Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 16 grudnia 2014, o 16:11 
Offline

Dołączył(a): 14 października 2014, o 16:44
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Chciałbym żeby wszędzie były porządne chodniki i żeby na święta udekorowano również Zatorze :evil:

Przy okazji przy świętach:
http://warszawa.naszemiasto.pl/plebiscy ... ,t,id.html

Można głosować na naszą choinkę :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 17 grudnia 2014, o 10:09 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
1. Zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Z tym jest chyba najsłabiej.
Powoli zbliżamy się poziomem do Grudziądza. Oni Nas jedynie w ilości Borysów nie przebiją.
2. Stworzyć sklep z dużym wyborem dobrych piw (po wypiciu 2 nie urywa głowy z rana - patrz. Borys)
Byłaby to chrapka dla koneserów i jakaś konkurencja dla wspomnianej sieci.
3. Zwiększyć dofinansowanie na piłke nożną w Kwidzynie. Myślę, że stać nas na 3 lige.
Ten temat już nieraz był tu wałkowany.
To tak na tą chwile co mi przychodzi do głowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 17 grudnia 2014, o 16:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Powoli zbliżamy się poziomem do Grudziądza. Oni Nas jedynie w ilości Borysów nie przebiją.

Czy aby na pewno ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 07:16 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
1. Zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Z tym jest chyba najsłabiej.

Ale czy w naszym mieście jest jakoś strasznie niebezpiecznie? Trochę lat już żyję i jakoś nie zauważyłem żeby tendencja była zwyżkowa. Zawsze były miejsca, które lepiej było omijać po zmroku (w których można było dostać w glowę) i nie wiele się w tym temacie zmieniło moim zdaniem oczywiście.
Cytuj:
2. Stworzyć sklep z dużym wyborem dobrych piw

Jeżeli taki z Ciebie koneser i widzisz w tym taki świetny biznes to otwieraj. Nic lepszego człowieka w życiu nie może spotkać jak połączenie pracy z pasją. Niestety moim zdaniem szybciej ten przybytek zamkniesz niż otworzysz. Za mały rynek żeby znaleźć aż tylu amatorów dobrego i często sporo droższego piwa. Na mnie możesz liczyć, z pewnością od czasu do czasu wpadnę.
Cytuj:
(po wypiciu 2 nie urywa głowy z rana - patrz. Borys)

Ja myślałem, że tam to już tylko żury z pobliskich parków się zaopatrują. Myślałem, że już wszyscy wiedzą, że po ich piwie boli głowa :P .
Cytuj:
3. Zwiększyć dofinansowanie na piłke nożną w Kwidzynie. Myślę, że stać nas na 3 lige.

Ale że niby skąd ta kasa ma iść? Z miasta? Nie widzę szans i w sumie dobrze, bo jak na razie drużyna piłki kopanej nie jest najlepszą promocją miasta. Z drugiej strony wiem (ale nie powiem skąd, bo nie mogę), że kasa w Rodle się pojawiła i jest lepiej, a ma być jeszcze lepiej. Nie chodzi mi tu o sponsora tytularnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 09:30 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Reflexes typowe forumowe podejście. Jest jakiś temat, ktoś odnosi się do niego i od razu do każdego punktu uszczypliwa krytyka :) .
Kiedyś bym się pewnie zirytował, teraz mam to gdzieś :) .
Co do sklepu to myślę, że by się utrzymał. Te piwo nie ma jakiejś zaporowej ceny i sporo koneserów, moim zdaniem, by się znalazło. Niestety (stety) wyjeżdżam do pracy za granice od nowego roku i nie dam rady takiego sklepiku otworzyć :) .
A w Borysie przestałem już dawno kupować, dziwi mnie że aż tyle sklepów tej sieci jeszcze istnieje.
Fajnie, że coś pozytywnego dzieje się w Rodle. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 11:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Powoli zbliżamy się poziomem do Grudziądza. Oni Nas jedynie w ilości Borysów nie przebiją.


