdy zauważycie kogoś wieszającego baner róbcie mu zdjęcie i zgłaszajcie na policję lub straż miejską, która ma obowiązek ustalenia czy osobnik ten miał pozwolenia i działał zgodnie z prawem. To też dobry sposób walki z banerami.

Kręciłem się tam dziś celowo kilka razy, aby "przyłapać" na wieszaniu, ale nikogo nie widziałem...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 18:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Archi88, wielkie brawa :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 25 grudnia 2013, o 21:50
Posty: 4
Płeć: Nie wybrano
przed 14 poprawiali wiszące, a raczej zwisające, banery... nie miałam pojęcia o co chodzi, następnym razem będę cykać fotki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Jutro dalsza część akcji, przejdę się i na co któryś zwisający baner nakleję taką wiadomość:

Załącznik:
informacja.JPG
informacja.JPG [ 269.17 KiB | Przeglądane 4355 razy ]


Pomoc i wsparcie duchowe mile widziane ;) Kto chętny niech odezwie się na pw.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 21:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 14 kwietnia 2010, o 19:48
Posty: 73
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rozwieszane reklamy w naszym mieście gdzie popadnie to prawdziwa zmora. Nie namawiam nikogo do tego, ale przechodzac, potrafie czasami się o taki baner"niechcąco" zachaczyć i zerwe dwa lub trzy mocowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2014, o 22:01 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2132
Płeć: Mężczyzna
Tak sobie myślę , czy nie można by , tak po prostu niektórych pozrywać ? :roll:
Czy właściciel NIELEGALNEGO baneru może mnie ścigać ? :)
Tylko kto rozsądzi , czy on nielegalny ? sądzę , że Sąd jednak ... :sad: :568:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 23 listopada 2014, o 02:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Legalny czy nielegalny nadal stanowi czyjąś własność, jeśli go sobie zabierzesz to kradzież, jeśli zniszczysz to też jakiś paragraf... Nie wiem co najlepsze-chyba zadzwonić w obecności 300 świadków na numer z reklamy i powiedzieć że sćierwo znajduje się w kontenerze na ulicy takiej i takiej żeby odebrać. Albo przejść na ciemną stronę mocy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 23 listopada 2014, o 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Byłem przed chwilą w mieście, około 15 banerów jest już na nowo powieszonych :sad:

Chciałem naklejać kartki z informacją o konsekwencjach prawnych nielegalnego wieszania banerów, ale wszystko jest w rosie i taśma klejąca nie będzie się trzymać. Trzeba zaczekać do popołudnia.

Z taśmą klejącą i kartkami jest trochę roboty, w pojedynkę będzie to bardzo wolno szło. Jest niedziela, większość z nas ma wolne, w końcu po wielu dniach wyszło słońce. Wyjdźmy na spacer i przy okazji zróbmy coś pożytecznego.

O 15:00 czekam na chętnych pod urzędem miasta, przydadzą się nożyczki i taśma klejąca.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 23 listopada 2014, o 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Po pierwsze, niestety o 15 nie było nikogo chętnego do pomocy w naklejaniu informacji o łamaniu prawa przez "banerowców".

Po drugie jacyś debile pocięli nożem banery, które od wczoraj zostały na nowo powieszone.

Załącznik:
debile1.jpg
debile1.jpg [ 165.51 KiB | Przeglądane 4204 razy ]


Załącznik:
debile2.jpg
debile2.jpg [ 121.91 KiB | Przeglądane 4204 razy ]


W związku z tym zawieszam moją aktywność. Jak ktoś chce ciąć banery niech tnie, ale potem niech idzie na policję przyznać się do swojego czynu i wziąć za to odpowiedzialność, bo aktualnie niestety pierwszym podejrzanym jestem ja. Rozczarowanym jestem też brakiem waszej aktywności.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 23 listopada 2014, o 16:39 
Offline

Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 19:46
Posty: 115
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Archi88 napisał(a):
Rozczarowanym jestem też brakiem waszej aktywności.


Sam wyżej pokazałeś, że nie warto ryzykować. Robisz coś dobrego, pożytecznego, ale widać że jest to ryzykowne, bo teraz teoretycznie jesteś pierwszym podejrzanym o celowe niszczenie mienia. Tym bardziej że któraś z tych reklam może naprawdę wisi legalnie, a wtedy trzeba ponieść konsekwencje swoich działań. Kto ma ochotę ryzykować i robić sobie niepotrzebne problemy? A efektów i tak brak - władze jak się nie interesowały, tak się nie interesują i podejrzewam, że nie będą się interesować tym tematem, a bannery na drugi dzień i tak wiszą od nowa.

Syzyfowa praca.

Osobiście wolę wolne popołudnie, a tym bardziej niedzielne, spędzić w ciepłym domowym gronie, aniżeli przecinać do połowy mocowania reklam, które nawiasem mówiąc wpływają na wygląd otoczenia jeszcze gorzej niż wcześniej. Rozumiem, że taki był przekaz, ale jak widać, bez efektu i skutku. Miastu to wisi, bo to nie ich, a wieszający ma to w pupie że komuś się to nie podoba i baner poprawia, bo to jego własność i reklama.

Taki mamy kraj i takie społeczeństwo, sam jeden świata nie zwojujesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 23 listopada 2014, o 18:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Po drugie jacyś debile pocięli nożem banery, które od wczoraj zostały na nowo powieszone.

Jeżeli dobrze kojarzę to te pocięte bannery wiszą w miejscu, które teoretycznie widzą kamery miejskiego monitoringu.

Cytuj:
Miastu to wisi, bo to nie ich, a wieszający ma to w pupie że komuś się to nie podoba i baner poprawia, bo to jego własność i reklama.



Miasto nie reaguje, bo większość "włodarzy" ma wolne w weekend. Wiem, że policja się sprawą zainteresowała, tylko jaki będzie tego efekt?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 23 listopada 2014, o 18:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No niestety tak to jest. Aktywność jest słaba i nie tylko w tym względzie. Ciekawe że tacy zajawkowicze jak Ty, nie wyłączają z tego mnie, utyskują na brak zainteresowania własną akcją jednocześnie nie interesując (lub słabo interesując) się akcjami innymi niż swoje. Jesteśmy narodem indywidualistów i siłą żeczy nie jesteśmy stworzeni do gier drużynowych. Prawdę mówiąc zwróciłem na te banery uwagę dopiero gdy o nich napisałeś. Moja wina. Może to wynik tego ze mieszkam w pewnej odległości od tych "szmat", a może dlatego że jestem już tak opatrzony z tym szkaradziejstwem że nie zwracam na to uwagi. To nie tylko moja przypadłość, bo jak zapewne zauważasz, większość obywateli naszego kraju jest obojętna na dziury w chodnikach, plujących słonecznikiem i wyrzucających niedopałki przez okno. A zapomniałbym o srających namiętnie psami pod oknami innych ludzi i na placach zabaw oraz o nieszanowaniu dóbr wspólnych czyli w mniemaniu co niektórych niczyich. Nawet przez chwilę trzymałem za Ciebie kciuki ale mój poziom cynizmu w połączeniu z postępującym zgorzknieniem skutecznie owe kciuki znieczulił. Pozostaje mi liczyć tylko na to że moja chandra szybko minie,Twoje działanie nie ustanie (w jakiejkolwiek formie by to nie było) i może kiedyś połączymy siły w tej albo innej ważnej sprawie. Czyli mówiąc w skrócie, nie łam się i działaj, dzięki Tobie tacy jak ja w ogóle dostrzegli że jest problem...

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.