Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 11 marca 2015, o 00:54 
Ech... :( Rozmawiałem z nim tuż przed śmiercią. Odszedł wielki człowiek, który otworzył mi oczy.

Dla młodych i tych którzy go nie poznali polecam zapoznać się z wywiadem, który z nim przeprowadziłem kilka lat temu.

http://audycje.e-kwidzyn.pl/?p=3


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 11 marca 2015, o 09:48 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 19:07
Posty: 93
Płeć: Mężczyzna
Moje szczere kondolencje dla najbliższych i rodziny. To wielka strata dla Nas wszystkich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 11 marca 2015, o 14:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2007, o 08:59
Posty: 178
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Szkoda pana Jurka często widywałem go chodzącego po Sadlinkach z aparatem,
chociaż osobiście go nie znałem tylko z widzenia i z tego forum gdzie napisał również wiele mądrych opartych na wiedzy zdań może dla niektórych zostaną jego słowa w pamięci szkoda takie jest nasze życie... ja również składam kondolencje dla jego rodziny i bliskich ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 11 marca 2015, o 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2007, o 08:59
Posty: 178
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Dla tych co wybierają się na pogrzeb....


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 12 marca 2015, o 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panie Jurku. Dziękuję, że byłeś z nami. Twórz dalej, bo gdy do Ciebie dołączymy, chcemy nigdy nie wyjść z podziwu...
Ogromne wyrazy współczucia dla pozostawionej rodziny.

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 14 marca 2015, o 12:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lipca 2007, o 16:55
Posty: 734
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czas to wredny kompan naszego życia,
czym więcej upływa, tym więcej zabiera.

Żal, smutek i wielka strata ...
Wyrazy współczucia dla rodziny.

_________________
====================
=======================
==========================


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 14 marca 2015, o 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Cudowny człowiek- same dobro i przyzwoitość. Wielki żal, że nie ma go już wśród nas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 15 marca 2015, o 14:20 
Offline

Dołączył(a): 4 grudnia 2011, o 19:29
Posty: 146
Płeć: Kobieta
Rodzinie serdeczne wyrazy wspolczucia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 16 marca 2015, o 01:20 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Pożegnanie - mój tekst do Pulsu Kwidzyna i na Forum.

Pożegnanie Jerzego Kosacza.

8 marca 2015 r. po ciężkiej chorobie odszedł na zawsze w wieku 73 lat Jerzy Kosacz – działacz kwidzyńskiej opozycji, założyciel kwidzyńskiej Solidarności, pierwszy Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” w Kwidzynie.

W pogrzebie w dniu 14.03.2015 r. w Sadlinkach żegnało Go bardzo dużo osób z Kwidzyna i Sadlinek, nie zabrakło też „oficjeli”; byla Pani Wójt Gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska, był Wiceburmistrz Kwidzyna Pan Piotr Halagiera, a na końcową części ceremonii pogrzebowej zdążył dojechać Marszałek Senatu Pan Bogdan Borusewicz (znali się z Jurkiem z okresu Pierwszej Solidarności).

Przy trumnie nie było oficjalnych, górnolotnych przemówień; to chyba dobrze, bo Jurek, skromny i „dusza człowiek”, prawdziwy „brat łata” chyba tam, gdzie dusza Jego zawędrowała, nie byłby zadowolony, bo za życia tego nie lubił.

Pożegnał Go zaś w tym miejscu wiecznego spoczynku bardzo ciepłymi słowami przyjaciel Rodziny o. Edward Michowski, werbista, wieloletni misjonarz, a obecnie Rektor Domu Misyjnego Księży Werbistów w Laskowicach Pomorskich, rodowity Kwidzyniak.
Pożegnałam Go również i ja takimi słowami:
Jurku!
Byłeś dla nas, ludzi Sierpnia 1980 r. drogą, wskazówką, pomocą; drogą wiodącą ku zmianom, mimo że nikt z nas nie wiedział czy uda się tą drogą dojść do oczekiwanych przemian, bo przecież wiedzieliśmy, że w minionych latach część Polaków też wkroczyła na podobne drogi, co skończyło się tragediami, wspominając choćby Poznań 1956 r., Radom czy Grudzień 1970 r. w Gdańsku.