W Grudziądzu jest 10 Borysów w Kwidzynie 9 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Komin skąd wiesz :D ? No to przyznaje się do błędu w takim razie :) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 16:33 
W kwestii piwa.
Może mi ktoś odpowiedzieć ,czym różni się Koźlak z browaru Amber zakupiony w Kerfurze,od tego zakupionego w Borysie?Analogicznie czym różni się zapuszkowana Warka z Borysa,od zapuszkowanej Warki z Kauflandu. :?: :?:
I druga uwaga na temat dostępności różnych rodzajów piw.
Nie jest źle.
Jest spory wybór,większość marketów ma dość szeroko zaopatrzone stoiska alkoholowe.
Prawda jest taka,że niektóre marki nie są dostępne w sklepach i tyle.
Sklep typowo piwny w takim małym mieście jak Kwidzyn nie ma sensu.
Kwestia paru miesięcy i po interesie.
Chyba ,że ktoś ma sporo luźnej gotówki i potraktowałby temat typowo hobbystycznie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Takie Krapowice ma świat piwa(sklep) a liczy zaledwie 17 791 mieszkańców ;). :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 19:49 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
W kwestii piwa.
Może mi ktoś odpowiedzieć ,czym różni się Koźlak z browaru Amber zakupiony w Kerfurze,od tego zakupionego w Borysie?Analogicznie czym różni się zapuszkowana Warka z Borysa,od zapuszkowanej Warki z Kauflandu. :?: :?:

Wydawać by się mogło, że niczym chociaż wszyscy wiedzą co głosi plotka. Pewnym jest to, że jako człowiek który lubi czasem parę sztuk wypić przetestowałem to na własnej skórze, a właściwie głowie. Powiedzmy 5-6 piw z każdego innego sklepu i rano wstaję jakbym w ogóle nie pił, te same 5-6 piw z Borysa i na drugi dzień dochodzę do siebie jakbym wychlał wiadro wódy. Łeb jak sklep i tragiczne samopoczucie. Tak jest i przetestowałem to parę razy, bo też nie mogłem w to uwierzyć. Od dłuższego czasu omijam szerokim łukiem i ból głowy po odszedł w zapomnienie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 18 grudnia 2014, o 20:51 
Co głosi urban legend. :?:
Słucham.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 19 grudnia 2014, o 06:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Posłuchaj na mieście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 19 grudnia 2014, o 09:07 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piwo z Borysa - to wróg największy. Nieraz piłem te same marki ze sklepów typu Kaufland,Carrefour i właśnie z Borysa. Po piwach z Borysa zawsze czułem się źle. Nie kupuje tam od dawien dawna, wole dać te kilkadziesiąt groszy więcej za piwo i czuć się na drugi dzień jak normalny człowiek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 19 grudnia 2014, o 10:36 
Hehe...dajcie ludzie spokój.
Koncerniaki takie są.Chyba ,że w magiczny sposób piwa z tej samej partii produkcyjnej "smakują" inaczej po zakupie w Borysie :D :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie?
PostNapisane: 19 grudnia 2014, o 11:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Koncerniaki takie są.

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Wiem jak każdy, że koncerniaki to nie są piwa najwyższych lotów ale wiem też to co napisałem wyżej. Nie są to plotki tylko własne osobiste doświadczenia. Oczywiście nawet jak z najlepszym piwem się przesadzi to trzeba to odchorować ale czasem zdarzało mi się umierać po niewielkich ilościach piwa z Borysa.
Cytuj:
Chyba ,że w magiczny sposób piwa z tej samej partii produkcyjnej "smakują" inaczej po zakupie w Borysie :D :D

No właśnie o tej magii krążą plotki ale nie będę ich powtarzał, bo po co. Mi też w nie trudno uwierzyć, chociaż w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Co do samego smaku nigdy zastrzeżeń nie miałem ale może ja się nie znam, co do "efektów" dnia następnego nie raz i nie dwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.