Wszystko się w tym tak bolesnym dla Twej Rodziny i dla nas, Twych przyjaciół, kolegów i znajomych dniu przypomina.

Byłeś też, Jurku, solą tej Ziemi, jak mówi nasz kolega Olek Leszek Kaczmarek, który jak wielu innych wyemigrował.

Ja nie będę jednak w tym miejscu Twego wiecznego spoczynku przypominać Twej biografii, bo nie tylko jest ona wielu tu zgromadzonym znana, ale teraz jest przypominana w prasie lokalnej, w internecie na Naszym Mieście i na forum.e-kwidzyn.pl.
Chcę zaś krótko skupić się na Twej charyźmie, na zdolności skupiania wokół siebie ludzi myślących podobnie jak Ty, żądnych Twej wiedzy z wielu dziedzin, Twych wskazań, Twych tłumaczeń tego, co nie zawsze było nam w pełni zrozumiałe.

To dzięki Tobie, dzięki Twemu humanistycznemu wykształceniu, dzięki Twej wiedzy politologicznej, dzięki umiejętności przeiwdywania faktów i zdarzeń, dzięki ukierunkowaniu nas, dzięki powstrzymywaniu niektórych „jastrzębi” burzliwy okres lat 80-tych był na naszej Ziemi Kwidzyńskiej w miarę spokojny, bez rozruchów.
Nie spotkała Cię jednak za to nagroda. Spotkała Cię kara: internowanie i aresztowanie, a w domu żona i czworo dzieci, a wśród nich malutki Maciuś. Nie było Im lekko, a Ciebie chciano zmiękczyć i zniszczyć psychicznie, pozbawiano Cię pracy, efektu zamierzonego jednak nie osiągnięto, bo pozostałeś wierny swoim ideałom wolnościowym i niezłomny.

Przebrnąłeś przez dramat stanu wojennego, imałeś się różnych zajęć, różnych zawodów, bo Bóg obdarzył Cię wieloma talentami i zainteresowaniami.

Po przejściu na emeryturę dzieliłeś się swoją wiedzą z różnych dziedzin, a nade wszystko wiedzą historyczną i odsłaniałeś nam historię oraz tajemnice Kwidzyna.

Twoje opisy przeszłości i teraźniejszości na forum.e-kwidzyn.pl jako Budslawsky, a pod wlasnym nazwiskiem na Blogu Jerzego Kosacza to majstersztyk! One pozostaną dopóty, dopóki będzie internet, czyli na wieki.
A gdyby tak, Jurku, przy Boskiej i ludzkiej pomocy te Twoje opisy zostały przeniesione „na papier” i wydane w formie najskromniejszej choćby broszurki, to wiem, że tam, w Górze, gdzie Twoja dusza teraz przebywa, radość Twa byłaby przeogromna.
Mam cichą nadzieję, że może wśród tych, którzy odprowadzili Cię na miejsce wiecznego spoczynku i stoją teraz przy Twej trumnie znajdą się osoby, które zechciałyby sfinansować ten pomysł.
Jurku!
Nasz wspólny znajomy Antoni B. napisał na Naszym Mieście o Tobie: „Niezwykle szlachetny, mądry, życzliwy i kryształowo uczciwy człowiek, niepoprawny idealista i socjalista. Był w opozycji zarówno wobec władz PRL, jak i wobec części obecnie nam panujących, w tym swoich dawnych kolegów z „Solidarności”, którym zarzucał zdradę dawnych ideałów...” zaś inny internauta o imieniu Zbyszek określił Cię jako skromnego, uczciwego człowieka o pięknej, wrażliwej duszy.
Ja mogę oburącz podpisać się pod tymi słowami, z wyjątkiem może tego, Jurku, że według Antoniego byłeś socjalistą. Sądzę, Jurku, że długo byś dyskutował z Antonim o imputowanym Ci socjaliźmie, ale na tym świecie ta dyskusja jest już niemożliwa.
Spoczywaj w spokoju! Niech Ci ziemia lekką będzie!

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 17 marca 2015, o 11:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dziękuję Dokszyckaja, za tak wzruszające słowa, które oddały cały żal po stracie tego nietuzinkowego człowieka, przyjaciela jakim był Jerzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 8 maja 2015, o 23:23 
Offline

Dołączył(a): 19 września 2011, o 17:02
Posty: 2
Płeć: Nie wybrano
Wspomina o Jerzym Kosaczu -pisze Bogumił Wiśniewski w "Prowincji":

http://www.bogumil.wisniewski.ckj.edu.pl/5.html

-- 9 maja 2015, o 00:45 --

jak mi powiedział autor wspomnień, wszelkie idiotyczne wpisy na ten temat, i nie tylko - mogą stanowić podstawę do pozwu sądowego o zniesławienie autora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 9 maja 2015, o 10:20 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Dziekuje Ci, ass, ze podales ten link do Prowincji. Przeczytałam i zdebialam czytając, ze, cytuje ..."często go widywalem przy ul. Karowej w Kwidzynie, gdzie budowal dom dla swojej rodziny...". To jest falsz! Jurek nigdy niczego nie budowal na Karowej w Kwidzynie! Owszem, budowal, ale w Bialkach, które sa wsią za Kwidzynem i od ul. Karowej dzieli je kilka kilometrów. Rozumialabym te wielka pomylke, gdyby to pisal ktos, kto przelotnie byl w Kwidzynie i nie znal jego okolic, ale Bogumil Wiśniewski??? Dla zainteresowanych prawdziwa historia budowy wraz ze zdjęciami z budowy oraz ze zdjęciami ze spotkania towarzyskiego (które ja robiłam, a Jurek ponumerowal osoby na zdjęciach i je nazwał, a następnie podziękował mi za ich udostępnienie) jest na blogu www.jerzykosacz.pl pod tytułem Moje magiczne Bialki. Można tez wejść wpisując w Google tytuł Moje magiczne Bialki. To przykre, ze nieprawdziwe informacje podaje sie do druku! Jurek sie chyba w grobie przewraca, gdy Jego Bialki lokalizuje sie na Karowej w Kwidzynie. On je kochal, tam rozpoczal swe rzemiosło stolarskie, tam przyjeżdżali tez sbcy chcąc Go zmiękczyć, ale i to się im nie udalo. Przeczytajcie i obejrzyjcie ten temat na blogu Jurka. I nie wiem co z tym fantem zrobić. Poradźcie, przez pamięć o Jurku. Jesli nie chcecie na Forum, to moze być na PW.

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 9 maja 2015, o 13:58 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
wszelkie idiotyczne wpisy na ten temat, i nie tylko - mogą stanowić podstawę do pozwu sądowego o zniesławienie autora.


lepiej się nie wypowiadać i trzymać z daleka... w ogóle po co ktoś pisze publicznie i od razu straszy sądem, może od razu skasować tego linka i udawać że tego nie ma?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 11 maja 2015, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
kornik napisał(a):
Cytuj:
wszelkie idiotyczne wpisy na ten temat, i nie tylko - mogą stanowić podstawę do pozwu sądowego o zniesławienie autora.


lepiej się nie wypowiadać i trzymać z daleka... w ogóle po co ktoś pisze publicznie i od razu straszy sądem, może od razu skasować tego linka i udawać że tego nie ma?



To samo mnie zainteresowało po co te bicie piany od razu zawczasu...

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jerzy Kosacz
PostNapisane: 12 grudnia 2016, o 23:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 7 stycznia 2009, o 00:51
Posty: 255
Lokalizacja: Ziemia Kwidzyńska
Płeć: Kobieta
Drosik juz napisal w "Dzieje sie", ja tu tylko powtorze, ze w najblizsza niedziele, tj. 18.12. o g. 16:00 w Muzeum w Kwidzynie odbedzie sie promocja ksiazki Jurka Kosacza - Epizod nazywany zyciem. To zbior Jego roznorodnej tworczosci I zarazem posmiertny hold oddany czlowiekowi szczegolnie zasluzonemu dla Ziemi Kwidzynskiej. Ksiazke wydalo -.- Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich Taka Gmina bedace wydawca Prowincji. Na promocje zaprosil P. Leszek Sarnowski, redaktor naczelny Prowincji.

_________________
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare - Każdy człowiek może się mylic, ale tylko glupiec trwa przy błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.